Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Frekvenciamérő
Lapozás: OK   45 / 74
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Értem. Ez jó lenne a BF240 és a 7490 közé 74HCt14-el felépítve?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
A 74HC132-nek nagyobb a hiszterézise, majdnem a duplája, mint a HCT14-nek.
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
És akkor ezt úgy, hogy összekötöm a NAND két bemenetét, ezt a pontot a BF240-re, a kimenetet meg a 7490-re kössem? A többi bemenetet és kimenetet gondolom földeljem le. Vagy inkább a tápra kössem?
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 / 1
 
Az egyik NAND egyik bemenetét +5V-ra, a másikat a BF240 kollektorára kötöd. A többi NAND bemenetét GND-re, de ha levegőben hagyod akkor sem történik baj. Az IC 7 és 14 lába közé tegyél be egy 100nF kerámia kondit.

Mod: Levegőben sosem hagyunk logikai bemenetet, mert bármit összeszedhet, sőt magától is átbillentheti időnként a kaput. Sebi
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Most építettem egy frekvenciamérőt, ahol a bemeneti fokozat egy BF982 dual gate FET és egy ADCMP602 nagysebességű komparátor IC. Ez utóbbinak 3,5 nsec a késleltetési ideje és állítható a hiszterézise. Így a bemenő jelnél kiválasztható a komparálási szint és a jel zajosságától fűgően lehet állítani a tiltott sávot. Ebben a környezetben 130MHz-ig használom, de mehetne ennél feljebb is.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Kiegészítettem a rajzot, így már jó?
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Igen. Arra figyelj, hogy a BF240 bekötése nem szokványos. A középső lába az emitter.
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Amúgy egy MC12080 és egy 74HC390 IC-vel 400MHz-ig kiterjeszthető az alkatrészteszter méréshatára. Nálam már működik.
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Nagyon szívesen.
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Megjegyeztem. Ha szükségem lesz rá kibővítem. Egyenlőre bőven elég a 40MHz.
(#) papus51 válasza papus51 hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Köszi Sebi, de a nem használt kapuknál a kimenetek is üresen állnak, így azután billenhetnek amerre jólesik.
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Megépítettem, működik.
(#) papus51 válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Egészségedre!
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Köszönöm a jókívánságot. Arra szükség lenne. 39 fokos lázzal nyomom az ágyat, kijött rajtam a bárányhimlő, egy hólyag még a szemhéjam belsejében is van, meg akarok bolondulni vele. A műhelybe is azért tudtam kimenni, mert hatott a lázcsillapító és már meg akarok bolondulni a fekvéstől. Hétfő délutántól egyfolytában. Előbb már voltam rádiós tájfutás is. Remélem a találkozóig rendbe jövök, szeretnék elmenni.
Még kell csinálnom neki egy fémdobozt, mert zavarokat szed össze az éterből.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Jobbulást! Melyik találkozóra gondolsz? A holnaputánira, vagy az augusztusira. Utóbbira biztosan. Előbbire nem hinném.
(#) elektroncso válasza pjg hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Az augusztusira, a zsákai túl messze van sajnos.
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Addig simán meggyógyulsz.
(#) morgo válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Szia! Én ezt a 4 MHz-es problémát úgy oldottam meg, hogy a kütyü 16 MHz-es kaviccsal megy, így kb. 7,2 MHz a méréshatár. Ez van kiegészítve az osztóval. Eleinte én is 7490-et használtam, de zabálja az áramot, meg a sávszélesség se túl jó. Ezért most 74HC4017 van benne minimális fogyasztással.
(#) sany hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogy valaki megépítette már a képen látható frekvencia mérőt és generátort?
(#) proli007 válasza sany hozzászólására (») Szept 17, 2015 / 2
 
Hello! Én nem, de egy hat digites frekimérő RC oszcillátoros időalappal..
(#) pinyó39 válasza sany hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Annak idején egy nyugati lapban jelent meg, működése fixre vehető, a pontosságával lehetnek gondok, amint azt az előttem szóló írta. Valahol megvan az egész cikk is talán (újság?).
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Működni biztosan működni fog. (a logikai áramkörök bombabiztosak, ha nem működik, akkor hibás alkatrész, vagy elkötés) De a frekvencia mutató pontossága 5 - 15 %, a tápfesztől függően. A 4047 helyett inkább egy 10 MHz -es kristályoszcillátor, és tizes osztókkal előállítani a kapuidőket. A pontosság még így is inkább saccometria kategória.
(#) pjg válasza pucuka hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Kristállyal, osztókkal miért nem lesz pontos?
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Szept 17, 2015 / 1
 
Önmagában egy kristály (hőkompenzálás nélkül) 10 -4, 10 -5 pontos. Neked 6 digites a kijelző, aminek a kijelzési pontossága 10 -5 +/- 1/2 digit. Az időalap kristály oszcillátorának min 1 nagyságrenddel pontosabbnak kellene lennie, hogy a pontatlanságok ne adódjanak össze.
Választhatsz időalapnak 10 MHz -es TCXO -t, aminek a pontossága erre a célra megfelelő. Ezt lehet leosztani 10 -es osztókkal.
Lesz még más bajod is vele, mert a kijelzésnek nincs átmeneti tárolója, így csak a számok "pörgését" fogod látni, ebből elég kényelmetlen kihámozni hogy mennyi az annyi. Egy óra kijelzésénél nincs ilyen probléma, de frekvencia mérőnél lehet.
Én inkább egy mikrovezérlős frekvencia mérőt építenék bele, és EXT állásban lenne egy rendes frekvencia mérő, jelgenerátor kombóm.
(#) pucuka válasza pjg hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Bocs, hogy neked (is) írtam. Lehet ppm -ben is számolni, (de én így szoktam meg), de ugyanarra az eredményre fogsz jutni.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) dokidoki válasza sany hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Igaz nem a kérdésre válaszolok, mert én nem ezt építeném meg. Az is igaz, hogy mindenki a maga lovát dicséri, bár ez nem az én lovam, de megépítettem, és nem bántam meg. Itt írtam róla: Bővebben: Link Lehet, hogy macerás, de nem bánod meg.
(#) Hp41C válasza dokidoki hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Sajnos a linked ide mutat: 404 - File or directory not found.
Más:
A 8038 és ez egybeépítve nem lenne egyszerűbb?
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Nekem bejön, egy 2015 jan 12 -i bejegyzésre mutat
Biztos egyszerűbb lenne, javasoltam is.
(#) Hp41C válasza pucuka hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Az oda beszúrt link hozza a hibát.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
Következő: »»   45 / 74
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem