Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1623 / 2499
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Szia! Az a terv amit mellékeltél nem jó?
(#) 13_Balu50 válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Így néz ki ha esetleg valaki felismerné, könnyebb volna megkeresni hozzá a rajzát.

IMG_1994.JPG
    
(#) Doncso válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 5, 2014 / 1
 
Ez biztos valami beag alkotmány. 200w körüli. Nagyon hasonlit az APT100 paneljéhez, mármint épitészetileg. Gondolom ez is abból az alomból való.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014
(#) 13_Balu50 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Köszi, ennek alapján keresgélek.
(#) Doncso válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Esetleg még a reflex/siva is esélyes, a siva-tól láttam ilyen szerelésű panelt.
(#) 13_Balu50 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Azokat már böngésztem, de nem találtam közte semmit.
(#) sballa hozzászólása Dec 5, 2014 /
 
Sziasztok....jó lenne nekem ez a kapcsolás?
A beag apt 100 trafóm van ugye és a 2db quad 404-et szeretném majd hajtani vele...
Ha megfelelő lesz az érték...
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2014

tap.gif
    
(#) sballa válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 5, 2014 / 1
 
Igen ez beag apt100 végfok panel enyém is ilyen..csak ez átvan alakitva...plusz a biztik benne hangfal védekem..gyárilag nincs...
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Az nem APT panel, csak a felhasznált alkatrészek hasonlóak, és a kikészités is hasonló. De nem APT 100-as.
A rajz amit linkeltél....haaalelujjaaa....igen. Látom kicsit végre elméjültél a dologban. Látod nem olyan nehéz. Tehát a rajz jó lesz neked. Az értékek pedig C1 és C2 akkor 10.000µF körül, polaritásra nagyon figyelj bekábelezéskor!!!! A C3 és C4 pedig 100nF 63v körüli értékü kis kerámia, vagy fólia kondenzátor, szinte bármilyen cuccban megtalálható.
A rajzon látható hogy a transzormátor szekunder tekercsének a közép kivezetései a földre csatlakoznak. Ahogy a kondenzátorok közös pontjai is. Ezt a valóságban össze kell kötni egy kábellel, ne a készülék házon kösd őket össze. Tehát úgy kellene, hogy a puffer kondikat egymás mellé teszed, fogod az egyik + kivezetést és a másik kondi - kivezetést és összekötöd. Ez lesz a CSILLAGPONT! ez nagyon fontos. Ide fognak majd beérkezni a test vezetékek az erősitőről, és innen fog majd menni a hangszótó negativ kábele is! Ez azért kell, mert ha összevissza van kötve mindenhova a testvezeték, akkor búgni fog, meg zúgni, és füldhurkos lesz, de erről majd később. Ide kell majd kötni a trafó 4 db szekunder vezetékéből kettőt! De melyik kettőt? Vizsgáld meg az APT100 eredeti bekötését. Ahogy eredetileg volt. Láthatod, hogy a trafó két kábele össze van kötve és rá van forrasztva készülék házhoz. Na azt a kettőt kell a csillagpontra kötni. Maradt 2 transzformátor kábel. Ezeket a graetz hidra kell kötni. A graetz hidról pedig a + jelzésről kell egy kábel a kondenzátor üresen maradt + lábához, a graetz - kivezetése meg értelem szerüen a másik kondi negativjára. Remélem igy sikerül.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) ozpecs válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Az APT 100-asnak van egy reinkarnációja az UNIVOX által, az hasonló felépítésü, már nem a soros végtranzisztoros elrendezésü, hanem BD 249-250C-kkel épül fel mint ez is. Ránézésre ahhoz hasonlít...
(#) Doncso válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Szerintem ez olyasféle kreállmány, mint a siva800-as, abban 400w-os panelek vannak, és úgy van megoldva, hogy az N-oldal 2db BD249-el van megcsinálva de sorba, és a P-oldal is 2db soros kötésű BD250. Ebből van benne 4 sor. Gondolom azért mert akkor nem volt 200V-os tranzisztor. Szerintem itt is ilyesmi lehet, igy nagyobb tápfeszt elviselnek. Mert ugye 100W-ra elég lenne 1 pár BD249-250w is. Vagy lehet, hogy csak túl van biztositva? Megnézném alul hogy vannak bekötve a tranyók.
De persze lehet, hogy univox, nem tudom ,csak tippelgetek. univoxot még nem láttam.
Balu: egy képet szabadna kérni az aljáról is?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) blasz válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Nekem volt Univox os panelom az nem ilyen,ráadásul az 2 oldalas panel.Nagyon Beag az tuti de lehet valami saját kitaláció is,mert nem túl szépek az alkatrész elhelyezések a Beag figyelt erre azért.
(#) Doncso válasza ozpecs hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
SIVA-ék igy intézik a dolgokat : SIVA Igaz ez nem az, de az alkatrészek.....a beültetés.... Ja és a beaghoz van rajz általában. Siváék nem közölnek, még a gyártó is csak igérte, hogy elküldi, beszéltem vele, de persze sosem érkezett meg. Kértem, hogy felujitáshoz kellene.....azóta is küldi.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) zsozso72 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Szia! Én is nézegettem ezt a végfokot és leveleztem is az eladóval,inkább csak alkatrésznek ajánlotta volna viszont a kérdésemre hogy miben lehetett a válasza valami vermona végfokban és 200W teljesítményű.Sajnos pontosabbat nem tudott mondani.
(#) sballa hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Ez igy érthető..kőszi...
Maradt még kérdésem...
Adott a 4-db kondim..
2db 22000uf 63v
2db 10000uf 63v ezeket egybe lehet kőtni?És annyi még hogy. Akkor a két panel egy pontról kap -50,+50 et?kondik -+
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) 13_Balu50 válasza zsozso72 hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Sziasztok !

Köszönöm a segítségeteket. Sikerült megjavítani a másik panelt , kapcsolási rajz nélkül is, sikerélmény megvolt.
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nem kell a 22.000uF, felesleges. A 2db 10.000µF-et használd. A két panel természetesen egy pontról kapja a tápot, azaz párhuzamosan lesz kötve. A végfok panel GND pontját is kösd az előbbiekben meghatározott kondenzátornál kialakitott csillagpontra.
(#) ozpecs válasza blasz hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nekem van is UNIVOX-os, valahol még a rajza is megvan mert elkértem a cégtől, nem soros elrendezésü, simán párhuzamosan van benne a 3-3 tranyó.
(#) sballa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Renben van. Ebben a gpa100 mf ben van valam hangfal védelem...aminek panelonként 15v kell de azt irják traforól le vihetem mert benne a védelem valóban lehet? És nem e ártalmas?vagy külőn kis trafó?2x15v?
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nem viheted le. Kell egy másik transzformátor ami 2x12v-os.
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Gáboromnak. Mikulásra. Virgácsot most nem kapsz mert jófiú voltál.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014

tda7294.LAY
    
(#) blasz válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Köszönöm szépen
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Nagyon szivesen.
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Linkeld be az erősitőt amit veszel/kapsz.
(#) sballa válasza Doncso hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Ez lenne...giant hangtechnika
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Itt azt irja, hogy a hangszóró védőt rákötheted közvetlenül a trafóra. De nem a táp trafóra. Hanem egy sima 15v-os trafóra. Ez annyit jelent, hogy a hangszóró védő tartalmaz kis graetz hidat meg puffert is, nem kell külön.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) sballa hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Akkor abból kell egy.külön....ezekhez a végfokokhoz mekkora piti kell 1db stereot érdemes vagy külön 2 monit tenni bele és mekkorákat vagy mekkorát?
(#) Doncso válasza sballa hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Figyelj, az M vagy az MF jelzésű paneled lesz? Mi az a "piti" meg "moni" ?
(#) blasz hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Üdv a TDA7297 kimenetét nem lehetne megfejelni tranzisztor párral? Egy egyszerű 5.1 et szeretnék és a mélynek több kellene mint amit tud 1 csatornára.Viszont egy marékra való van ebből az ic ből.Köszi
(#) Doncso válasza blasz hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Hidalni is lehet. Bővebben: Link
Következő: »»   1623 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem