Fórum témák
» Több friss téma |
Igen, gondolom, hogy ez lehet, csak nem tudok rájönni, mi a baj.
Már 2. telepítés, újraindítás. Előszörre egyszer engedett egy új projektet kreálni D:\MPlabXprojects könyvtárba (régebben is volt gond ezzel, hogy ha hosszú az elérési út, hisztizik). Ott a forrásfájlok közé a proba.asm-t megcsinálta, abba elkezdtem egy kis progit bepötyögni (csak úgy, hogy lássam mit tudok ezzel kezdeni), de már a Configgal mindenféle bajája kezdett lenni, csak hibaüziket generált, hogy nem képes a célfájlokat létrehozni etc. Az a projekt most is megvan, meg is nyitja, de sem törölni, sem az .asm-ből LIST vagy HEX-t generálni nem hajlandó. Sőt, most már a Configgal is vacakol, szerinte nem jó a conf, hanem ő akarja beállítani a vasat. Ha új projektet akarok létrehozni, a 7. lépésben elakad a Wizard, pirosan sikolt alul, hogy inkorrekt fájlnév! Pedig létező könyvtárakba próbáltam beszuszakolni, de neki nem tetszik... Teszek fel képernyőképet ha tudok.
Project Name is not a valid folder name.
Ezt írja ki most, pedig már vagy 8 féleképp próbáltam neki beadagolni. És igen, a tutorial szerint csinálom, a régebbi és mintaprojekteket ugyanebben a mappában látja és ki is nyitja... A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
Ugye a project neve csak a 26 angol ÁBCbeli betüit, számjegyeket és aláhúzás karaktert (_) tartalmaz.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
Gyenge ötlet lehet, de próbáld meg: engedd, hogy mindent a default könyvtárba telepítsen.
Töröld le a PICkit3-at és használd az IPE-t.
Ha csak egy o betűt írok is be, nem hajlandó eltűnni az üzenet.
Igen, mindent magának csinált, pedig első ötletként a D:-re akartam telepíteni, ne foglaljon helyet az SSD-n. De éreztem én, hogy gondom leend vele, hát mindent defaulton hagytam.
Nem telepítettem, ha csak magától nem települt. Amúgy is PicKit2-m van.
De ha már felhoztad! Ezt még nem próbáltam, bár kitette az ikonját. Ebben ugyanúgy tudok fejleszteni? Van szimulátor és debugger? Majd délután megpróbálom!
Ha PK2-öt használsz, miért kínlódsz az X-el? Tedd fel az IDE-t, asszem 8.92 volt az utolsó verzió.
Ha megnézed azt nem neked válaszoltam.
Ha kéred a véleményem akkor a következő. Ha nincs ékezetes könyvtárad meg úl hosszú elérési útvonalad akkor neked oprendszer problémád van. Mégpedig a win8 hülye önvédelmi rendszere. Nem kell a D:-re telepítened, nyugodtan mehet a SSD-re, de win8 alatt soha semmit ne telepíts a program files mappába. Hozz létre egy myProgram Files, vagy hasonlót, én a !_Program Files -t szoktam használni, és oda telepíts mindent ami a program files-ba szokott menni. Még a total commander is, mert csak így működik rendesen. Na jó, java-t flash-t meg ilyen hasonló beépülőket nem szoktam, de minden más csakis oda. Ez nemcsak neked hanem minden win8 használónak jó tanács. Nálam win8.1 alatt megy minden tökéletesen, X is, sima MPlab is, így. A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
Ezt nem is néztem... !
De igen, érdekel a véleményed, azért is írtam ide, a fórumba! Valami hasonlóra gondoltam, akár ESS beleszól, stb. De köszönöm, kipróbálom! IDE 8-ast honnan húzzam le? A Mchip honlapon az IDE8 linkje is már az X-re mutat. Hiába kattttam rá... Addig is köszönöm, próba indul!
Hali! Nos, a hivatalos oldalon az IDE8 linkje is az X-re dob...
Azért bajmolódtam ezzel, gondoltam ennek is megszűnt a támogatása.
KÖSZÖNÖM hogy rámértél és hogy válaszoltál.
Ennek alapján talán mégsem romlott el a PicKit3-asom. Hogy nálam többet ugrál, talán attól van hogy egy 16kW-ös 16F1939-et égetek.
Az X IDE szekció alatt nemcsak download, hanem download archive opció is van. onnan bármelyik verzió letölthető.
Jó, hogy valaki gondolkodik helyettem...
Eddigieket is köszönöm mindkettőtöknek, középkezdés. A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2015
Sziasztok!
Mátrix kijelző vezérléssel próbálkoznék. Találtam EZT. Picit furának tűnik nekem. Nem gáz ezt így bekötni? Nem terheli túl a pic kimeneteit?
Mint azt már usane kolléga is írta, több mint valószínű, hogy a win8 a ludas, mert valamilyen okból irásvédelmet tesz a Program Files és hasonló mappákra, erre akkor jöttem rá mikor a total commander beállításait akartam elmenteni és nem engedte...
Nem. Labankent egyszerre egy LED vilagit, az meg nagyjabol 20mA max. Aramkorlatnak ott a 150 Ohm, de a PIC belso aramkorlatja output eseten is ennyi kb.
Idézet: Mitől olyan biztos ez? „Labankent egyszerre egy LED vilagit”
A matrix mukodesi elvebol. Mivel 8 lab van, egyszerre 8 led vilagit max.
OK, azok arama atmegy a labon. Ezert 2-3mA-es ledeket kell hasznalni.
Ha egyszerre csak egy LED-et villantasz fel, akkor nem terhelődik túl, de nem is lesz valami fényes. Én inkább egy MAX7219-re bíznám a LED-ek meghajtását.
Jó lenne, de nagyon drága. Inkább teszek 16 db 6 Ft-os tranyót.
Van attól olcsóbb meghajtó is, de nem vitás, hogy a 16x6Ft-al nehéz versenyezni.
Nem elég csak 8? Hiszen egyszerre csak egy sor (vagy oszlop, attól függ hogy multiplexelsz) megy.
Ez esetben még nehezebb anyagilag versenyezni vele.
Ebay-en $0.99/db, ingyenes házhozszállítással miért lenne drága? Ráadásul sokkal többet tud, mint a 16 tranzisztorod, s az MCU-t is tehermentesíti a hardveres multiplexeléssel. De semmiképp sem akarom ráderőltetni...
Sőt! Bővebben: Link, és a visszajelzések alapján megbízható. Na most a "kínából berendelem olcsóért és itt meg eladom jópénzért" emberkéknek biztos felcsillant a szemük.
Helló!
Érdekelne, hogy érdemes e 17 évesen megtanulni PIC, AVR és számítógép programokat írni? És ha igen, milyen programozási nyelven? (amivel mindhármat lehet). A nyár folyamán mennyire lehet megtanulni? És mennyire nehéz? (az írás, parancsok stb.) Köszi!
Ezekre a kérdésekre nehéz általánosságban válaszolni...
Idézet: Attól függ, milyen a beállítottságod ( szereted-e a természettudományokat vagy humán beállítottságú vagy?), milyen tapasztalatokkal rendelkezel ( raktál már össze valamilyen áramkört vagy festeni szeretsz vagy szépirodalmat olvasol...?)és milyen a környezet, ahol élsz ( pl. apa v. nagybácsi tud-e segíteni a kezdetekben a fórumon kívül, ha elakadsz?)„Érdekelne, hogy érdemes e 17 évesen megtanulni PIC, AVR és számítógép programokat írni?” Idézet: Mindent lehet "mindennel", amit talán a legegyszerűbben lehet adoptálni mindháromra az a 'C' nyelv !„És ha igen, milyen programozási nyelven? (amivel mindhármat lehet)” Idézet: Lásd az első válaszom „A nyár folyamán mennyire lehet megtanulni? És mennyire nehéz? (az írás, parancsok stb.)” Azért általánosságban, ha van hozzá egy kis affinitásod, akkor pont jó életkorban vagy, ekkor lehet a legkönnyebben új dolgokat befogadni és van elszántság az új területek megismerésére ! Azért egyszerre ne kezdj három területtel, válassz egyet ( pl. PIC programozás ) és olvass, fórumozz hozzá sokat !A korosztályodnak nagy segítség a számítógép: tudsz vele szimulálni is, ha nincs lehetőséged megvenni az áramköröket, akkor is ki lehet próbálni sok mindent! Tehát, ha van hozzá kedved, akkor hajrá, de ne gondold, hogy 3 nap alatt mindent fogsz tudni!
A legegyszerűbbel, leggyorsabbal, legolcsóbbal kezdeném. Ilyen pl. az Arduino egyik panelja. Bővebben: Link
|
Bejelentkezés
Hirdetés |