Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   54 / 213
(#) Buvarruha válasza hobbyboby hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Mert te most a Mainboard-ról a T-con-ra vezető kábelt nézed (LVDS) A T-con a kijelzőn lévő elektronika, ami hajta a kijelzőt, vagyis magát az LCD-t. Ahoz szét kell szedni a kijelzőt amit nem javasolnék még mielőtt be nem bizonyosdik, hogy ott van a gond, mert könnyű tönkretenni és gyakorlato nincs benne, így meg aztán pláne.
(#) Tiborough hozzászólása Máj 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy régi Orion LCD T15S típusú tévém. Érdekes dolgot produkál idönként. Bekapcsolás után kb. 3 másodperc után elmegy a háttérvilágítás, de az x-edik bekapcsolásra már működik akár órákig, amíg ki nem kapcsolom. Van amikor első bekapcsolásra nincs baja.
Hol keressem a hibát?
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
(#) Andr3wJ válasza Tiborough hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Helló!

Bejelöltem két dolgot, elkónál a forrasztás szokott "kirohadni".

(Nagyon soknak az inverter trafó szokott elszállni.)

táp.jpg
    
(#) Buvarruha válasza Tiborough hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Énm a táp elkóit is mérném eléggé klasszikus tünetet prudkál és ne tévesszen meg az, hogy nem puposak. Ha nem tudod mérni őket cseréld, nem egy nagy tétel és lényegesen meghosszabítod vele az élettartamát a masinának.
(#) hobbyboby válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Egyenlőre még eszembe se jutott, de azért azokat a lapkábeleket megnézem.
(#) swineboy hozzászólása Máj 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Adott egy Medion 21080 AT-T LED TV, amelyen szoftverfrissítés kellene. A szokásos "villogó LED" betegség érte el. Vestel 17mb62-1 V2 sasszival szerelt. Valaki tudna segíteni felkutatni a megfelelő FW-t?
Előre is köszönöm!
(#) Buvarruha válasza swineboy hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
A google ugyanaz mindenkinél. a hardveres hibát kizártad?
(#) swineboy válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Hardveres hiba kizárva, próbáltam már egy FW-t, azzal eljutottam odáig, hogy megszűnt a villogás, reagál a ki-be kapcsolásra. Feltételezem nem passzol hozzá.
Google nem mindenkinek a barátja...
(#) Buvarruha válasza swineboy hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Inverter indul, vagy mutat bármi más életjelet még a távra reagálást kivéve? Csak mert a FW nem ok nélkül sérül, ha sérül, a processzor fűt rajta mint az őrület, tehát a hibák lehetősége végtelen.. Szoktam látni, hogy egyeseknek sikerül FW írással életre kelteni őket, de eddig én csak annyit tudtam ilyesmivel elérni, amennyit te is. Volt, hogy indult a TV, kép is volt, majd mlefagyott és így tovább, életre kelteni szimplán FW írással még sosem sikerült nekem ezeket a vestel rémségeket, viszont BGA reflow-al már igen, persze csak ideiglenesen.. Ha más nincs, akkor a mainboard tipusára keress rá, hátha találsz valami FW-t, mégha másik "gyártóra" való is.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) opelomega3000 válasza swineboy hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Nehezen fogsz találni hozzávalót.
Sok mindennek egyeznie kell, amit a firmwernél nem adnak meg.
A panel pontos azonosítói, a t-con azonossága, a kijelző azonossága.
Ha ezek közül bármi nem stimmel, már nem lesz jó.
Ki van ez találva.

Egyébként a sérülés bármitől bekövetkezhet, különösebb ok nélkül.
Elég csak a flash minőségi problémája.
(#) Andr3wJ válasza swineboy hozzászólására (») Máj 16, 2015 / 1
 
Hali!

A 24" os képméret miatt lesz nehezebb dolgod, lényeg hogy LG tuneres legyen a firmware, a kijelző miatt meg kísérletezned kell.

Próbáld meg ezt 24"-os sharp
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) swineboy válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Köszönöm, holnap megpróbálom!
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Nem értem, hogy miért szmítana a kijelző mérete, szerintem az a leglényegtelenebb. A felbontásnak és a bitmélységnek kell stimmelnie, ami ilyen méretű FHD kijelzőnél 1920x1080 és 8 bit, az adat formátuma lehet még kérdéses, de itt is jellemző a szabványos VESA format, nagyobb kijelzőknél szokták variálni, de azoknál álítható.
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Kérdezd meg a vestelt

Persze volt ami kompatibilis egyik a másikkal de volt, lvds hiba, vagy nem ad képet, fejjel lefelé stb.

Amit összeszedtünk firmwareket, mindig kijelző méret és tipus szerint volt válogatva, sőt amit mi mentettünk az is. Ezek után tuner, dvd, hdmi kiépítés szerint,az újabbaknál pl mb82 már a hangvégfok se volt mindegy (i2c cím).
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
A hangvégfok problemával szebesültem én is nemrég, mondjuk az is igaz, hogy az ilyen vesteles tévékbe mindenféle szél által összefújt kijelzők is elő szoktak fordulni. Mondjuk az utóbbi időben nem is kínlódok a vestelekkel, ha hardveres hibát nem találok, küldöm is vissza, régen elcsesztem rájuk épp elég időt feleslegesen, viszont egyedi monitorokat, TV-ket szoktam csinálni és nem szokott gond lenni a kijelzőkkel, szerintem amikor egyáltalán nincs kép, egyszerűen a felbontás nem stimmel és ezzel az LVDS sem, mivel a Ready kijelzők egy csatornásak a FHD kijelzők pedig kettő, de tényleg lehet benne valami, ezekben bármi előfordulhat.
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
7-8 év vestelel foglalkoztam szóval láttam érdekes dolgokat
De egyébként szerettem őket, ha rájöttünk mi a nyűgje utána lehetett sorozatban javítani
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Egy kérdésem lenne, ha például ráraktok egy main-re másfajta FW-t és a tuner is stimel, akkor a távirányítót hogy oldjátok meg? Azért sem szívesen szórakozok velük, mert ha sikerülne is életre kelteni, de közölném az emberkével, hogy megy a masina, de a távirányító nem, hát el is hajtana a malac hátára, mejegyzem jogosan.
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Megvan rá az esély hogy nem lesz jó a távirányító, volt pl Telefunken egy két tipus, vagy Hitachi amihez csak a saját jó.
Sharp és Philips meg egyértelműen más táv mint a "sima" vestel.

Ez a baj a vestelel, már nincs értelmes service menu ahol egy két dolgot át tudnál állítani, mint régen lcd táv stb. Cserében van egy halom soft mindenféle verzióban...

Linux kernel van rajtuk tehát elvileg lehetne mókolni , csak mire egyet megoldanak a vestel csinál másikat. Változik a CPU...

Elméleteim szerint lehetne változtatni a read only szervíz módot valahogy.
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Igen én is szembesültem ezzel, hogy, ha sikerült is bejutni a szervízmenübe nem sokra mentem vele, mert csak nézni lehetett, mondjuk esélyes, hogy magában a szoftverben nincs is benne a többi. Az egész egy tákolmány úgy, ahogy van. Ha már van Fw gyűjteményed, nincs 22" toshiba FW-ed 17MB60-4.1 samsung tunerrel (FHD)?
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2015
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
A Blaupunkt ilyen szempontból jobb, alapból egy rakás ..... , de szerviz menüben minden állítható.
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 16, 2015 /
 
Nekem egy Grundig-om van most pihenőn Beko lappal, azon is mindent lehet álítani, próbálgattam is vele kijelzőket, de olykor szétesett a képe, majd meg is halt. Én mindíg kifogom a nehéz eseteket, sosincs olyan, hogy két kondit cserélek, vagy szmplán új Fw és megy.
(#) swineboy válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szia!

Sikerült elindítani az általad linkelt FW-vel.
A kép és a hang jó, HDMI jó de csak az egyik bemenet, USB jó.
Ami viszont nem működik az a DVD lejátszó. Tunert egyenlőre nem tudtam tesztelni mert DVB-C van kéznél, úgy tudom ez csak DVB-T tud.
(#) Andr3wJ válasza swineboy hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Szoftver szerint DVB T/C Mpeg4, de néha hiába tudja a szoftver ha nem megfelelő a hardware ez nálunk se mindig sikerült.
DVD és az egyik HDMI megint csak szoftver probléma, de legalább tudod hogy megy, Sharpból lehet nincs is DVD-s.
Mb82 simán ráraktuk a DVB T/C szoftvert és kész.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2015
(#) Andr3wJ válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Beko is egy érdekes történet, abból is sikerült a kolégának megszenvedni párral
(#) Buvarruha válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 17, 2015 /
 
Azt el is hiszem.
(#) swineboy válasza Andr3wJ hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Köszi a segítséget!
Lényeg, hogy a HDMI működjön, úgyis STB-ről lesz használva.
(#) hobbyboby válasza swineboy hozzászólására (») Máj 18, 2015 /
 
Bár már én tartanék itt - és ennyire - az emlegetett Orion T 2736S-emmel (ami állítólag belül egy Vestel alap lenne)
A szoftverfrissítésre már gondolni sem tudok, mert nincs rajta USB bemenet. (csak egy HDMI)
(#) daniel1322 hozzászólása Máj 18, 2015 /
 
Szeva
Olyan probléma merült fel, hogy csak hang van a Samsung UE32EH4003 tipusú tv-n. Bekapcsolás után 6-ot villan a piros led. Otthon megoldható a probléma, vagy szerviz lesz? Köszi
(#) niof hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Kis segítség kellene! Faterom Samsung LCD TV-je kb 2 hete produkál egy hibát. Kezdetben nem foglalkozott vele, aztán elkezdte zavarni a dolog. A napokban több szerviznek is küldött fotót a hibáról, kíváncsi volt, mit mondanak rá. Nos, mondanom sem kell, horror összegekkel ijesztgették, meg hogy gazdaságilag nem éri meg foglalkozni vele, ami szerintem marhaság.

A probléma konkrétan a következő:
A TV-t szemből nézve a középvonaltól kicsit balra a kép tetején van egy sötét folt, lásd kép. Maga az LCD panel működik. Mivel EDGE LED-es, ezért nem kellett sok fantázia hozzá, hogy kitaláljam, vagy a háttérvilágítást biztosító LED-ek sültek meg a kép ezen részén, vagy az azokat meghajtó áramkör.
Mivel TV javításban teljesen rutintalan vagyok, megkérnélek titeket, vessetek rá egy pillantást, mit lenne érdemes a készülékkel kezdeni. Látott e már valaki ilyet, esetleg javított e?

A készülék típusa: UE40D5003BW
kép

A válaszokat előre is köszi!
(#) hobbyboby válasza niof hozzászólására (») Máj 22, 2015 /
 
Tényleg olyan, mintha kipurcantak volna a LED-ek.

Most nem azt mondom, hogy ááá, ez házilag könnyedén javítható, mert én még sose láttam ilyen TV-t alaposabban szétszedve, de még csak azt sem tudom megmondani, ezekben a háttérvilágítás valójában "házas" azaz betokozott LED-ekből áll, vagy csak simán valami SMD-s LED-ek sorban, egy vékonyka panelon ...
Csupán azt lehetne tenni - próba ... szerencse.

A szétszedése, hiba megnézegetése - az egyenlőre még nem kerül semmibe.
Következő: »»   54 / 213
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem