Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   7 / 601
(#) huba válasza Travolta hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Van sok amperes tápom is és néha egymásrataláltak a tápvégek, én csak a szagrol jöttem rá. Be van vásárolva 15 pár krokodil csak ki kéne cserélni...
(#) hapro válasza lidi hozzászólására (») Nov 26, 2007 /
 
Szia!

Azzal ellentétben a régi commodor számítógép külső tápegysége az a kis vaj színű doboz meg áll egy darab trafóból, egy egyenirányító hídból, egy ha jól emlékszem 7812-es stab ic-ből, meg kb 3 darab kondiból, aszt jólvan.
A trafója kb 30W, valamire csak jó lesz....

üdv.:

Zoli

(#) lidi válasza hapro hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Huhh, azt szét lehet szedni ? Én úgy emlékeztem, hogy azok ki voltak öntve műgyantával.
Eszembejutott réégen hogy megijedtem 1x, ráesett egy floppy lemez, és azhittem letörli, de megúszta. Akkorban nem sok rossz floppy volt még.
(#) lidi válasza huba hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
És ez a led így mire jó ? Mert kijelezni vmit elég bajos vele.
(#) huba válasza lidi hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Nyákba van forrasztva. Abban az időben használták mikor még érdemes volt szervizelni. Ezt lézernyomtatóbol bontottam, volt benne több normál led is. A szerelö belenéz, itt jó ott is, meg amott, ott a baj Én biztikel szoktam párhuzamba kötni ledeket persze előtéttel.
(#) Ricsi89 hozzászólása Dec 1, 2007 /
 
Helló
Én múltkor találtam egy panelon egy biztosítéknak álcázott kis lámpát. Először nem is tünt fel, hogy mi, csak néztem volna hogy milyen és akkor láttam, hogy az van ráírva hogy 6,3V. Na mondom ez nem is biztosíték. Utánna vettem csak észre hogy izzószál van benne.
Bocs a képek miatt, de csak ilyenre futja.
(#) gg630504 válasza lidi hozzászólására (») Dec 1, 2007 /
 
Ha 1.34 V-os Z-dióda kell, épp jó egy piros LED. Nagyon jó. Jobb, mint két 1N4148. Többek között két lukkal, forrasztással és egy hibalehetőséggel.
(#) ZLED hozzászólása Dec 11, 2007 /
 
Mirage 3D
Ez most hogy van?
(#) Norbert123 válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Szia Kovivi tudom hogy nem elektronikai kérdés de megüzennéd hogy a számitógépeden milyen téma van mert nagyon nagyon tetszik
Előre is köszönöm szépen
sziasztok
(#) Norberto hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
Ajánlani szeretnék a figyelmetekbe egy nagyon jól kivitelezett, fényeffektet bemutató videót, így ünnepek környékén!

Ha jól tudom, magyar kreálmány, de pontos információim nincsenek, így ez az adat nem 100%-os!

De én ámultam és bámultam rajta egy sort! (Ezzel nem azt mondom, hogy nagyon óriási valami szerepel a videón, de megépíteni és kivitelezni biztos nem lehet 2 nap alatt!)

LINK
(#) StefuPeti válasza Norberto hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Nem semmi, nagyon király. Na srácok a feladat adott, van rá 1 évünk hogy megcsináljuk. HiHiHi
(#) feki00 hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Egy jólismert kütyü elkészítése. Az elkészítés után rádöbbentem hogy érdekes kütyü ez valójában
A videót nézzétek meg az alján...
:eek2:
(#) huba válasza feki00 hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Nagyon profi az öreg. Fantasztikusan dolgozik. Nem is gondoltam volna enyi időbe telik az üvegbúra elkészítése. Kisit furcsán erősen fűt az a cső, de biztos megvan az oka.
(#) MaSTeRFoXX válasza feki00 hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Nem semmi, házilag gyártott trióda, elég komolyan csinálja. Bár eléggé ős konstrukciót gyárt mivel eléggé fűteni kell hogy menjen, valószínűleg nem nagyon van bevonat a fűtőszálon vagy nem tudom.... A közvetlen fűtésű telepes csövek alig láthatóan izzottak csak...
(#) zoly15 hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
hy!
én is találtam 1 érdekes kütyüt gerjesztéses hagszóró
(#) feki00 hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
http://www.flylogic.net/blog/

Valaki elkészítené az egyik kapcsolási rajzát szimpla logikai ic-kel? Nyáktervet is kérhetek?
lol
(#) ZLED válasza feki00 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Én megcsinálom, de csak 300 év múlva lessz kész.
Nem baj?
(#) zenetom válasza ZLED hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
én is kérek NYÁK tervet!
(#) huba válasza zenetom hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Ugyan megvannak a tervek, miért nem csináljuk csövekkel? Ha belegondolunk egy proci árába, és hogy menyiért dob össze az asztalos egy kutyaházat, széket, polcot, akkor ez a uTehnologia szinte igyen le van gyártva.
(#) feki00 válasza huba hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
hmm... smd cső?
XDD
(#) FatMan válasza feki00 hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
Végül is megoldható. Az SMD jelentése felületszerelt (vagyis ennek a rövidítése angolul).
Tehát csak olyan csövet kell készíteni, aminek nem alul vannak a lábai, hanem oldalt jönnek ki. Esetleg még nem kerek, hanem lapos lenne a lába.
(#) mineral hozzászólása Márc 11, 2008 /
 
Woooooooooow!!! Csak egyet aludtam és ilyen nagyot fejlődött a technika.

5.5 terapixeles fényképezőgép



(#) feki00 válasza mineral hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Haha parasztvakítás :wilting:
(#) Frankye válasza mineral hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Aha, különösen a kis kacsával az objektív mellett... Nagyon meggyőző!
(#) lgyk válasza mineral hozzászólására (») Márc 11, 2008 /
 
Interpolációval akárhány terapixelt elő lehet állítani egy VGA kamerából is...
(#) mineral válasza mineral hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Ezt már eléggé kütyü.

LED Rims
(#) Frankye válasza lgyk hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Igaz, de vajon ez a kiskacsás minicsoda (a távolkeleti ipar eme gyöngyszeme) vajon valóban képes rá?
(#) Norberto válasza Frankye hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Szerintem az nem is igazi gép

Szerintem az egy gyerekeknek szánt kamuverzió...

A Terapixel felirat meg azért lehet rajta, mert ugye elég jól hasonlít az "igaziak" MegaPixels feliratára. Azt csak nem írhatják oda, hogy: "KamuPixels"
(#) _JANI_ válasza Norberto hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Pedig a
Idézet:
„KamuPixels”
felirat talán jobban fedné a valóságot!
[off]De abszolúlt nem akarok üzlet és hitelrontó lenni! :no:
(#) kaqkk válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 12, 2008 /
 
Ez valami olyan mint amikor egy elemes kismagnón látom :
500W pmpo?
Következő: »»   7 / 601
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem