Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7293 végerősítő
 
Témaindító: m.joco, idő: Szept 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 75
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A nyugalmi áram +/- 40V mellett 190mA a + tápfeszen,a - tápfeszen valamennyivel kevesebb 185mA.Ezeket az értékeket rövidrezárt bementtel,terhelés nélkül mértem.A kondenzátorok a panel alján vannak,mert a leszorítókengyelek miatt nemférnek el.Az összes átkötés bentvan.A Zobel ellenállások nem melegednek/2W-osak/.

IMAG0470.jpg
    
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ez teljesen normális áramfelvétel, az észlelt melegedést nyugodtan el lehet fogadni.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Kb 15 perc alatt melegszik langyosra a borda ventillátor nélkül.Szerintem énis belenyugszom
(#) reloop válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Az adatlap szerint egy TDA7293 nyugalmi árama maximum 100mA, tipikusan 50mA. A mért értéked kimondottan jó. A tápfeszültséged és nyugalmi ára, szorzata így is bizony 15W.
A két oldal közötti melegedés különbség az, amire nem tudok magyarázatot adni.
(#) lacek29 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Lehet nemjol fogalmaztam pár hsz.-el ezelött.Konkrétan a baloldali végfok melegedik hamarabb,nem a baloldali IC.Ez érvényes mind2 panelnál.
(#) szucsip válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Oszcilloszkópon meg kéne nézegetni az áramfelvételt, hogy nincs-e benne valami hullámosság. Csak arra tippelek, hogy az egyik oldal visszacsatoló (vagy bármelyik másik) hurka összeszed valamit, és erősíti is. Ugyan ezt a dolgot meg kéne nézni úgy is, hogy teszel terhelést a kimenetre.
(#) lacek29 válasza szucsip hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Köszi a segítséget,de sajnos szkóp az nincs közben akadt más probléma is. Ma beüzemeltem a fázisfordítót.Rettenetesen zajos Ahogy tekerem a potikon a hangerőt,annál jobban búg.Gondolom föld
hurok alakul ki valahol.
(#) krisz69 hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
na rá szántam magam hogy lefotozam milyen is lett .Elvileges végleges állapotban a végfokom.Esetleg toroidra cserélődik majd a táp.Ebbe van hővezérelt hűtés clip detektór koppanásgátló.
(#) Alkotó válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A szorosan egymás mellé tett két ventilátorban miért látsz fantáziát?
Én egyáltalán nem értek az aerodinamikai áramlástechnikához, de feltevésem szerint ezt egyetlen cm3-el sem szállít több levegőt mintha csak egy forogna. Inkább egy felesleges akadály, ezért zajforrás az áramlási útban.
De nyitott vagyok egy jó magyarázatra, és ha az meggyőző, akkor magam is fogom alkalmazni.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) szucsip válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Én sem értek az áramlástechnikához, de "rémlik, mint ha látnám" az adatlapját egy márkás 8cm -es ventilátornak, ahol vannak látványos grafikonok, és mint ha az egyik azt magyarázná hogy a légnyomáskülönbség (vagy akármi is legyen, már nem emlékszem) mennyire befolyásolja a szállított légtömeget. Másrészt: ha az egyiket megeszi a fene, akkor a másik még továbbra is dolgozik

Találtam egy példát: 5. oldal.
Itt ugyan vízoszloppal definiálja a nyomást, inverz függvényről van szó, de a lényeg talán látszik.

Másik példa: 1. oldal, Jamicon
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) krisz69 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Mind 2 oldal 2-2ventit kapott egyet elöről egyet hátulról. Ha csak 1 oldal van terhelve egy-egy venti indul be ha mind 2 oldal. Akkor. Mind a 4 megy melegedéstől fűgően. Szoval ezért van a 4 venti.
(#) Justo hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Sziasztok!

Ma szerettem volna éleszteni az erősítőt de sajnos hibába ütköztem.
A D-Audio oldalról rendelt kit-ről lenne szó.
Probléma: csak a táprész van rákötve egyenlőre és rámertem a kimenetre de + tápfeszültség jelenik meg mind két oldali nyákon. Mi lehet a probléma? Beültetést ketten is ellenőriztük, és a tápot a mellékelt papír szerint kötöttük be. A nyugalmi áramfelvétel a + tápoldalon 55mA mind két oldalnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) lacek29 válasza Justo hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A pufferkondenzátorokat kisütötted mielött rákötötted a panelra?Biztos nemkapott fordított tápfeszt?1-2 kép jólenne a táprol,és arrol,ahogy bekötötted.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) Justo válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Hello!

Igen a pufferkondenzátor ki volt sütve és tuti hogy nem volt fordított a tápfesz. Képet nem tudok most küldeni.
(#) lacek29 válasza Justo hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Zárlatos forrasztás esetleg.Erős fénnyel világítsd át a panelt.Mekkora a tápfeszültséged?
(#) Justo válasza lacek29 hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
A panelt átvizsgáltuk. A tápfesz +-40v.
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Szia! A Mute-t és a STBY-t rákötötted a pozitív tápra?
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Hello!

Igen rá volt kötve és akkor + tápfesz volt a kimeneten, de most leforrasztottuk a stby-t és a mute-t és így 0V mértünk. Mi lehet akkor most a gond?
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Ezek szerint ez még nem tragikus állapot.
Helyezd vissza üzembe és mérj feszültséget a 2, 3, 4 lábakon testhez képest. A 4-est azért mérjük mert leválasztható a teljesítménytestről.
(#) Justo válasza reloop hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Mérés előtt visszakössem a tápra a stby-t és a mute-t?
(#) Justo hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Úgy néz ki rájöttünk a probléma okára. A nyákon megszakítottuk a vezető szálat a leírtak alapján, de a bemenetre nem kötöttünk semmit. Így az a rész nem kapott testet. A bemeneti testpontot rákötöttük testre és így a kimeneten megszűnt a tápfesz.
(#) reloop válasza Justo hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Ennyi ez
(#) krisz69 hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
valaki találkozott ezel élőben, valamilyen tapasztalata esetleg van ??

Bővebben: Link
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 9, 2015 / 1
 
Volt már róla szó, gyakorlati tapasztalat még nincsen.
4-8 ohm-ra elég egy IC is, a 0,5 ohm hangszóróimpedancia meg elég ritka Az IC-k ugyan bírnák az 550W-ot, de szemlátomást felégne a fólia a több mint 30A áramtól.
(#) krisz69 hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
gondolkodoba estem hogy vásárolok egyet. probára.. azt ha megvan Írom mik a tapasztalatok.
(#) krisz69 hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
másnem ha nem üzemel rendesen akkor szétbontom és lesz belöle .2 panel
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
A párhuzamos kapcsolások építésétől visszavonultam egy ideje, mert van egy gyenge pontja. Ha egy IC meghibásodik, kíméletlenül magával rántja az összeset.
(#) krisz69 hozzászólása Jan 9, 2015 /
 
igen ez nagy hátránya a dolognak. de viszont ezek az ick úgymond filléres tételek.
(#) szucsip válasza krisz69 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Azért annyira nem filléres. Mondjuk ha ki kell cserélni sok darabot, az úgy elég rossz.
Haszontalan dolognak látom én ezt a 0,5 Ohm terhelésre méretezett (?) erölködőt. Inkább hidalni lenne érdemes, és mondjuk az adatlap szerinti -amúgy G osztályú- kapcsolást, mert teljesítménytranzisztorokkal van megtámogatva a rendszer. Ráadásul nagyobb a hatásfok.

Esetlegesen ki lehetne egészíteni túláram, vagy SOA védelemmel (utóbbi az LM3886 ban állítólagosan megvan).
(#) krisz69 hozzászólása Jan 20, 2015 /
 
rá szántam magam kicseréltem a trafót ilyen lett . Ez csak elég lesz 2*255w nak 750w beag trafó
Következő: »»   51 / 75
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem