Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1178 / 1679
(#) CHZ válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
AVR alapú, ebben jártas, kedves ismerősöm javaslatára és segítségével próbáltam ki, voltak kételyeim, de már tudom, hogy használható. Itt található az alap, ezt módosítottam picit.
(#) CHZ válasza eyess hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Szia!
Nem jó, de azt a néhány mm-t megoldottam a terv módosításával.
(#) tkovacs válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Szia!

Sejtettem, nekem pont most van összerakva egy ilyen R2R alapú DAC, de nem szimpatikus mert magasabb frekvenciákon (10KHz felett) nem lehet tartani a 256db mintát pl. egy sinus hullámforma esetén. Erre nincs elég ideje a procinak 20MIPS esetben sem.
Én ATMEGA328P-vel raktam össze.
(#) Ricsi89 válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
2000Ft sincs egy 40 megáig működő DDS panelka ebay-ről. Érdemes szórakozni az ellenálláslétrával ennyiért? Én vettem egy ilyet, egész jó, 10MHz-en is szép szinuszjelet ad ki. Csak el kell küldeni neki a kívánt frekit és már ontja is magából a szinuszhullámokat.
(#) CHZ válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Igazad van, ezért is voltak kételyeim, nekem az analóg mindig nyerőbb (mindenben), de a digitális előnyeit is érdemes kipróbálni, ez egyszerű, ezért esett erre a választásom.
(#) tkovacs válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Igazad van!
Belinkelnéd, hogy pontosan miről beszélsz?
(#) Attila86 válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Szerintem erre gondolt:
Bővebben: Link
(#) Ricsi89 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2014 / 1
 
Igen, erre gondoltam. Az árához képest nem rossz kis szerkezet.
(#) tkovacs válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Köszi, ez szuper!

Azt hiszem belelendülök egy ilyen alapú funkciógenerátor tervezésébe, leváltandó a jelenlegi XR2206-al megépítettet (pedig azon sincs tekerős poti).
(#) nagym6 válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ebay-on 6-10 eFt.-ért egészen jók (panel) vannak. Ez pld.: Bővebben: Link 8500Ft. érdemes megnézni forgógombos, illetve keresgélni hasonlók között. Csak adatlapjuk alapján mondom, nem ismerem közelről.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) CHZ válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
XR2206 IC leváltása, egyszerű analóg szinten is..(MAX038).
(#) tkovacs hozzászólása Máj 9, 2014 /
 
Sziasztok!

Hamár szóba hoztam be is mutatom a jelenlegi funkció generátoromat.
Remélem meg vannak számlálva a napjai.
Tulajdonságai:
- FRQ:0.1Hz-350KHz , 7 sáv, 65536 érték minden sávban
- Chip XR2206, sinusz,négyszőg, háromszög
- CPU:Atmega328P
- 8 bites PWM négyszögjel
- 8 bites kimenőszint vezérlés szinusz és háromszög jelekre
- 99 diszkrét érték tárolása (frq,hullámforma,pwm,kimenőszint)

Üdv.
(#) tkovacs válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 9, 2014 / 1
 
Ez már elveszi az embertől a saját fejlesztés élményét.
(#) tkovacs válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ismerem a MAX038-at, nem olcsó viszont nehezen beszerezhető.
(#) CHZ válasza tkovacs hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ez igaz, viszont minden jelformában azonos szintű amplitúdót produkál, teljes sávban is.. és stabilabb magasabb frekiken is. Számomra ez is lényeges, nem kell minden mérésnél kimeneti szintet állítani, jelajak váltás miatt.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza CHZ hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Igen, próbálkozni érdemes. De inkább analóg módon, akkor nem lesz jitteres a kijövő jel. Ugyanis a rar. állomány képeiden ezt lehet látni. Vagy valahogy meg van frekben modulálva? Vagy a szkóp nem az igazi? Jó ez a lépcsős szinusz is, de én inkább megmaradok az analógnál... meg a négyszög, az négyszög még 500 kHz-en is. A dobozt viszont nagyon irígylem, szép.
(#) nagym6 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Egyetértek. Én ahol lehet analógot használok, a tisztasága miatt. Mert kellemetlen a zaj zavar jitter stb, hatásaival kínlódni. Egy fejlesztésnél némi kínlódás után derül ki, hogy a tápegység, generátor, digiszkóp okozza a bajt, nem az áramköröm.
(#) Ricsi89 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 9, 2014 / 1
 
Holnap csinálok pár képet, hogy a kis kínai DDS-nek milyen jele van. Még 10MHz-en is szép szinuszjele van, nincsenek lépcsők.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Teljesen osztom véleményed. Amit kifogásolsz, valóban látható, kb. 20KHz felett.
Ezért megtartom, viseltes, régi, analóg generátorom is..

MAX038 1.jpg
    
(#) gajdossmd hozzászólása Máj 10, 2014 / 1
 
Sziasztok!

Elkészültem egy Jimmy Hendrix Fuzz Face és Ultra Flanger effektel 2IN1-ben.
Úgyérzem ezeket még mindíg olcsóbb megépíteni mint készen megvenni és nem beszélve a munka öröméről na meg a kész termék használatáról és az egyediségéről. A két hobbi egybeforrott teljesen!
(#) Izeg. válasza gajdossmd hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Teljesen jó!De! A küllemet megdobnák a fém(vagy legalábbis fémutánzat) potmétergombok.
(#) gajdossmd válasza Izeg. hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Köszi! Igen én is azt tettem volna rá meg fém led foglalatokat,de a megrendelő nem áldozott többet rá és neki így is megfelelt. Az enyémen fém lesz minden!
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2014
(#) Bakman válasza gajdossmd hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Nekem tetszik így is.
(#) kistee hozzászólása Máj 11, 2014 / 3
 
Sziasztok,

Ma elkészült a PIC-alapú, 4 csatornás RC PPM enkóder és dekóder. A kettő között RF modulokkal biztosítom a kapcsolatot. Nem volt szükség különleges kódolásra, mert a PPM jelben a leghosszabb szünet is kb. 12 ms, az adó (az adatlap szerint) csak 70 ms tétlenség után áll le.

Ebben a formában négycsatornás RC modellek távvezérlésére alkalmas, az adóban V-mixer is van. A vevő áramellátása a motorszabályzón keresztül történik (BEC).

Repülőmodellekhez nem javaslom, legfeljebb beltérre, kisebb gépekhez, de autókhoz, hajókhoz szerintem jól használható. Az enkóder PIC programja saját, a dekódert a neten találtam.

Üdv: kisté
(#) sargarigo válasza kistee hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Klassz lett!

A kódját meg tudod osztani velünk?
(#) kistee válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 12, 2014 / 2
 
Persze. Bár az enkóder program elég favágó stílusú, de működik.

A dekódert itt találtam, a saját programom (CCS-C) mellékelem.
(#) gajdossmd hozzászólása Máj 13, 2014 /
 
Sziasztok!

Még egy torzító Marshall Guv'nor
(#) sargarigo válasza kistee hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) davix95 válasza gajdossmd hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Nagyon jó lett.A rajzot el tudnád nekem küldeni ?
(#) vicsys hozzászólása Máj 14, 2014 /
 
Nem egy nagy durranás. Szintillesztő 5V-3,3V közé. 20x30mm-es a panel és tartalmazza a 3,3V-os tápegységet is. Legközelebb majd kisebbre tervezem, mert így elég szellős lett.
Következő: »»   1178 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem