Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » IP kamera
 
Témaindító: ampervadász90, idő: Nov 30, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 14
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Tekintve, hogy az izolált oldalon van szerintem sima tápcsatinak a helye. Biztos volt !PoEs verzió. A tagconnect megvezetőfuratait nem szokták kifémezni. Nézd meg a TPS adatlapjában a blokkdiagrammot, ott van opció a külső tápra. Ha oda vezetnek azok a lábak akkor az.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Igazad lehet, talán szervizelésnél használják külső táppal.
A mellékelt képen bekarikázva ez mi a túró lehet? Soha nem láttam ilyet.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015

Névtelen.jpg
    
(#) molnarp válasza molnarp hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Na talán van valami...
A TS8019M HF-nél az 1,2,3,6,7,8 lábon semmi feszültség egymáshoz képest, testhez képest 3.3v mind.
A 2 és a 7-es rövidzárban van. Panelon nem tudom biztosra talán direkt van összekötve.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Ez az Ethernet leválasztótrafó. Az 1-3-6-8 lábak a procira mennek, a 2-7 lábak pedig a trafók középpontajai simán lehetnek összehúzva: mint pld itt. A bekarikázott alkatrész talán valami SO-8 Ethernet filter lehet.
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Idézet:
„A bekarikázott alkatrész talán valami SO-8 Ethernet filter lehet.”


És hol a tokozás? A pici lábai sehogy nem érnek oda középre. Levegő az átvezetés?
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Vannak IC-k amiknek van thermal padjük a hasuk alatt. Itt ugye nem lett beültetve az alkatrész és nem volt kimaszkolva a hullám előtt a helye.
(#) fkx hozzászólása Okt 2, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy működő IP kamerám, aminek a képét és a beállításait böngészővel, vagy az interneten keresztül csak a képet rtsp:// kezdetű linkkel tudom elérni, PC pl. VLC playerrel vagy mobilon rtsp playerrel. Az lenne a kérdésem, hogy milyen programot érdemes használni PC-n, ha fel is szeretném venni a képet, vagy gombnyomásra vagy automatikusan (pl. szoftveres mozgásérzékelővel). A program saját célra kell, egyelőre csak játszani, tehát nehezen beszerezhető vagy drága programok nem jöhetnek szóba.
(#) molnarp válasza fkx hozzászólására (») Okt 2, 2015 /
 
Szia!
Nekem az ISpy nagyon bejött.
(#) Csontikka hozzászólása Jan 28, 2016 /
 
Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni,
van egy ilyen IP kamerám és az utóbbi időben vacakolnak az infra LED-ek. (A kamera 2,5 éves)

A következő a hibajelenség: Pár hónapja "kiégett" rajta 3 LED egymás mellett, eztán kiégett még 3, szintén egymás mellett. Szétszedtem a kamerát, rámértem a "kiégett" LED-eknél kb 1.5V feszültség van, tehát kapnak áramot. Ezután összeraktam, (semmit nem csináltam vele, csatlakozók is nagyon rendben voltak ránézésre) utána minden működött rendesen.... Jajj de jó... eltelik pár óra, megint nem ég 3 LED, majd villogni kezd másik 3, majd újra ég, majd újra nem, stb...

Próbáltam kicserélni a tápot, a jelenség ugyanaz.

Szerintetek mi lehet? A LED-ek kezdenek vacakolni, vagy inkább valami más baja lehet? Mit lehet/érdemes még egy ilyen kütyün kipróbálni?
Azt a tanácsot kaptam cseréljem ki benne a LED-eket, de szeretnék meggyőződni hogy ténlyeg az-e a hibás. Van olyan hogy egy LED nem ég 1 hónapig, aztán még 2 óráig igen, majd megint nem? Tud így elromlani egy LED, vagy ez más hibára utal, és ha igen vajon mire?

Most éppen így világít ahogy a csatolt képen látszik. (a sötéten)
(A többi képet szakértő szemeknek csatoltam hátha valakinek segítenek.)

Köszönöm a segítséget!
Üdv,
Csontikka
(#) Johnycorp válasza Csontikka hozzászólására (») Jan 29, 2016 /
 
Szia!

Ezek a LED-ek általában igen kihajtva üzemelnek. Az a 2.5 év jelen esetben nem is olyan rossz.
Láttam már hamarabb is elromlott példányokat.
Azért nem működnek egymás melletti LED-ek, mivel ennyi lehet sorba kötve a jelen megoldásban.
Huzamosabb működésnél melegszik, ezért félvezetőként már nem úgy viselkedik. Ellenállása változik.
Mivel az első képen láthatóan a maradék LED-ek működnek (és gondolom a fotoellenállás segítségével az elektronika kapcsolja be este), ezért inkább LED-ek cseréje ajánlott.
Amennyiben van rá lehetőséged, próbáld ki, hogy például a 850nm vagy a 940nm infra LED-re érzékenyebb-e a kamera a sötétben.
(#) csontom hozzászólása Feb 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Van egy EasyN H3 IP Kamerám, és az infrájával, pontosabban a fényérzékelő fotoellenállásával lenne az a problémám, hogy valamiért egyszerűen nem kapcsol be az infra. Valamikor bekapcsol, valamikor nem. Valamikor ki-be kapcsolgat. Biztos vagyok benne, hogy a kis fényérzékelő a gáz, a kis fotoellenállás. Mi lehet a probléma? Mi baja lehet egy ilyen érzékelőnek?
(#) molnarp válasza Csontikka hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Szia!
Én hasonlóan jártam csak 60LED-es konstrukcióban.
Forraszd át a ledek lábát, lehet kontakt vagy korrózió.
Ha mégsem akkor abból a 3-ból az egyik hibás.
Ebayen pár száz Ft-ért lehet venni modulokat.
Olcsóbb mint itthon egy IR-LED, csak
arra figyelj 850 vagy 940nm kell neked. Lehet találsz a tiédhez ugyanilyen modult is.


Bővebben: Link
(#) spgabor hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Érdeklődni szeretnék, hogy kültéri IP kamerát kellene vásárolnom otthonra. Ebay-on nézegettem, mert nem szeretnék túl sokat rákölteni. Van ezekkel valakinek valamilyen tapasztalata? Mit lehet tudni róluk? Olyat keresek, ami lehetőleg tud SD kártyára menteni.
(#) molnarp válasza spgabor hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
"Nem szeretnék túl sokat rákölteni.".
Ehhez annyit fűznék hozzá, hogy ismerősömnek rendeltem pár éve kültéri PTZ-s easyn kamerát és csak addig volt olcsó amíg beért az országba.
Mivel viszonylag nagyobb doboz azt nagy eséllyel vámon megfogják.
Műszaki cucc tehát 27% áfa+ vámkezelési költség ja és jó pár nap esetleg hét procedúra.
Ezt kalkuláld bele.
(#) spgabor válasza molnarp hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
VÁM-nál nem a doboz mérete a mérvadó..
Gyakran rendelek Kínából és fizettem is vámot, ha kellett, így tisztában vagyok ezen részével a dolognak. Ezért légyszi, ne vigyük el más árnyba a kérdést.
(#) molnarp válasza csontom hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Szia!
Nem tudom megoldódott-e az IR problémád, de azért leírom a tapasztalatomat.
Nagyon sokat szívtam egy Foscammal, mire rájöttem, hogy a fotoellenállás előtt lévő kis IR szűrő kiesett. A következménye az volt, hogy bizonytalanul vagy sehogy nem kapcsolt ki vagy be illetve villodzó kép.
Ennek oka az volt, hogy a kamera üvegéről visszatükröződött az IR és ez megzavarta.
Mellékeltem egy képet, nézd meg, hogy neked nem-e hiányzik.

untitled.png
    
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 24, 2016 /
 
Szia!
Az Axis projekt megfeneklett, mivel nem jutottam előre az alaplappal kapcsolatban.
Viszont szeretném az optikát felhasználni, de nem tudom milyen csatlakozók ezek, milyen interfészhez tudnám kötni.
A 2 eres a táp, az 5 pólus az IR és az IR-CUT lehet.
Jobban nem tudom szétszedni.
Van valami ötleted? Fel lehetne használni valamihez?

Az optikáról csak annyit tudok, hogy 1/4” progressive scan RGB CMOS , 1MP.
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Várjunk ez a modul itt tartalmazza a szenzort is?
Mit tettél végül a baseboarddal? Lecserélted rajta a SoC-t?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2016
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Félretettem a projektet, mert kicsit drágának találtam az SoC-t ahhoz hogy "talán megoldja".
Talán egyszer ha nagyon unatkozom, előveszem...
Igen, rajta van a CMOS, oldalt a 2 infra, ami talán lézerdióda. A kis panel a fényérzékelő, az IR és az IR-CUT-ot vezérli.
Fel szeretném használni valami board-hoz, csak még nem találok olyat amihez rá lehetne kötni, van itthon 2 wifis ip kamera boardom aminek rossz a kamera modulja.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2016

IMG_3032.JPG
    
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 25, 2016 /
 
Ha lehet hinni a silkscreennek akkor OV9715 szenzor van rajta. Ez valami QFP2 tokban van, tehát a csati kiosztás revengelése nem tűnik egyszerű feladatnak, de tegyük fel ezen valahogy túllendülünk.

Ilyen Hisiliconos boardom nekem is van csak azon van szenzor is van. Vettem még anno jól alibabáról, hogy majd reszelek rá OpenWRT-t. Ismert a panelod szenzorcsatijának kiosztása?
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Nem, sajnos nem. Megtört a flexkábel, nagy nehezen találtam ebayen hasonló modult 5mp OVvalami aminek ilyen a flexkábele, de mégse jó hozzá, mert csak melegszik. Shenzennek írtam, de nem tudtak segíteni a modullal kapcsolatban. Vagy nem akartak.

Linkeld be légyszíves hol írja hogy az axisra, hogy OV9715
Az a baj, hogy nem tudom tovább bontani.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2016
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Itten-e!

Te is lecserélted az N9-et?

IMG_1328.JPG
    
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 26, 2016 /
 
Fogalmam sincs minek van 2 szemem...
Lecseréltem, mert sorra jöttek a problémák vele. Fényérzékelő,
2x kijelző csere, aztán a sim kapcsolója döglött meg. Azt kicseréltem egy donor segítségével, de kapott a kamera is meleget. Félig bebootol azt megáll.
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Na vettem egy működő Axis M3025-öt, aminek ugyanaz az alaplapja, mint az M3024-nek, csak az optikája jobb.
Sikeresen rácsatlakoztam az Ambarellára a debug porton keresztül (+3,3v, RX, TX), külön táp nélkül. A mellékletbe van a kiolvasott tartalom.

Ezek szerint a rossz kamerákon az SOC halott.
Vagy lehet a flash? Rossz flashel is kéne valamit mondania, ugye?
Esetleg bootloader?
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2016
(#) Lucifer válasza molnarp hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Ezek a cuccok a flashből bootolnak fel, de általában még n+1 egyéb feltétele van annak, hogy bootoljanak (RAM, órajelek, tápok, reset rendben legyenek).
(#) molnarp válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 15, 2016 /
 
Nem kell külön táp neki, csak a 3.3v.
(#) Ninoo hozzászólása Aug 30, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy mozgatható IP kamerám. Tökéletesen működött. A beállításaiban a portot elállítottam, azóta nem érem el a menüt, ahol elállítottam(meg semmi mást a kamerából sem). Az alján van egy reset gomb. Táp nélkül benyomom, és tartom, tápot visszarakom, elkezd a sárga led villogni kb másodpercenként a hálócsatlakozónál, 10-szer. Utána világít. De nem resetelődik, a routerben a neve is látszik ugyanúgy, amit adtam neki. Bár az lehet nem függ a törléstől. Viszont nem érem el azóta se. Valakinek van ötlete?
(#) bbb válasza Ninoo hozzászólására (») Aug 30, 2016 /
 
Szia!

Ez bizony hálózati bűvészkedést igényel, amire az Nmap (Zenmap GUI) programot ajánlom. Ezzel a programocskával végig tudod keresgélni a hálózaton az eszközöket és a nyitott portjaikat, így meg tudod találni, hogy vajon mire sikerült állítanod a kamerát.
(#) Ninoo válasza bbb hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
köszi, kipróbálom
(#) Syn7h37ic válasza Ninoo hozzászólására (») Szept 3, 2016 /
 
Akkor valószínűleg nem ez a reset metódusa. Sok IP kamera reset táp alatt történik.
Következő: »»   6 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem