Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   360 / 489
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Az megvolt! Megnéztem, a diódán nem megy át a jel ami az ICSP csatlakozó mellett van. Emlékszem említetted régebben, hogy ez egy kényes része a dolognak. Ha most nem akarom programozni, ideiglenesen átköthetem?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
ki kapcsoltad a címfigyelést ?
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Zárd rövidre a diódát! DE HA A PROGRAMOZÓT RÁTESZED ÉS BÁRMIT IS CSINÁLSZ AZ ELŐTT EZT FELTÉTLENÜL EL KELL TÁVOLÍTANI!! Ha a dióda LL103C akkor kell működni ha nem akkor bizonytalan (1n4148 diódával teljesen kizárt) a működés.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) patexati válasza KKobra hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Egyszerűbb átállítani a távirányítón mit új programot fordítani.
(#) tibapu válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Szia!
Igen képes.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Átkötöttem, most működik. A fordulatszámot, hogy lehet kijelezni? Nem találom a kódját a keys.asm-ben.
(#) nagysasy válasza tibapu hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Mit kell hozzá csinálni?
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Hát ahhoz el kell tüntetni minden analóg mutatót,hogy csak a digitális kijelzés maradjon melyet addig pörgetsz (idő,dátum,hőmérséklet,stb váltakozása) még be nem adja a fordulatszámot.
(#) tibapu válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Szia!
Hol tartasz?A programban kell átírni az eeprom szöveget.Ha vissza olvasol megfogod találni a neked valót mert nemtudom a tied milyen processzor 16F628-vagy esetleg 16F648.
(#) nagysasy válasza tibapu hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
16f628 a procim.
(#) tibapu válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Szia!
azthiszem ez kell neked.Bővebben: Link
(#) nagysasy válasza tibapu hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Köszönöm.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 16, 2015 /
 
Vettem ma LL103 diódát. Legalábbis azt kértem, aztán, hogy mit kaptam, ugyebár nem nagyon lehet tudni, de az biztos, hogy ezzel sem megy a távkapcs. Ha átkötöm működik, de diódával nem.
Eldöntöttem, hogy a bázisba lévő RTC-t szeretném használni, ha már ilyen bázist építettem, tehát meg szeretném valósítani az adatkapcsolatot. Kérdésem, hogy hogyan tovább? Az LM358-cat kicseréltem, de a kis FET-en még rajta a rövidzár.
Másik kérdésem, hogy a hőmérséklet mérést vagy legalábbis a kijelzést nem lehet letiltani? Nincs benne szenzor és folyton 96 fokot mutat.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
a 886-os smd rotor fel van készítve az adatátvitelre a bázi is alkalmas rá azt hiszem (amit építettél nem ismerem) ha megfelelő program van a bázisban és a rotorban is a táp és a rotor között Mind a három szálat bekötötted akkor a rotor "érzi" hogy olyan bázissal van kapcsolatban és letiltja a távirányítót , a bázis felől várja a parancsokat.
ahhoz hogy működjön az átvitel kb 192 re fel kell vinni a kitöltési tényezőt mert a moduláció miatt a fele lesz. Az átvitel szó szerint hallható.
Ha jól emlékszem a rotorban sem olyan programot tettél ami az átvitelhez kell
a rövid zárnak nincs köze semmihez csak a fényerőt nem tudod állítani
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Valóban! Patexati is írta régebben, hogy V6-tól van adatátvitel, viszont itt mindenhol csak V4.x verziókat találtam. Vagy csak nem jól kerestem.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
V5.10 -től, V6.xx még nincs is...
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Értem, de olyat sem találtam...
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
v5.10 a rotorba való program verzió száma a nyák verzió száma a V6 Nem tudom hogy felkerült-e a fórumra Patexati és Hp41C illetékesek megosztani vagy a rendelkezésedre bocsátani ezeket a programokat
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
V6 nyák az alkalmas rá mert át lett tervezve (igaz meg nem építettem én a régebbieket alakítottam át mert azok kész voltak gyáriban). Amit építettél az is már a módosított terv. Elméletileg ha belerakod az lm358-at akkor ennek a funkciónak kéne menni persze ha a bázisban és a rotorban megfelelő az állomány. Szekunder tekercsen lehetséges,hogy majd fel kell cserélni a táppanelre forrasztott tekercsvégeket ,de ha szimpatikusabb akár a priméren is meg lehet ezt tenni.A fetnél a D-S láb közt maradjon egyenlőre a rövidzár de a G lábbal (az megy közvetlen az lm358-ra) ne legyenek összeforrasztva mert az lm358 tönkremegy.Kezelőprogramban ki kell pipálni a "Data mod" fület majd menteni a beállítást. Ha jó a füled fogod hallani,hogy a tekercs a moduláció miatt kicsit "zörög". Kitöltéssel is kell játszani indíts 55-el (nekem azon már megy).
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Idézet:
„ennek a funkciónak kéne menni persze ha a bázisban és a rotorban megfelelő az állomány.”
Ezt honnan lehet tudni, hogy épp melyik van nekem? Illetve hol lehet megtalálni az újabb verziókat? Nyákból már találtam V6-ot, de az sem volt egyszerű menet. Majd összehasonlítom, az enyémmel.
Kezelőprogramból van fent, újabb verzió? Képeket láttam róla, de magát a programot nem
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
ez a V6-os nyák
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Igen, ezt már megtaláltam nagy nehezen, este összehasonlítom az enyémmel.
Láttam, hogy foglalkoztál a 64 ledes verzióval. Hogy áll a projekt?
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
megrendelgettem az alkatrészeket ChipCad, Lomex, HQnem kértem szálítást érte kéne menni.
Nyákom van Wireles power energia átvitel harcra kész Hdd motor vezérlés még sántít kissé
MTD 6501c motorvezérlő nem hajlandó indítani álló helyzetből a rotort
(#) nagysasy hozzászólása Feb 17, 2015 /
 
Bővebben: LinkSziasztok !

Megpróbáltam ez alapján megcsinálni az ékezetes karaktereket de a fordító "mpasmx" nem fordítja le mert megáll hibával. "unrecognized error 32" Mi az amit nem jól csináltam?
Köszi .
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Töltsd fel a fordítási eredmény ablak képét!
(#) nagysasy válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Ez lenne az.
Az eredeti prop.asm-ben írtam át a szöveget és azt akartam lefordítani vle.
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2015
(#) tibapu válasza KKobra hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia!
Üresen,propeller nélkül pörög a motor?
(#) tibapu válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Szia!
Igen én úgy tudom,hogy a prop.asm-ben átírod.Majd az egész projektet ujra fordítod.Akkor lessz jó.
(#) Hp41C válasza nagysasy hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Milyen verziójú ez az MpLab?
Indítsd el az MpLab IDE programot, csinálj egy projectet neki:
Project / Project Wizard: Next / Device: 16F628 vagy 16F628A és Next / Microchip MPASM Toolsuite és Next / Válaszd ki a mappát, amiben a Prop.asm van és add meg a project nevét , Next / Csak a Prop.asm -et add hozzá Next és Finish.
Az ablak közepén állítsd át a Debug módot Release -re. Fordíts. Válaszd az Absolute módot.
És kész is van a hex állomány...
(#) nagysasy válasza tibapu hozzászólására (») Feb 17, 2015 /
 
Csak így áll meg ezzel a hibával a fordító.
Következő: »»   360 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem