Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   684 / 1207
(#) Hp41C válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
A legtöbb PIC -ben van analóg komparátor (16F628, stb). A jelet egy zener diódás védelmen keresztül vidd a komparátor modul egyik bemenetére, a másikra a belső referencia feszültség modul kimenetét. A komparátor kimeneti szintje kiolvasható egy regiszterből.
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) sonajkniz válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Tiszta sor.
Csak az a baj, ha direktbe teszed a jelet a PIC-re, elvész a jel. A PIC bemeneti ellenállása túl kicsi ehez a jelhez.
(#) sonajkniz válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Na! Így már működik. Állandó magas szinten van a bemenet, és csengéskor alacsonyra húzza. Ráadásul a frekvenciának megfelelően.
(#) djadji válasza sonajkniz hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
1000 hála és köszönet!
Ez az ami nekem nem sikerült, még tranzisztorral sem, de nem is így kötöttem be, valószínűleg ez volt a porbléma. Ezzel minden gondom megoldódott!
Jövök pár sörrel ha Szegeden jársz
(#) sonajkniz válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 25, 2015 / 1
 
Ebben neked igazad van, de mivel a telefon kimenete kondenzátoros kicsatolású, és nagyon kicsi a kimenő teljesítmény, nem valószínű, hogy kárt tesz benne. De egy 22 ohmot sorba lehet kötni vele, ha akarsz. Nagyobbat nem célszerű, mert akkor nem süti ki a kondit.
(#) pic13 hozzászólása Jún 26, 2015 / 1
 
Hello az lenne a kérdésem, hogy HEX fáljbol hogy lehet viszafejteni?
Asm-re vagy C-re?
(#) Pali79 válasza pic13 hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 1
 
Csak asm-re lehet visszafejteni. De nem mindegy milyen PIC-re írták eredetileg. pl. picdisasm egy jó progi, elég olvasmányos az általa csinált asm. Viszont csak régebbi pic-eket tud.
(#) pic13 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 1
 
Pic12f683 lett irva!
De en 12f675-re szeretném felprogramozni!
(#) Pali79 válasza pic13 hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 1
 
Azt tudja a picdisasm, visszaforgatod, átállítod amit kell és újrafordítod mplab-bal.
(#) pic13 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 26, 2015 / 1
 
Itt jo ahol letoltom?
(#) Pali79 válasza pic13 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Hát nemtom. Inkább próbáld először a winpicprog-ot: Bővebben: Link

Illetve az Mplab is tud ilyet csak azt nehezebb átlátni.
(#) pic13 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Koszi!
Es valaki le bírna ellenőrizni?
Mert en letoltottem ahol a link volt!
(#) Hp41C válasza pic13 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Meglehet, hogy a program használja a PWM -et vagy a timer2 -t, amik a 16F675 -ben nincsenek beépítve.
(#) Pali79 hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
PIC18F-en egy kimenetet magasra vagy alacsonyra állítani LAT-tal vagy PORT-tal kell?
(#) cross51 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Mindkettővel lehet ha megnézed a I/O ról szóló blokk diagramot abból látod. de inkább a LAT-al állítjuk és a PORT-al olvassuk(a bement állapotát) a LAT-ot is olvashatod, de azzal a te általad beállított értéket olvashatod vissza (a data latch kimenetét adja vissza).
(#) Pali79 válasza cross51 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Köszönöm a kimerítő választ! Az adatlap ábráiból nekem nem volt egyértelmű vagy nem jó ábrát néztem...
(#) cross51 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
A piccolo projekt I/O fülénél az Az "I/O portok vezérlő regiszterei" alcímnél találod azt a blokk diagramot amiről beszéltem, az újabb PIC-eknél nem pont ugyanígy van lerajzolva de elvük ugyanaz.
A képből szerintem jobban megérted, hogy a LAT és a PORT olvasása mire vonatkozik.
(#) Pali79 válasza cross51 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
(#) cross51 hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Üdv!

Egy USB-és projekttel foglalkozom, de a Vusb szűrőkondenzátorával van egy kis problémám, A piccolo projektben kerámia kondi van írva aztán végül tantál kondi van a kapcsolásban, a microchip doksiában(16f1459) kerámia van írva, de a mcirochip-nek van ehhez a PIC-hez egy USB-és KEYPAD-je és ott 470nF tantál és vele párhuzamosan egy 1nF kerámia van használva.

Nem követek el hibát ha én egy szimplán 470nF kerámia kondenzátort használok ?
(#) Hp41C válasza cross51 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Jól működik itt a 470nF kerámia kondenzátor.
(#) lastewer hozzászólása Jún 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy időzítést csinálni óra alapján , fórumokon egy DS 1307 - es Ic-t írnak , hogy kell.
A mikrovezérlőm egy 18f4520-as pic . IC nélkül szeretném megcsinálni , ha megoldható úgy is.

MikroC-ben programozom , de nem tudom hogy lenne egyszerűbb IC nélkül megcsinálni ezt , ha valaki tudna linkelni valami hasonlót megköszönném
(#) Pali79 válasza lastewer hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Abból amit leírtál nem világos mit szeretnél, de ha a Timer1-et meghajtod egy 32,768 kHz-es kvarccal, beállítod az osztást 1:8-ra, a TMR1 felső bitjét egybe állítod, máris van pontosan 1 másodpercenkénti megszakításod.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2015
(#) lastewer válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Egy órát szeretnék , amit lcd-re ki íratok és ez alapján megszakításokat csinálni.

pl. Beállítom 2015.06.27 15:20- ra , és ekkor bekapcsol egy ledet.
(#) Pali79 válasza lastewer hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Hát akkor az óra részére ez kezdetnek jó. Az RTC ic-t azért szeretik, mert az egy gombelemről is elmegy. Tehát ha megszűnik a pic tápellátása, az RtC az elemről még sokáig elketyeg, mikor visszakapcsolod a PIC-et az RTC-ből ki tudja olvasni a pontos időt, nélküle meg mindig be kell állítani.
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2015
(#) lastewer válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Értelek , tehát akkor kell az RTC IC. Köszönöm.
(#) Pali79 válasza lastewer hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Ha nem számít, hogy mindig be kell állítani akkor nem kell.
(#) lastewer válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Az nem baj , tudsz esetleg linkelni valami hasonlót ?
(#) Pali79 válasza lastewer hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Az általad használt pic adatlapjában van példa óra rutinra, de az assembly (131.oldal). A C-hez és társaihoz én nem értek.
(#) lastewer válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 27, 2015 /
 
Értem , köszi.
(#) don_peter hozzászólása Jún 27, 2015 /
 
Uraim kérnék egy kis segítséget.
Csatoltam az adatlapját annak a CMOS SRAM-nak amit szeretnék írni és olvasni.
Az adatlap nekem kicsit hiányosnak tűnik és nem nagyon értem.

A kérdésem az lenne, hogy valaki csinált e már ilyet és ha igen milyen szisztémában kell ehhez a chip-hez megírnom az olvasó és író rutint?

Mos jelenleg így van:

Olvasás:
1. PIC adat portját bemenetre állítom
2. Kiküldőm a címzést
3. Engedélyezem a chipet
4. Engedélyezem az olvasást
5. Beolvasom az adatot
6. Várakozom
7. Tiltom az olvasást
8. Tiltom a chipet
9. PIC adat portját kimenetre állítom
10. Visszatérek a vett adattal

Ez úgy látszik, hogy működik is, de nem 100% mert a beírás nem működik és nem tudom, hogy nem e csak fars adatokat kapok.

Írás:
1. Kiküldőm a címzést
2. Engedélyezem a chipet
3. Engedélyezem az írást
4. Kiírom az adatot
5. Várakozom
7. Tiltom az írást
8. PIC adat portját nullázom
9. Tiltom a chipet

Sajnos a valami hiba van, de nem jövök rá, hogy mi.
Segítséget előre is köszönöm.

ui: PIC és egyéb jól van beállítva, bekötések jók, műszerrel mindent átmértem..
A hozzászólás módosítva: Jún 27, 2015
Következő: »»   684 / 1207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem