Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   52 / 213
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Zárlatos elosztó mi. Legfeljebbb a hálózatnak fájna a "zárlat" a TV-nek toálisan mindegy lenne még az is, ha nem fázis és nulla közé lenne dugva, hanem fázis és föld közé, akkor is menne és semmi baja nem lenne. Én még soha nem tudtam FW frissítéssel vagy bárhogy is életre támasztani őket, legfeljebb reflow-al, amivel ment az első kikapcsolásig.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
De valami fw-problémája biztos volt, mert a flash előtt tényleg semmit nem csinált. Most meg legalább megpróbál elindulni, bevillantja a csöveket. Zárlatos inverter trafó? Zárlatos FET, amiről a trafó kap delejt? Lehúztam a csöveket, úgy sem indul. Kiszedem a trafót és átalakítom LED-világításra?
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Dehogy, nem a világítással van a baj, de ezért is kellene mérni a feszültséget. Gondold végig, hogy működik mérd meg, hogy a main álítja le a tápot, vagy magától ál le, on/off feliratott keress a csatlakozókon például, a javítás nem csak kondenzátorcseréből ál, ahogy azt sokan hiszik, szóval "méregess" előbb, ne kezdj mindjárt ledet rakni bele.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Kondikra nem is gyanakodtam, azoknak semmi bajuk. Csak sokkal többet tudnék, ha kivenném az inverter trafót. Így, hogy fél másodpercre felvillannak a csövek, még a multiméter sem reagál, vagy legalábbis nem fog értékelhető adatokat mutatni...
Amúgy vesztenivalóm nincs, enyém már a cuccos, mert megvettem. A LED-beépítés amúgy is tervben volt. A FET vagy trafó zárlat meg azért jutott eszembe, mert nemrég egy hasonló hibával küzdő monitort berheltem, ott a FET lett zárlatos. Az is villantott, aztán lekapcsolt. Előtte egy másik monitornál ugyanezt a hibát egy zárlatos trafó csinálta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Így csak tönkre fogod tenni.. Az invertert felejtsd el, hagyd békén. Amúgy húzd le róla a tápkábelt, ha akkor is ugyanannyit csnál a TV, biztos, hogy semmi köze az inverternek a hibához. Annyi történt, hogy ki lett húzva a TV, kihült a processzora és megdöglött, kész. Az esetek 90%-ban, amikor vihar után nem indulnak a Tv-k, monitorok, bármik csak tápjaik kondisok, de persze mindenki arra gondol, hogy villám csapott bele, de valójában csak arról van szó, hogy a kondik is másképpen viselkednek egy kis pihenő után (áramszünet). Ezekben a vestel lapos roncsokban még készenlétben is langyos az IC valamennyire. A FW hiba szinte biztos, de az gyakran csak tünet szokott lenni és nem a hiba oka, ha valaki küld másikat, próbáld ki hátha mázlid lesz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Szétszedtem és bedugtam. Itt van egy kép a tápról:
Bővebben: Link.

A nagyfesz puffer kondi alatt van egy tranzisztor-szerű, 3-lábú cucc, U-alakú hűtőzászlón (IC800). Na az iszonyatos hangokat produkál, nyüszörög, morog, kerreg, még visít is, ha olyanja van. Csak eddig összerakva nem hallottam, szétszedve meg nem indítottam még be. Az van rá írva, hogy STR, alatta W6253, ez alatt meg 1906E.
Az előbb megpróbáltam bekapcsolni, hidegen, és azt csinálta, hogy felvillantotta a csöveket, aztán nem tért vissza készenlétibe, hanem ez a kütyü elkezdett visítani, és egyik lábán sem tudtam mérni semmit, és a LED sem világított az előlapon. Konkrétan visított ez a cucc, de a tápban nem volt graft... Ja, nem is háromlábú, hanem 6...
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
A visítás csak annak a jele, hogy terheletlen a táp és gagyi is (mindegyik ilyen, amúgy a trafó, vagy valamelyik induktivitás zajong) az strw a táp meghajtó IC-je és több lábú az nem 3 és ne méregesd egyenlőre, ráadásul óvatosan, mert 300V DC van rajta, a szekunderen mérd a feszültségeket, a processzor/mainboard kap tápfeszültséget? Amúgy ezek a 17mb62-ők úgy hullanak, mint a legyek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Gondoltam, hogy nem egy űrsikló alkatrész, de mondjuk az elég durva, hogy ugyanezt a Vestel-panelt berakják egy JVC-be...

Vannak feszültségek a mainboard felé, 3,3, 5,2 és 12,1 voltokat mértem az átvezetések lábain, ahol a táp meg az alaplap össze van kötve egy csokornyi kábellel.
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Tehát a táp rendben van, amikor felvillan a háttérvilágítás akkor is rendben van? Ha igen, akkor eléggé egyértelmű a válasz, és világítás nélkül is látni kellene képet a kijelzőn, ha fény felé fordítod.
(#) Andr3wJ válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Nem olvastam végig az egészet, mert ma mondtam fel, szóval firmwaret nem tudok adni.

Azt hogy berakja a JVC-be nem negy ügy mert gyártottak a sharpnak is és a philipsnek is.

Ennek a tápnak szokott lenni a baja maga a primert táp IC, melette valamelyik smd kerámikakondi töröt, táptrafó egyik lába tőben megszakad. Szekunder oldalon inverternél egymás melett 5db kerámia kondi az egyik zárlatos, vagy éppen szar a trafó, talán az inverter FET-ek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2015
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Na, azt hiszem, most sikerült kinyírni az alaplapot. Most már se kép se hang, és forrósodik az egyik IC rajta. Lecsúszott a multiméter érintkezője a csati lábáról és valamit összezártam egy pillanatra, elhallgatott a primer táp IC, feszültségeket adja, de már nem csinál semmit, csak melegszik nagyon gyorsan. Valahol éreztem, hogy ez lesz, nem szeretek én feszültség alatt méricskélni. Köszönöm a segítséget mindenkinek, majd valamit csinálok vele...
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Akkor találjuk ki, hogy a táp oké-e? Mert akkor lövök bele egy mainboard-ot ebayről, vagy valahonnan. Be lehet azt indítani magában? A tápot?
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Igen, ez offline tápegység mindíg megy, bár terhelés nélkül előfordulhat, hogy "ingázni" fog a feszültség, ha így van, akkor tegyél rá annyi műterhelést, hogy folyjon 10mA.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Jó, de én úgy gondoltam, hogy a csövek is világítsanak. Úgy működjön. Gondolom valami jel kell neki, amit az alaplapról kapott. Mert ha nem vagyok benne biztos, hogy tuti jó a táp meg az inverter rész, akkor nem veszek bele másik vezérlőpanelt. 12ezerért találtam a legolcsóbban.
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Az invertert magas szint indítja egy bemeneten. A main és a táp közötti csatlakozón megtalálod ezt kellett volna ellenőrizni és akkor kiderült volna, hogy a main kapcsolta le a világítást, vagy az inverter ált le hiba miatt, egy egyszerű feszültségméréssel nagyon sok információ kiderült volna, de javasoltam is, hogy ezt keresd és mérd.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Ott keresgéltem, akkor ért össze két érintkező, aminek nem kellett volna... Viszont valószínűleg a main kapcsolta le, mert egy monitornál úgy volt, hogy az inverter leoldott, de a kijelzőn látszott a kép háttérvilágítás nélkül, vagyis a main működött. Itt meg nem volt kép sem, tehát a main sem ment, pedig a feszültségek jók voltak.
A hozzászólás módosítva: Ápr 15, 2015
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 15, 2015 /
 
Kellemetlen, de szerintem nem vesztettél semmit, így legalább nem pocsékolod rá az időt.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Szeretek bütykölgetni. Találtam olcsóért egy panelt, nem pont ilyet, de a felbontás megegyezik. Össze lehet hozni a táppal és az LCD-vel? Van itthon egy monitorom, amiben egy Sony táp hajt egy Xerox maint és egy LG kijelzőt. Azt is én raktam így össze, 3 monitorból. Tévénél is működhet, vagy van valami buktató? Eléggé egy kaptafának tűnnek ezek...
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Működhet, de lehet néhány dolog amivel lehet tudsz mit kezdeni, mint a távirányító például. Kérdés, hogy a panel milyen tápfeszültségről jár, fizikailag hasonló, csak más erzió, vagy teljesen más gyártmány?
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Teljesen más. Toshiba mainboard-ot találtam, ha jól tudom, Beko gyártmány.
(#) Buvarruha válasza takarító hozzászólására (») Ápr 17, 2015 /
 
Toshiba-ban én eddig Vestelt találtam, bár nem lenne meglepő, ha Beko belü is lenne. Viszont guglizd meg a típusát, mert ezekhez szokott lenni rajz és akkor simán megoldható.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 18, 2015 /
 
(#) kaze hozzászólása Ápr 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Kaptam egy Sharp LC42SD1E lcd tv-t. Viszont csak a kék szín van rajta. Van kép meg minden de csak a kék és az árnyalatai jelennek meg színesben, a többi fekete-fehér.
Sajnos nem vagyok annyira otthon a tv-szerelésben, de ha ezen is megoldható csak valami panelcserével a dolog, vagy egyszerűbb beavatkozással akkor foglalkoznék vele.
Ehhez szeretnék egy kis segítséget vagy ötleteket kérni!
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) takarító válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Végül is - ma vettem a fáradságot, és "deszkán" műterhelésekkel (12 és 24 V-os autóizzók) behuzaloztam a tápot. Utána vettem egy mély lélegzetet - és bekapcsoltam.
Úgy tünik - megy.

Akkor tehát az alaplap lenne a hunyó.
Lehetséges, hogy maga a fő-chipje (az a kis négyszögletes százlábú) lenne agyhalott?
Vagy van ott még - esetleg más furmányosság?

Az "alaplap" cseréjével a komplett TV újraéleszthető lenne?
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Igazából mindegy mi hibás a lapon, javítani nem lehet, cserével értelem szerűen megoldódna a probléma.
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Arra már én is rájöttem - sajnos.
És akkor jönnek a kérdések - hol lehet ilyen lapot szerezni ... mert venni nemigen!
(#) csaba19880509 hozzászólása Ápr 23, 2015 /
 
Sziasztok ! A segítségeteket szeretném kérni ! Anyukámnak van egy Samsung LCD TV-je ami el kezdet fura zizegő hangot kiadni... ez folyamatos hang nem számít milyen be meneti forrást választok... le szereltem a burkolatot és le húztam a a hangszóró kábeleket meg is szűnt a hang.... majd észre vettem hogy 4 db kondi fel van púposodva ( 2db 35v 1000uf és 2db 25v 1000uf) a 35v 1000uf konkrétan már látszik hogy picit kis is folyt... ezek mindenképp cserések de arra lennék kíváncsi h ez lehet e a zaj forrása ? Válaszotokat előre is köszönöm ! Üdv. Csaba !
(#) kadarist válasza csaba19880509 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Szia!
Ha kicseréled az összes elkót, akkor nagy valószínűséggel a zizgés is meg fog szűnni.
(#) Buvarruha válasza csaba19880509 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nem kizárt, hogy kondi csere után eleinte még hangosabb is lesz, de ez a gond, igen.
Következő: »»   52 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem