Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   51 / 213
(#) hobbyboby hozzászólása Ápr 8, 2015 / 1
 
A 17PW22-4 tápegység, mely szerves része az Orion TV-knek (pl. T2637S), vagy éppenséggel az 51 cm-es "noname" Vestel-eknek, bár találkoztam már vele Hitachi-ban is, sajna csak alapjáraton megy. Azaz - nem ad le semmiféle feszültséget - se a háttérvilágításnak, de még magának a TV alaplapnak sem.
Csupán egyedül a ki-beka pcsolást jelző kék LED dióda világít.
Szakmai ötlet vagy amatőr jótanács - a hiba okának felderítését hol érdemes elkezdeni?
A netről töltöttem le egy Repair Kitt nevű programot, de hogy az valójában mennyire gyakorlati? És mennyire fedi le az általános hibaokokat, azt nem tudom.
Maga a hálózati tápegység tehát eléggé széleskörű felhasználásnak örvend több TV gyártó palettáján.
(#) Andr3wJ válasza hobbyboby hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Valami csak működik rajta, mert világít a LED, tehát 5V készenléti faszültség van, szekunder oldalon megmérném az egyenirányító diódákat mert lehet ebből zárlatos az egyik és emiatt nem indul a táp indításkor.
Vigyázz a nagyfesz puffer kondi órákig megőrzi a feszültséget nehogy meglepetésed legyen
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Ápr 8, 2015 /
 
Ha a készenléti led világít, akkor az megvan. Azt kell elenőrizni, hogy a táp nem indul, vagy a main nem indítja, mert agyhalott lett, utóbira tippelnék, eléggé jellemző.
(#) hobbyboby válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Köszi, a kondikat már ismerem.
De egyszer véletlenül megleptek.
Elég érdekes volt.

Bár a Videoton Supercolor szinestévé sorkimenőjének kb. 40 ezer voltja után nem igazán csodálkozom semmin. Azt viszont tényleg nem kívánom senkinek ...
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
És a "main" indulásának ellenőrzése - az hogyan?

Kell hozzá az egész TV, avagy simán beindítható "deszkán"?

Vagy az a "main" az valójában az alaplap nagyjából közepében lévő "okoska százlábúja" lenne?
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
A main a mainboard amin van az agya, az indulást úgy tudod ellenőrizni, hogy megkeresed a táp és a main közötti átvezetésen az indító lábat. Guglizz hozzá rajzot, szerintem fogsz találni.
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Találtam.
Bár - talán értek némiképpen az elektronikához, de az már nekem eléggé kínai. Nem vagyok kimondottan nemrég végzett hiradástechnikai elektromérnök, csupán egy lelkes amatőr.

Van egy csatlakozó kábel (két eres) a tápegységre menőben (rajzszáma - PL813), arra a csatira megy a bekapcsológombról érkező, a készülék bekapcsolását jelző impulzus.

A "százlábú" IC (vagy processzor) visszaszólna a tápnak egy kábelen?
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Igen, a rajzon látni is on/off, vagy hasonló jelöléssel, most nemt udom megnézni a rajzot.
(#) kereszke hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziasztok.Van egy Samsung Lcd tévém.Pontosabban LE32C450E1W.Nemrégen vibrállni kezdett a kép.Aztán abbahagyja.Később ismét előjön.Mindig csak rosszabb.Tudna valaki egy diagnózist felállítani?Erőre is köszi!
(#) Buvarruha válasza kereszke hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Csak így látatlanban diagnózist felállítani?
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Egy fapados kérdés:

A tápegységet csak önmagában be lehetne indítani? (pl. az alapvető működési funkciók/feszültségek/ ellenőrzése okán)
Vagy mindenképpen kell hozzá maga a TV alaplap is,
és mindenképpen le kell valamivel terhelni?

A számítógépes ATX tápok például a lila (vagy zöld) és fekete csatlakozók rövidre zárásával többnyire és egyből indulnak, továbbá - még "üresjáratban" se károsodnak.
Már amennyire maga a hűtőventilátor üzeme nem számít bele terhelésnek ...
(#) takarító hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
Sziasztok,

napok óta keresek fw-t egy tévéhez, 17mb62-1 sasszi van benne, Samsung tunerrel, de sehol nem találok. Tud valaki segíteni? Mindenhol csak azt olvastam, hogy LG-tunereshez ritka az fw, mert mindenki csak Samsungosat talált, na én meg pont azt nem találok...:/
(#) eyess válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Samsung LExxxx ? Vagy? Ezek alapján próbáld meg .
(#) takarító válasza eyess hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Passz. Van rajta egy chip vagy mi, aminek a lábai nem látszanak (15x25mm téglalap), és arra az van írva hogy Samsung 140, alatta K4TIGI64QF, ez alatt EQH0049P. Kismillió vezetősáv fut be alá. Semmi más alkatrészen nem látok ismert gyártót, ja meg a 17MB62-1 Vestel V1 210411 van még rajta a nyákra nyomtatva...
(#) eyess válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
Nahát mit nem találtam nem is tudom hogy sikerült .

Ez való hozzá , ha minden igaz.

Bővebben: Link
(#) takarító válasza eyess hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Nahát, ezt én is megtaláltam, de nem tudom letölteni...
(#) Andr3wJ válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 / 1
 
Tessék : Bővebben: Link

Ha nem jó, szólj! Keresek neked bent a melóban lehet van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) pjg válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
LG 32LB5610 -hez keresek kapcsolási rajzot, szervizkönyvet. Köszi.
(#) takarító válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Hát, nem csinál semmit. Ki kell ezt csomagolni? Mármint a rar-t? Nyomtam az OK-t mikor bedugtam, villant kilencet, aztán most ugyanúgy villog nagyon lassan.
Még délután próbálgattam a távval ilyen szerviz kódokat, egyszer beadott pár mp-re egy képet, ahol választani lehetett a bemenetek között, aztán utána már ezt nem tudtam előcsalogatni. Factory reset kódokat is próbáltam, azokkal egyszer azt csinálta, hogy nem villogott a LED, hanem folyamatosan világított, de 10 perc után meguntam és kihúztam.
Most meg van ez a flash cucc, de nem nagyon akarja. A rar-t olvassa be, vagy ki kell csomagolni?
(#) eyess válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Le tudod tölteni csak a kép alján meg kell várni amí megjelenik a Get manual , és akkor már húzható is.

Igen ki kell csomagolni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015

flash.PNG
    
(#) takarító válasza eyess hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Én úgy tudtam, csak regisztráltak tölthetnek onnan...
(#) orcika70 válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Regisztráció nélkül naponta 2 letöltés zárójelben.
(#) takarító válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Na, ez nem jó hozzá. Felteszi, de csak villan egyet az LCD és visszakapcsol készenlétibe.
Van ott még kettő, azokat is kipróbálom.
(#) eyess válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Hajrá
(#) Andr3wJ válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
FAT32-re legyen formázva a pendrive, kicsomagolod a RAR-t a pendrive gyökerérbe!

Kihúzod a TV-t, pendrive bedug, távirányítón OK gombot lenyomva tartva bedugod a TV-t.
Ekkor gyorsabban villog a led, majd egy idő után lassabban villog és bekapcsol.
Ha van képed már fél siker, hangolj be egy csatornát és nézd meg megy e a tuner.
(#) takarító válasza Andr3wJ hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Na, amit linkeltetek, azzal értem el annyit, hogy bekapcsoláskor felvillan egy fél másodpercre a háttérvilágítás, aztán visszaáll készenlétire. A másik kettő már az elején, az ellenőrzéskor elhasal. Ja, és egyikkel sem kapcsol be magától, hanem mikor végez a flasheléssel, visszaáll készenlétire minden esetben.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Gyanús, hogy a hardveres hiba van.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
De délután egy pár másodpercig volt képe, mikor szervizkódokat próbálgattam a távval, beadta a bemenetválasztó képernyőt, aztán 3mp múlva az el is tűnt. Csőhibás lenne? Múlt héten egy monitor játszotta ezt, szétkaptam, és el voltak feketedve a CCFL csövek végei.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2015
(#) Andr3wJ válasza takarító hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Majd holnap estefelé rakok fel ide egy másikat, hátha azzal megy.
Van 10-20 féle
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Nem méregettem semmit még. Nem észleltem melegedést, sem zizegést, vagy ilyesmit. Egy srác hozta ide, hogy firmware frissítés kell, mert elmondása szerint beledugta egy zárlatos elosztóba. Én is utánanéztem, és hasonló előélet után sikerült ezeket fw frissítéssel helyrehozni (villámcsapás, zárlat, stb.)
Következő: »»   51 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem