Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   148 / 276
(#) Baxi válasza mpisti hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
hegesztő áram szabályzást próbáltam volna állítani úgy, hogy megszaggattam a feszültséget 1 illetve 4kHz-en. A kitöltési tényezőjét pedig állítgattam, de nem hozta a várt eredményt.
(#) mpisti válasza Baxi hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Valami rajzot tennél fel az általad megvalósított verzióról, Engem érdekelne a dolog, ugyanis találkoztam már ilyen megoldással.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2014
(#) Melphi válasza mpisti hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Szia Mpisti!
Módosítottam a megbeszéltek alapján, remélem ez már tükrözi a gondolatodat, amúgy maradtam az aluminátnál, ha már minden alumínium, 3x10mm-es profil, 6.5 menet.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2014
(#) mpisti válasza Melphi hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Nagyon profi. A hűtés részére a bakelitlemezt nyugodtan kivághatod egy 120mm-es ventilátor részére (115mm átmérőjű lyuk)a diódák alatt. Így a levegőáramoltatás rendben lesz, és egy komplett egyenirányító modulod lesz pufferkondikkal és forszírozott hűtéssel.
(#) Melphi válasza mpisti hozzászólására (») Júl 16, 2014 /
 
Köszönöm.
A hűtést szemből fogom kiszívni 2db egymás fölött lévő ventivel,rögtön a borda elöl.
(#) Melphi hozzászólása Júl 20, 2014 /
 
Jó reggelt mindenkinek!
Ha a trafóm gyárilag 380V vonali feszültségről üzemel és és 700mA az üresjárati árama,és tegyük fel szekunder oldalon 1 menet lead 2V-ot, akkor ha ezt áttekerem 230V-ra hogy ugyan akkora gerjesztésem legyen mint 380V-on, ahhoz növelni kell a primer üresjárati áramát? És ha áttekertem mondjuk 230V-ra akkor nekem hogyan változik az üresjárati áramom? És a további számolásokban mennyire mérvadó az eredetileg lemért menetenkénti feszültség?
Ebbe kicsit belekavarodtam és nem akarom elpuskázni a trafómat, inkább megkérdezem?
Köszönöm.
(#) GyurikaBx hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Sziasztok! Esetleg valaki CO2 építésén vagy átalakításán töri a fejét, raktam fel az apróba egy szép méretes transzformátort.
(#) fongab válasza Melphi hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Szia
A 380V os tekercs meg van tekerve valamilyen átmérővel. ( kb.én :2 és 2,5 közé teszem) ha átmérő 2mm akkor 9,6A áram folyhat rajta ebből következik hogy a 380Vx9,6A=3648W Te 230V ről akarod üzemeltetni így 3648W/230V=15,8A Igy ha 230V on ugyan azt a heggesztő áramot akarod akkor, huzalt is kell váltanod, min2,55mm re.
Ha az előzőt le kell tekerned akkor csak el kell ösztanod a meneteket 380 al majd megszorozni 230 al szerény számolásom alapján ( ha a 2V szekunder helyt álló ) 380V nál345 menet van fenn és ekkor a 230V nál 209 menet kell.
Az üresjárati áram függ a vastól esetleg menetzárlattól szerintem ha 230V os lesz akkor is 700mA körül lesz a üresjárati áram.
Én nagyon kihajtotnak találom a 1menet 2V ot. Vagy egy nagyon nagy trafórol beszélünk.
üdv.
(#) Melphi válasza fongab hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Szia!
Igen, a trafó nagyon nagy 5KVA, a primer 4,5mm huzallal van megtekerve, így bírni fogja a 230V-ot is szerintem.
(#) kissadam válasza GyurikaBx hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Mit tettél fel és hova? Hirdetések között nem látok ilyesmit.
(#) Melphi válasza fongab hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Ezen az oldalon végeztem egy kis számolást, hálás lennék ha ránéznél, vagy valaki ránézne.
Az utolsó értékeket csak el kell osztani az 1 menethez tartozó feszültséggel és meg is kapom a fokozatokhoz tartozó menetszámokat, vagyis remélem.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
(#) Melphi válasza kissadam hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Valószínűleg törölték a hirdetést, mert a kolléga úgy tette fel hogy várja rá a legmagasabb licitet, amit itt nem szabad.
(#) mpisti válasza fongab hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Co hegesztőknél nem szokás a maximális teljesítményt 100% Bi-vel számolni. tehát ha 2mm-es vagy annál vastagabb huzallal van tekerve az több mint jó. Hobbi körülmények közt jó ha a trafó 20-30% Bi-t tud a maximális teljesítményen . Még az igazán profi gépeket se méretezik 60% fölé a maximális teljesítményen. ha pedig mégis túlmelegedne, ott a klixon, majd megvédi. De egy jó ventilátor csodákra képes.
(#) zosza18 válasza mpisti hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Múlthéten volt nálam egy Einhell csodagép javításra, mert rossz volt a huzaltoló "áramkör", ha lehet ezt így nevezni, de nem is ez a lényeg. A hűtés egy 10cm-es átmérőjű ventilátorra volt bízva, amit a "szakemberek" úgy helyezték el, hogy a levegő áramlása a trafó, fojtó és a diódák fölött ment el, így volt kb. 4-5%-os Bi. helyreállítás után és egy 20cm-es ventilátorra kicserélve a hűtést, egy vonalba a hűtendő dolgokkal, kb. 15%-os lett a Bi. Ennyit a hűtés fontosságáról.
A trafót láttam a hirdetésbe, de licitre írta ki, így az törölve lett, ahogy azt Melphi is írta.
(#) kissadam válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Néha nem ártana elolvasni a szabályzatot, ilyen is előfordul sajnos. Remélhetőleg legközelebb odafigyel.
(#) fongab válasza mpisti hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Szia
"Co hegesztőknél nem szokás a maximális teljesítményt 100% Bi-vel számolni." Akkor mivel kell a 700mA rel? Azért irtem a huzalvastagságot hogy abbol lehet következtetni a trafó méretére. De 1,1 tesla érték alá nem mennék, de itt tényleg az a mérvadó, hogy mennyi ideig akarod használni.
üdv.
(#) fongab válasza Melphi hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Szia
Néztem, DE én a 35V szekunder feszültségre, számolnám a 230V ot és a 17V ra szerintem 520menet kellene. (itt 1menet /V az alap számolás. )
Nem értem hogy egy 230V trafóra miért kell modjuk 109V os tekercset tenni.
üdv.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Nem értem minek ennyit találgatni... A szekundert úgyis le kell tekerni. Letekerés előtt pontosan megméred mennyi a szekunder feszültség, aztán letekered a szekundert és megszámolod a menetszámot, majd ebből pontosan meg lehet határozni a menetenkénti feszültséget. Mivel nem ismered a vas adatait, az életben nem tudod ettől pontosabban meghatározni. De ha nem bízol magadban, akkor csinálj a szekunderre is plusz egy-két kivezetést, az egyik biztos jó lesz.
(#) mpisti válasza fongab hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ha te a Co hegesztődet 100% Bi-vel kívánod használni a maximális teljesítmény mellett, rendben, ám legyen. De akkor úgy számolj hogy a huzal maximális terhelőárama kb. 2,5-2,8A lesz mm2-ként egy 5kVA-es trafó esetében, ha a tekercs nem szellőztethető át, illetve nem olajhűtésű. Az 5kVA-hez kell durván 22A ha 2,5A/mm2-el számolok ehhez kell 8,8mm2-es keresztmetszetű huzal. Ez 2,8mm átmérőt ad a primernél. A szekunder 35V feszültség esetén 142A-al terhelhető ha 5kVA-t veszek figyelembe. Ehhez kell durván 57mm2-es keresztmetszetű huzal. Mindez rézzel számolva. El fogsz férni az ablakban? Vagy inkább lemondasz a 100% Bi-ről?
(#) Baxi hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Na működik a valamikori Güde MIG 155/6W gép ( doboz még a régi ). Olyan kérdés hogy kondi kisütésre mekkora ellenállást szokást oda rakni. A 500 Ohm kevés, még ívet fog amikor már nem kéne ? 1 Ohm?
(#) Phile80 válasza Baxi hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
47-68ohm/10-20W. Függ a kapacitástól.
(#) Baxi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ok, köszönöm.
(#) lala205 hozzászólása Aug 3, 2014 /
 
üdvözletem minden kedves fórumozónak!
Azért regisztráltam a fórumra mert segítséget szeretnék kérni.
Következő lenne a problémám:
Van egy magyar mig có hegesztőm, 1fázisú és 160 amperos.
Mikor abbahagyom a hegesztést és a pisztolyból kilógó huzaldarabot nekiérintem
a hegesztendő anyagnak akkor mindig szikrázik egyet.
Hogy ez természetes vagy valami hiba forrása lehet?
Amúgy a gép tökéletesen működik.
Rendszeresen karbantartott,nem vasporos mindig tiszta belülről is.
A munkakábel is új rajta,de a régivel is ezt csinálta.
Igazából nem értek nagyon ezekhez az elektronikai dolgokhoz azért kérném a hozzáértők
segítségét.Hogy maradjon így vagy valamit cseréljek ki rajt?
Először mágneskapcsoló cserére gondoltam,de addig nem akarok cserélni semmit még
nem valószínűsíthető a dolog.
Előre is köszönöm.
(#) Melphi válasza lala205 hozzászólására (») Aug 3, 2014 /
 
Szia!
Igen ez hiba, de nagyon egyszerű orvosolni van a kondenzátorokon egy nagy teljesítményű ellenállás ami a pisztoly gombjának elengedésekor rögtön kisüti a kondenzátorokban tárolt energiát, ha mostanában jött elő a probléma akkor valószínűleg a fő mágneskapcsolód kontóakthibás és nem kapcsolja be a kisütő ellenállást, vagy maga ez az ellenállás ment tönkre.
Ha nem értesz hozzá akkor küldj pár képet a belsejéről és segítünk megoldani a problémát, mert mint mondtam ez egy gyakori és egyszerű probléma.
Üdv:.Lajos
A hozzászólás módosítva: Aug 3, 2014
(#) lala205 válasza Melphi hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
köszönöm.
ok rendben,valószínű ma lefényképezem a dolgokat és felrakom.
Mert nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz.
A mágneskapcsoló az DIL-052-es.
Még egyszer köszönöm.
üdv.Varga Lajos.
(#) Phile80 válasza lala205 hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Általában a mágneskapcsolón van az ellenállás és el szokott törni a lába, vagy teljesen leszakad. 22-32-es érintkezőkre van kötve az ellenállás, 21-31-re a hegesztőfeszültség.
(#) mpisti válasza Phile80 hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Szia Tamás! Találkoztál-e már olyan hibával, hogy 3 fázisú tirisztoros hegesztőgép fázissorrend érzékeny? A hibajelenség az,hogy egy bizonyos fázissorrendnél hibátlanul dolgozik, de ha egy irányváltó kapcsolóval a fázissorrendet felcserélem, akkor nem lehet vele hegeszteni.
A gépben mindent leellenőriztem, a gyújtóköre fázisonként működtetve hibátlan,a szinkronjel és a tirisztor bemenőfeszültség fázishelyzete OK, de ha mindhárom fázis tirisztorai működnek akkor a gép fázissorrend érzékeny lesz.
(#) lala205 válasza Melphi hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
üdvözletem.
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.
Csináltam pár képet,mivel én nem értek ezekhez a dolgokhoz.
A mágneskapcsolón lévő ellenállás a helyén van és nem szakadt.
Előre is köszönöm.
(#) Melphi válasza lala205 hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
Nos akkor a következő a tehendő, először kisípolod műszerrel hogy zárnak e az érintkezők a mágneskapcsolón, 21-22, majd 31-32 között ha jók akkor anélkül hogy bármit áram alá helyeznél a műszernek azt kell mutatnia hogy zárnak, ha ezek jók akkor kikötöd az ellenállás egyik lábát mondjuk a 21-est, majd műszerrel kiméred hogy jó-e, ha jó akkor kb 27R-ot kell mérned, ha ez is jó akkor csak a két szál kábel csatlakozásával lehet gond.
De ha csak kikötöd a 22-es csavar alól a fekete vezetéket, és rámérsz ohm állásba a 22-32 kapcsokra akkor is kel tudnod 27R-ot mérned, ahogy neked jobban kézre esik.
Remélem a műszert azért tudod használni, de ha nem akkor legrosszabb esetben megpróbálok telefonon segíteni.
Valami van kérdezz bátran.
A hozzászólás módosítva: Aug 4, 2014
(#) lala205 válasza Melphi hozzászólására (») Aug 4, 2014 /
 
ok,rendben
Megoldom a dolgot.
Köszönöm.
Következő: »»   148 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem