Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WinAmp vezérlése
 
Témaindító: tgpetrjan, idő: Dec 30, 2007
Lapozás: OK   9 / 10
(#) zenetom válasza zenetom hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hehe most megint összevissza veszi a kódokat
Közbe programoltam delphi alatt COM portot komponenssel és valamit elállítottam és így működött a Girder (lehet hogy ezért...?) De nem tudom hogy mit, nem mentettem el
(#) brezinajanika hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Megépítettem a vezérlőt mely a kapcsolások közt van,de:

1.Nem érzékeli a gép a vevőegység csatlakozását.
2.Szerintem érzékeli mert mikor küldök neki jelet akkor sunyi módon vagy leáll a program vagy újraindul a gép.

Miért lehet?
(#) r3pl4y hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Hali mindenki...

Láttam ezt a kapcsolást és szeretném megépíteni... de nem teljesen igy ahogy van mert nekem USB-s kivitel kellene... ezt hogyan lehetne megvalósítani?

Ezt szeretném megépíteni csak USB-re:
Bővebben: Link

Talán valahogy ebből kellene kiindulnom?

Bővebben: Link

Vagy, hogy lehetne minél egyszerübben?

Üdv! P
(#) valve válasza r3pl4y hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Vagy egy USB-RS232 -átalakítóval vagy pedig megépíted az USB-s változatot: IgorPlug USB (AVR)
(#) r3pl4y hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
hát az usb-s átalakító az ugy olvasom h nem megy... de ez az usb-s verzió jó lehet... csak ami szar h nekem nincs avr programozóm... és nem is igen akarok építeni van pickitem... miért nem pic-el megy...
(#) amperjozsi hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
Üdvöletem:
Foobar 2000 nevezetü lejátszóhoz szeretnék épiteni kontrolert
ugyanúgy mint itt: http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/winamp_vezerlo_soros_por...%3E%3E
Magát a kontrolert megvettem alkatrészek formályában össze még nem raktam...
Mindenféle megoldásokat elfogadok.
Vednel
(#) troby hozzászólása Júl 26, 2009 /
 
sziasztok
Nem boldogulok a girder beállításaival. Nem akarja a jelet fogadni, pedig én mindent beállítottam szerintem. Azt a kapcsolást csináltam meg ami az elektrocsib oldalán van fent. Teszel fel néhány képet, ezt még nagyon régen készítettem akkor működött is csak nem én állítottam be
A segítségeteket szeretném kérni. üdv
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Bocsi már rájöttem.
(#) rammeradrian hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Ilyen infra vevőt honnan lehet kibontani? Mer régi videóból szedtem ki de az egy fém tokban van egy IC-vel és csak 2 lábú az az érzékelő de a fémből 3 láb jön ki 5V GND REMOTE
(#) zenetom válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ezt most nem teljesen értem.... Képet kérhetünk?
(#) rammeradrian válasza zenetom hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Elnézést a minőségért...
Ami a fém tokon belül van abból jön ki 3 "vezetősáv" ami be van forrasztva a másik panelba és ez a 3 sáv az 5V GND REMOTE
(#) Bütyk-örmester válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Szia, szerintem az egy fotodiódával felépített infravevő. Ilyennel én is találkoztam mikor készítettem az enyémet és vevő után keresgéltem, aztán vettem az üzletből vevőt.
(#) rammeradrian válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Akkor ezt "dobjam el"? nem használható ilyen célra?
(#) Bütyk-örmester válasza rammeradrian hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Én a számítógépem egészségének az érdekébe jobbnak láttam kihagyni a kísérletezést és inkább összeraktam a kapcsolás alapján a cuccot. Még egy kicsit bíbelődtem a beállításokkal és már működött is szépen. Szerintem inkább megéri megvenni a megfelelő ICt mint tapogatózni mert nem annyira drága..... de ez csak az én véleményem.
(#) rammeradrian válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Nov 22, 2010 /
 
Jó majd megvetetem osztálytársammal... énnekem körülményes boltba menni... :s
(#) boci0928 hozzászólása Dec 30, 2010 /
 
Sziasztok nekem is lenne egy kérdésem a távirányítással kapcsolatban.
Van egy tv2000expert tv tunerem éss az elözü rendszertelepítésnél mindent tudtam vezérelni a távirányítójával,pl a winampot is léptetés stb.de mióta ujra kellett tennem az xp-t sehogysem mikerül behangolni a programokat hogy tudjak léptetni tekerni vagy egyébb mást csinálni a távirányítóval.mi lehet a gond? a driver és az xp ugyanaz
(#) abcdabcd válasza boci0928 hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
És eddig hogyan működött? Hol kellett beállítani hogy melyik program melyik gombra mit csináljon?
Mert nekem nincs ilyen tunerem, de nem lehet hogy a driver csomagjából esetleg valamilyen kis segédprogram most nem lett feltelepítve ami pont ezt csinálja?
(#) boci0928 válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 30, 2010 /
 
nem hiszem.legutobb is volt uyge a windows aztán telepítettem a kártyát és utánna a többi progit.és alapból ha léptettem a távirányítóvalvagy pause vagy bármi mást nyomtam reagállt rá a winamp,a powerdvd a windowsmplayer alapból

söt a vlc is
(#) abcdabcd válasza boci0928 hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Hát ez érdekes, nem tudom rá a választ, talán valaki akinek van ilyenje az is idetalál és tud neked választ adni!
(#) Markell hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, hogy USB soros port átalakítóval is működik. A gépemen csak USB van.
Az IR vevő 5V-os, ezt tudja az USB is.
Esetleg valaki probálta már így?
Előre is köszi!
(#) abcdabcd válasza Markell hozzászólására (») Okt 8, 2011 /
 
Nem működik ilyen átalakítóval a cucc(mármint, ha az igor-féle infravevőre gondolsz), mert ez azt feltételezi, hogy a távirányító által küldött jelet a pc bitenként azonnal vegye, ezt a soros port meg tudja tenni, viszont az usb esetén alapból nincs garantált időzítés, így ha kipróbálod rájöhetsz, hogy nyomod ugyanazt a gombot a távirányítón és a girderben kijelzett vett jel értéke mégis más lesz pillanatról pillanatra...
Ezt oldja meg az igorusb kapcsolás, ahol a mikrovezérlő összegyűjti a távirányítótól vett összes bitet, adott gombnyomáshoz, és azt egyben X bájtban átküldi a pc-nek... és itt már az időzítés az átküldött bájtokba van kódolva... én kipróbáltam, van mind a kétféle vevőm, a soros portosnál tényleg azonnal látszik a képernyőn a vett kód, az usb-ssel a másodperc töredékével de késve mutatja a vett jelet...
(#) gerseimre hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
sziasztok
egy olyan kérdésem lenne, hogy milyen progival tudok winampról lementeni, mondjuk mp3 ba zenét, kimondottan a netes rádió adását szeretném lementeni.
ha valaki írna, egy jól szájbarágós leírást, mit hova kell állítani, hogy valahova lementődjön.
(#) compaqamplifier hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Üdv nektek. Csak érmeködöd, hogy foobar 2000-et vagy linuxos zenelejátszót lehet-e vezérelni usbröl diy módon?
(#) mhatalyak hozzászólása Feb 1, 2013 /
 
Üdv!

Összeraktam én is EZT a kapcsolást a Girder nevű programhoz, de ha rá dugom a soros portra, akkor max. 1,2V ot mérek a TSOP1738 tápfeszültség lábain, ez miért lehet? Terhelés nélkül 12V jön ki a soros portból. Bár az 5V-ot 7805el oldottam meg, mert nincs zenerem, lehet emiatt ekkora feszültség esés?
(#) cmdnetwizard hozzászólása Aug 20, 2013 /
 
Sziasztok!
Nekem a dolog szoftveres részével van bajom... Mégpedig, hogy hogyan tudom elérni a winampot, és mindenféle hasznos dolgokat lekérdezni? Gondolok az aktuálisan játszozz szám címére, adataira, hogy hol tart a lejátszásban, stb...
Valaki fel tudna világosítani egy hosszabb magyarázattal/hasznos linkkel?

Azt még megemlíteném, hogy C#-ban tudok programozni...

Köszönöm!
(#) zenetom válasza mhatalyak hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Szia!
Csatoltam hogy kéne lennie. Bár nekem 78L05-el van, de évek óta jól működik.
Ha így se jó, nézd meg mekkora a feszültség a 7805 bemenet és GND közt.
(#) zenetom válasza cmdnetwizard hozzászólására (») Aug 20, 2013 /
 
Szia!
Nem tudom, pontosan mit akarsz. Girderrel tudod vezérelni a PC-n futó folyamatokat. Lekérdezni pedig általában az LCDSmartie programmal szokták, bár én anno írtam egy teljesen saját programot: link1, link2 (ezt csak mutiból linkeltem ). Viszont valamiért kinyiffant az LCD (lehet nem tetszett neki az LPT port feszültség szintje).
De ha prog.hu-n beírod a keresőbe hogy "winamp" a tudástártémákban, akkor kiad egy csomó témát, ahonnan már el lehet indulni, pl.: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2013
(#) pitybull hozzászólása Márc 21, 2014 /
 
Sziasztok!
Van 1 kis gondom a girder-el?!, mégpedig hogy az egyik gépemen(win7) mindig azonos kódot ír ki egy gombra a távírányítón pl:1 gomb=3001..ez működik is nagyon jól évek óta.
De a másik gépen(win7) amit most telepítettem folyton minden gomb megnyomásakor összevisza ír ki mindent,pl:1-gomb-hol ff221vagy a038 szóval sok hülyeséget...

Mitől van ez ?
Nem lehet ezt orvosolni?
Mind két gépen uggyan azzal a vevővel próbáltam.(zéneres nem stab ic-s)
(#) zenetom válasza pitybull hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Szia!
A beállításoknál a "Priority level"-nél mennyi van?
(#) pitybull válasza zenetom hozzászólására (») Márc 21, 2014 /
 
Szia!
Nálam csak 2 érték állítható... számít?
Következő: »»   9 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem