Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2348 / 3571
(#) pucuka válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Ugyan kifejezések nincsenek benne, de én ezt használom, ha kell. Előfordul, hogy utána még kell fordítani magyarról magyarra, de a lényeg lejön.
Bővebben: Link
(#) jani1987 hozzászólása Szept 3, 2014 /
 
Tudja valaki hogy win7 alatt hogyan kell kiiktatni a másolás funkcióba azt a részt, hogy a nagyobb adatmennyiséget nem engedélyezi?
(#) Norberto válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Mekkoránál nagyobb adatmennyiségnél jön elő? Ha 4 GB-os határnál, akkor FAT32 - NTSF fájlrendszerbeli ügyed lesz...
(#) nagym6 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Nem értek ehhez, az én 32 bites laptopomban lévő 4GB memóriából csak 3-at lát. Beállítási hiba lehet? Köszönöm.
(#) mikrokapcsolo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Nem. A 32bites oprendszer 3GB ramot támogat.
(#) nagym6 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
A 32 bit az nem hardver téma? Azt hittem busz szélesség. Ezek szerint lehet 64 bites is a gépem olyan oprendszerrel?
(#) mikrokapcsolo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 3, 2014 / 1
 
Ha a hardver tudja támogatni az x64-es oprendszert, akkor tedd fel azt, és látja, valamint kihasználja majd a 4GB-ot. Az, hogy milyen (32 v 64) oprendszer kell rá, azt főként a processzor határozza meg. Ha a googlen rákeresel a procidra, megtalálod, hogy mi való hozzá.
(#) jani1987 válasza Norberto hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Pl az 1 gigás memóriakártyára zenét akarok küldeni de az adatmennyiség kicsivel több. Én csak azt akartam hogy annyit küldjön amennyi ráfér anélkül hogy nekem kellene szelektálni.
(#) Qju válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Szia! Használj Far manager -t Bővebben: Link
Az oldal címe.

vagy 7-Zip -et Bővebben: Link
Az oldal címe.

Ezekkel a programokkal 2 ablakos módban tudsz másolgatni és időben eldöntheted, hogy melyik mp3 maradjon le a kedvenceid közül. Be is cseszne ha a win döntené el, hogy mit ne vigyek magammal. Annyira azért nem vagyunk igénytelenek
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) jani1987 válasza Qju hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Akkor ilyen alapon lehetne a total commander is.
(#) Qju válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Természetesen igen. De! Amiket javasoltam azok teljes értékű free programok. A TC pedig fizetős illetve időkorlátos demó a magánszemélyek részére is.
És mint tudjuk a sör és a szex akkor esik a legjobban ha ingyen van nem is beszélve a programokról
(#) zolika60 válasza Qju hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
A TC fizetős? Évek vagyis inkább évtizedek (Norton) óta használom és még nem vettem észre.
(#) pjg hozzászólása Szept 5, 2014 /
 
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Nekem ez túl multikulti.
(#) jani1987 válasza Qju hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Marhaság, van nekem free verzió is.
(#) _ampervadasz_ válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Azért mindenképpen, szeretnék valami szótárat, példatárat olvasgatni, mert van oylan kollégám aki abszolúte nem tud Magyarul, azzal angolul vagyok kénytelen beszélni.
(#) _ampervadasz_ válasza pucuka hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
Köszönöm Pucuka. Valamiből ki kell induljak, már tanulom az olaszt, és vannak benne, olyan kifejezeések, hogy csak nézek.
(#) cupika97 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Szept 5, 2014 /
 
És szlovákok vannak ott?
(#) makrai attila hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Na helló mindenkinek: Még mindig nem tudom,hogy ki ismeri ezt a nyomorult Poulan 2550-es láncfűrészt.Széttszedtem ,megtakaritottam a bakelit karburátor talpat megragasztottam és plusz egy ármenő 3-as csavarral még meg is erősítettem. Nagyon jól indul de vezető és lánc nélkül nem érek vele semmit.A lánv védő burkolaton keresztül jön kettő darab 8-as csavar és ugyan ezen a burkolaton van a láncfeszítő is. Viszont nem ismerem a vezető hosszát és a lánc méretét és tipusát mivel van rengeteg fajta. Ha sikerul teszek fel róla fényképet.
(#) _ampervadasz_ válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Igen, van. Abból kettő egyáltalán nem beszél magyarul, így abba a nyelvbe is bele kell harapjak, ráadásul eleve nem Magyarországi munkahelyről van szó és még ez a részlege most indult be, viszont tört angolall az is megy döcögve. A propaganda szervezésében is részt veszek, és hamarosan nyit a cég egy privát oldalt, ahol referenciák, vendégkönyv, jelentkezés, hírlevél funkciók is elérhetők lesznek, fészbúkos jelenléttel.

Addig is pár kép.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Még pár...
Jelenleg Belluno megyében Longarone városában lakok. Gyönyörű hely.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) zolika60 válasza makrai attila hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Minden fűrész ilyen, így szinte bármelyik lap jó rá. 35-40cm-nél hosszabbat ne vegyél. Természetesen a hozzá való lánccal szinte bármelyik típus jó lesz.
(#) jani1987 hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Segítséget kérnék. Ma csináltam az ajtónak és az ablaknak egy keretet, de a rögzítéssel kapcsolatban bajban vagyok. Ragasztóra gondoltam, de a véleményetek is számít. A legegyszerűbb megoldást választottam az alábbi ábra szerint csak elfordítva egymáshoz képest. ("a rajz illusztráció" )
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
A ragasztó jó lesz.
(#) jani1987 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
De melyik? Feltéve hogy ez nem a reklám helye.
(#) Bakman hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Sziasztok!

"Építettem" egy "olajégőt", lásd képek. Gázolajjal az elvártak felett teljesít. Ha az égésteret megvalósító piros cső átmelegszik (leselejtezett tűzoltókészülék), nagyon kell figyelni az adagolásra, mert ijesztő módon tud égni. A bajom az, hogy ezt igazábol használt étolaj elégetéséhez csináltam, azzal viszont szép lassan kialszik a tűz, hiába olyan forró az égéstér, hogy szinte a közelébe sem lehet menni. Egy-két csepp (nem vicc) gázolaj és elkapja a hév. A képen nem látszik, a levegőt egy kicsi ám de nagy teljesítményű venti szolgáltatja, de ez talán mellékes.

Én az étolja porlasztására gondoltam. Egyéb javaslat? Ha nincs, akkor ezt mivel tudom megcsinálni? Figyelembe véve azt, hogy több tíz ezer forintot nem akarok a dologra költeni. Bontott diesel porlasztócsúcs megfelene? Ha igen, ahhoz milyen szivattyú dukál?

Előre is!
(#) zolika60 válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Pldául. Kisebb és nagyobb kiszerelés is van.
(#) zolika60 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Kicsit furkáld körbe, hogy több levegőt kapjon, körülbelül fele magasságban.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
Idézet:
„ahhoz milyen szivattyú dukál?”

Itt általában 170 atmoszféra nyomás kell a jó porlasztáshoz, legalábbis a diesel autók zöme kb. ennyi nyomással működik. Tehát ilyen nyomású szivattyú kellene ide.
Szóba jöhetne maga az adagoló, ami az autóban is ezt táplálja. Lehet más típusok adagolója is, ami hasonló üzemanyag mennyiséggel működik. Probléma lehet, hogy az adagoló csak szakaszos üzemben működik, tehát forgatáskor fordulatonként egy pillanatra fecskendez. Másik probléma, hogy az adagoló vagy más ilyen nagy nyomású szivattyú kenését a gázolaj biztosítja, ez kritikus. Étolaj ha nem ad jó kenést, hamar tönkremegy a szivattyú nyomóeleme.
Kazánra szerelhető olajégő esetleg, vagy csak a szivattyúja. De a kenés itt is kritikus lehet.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 6, 2014 /
 
A levegő elégnek tűnik, az égéstérben túlnyomás van.
Következő: »»   2348 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem