Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Hangváltók (készítése)
A mértékegységeket a mérőszámtól szóköz választja el. A személynevekből képzett mértékegységek (Volt, Ohm, Amper, stb.) nagybetűvel írandók!
4,7µF persze. Sztem egyszerű poliészter kondi.
Sziasztok!
Az lenne az újabb kérdésem, hogy maximum mekkora tekercs érték tolerancia engedhető meg hangváltóban +/- ? Nekem van egy 0.6 mH tekercs és egy 4.7µF kondenzátor, ha a tekercs kisebbre sikeredett egy kicsit 0.58-0.59 mH akkor ez sokat számít ker. frekvencia eltérésben? Nagyon köszönöm a válaszokat, Üdv: Dávid
Ennyire nem lényeges, a gyáriak 20%-os tűrésűek.
Sziasztok! Egy 24dB/oct. passzív kétutas hangváltó megépítését fontolgatom. Szerintetek megéri a fáradságot egy ilyen magas fokú váltó építése? A hangszóró készletem jelenleg 12dB/oct. váltóval üzemel.Nagyobb hangerőkön kissé elszabadulnak a közepek , magasak, enyhén kásás lesz a hang. kb 40 literes csillapító anyaggal lazán kitömött trapéz ládáról van szó,az alábbi hangszórókkal. Bővebben: LinkBővebben: Link
Egy 25l-es hangdoboz van tervben, ehhez a hangszórókészlethez.
Kérdésem, kiindulási alapnak jó-e ez a váltótervezet?
Valószínűleg a torzítások emelkednek meg, és nem biztos, hogy a levágási meredekség miatt. Lehet, hogy a rosszul megválasztott keresztezési frekvencia/szűrőkarakter is bűnös, vagy a hangszóró terhelhetősége (mechanikai) kevés.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
Ez egy 3000 Hz-re tervezett másodrendű váltó?
A seas az nagyon jó, de szerintem a másikban csalódni fogsz.
Olcsón jutottam hozzá, állítólag túl sok volt a mélye. Lehet készítek egy próbadobozt neki, mielőtt véglegesítem. Ha mást nem, kap egy egyszerűbb magasat, és megy a műhelybe. A váltóhoz mit szólsz?
Elsőre nem tűnik rossznak de nem ártana leszimulálni. Viszont elég lineárisak a hangszórók, így kb nem lesz nagy csalódás a hangja. Ha van alkatrész akkor ki kell próbálni.
30 literben 30 Hz-es hangolással próbáltam nálam jó volt a hangja. (csak az enyém túl 'speciálisan készült.)
Nem tartom jó ötletnek ezt a szűrőt, ami a csatolt képen van, bár attól is függ, hogy mekkora helyiségben, és a faltól milyen távolságban szól majd, de szerintem a középtartomány, a keresztezés környéke hibás.
ettől jobban nem tudnám én sem megmutatni, elmondani: Coepto 17R626A+Vifa DX25 A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
Készítek egy próbadobozt azt hiszem...
<2KHz-re nem szeretném leengedni, mert féltem a magasat...
Én nem javasoltam ilyet. A linkelt megvalósítást körülbelül jó iránynak tartom.
Viszont a SEAS tényleg ismeretlen, azzal mérések nélkül nem lehet megúszni szerintem a váltást. A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
Gyári mérése itt van. Persze tudom ez nem az enyémen mért érték.
Igen, ezeket ismerem. Nem biztos, hogy pont ugyanezt kell várni a tiéden is, és az előlap miatt is egész más lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
Sziasztok! Zobel hálózat,impedancia korrekció számításához kellene egy kis segédlet. A klinger könyv a hangszóró egyenáramú ellenállását veszi alapul, más források pedig ezt felszorozva 1,25-el. Ebből adódóan
a kondenzátor értékek is jócskán el térnek egymástól. Mi a helyes út? Próbálgatás?
Sziasztok!
Van egy Canton CT-80 típusú hang(fal)sugárzópárom. Canton CT80 Nem mai darab, gondoltam jót tenne neki ha átkondiznám a hangváltókat. Ilyen hangváltó van benne. A paraméterek: piros kondik: 1615 / bipolar Elko 120μF 35VAC 5% Méret: 30x50 WEGO 2801 / bipolar Elko TFZ/TM 23VAC 5% WEGO arany színű kondik: 2379 bipolar 15 µF 23 VAC 5% 1102 biploar 22 µF 23 VAC 5% kék kondik: Canton 2,2 µF 5% 150V MKT Canton 3,9 µF 5% 150V MKT A piros kondikon nincs kapacitás megjelölve, de a 1615-öst megtaláltam külföldi fórumon. Viszont a 2801-ről semmit sem tudok, ezt ki fogom forrasztani és megmérem majd. Szerettem volna jó kis ruszki katonai olaj/papír kondikra cserélni mind a hatot, de feladtam, egyszerűen képtelenség mindegyikből találni megfelelő kapacitás értékűt. Szerintetek érdemes a bipoláris kodikat kicserélni legalább fóliakondikra? MKP vagy MKT lenne a jobb? Vagy teljesen mindegy? Köszi! A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2015
Idézet: „A piros kondikon nincs kapacitás megjelölve, de a 1615-öst megtaláltam külföldi fórumon. Viszont a 2801-ről semmit sem tudok, ezt ki fogom forrasztani és megmérem majd.” Minden alkatrész értéke rá van szitázva a panelra.
Sajnos nem minden alkatészé, a kondik értéke nincs feltüntetve a panelon.
Üdv!A 120µF- osnak ha megvan a kapacitása nem biztos hogy ki kellene cserélni. (fólia kondiban van ekkora?
Szerintem beszerezhetőek a ruszki kondik.
A kondik alatt sincs felírva az értékük a panelra?
Szia!
Igen, 120µF-ot nem nagyon találni már, úgy kellene 2db-ból megoldani. Mondjuk egy 100-ast és egy 22-est párhuzamosan kötve. A cseréjét azért gondoltam mert mindenhol azt olvasom, hogy elko -nak nem nagyon van helye hangváltóban. Ruszki kondit még egy-egy darabot csak beszerzek, de 2x6 db már igencsak nehézkes.
Szia!
Belestem a kondik alá, sajnos ott is csak a számuk van felírva. Több fórumban is téma a dolog, például ITT is. Üdv.
Milyen változást vársz ettől a cserétől? Ha elektrolit helyett fóliát használsz, ráadásul több darabból összerakott variációban, attól pl. elmászik a váltás (ha eredetileg jó volt a tervezés, akkor ez gond lehet). Semmi sem garantálja, hogy tényleg jobb lesz. De lehet, hogy jobban fog tetszeni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2015
Szia!
Mindenhol magasztalják ezeket a régi orosz kondikat, például ITT és ITT is. Mivel ez a Canton egy igen régi hangsugárzó (minimum 25 éves), valószínűsíthető (méréssel még nem támasztottam alá), hogy az eredeti elektrolit kondik már nem olyanok mint fénykorukban. Tehát egy csere talán nem ártana. És akkor már miért ne cserélném próbaképp valami másra. Kapacitásban törekednék pont ugyanakkora értékeket betenni, de még így is nagy eséllyel más lesz a viselkedése. Nem tudom például, hogy az ESR érték mennyire számít, de logikusan belegondolva biztosan van jelentősége. Ha meg a végeredmény nem tetszik, még mindig lesz lehetőségem visszaállítani az eredeti állapotot.
Szerintem jó a hozzáállásod a dologhoz! Én is kicserélgetném. Annyit viszont érdemes megtenned hogy egyszerre csak 1 hangdobozt alakítasz át, így össze is tudod hasonlítani,hogy milyen változás történt.
Szia!
Na látod, ez egy nagyon jó ötlet! Erre nem is gondoltam. Így tényleg sokkal jobb érzékelni a változást, könnyebb lesz eldönteni, hogy pozitív nagy negatív irányú lett-e az beavatkozás.
A dobozhoz nem akar nyúlni, csak a váltóba akar kondit cserélni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |