Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós hevítő készítése
Lapozás: OK   36 / 62
(#) adri986 válasza crazybob hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Bocsi azt hiszem elirtam, tévedni emberi dolog ZVS, és a mágnesező induktivitás tölti. Skory honlapján egyébként sok hasznos info van.
(#) lac12345 hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Mit jelent az a segéd táp ??A 12V os táp részre gondolsz ?Mert én ezt 3 db sorba kapcsolt autó akkuról akarom majd meghajtani..És ott egyszerűen tudok majd 12v-ot kötni az elektronikához..
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2015
(#) nyekk válasza lac12345 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Akkor nálad ez a gond letudva.Ha pl. hegesztőtrafó volna a táp tegyük fel 50V DC akkor érdemes 12V os segédtápot tenni.
(#) lac12345 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Miért van szükség a ilyen magas feszültség szintű kondikra a tank kapcsolásnál.És miért éppen MKP kondi a jó?? A katalógusban találtam MKP, MKP2 MKP4 ,MKP10 szóval elég nagy a választék.
Most melyik MKP ?Ha le tudnátok írni milyen paraméterekre keressek rá a kondiknál, mik a kritikus paraméterek akkor az nagyon sokat tudna segíteni..Már csak a kondik hiányoznak...
(#) dokidoki válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Mert az áramkör a kondikkal és a tekercsel egy rezgőkör - oszcillátor. Ezeknek a 'jóságától - veszteségétől függően alakulnak a dolgok. A tekercsben nagy áramok folynak a kondenzátorokban nagy feszültségek ébrednek, az egész munkát végez nagy teljesítményen. Ha a tekercs vékony volna, akkor az áram nem annyira a mágneses mező létrehozására fordítódna, hanem a tekercs melegedne..
A kondenzátor esetében is hasonló a helyzet. Nem jó oda akármilyen kondenzátor. Még a jobbak is rövid életűek lehetnek, ha alá van méretezve. A félvezetők esetében is hasonló a helyzet, mert ha írják is, max rate, 400V , az nem azt jelenti, hogy annyin még üzemszerűen működni is fog. félvezető esetében nem lenne vicc 3x túlméretezés, mint alapszabály. És itt nem a tápfeszültséghez kell viszonyítani, hanem a rezgőkörön ébredő feszültséghez.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2015
(#) crazybob válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
A kondi ESR-ét kell figyelni. Ez általában lineárisan nő a kapacitással. Tehát egy 100nF-os MKP kondinak kisebb az ESR-e mint a nagyobb kapacitásúnak. A növekvő MKP szám emlékezetem szerint jobb ESR-t azaz kisebbet jelent. Tehát MKP10-ből használhatsz 600-1000nF-ig. Bár ezt az adatlap hamarabb elmondja. Valamint fontos, hogy a kondik a hűtőcsőre lesznek-e szerelve közvetlen vagy csatlakoztatva lesznek.
(#) adri986 válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Azért van szükség mert a tankban megszalad a feszültség (több 100 volt) és elég nagy áram mellett ezért kell impulzus tűrő kondi, vagy több párhuzamos kapcsolt MKP. FKP lenne a legjobb , de az drága , igy marad az MKP. Ami még olcsóbb az MKT de itt a dielektrikum polietilén ami nagy frekvencián igencsak veszteséges, igy hamar tönkre fog menni.
MKP 100 nf vagy kisebb kondenzátorokból rakd össze a tankot, 630voltos legyen minimum
(#) crazybob válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Na jó de ott IGBT kapcsol kb. 1400VDC-t és az a kondi van vagy 1 µF-os.
(#) lac12345 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Köszönöm az infókat

Felmentem wima oldalára és kiválasztottam a pulse capacitors szekciót..
Bővebben: Link
Itt MKP10 FKP4 FKP1 kondikat hoz..
Ezek közül melyik lenne a legjobb ??
Boltban ahol én keresgélek wima ból 100nF os MKP4 es kondi van .. Van még egy 100nF MKP21
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) lac12345 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Hello

Mi a véleményetek az első két kondiról 100nF 1000V ,100nF 1600V
kondi
22.5mm es lábtávolságú. Jó lehet-e ez ,vagy keresek 27 est ??27-es lábtávú csak 220nF os van.
(#) granpa válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
A lábtávolság mindegy; kapacitás a lényeg, akkora feszültség meg úgy sincs ott, hogy áthúzna.
(#) crazybob válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Én bele tenném a 220nF-osat. Nem fog kelleni olyan sok belőle. Persze csak akkor, ha vízzel lesz hűtve a rendszer és ezzel érintkezni fognak a kondi lábai is.
(#) lac12345 hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Azért gondoltam hogy jobb lenne talán a nagyobb lábtáv , hogy könnyebben lehessen forrasztani a kondikat..FKP1 ből találtam 27.5 öst de az majdnem a duplája MKP10-nek../ árban
Mi a különbség a kettő között ?? Vízzel lesz hűtve 8 as rézcsőre akarom majd ráforrasztani a kondikat..
(#) crazybob válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Egyébként nem lesz egyszerű ráforrasztani a csőre a kondikat. Elég nehéz felmelegíteni a csövet. Javaslom, hogy a kondikkal kezdj és gázégővel melegítsd fel előtte rendesen a csövet. Vagy egy szélesebb rézlemezre forraszd először a kondikat és majd azt tedd a csőre.
(#) lac12345 válasza crazybob hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Szia

A topicot végigolvasva és még jopár másikat is..Azt írták többen , hogy nem célszerű rézlemezre forrasztani a kondikat majd azt a csőre mert a forrasztó ón sokkal rosszabbul vezet mint a réz, és nagy lehet a veszteség.Azt olvastam , hogy csőre kéne ráforrasztani minél kevesebb ón használatával..Amúgy jopár rézlemezes megoldást láttam és szerintem mind működött..
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2015
(#) nyekk válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Üdv. 200W-os forrasztó pákával megy a dolog.Lapozz vissza egyett képen jól látszik .A Fetekhez eső
első kondik melegszenek kicsit ,huzamosabb használat esetén.
(#) lac12345 hozzászólása Okt 15, 2015 /
 
Szia

Azt gondolom , hogy valószínűleg azért melegszik a kondi bank mert nem egyforma távolságra vannak a kondik a tekercstől.
Bővebben: Link
Láttam olyan megoldást is , hogy két kör alakú rézlemezre forrasztgatták a kondikat, körbe..
(#) (Felhasználó 46585) válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 15, 2015 / 1
 
Igen, a második megoldás a jó, mert így mindegyik kondi ugyanazt az impedanciát ( bekötést ) látja maga előtt.
A kör alakú elrendezéssel az a baj, hogy az előbbit meg lehet csinálni, de azt már nem, hogy egy kondira rámegyünk két huzallal ( fóliával, lemezzel ) és elmegyünk róla két huzallal. Vagy nem tudom, hogy lehet megvalósítani.

A kondik terhelhetőségét a du/dt tűrőképessége adja meg. ( Wima katalógus ) Az áram egy kondin addig folyik, míg feszültségváltozás van a két fegyverzetén. A du/dt az egységnyi idő alatti feszültségváltozást adja meg. Pl: 1000 V/us. Ez azt jelenti, hogy az adott kondin 1 us alatt 1000 V-ot változhat a feszültség. Ha ez a kondi 1 uF, akkor a kondi árama: Ic = C x du/dt, vagyis 1 µF x 1000 V/us = 1000A lesz. Ha ez a du/dt folyamatosan ennyi, vagyis folyamatosan nő ezzel a sebességgel, akkor a kondi árama folyamatosan, 1000 A, egyenáram. Ha kiszámoljuk az előbbi képletből, akkor az 1 µF-os kondi feszültsége 1000V-ot változik 1 us alatt.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2015
(#) crazybob válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 15, 2015 /
 
Ónnal Én sem merném, de ezüsttel már jó lehet. Persze, ha megy akkor rögtön a csőre.
(#) lac12345 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Okt 16, 2015 /
 
Szia

Sajnos nem találtam már meg a kör alakú kondi bank képét..De úgy volt kivételezve , hogy 2 db kör alakú rézlemez, kb 1.5mm , és 12-15 cm átmérőjűre volt kivágva.. Egymás mellé volt téve és körbe a kerülete mentén ráforrasztva a kondik. Kondi egyik lába egyik rézlemez, másik láb másik rézlemez..Középen meg volt a kivezetés, csavaros megoldással..
(#) (Felhasználó 46585) válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 21, 2015 /
 
A csőre forrasztásnál jobb, de a rézlemez ellenállása belelátszik. Bár ilyen helyen elmegy, hirtelen áramváltozások nincsenek, az áram szinuszos, ha jól gondolom.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2015
(#) lac12345 hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
Le tudná vezetni valaki , hogy hogyan is működik ez a havítős kapcsolás??

Bővebben: Link

köszönöm
(#) crazybob válasza lac12345 hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Tudok küldeni egy átlátható szimulációt, ha gondolod.
(#) (Felhasználó 46585) válasza crazybob hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Inkább tedd fel ide, akkor mások is tanulhatnak belőle. Erre való ez a fórum.
(#) lac12345 hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
Én szeretnék tanulni belőle..nem csak összedrótozgatni..
Ez úgy tudom hogy egy kicsit átalakított ZVS kapcsolás..De sehol sem találtam meg , hogy hogyan is működik../ebben a topicban sem..
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2015
(#) crazybob hozzászólása Okt 29, 2015 /
 
A szimulációs programon belül a File fülön meg kell nyitni az Import funkciót. Majd kiválasztani a Pimi nevű file-t. A kondi és a transzformátor értékeinek változtatásával jól megfigyelhető a működés. Valamint látható, hogy a tápágba behelyezett fojtás mi vélt szolgál.

Circuit.rar
    
(#) lac12345 válasza crazybob hozzászólására (») Okt 29, 2015 /
 
Köszönöm

Lehet majd átalakítom két fojtósra..
(#) GPeti1977 hozzászólása Nov 16, 2015 /
 
Ha grafit tégelybe alumíniumot teszek akkor az indukciós hevítő tekercse a tégelyt melegíti és átadja a hőt a fémnek, vagy a mágneses tér átmegy a grafit tégelyen és közvetlen a fémet melegíti?
Még nincs meg semmi hozzá azért kérdezem.
(#) _BiG_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Nov 16, 2015 /
 
Mindkettőben örvényáramot fog kelteni (van bennük szabad elektron), de az fog jobban hevülni, amelyikben erősebb áram tud kialakulni, azaz kisebb az ellenállása (az áram négyzetével arányos a fejlődő hő, míg az ellenállással lineáris arányban van csak).
(#) albinolynx hozzászólása Dec 12, 2015 /
 
Ehhez: http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1348243.html#1348243

hol lehet megrendelni a fojtó E 60 magot?
Következő: »»   36 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem