Fórum témák
» Több friss téma |
Na ez az. Így kell rendesen, tisztességesen, igényesen kijelzőt készíteni.
Nagyon korrekt.
Sziasztok!
Polikarbonát lemezből akarok egy kis dobozkát készíteni. Tudom jól, hogy a plexi olcsóbb, és könnyebb megmunkálni, viszont polikarbonáttal még nem dolgoztam, így kíváncsiságtól hajtva ezt az anyagot választottam. CNC marógépen készítem az oldalakat. Az lenne a kérdésem, hogy a mart felületeket hogyan tudnám átlátszóra polírozni.
Polírpaszta, sűrűn-vart pamutrongykorong, majd polírpaszta ritkánvart pamutrongykorong, de tökéletes nem lesz, mert a sarkokba nem fogsz tudni beérni. Másik módszer, hogy hővel megolvasztod a felületet, de ehhez gyakorlat kell. Kohászatnál az öreg májsztró lánghegesztővel csinálta.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
Köszönöm a tippet! Nincsenek sarkok, viszont rádiuszos, és fokban mart felületek szép számmal akadnak, ráadásul alakos szerszámok hiányában ezeket lépcsőkből alakítottam ki 0,005"-es Z irányú lépésekkel. Fával már játszottam ilyet, ott kínszenvedés volt simára csiszolni a felületet.
Arra gondoltam, hogyha lenne olyan színtelen lakk, aminek a törésmutatója közel áll a polikarbonátéhoz, azzal talán meg lehetne oldani az átlátszóságot.
Létezik un. folyékony üveg, de itt nem tudom milyen hatása lenne. Bővebben: Link
Kloroform kiválóan oldja és átlátszóvá teszi a vágott felületet. Ragasztani is ezzel lehet. Nem olcsó. A József krt.-i Azur boltban több ezer egy liter.
Sziasztok!
A mellékelt képen látható dobozhoz milyen feliratozási módszert javasoltok? A válaszokat előre is köszi!
Nézd az enyémet
Szép! Elárulod, hogyan csináltad?
Nem tudom figyelted-e, de ott a tápegységed a jobb felső sarokban.
A legegyszerűbb, ha öntapadós papírra nyomtatod a grafikát, vagy amit akarsz, ráragasztod, és a végén egy átlátszó öntapadós fóliával lezárod.
Én bonyolultabban csinálom: sima papír a grafika, lelaminálom, és úgy felragasztom. Hátránya, hogy lamináló gép és lamináló fólia kell hozzá. Ha kijelző is kell, akkor az ablakot csak a papírból vágom ki, a lamináló fólia az " teli " marad.
Köszönöm, ez jó ötlet. A laminálós megoldásnál mivel ragasztod fel az előlapra?
Technokollal. Ez ad némi mozgásteret, mert nem azonnal szárad, mint pl a palmatex, azzal jól megjártam, mert azt csak egyszer lehet helyre tenni, és azután nem mozdítható, ha nem lett tökéletes a pozíció.
Oké, még annyi, hogyha én a doboz fekete felét szeretném használni, akkor a nyomtatásnál a háttér fekete, a feliratok fehérek maradnak, eddig rendben, de muszáj az egész háttérnek feketének lennie, vagy elég csak a feliratok körül? Vagy így nagyon hülyén fog kinézni?
Bár nem engem kérdezel, de szerintem nem kell az egész háttérnek feketének lenni. Az öntapadós papir fehér alapból, ez nem látszik át, erre nyomtatsz feketével feliratot, majd ezt vagy belaminálod vagy átlátszó öntapadós fóliát ragasztasz rá.
(Szerintem egységes fekete hátteret nem tudsz nyomtatni, valamennyire csikos lesz, az pedig nem szép) Az, hogy a doboz fekete lapját használod, fehér matricával, szerintem a széleken szépen össze lehet hozni, nem olyan zavaró. A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
Szép egyenletes lesz a fekete háttér, ha messziről, finoman lefújod akril lakkal. Ekkor a laminálás kérdése is meg van oldva, szép csillogó lesz.
Akkor tisztázzuk, mit szeretnék, és ebből mit lehet.
Van ez a dobozom, ennek szeretnék a fekete oldalára fehér betűvel feliratokat készíteni. Kérdés az, hogy ha kinyomtatom sima papírra (csak ez van itthon), akkor az egész papír, tehát az előlapnak megfelelő méret teljesen fekete legyen, vagy elég, ha csak ilyen kis fekete négyzeteket csinálok, bennük fehérrel a felirat, és ezeket kivágom, és felragasztom az előlapra?
Szerintem egységesebb az egész előlapra nyomtatni, mint a külön kis feliratok. De egyszerüen kipróbálhatod, kinyomtatod, megcsinálod mindkét verziót, ráprobálod, és eldöntöd neked melyik tetszik jobban.
Próba szerencse. Egy "csikos" nyomaton nem hiszem, hogy segít egy lakkozás.
Valószínű ez lesz, ahogy mondod.
Szia
A kis darabok felragasztása szerintem nem jó megoldás. Több oka is van, az egyik a fekete színek eltérése, a másik pedig a vágásnál az élek (papír vastagsága) fehér marad. Ha kis darabokat szeretnél csak ragasztani, akkor én úgy oldanám meg, hogy keskeny fehér keretet hagynék a feliratnak, abba fekete háttérrel mehetne a fellirat szövege. Így a két fekete szín is el lenne választva, a felirat ki van emelve. Persze utána lakkoznám az egészet. De ha tudsz színes nyomtatást is csinálni, akkor a keret lehene színnel nyomva.
Ez se rossz ötlet, köszönöm a javaslatot.
Nyomtass transzparens fóliára, és marad az eredeti fekete front színe.
Igaz, ehhez venned kell 3M ragasztóspray-t.
Az a gond, hogy egy fekete fehér lézernyomtatóm van, ami nem tud fehér színt előállítani. Csak ha üresen hagyja azt a helyet, ahol a fehér szín van. Tehát ez transzparens fólián nem működne.
Sok szép technikát soroltak fel itt a kollégák, csak egy dolgot mindenki kihagyott. Az általad használni kívánt doboz felülete rücskös...nem is kicsit. előtte mindenképpen fémtisztára kell hoznod a felületet, mert nem fog rátapadni semmilyen papír vagy fólia. Szintetikus hígítóba mártsd bele 2 órára a lemezt, és utána és utána nagyon könnyen le mállik róla a festék.
Ez nekem is feltűnt, meg van is hasonló dobozom.
Esetleg régről maradt "Kromofág"?
Idézet: „előtte mindenképpen fémtisztára kell hoznod a felületet” Semmi szükség rá. Bármilyen ragasztó hozzáköt a festékhez is. Az egy nagyon jó minőségű festék, nagyon szépen felhordva, vétek lenne lekínlódni. A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
Csak azok a "rücskök" eltartják a "matricát".
Az meg "milyen már", hogy "színig" töltjük ragasztóval?
Szerintem sem egyszeru erre a feluletre szep feliratot kesziteni.
Lecserelnem az elolap lemezet, ez konnyen megoldhato, csak ket ponton van rogzitve. Meretre vagott alu, feluletkezelve, vasalassal, vagy fotozassal szepen kivitelezheto tartos felirat keszitheto. Papirra nyomtatott feliratok rovid eletuek.. A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
Én már csináltam pár ilyen dobozt, és soha semmi bajom nem volt a rücskökkel . . . , de te nyilván jobban tudod.
A felület egyenletessége, szerintem kritikus kérdés. Nekem még nem volt ezzel tapasztalatom, de ha te már készítettél ilyen előlapot, akkor mutass róla pár képet. Próbálj ferde szögből is fotót csinálni, mert akkor sokkal hangsúlyosabbak a hibák -ha vannak-.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |