Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 151
(#) Kovidivi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Van még egy kép, ez talán segít valamit...
(hova adjam a tápfeszt, és hova a jelet?)
Olyan szép pirosak voltak a vonalak, még mielőtt Paint-tel JPG-be tömörítettem volna a képet...
Köszi!
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 25, 2008 /
 
Hali!
Bekötöd a tested, ez gondolom egyértelmű, hogy hová.
Adsz +12V-ot a +Vs -re.
A jelet pedig, ami max! 6V lehet, kötöd a Vcontrol-ra.

Na inkább rajzolok...

De ha Vcontrol-ra rákötötted a 12V-ot, akkor valószínű, mehetsz a boltba két UAA180-ért.
Üdv!

uaa180.jpg
    
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Köszönöm!
"A jelet pedig, ami max! 6V lehet, kötöd a Vcontrol-ra." -ezzel minden tiszta lett, holnap élesztem is újra... szerencsére vcontrol nem kapta meg a tápfeszt, úgyhogy semmi pánik!
Köszi!
(#) Imre hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Hello!

Épített már valaki mikrovezérlős kivezérlésjelzőt? Pl. PIC-el!

Ilyesmire gondolok, ez nagyon tetszik:

Bővebben: Link
(#) korbye hozzászólása Feb 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Épitettem AN6884-el 5ledes "mezei kivez.jelzőt.
A kérdés: ahol működne 18v a tápfesz ez meg állitólag
csak 7-9v-ot bír el Van valakinek ötlete mit kezdjek most?
(#) promise válasza korbye hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
A maximális tápfeszültség 18V lehet az adatlap szerint.
(#) korbye válasza promise hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Az OK., de mivel a tápom 18v-ot ad és esetleg ingadozhat a hálózat akkor sem lehet baja ha 19-20v is lehet a tápon?
A ledeknél az előtét ell. 330 Ohm. Az elég?
(9 v-ról szépen működik)
Előre köszi a segitséget!
(#) promise válasza korbye hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
A 18 V a lehetséges legnagyobb tápfesz,amit még elbír az IC! Az ajánlott: 3,5-16 V. Építs be egy 7812-őt v.7815-öt szerintem.
(#) korbye válasza promise hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Köszi!
De azt most nem tudom beszerezni és otthon sincs.
Pedig van rajzom hozzá és még egy szelet nyák is.
Akkor marad jövőhétre! Holnap is dolgozom 20:00-ig.
Azért köszi!
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Szia!
Kipróbáltam azt, amit ajánlottál, ekkor nem működött helyesen a kiv.jelző. minden led világított, és jel hatására sem aludt el egyik sem, csak csökkent egy nagyon picit a fényereje. ez azért van, mert ahogy látod, nem a földdel kell összekötni a ref. fesz-pontot, hanem egy fesz.osztóval be kell neki állítani az érzékenységet.
A mellékletben megmutatom, hogy hogyan próbáltam ki!
Minden led világít, nagyon szép, csak az a probléma, hogy nem folyamatos a csík, hanem a két IC ugyanazt a kijelzést mutatja a ledjein, tehát indul a csík elölről, meg középről is indul egyszerre... Ezen tudtok segíteni?
Rákötöttem a jel1-re és a jel2-re is a jelet, de mindkét helyen dupla üzemmódban dolgoztak az IC-k, és nem pedig kaszkádolva...

Köszi szépen!
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
Hali!
Azért írtam, hogy kösd össze, mert a kapcsolási rajzon mindkettő földnek van jelölve, vagyis egy potenciálon vannak, tehát elvileg össze kell őket kötni.
Viszont most nézem, hogy a tiéd teljesen más megoldást használ.
Próbálok rájönni, hogy van kötve, de jó lenne egy kapcsirajz a tiédről.
Nem tudod, honnan származik?
(#) rolandosss21 hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Sziasztok szeretnék egy Vu metert építeni 555-ös Ic vel. Egyik ismerősöm azt mondta hogy ezzel az ic vel meg lehetne csinálni. Azért lenne jó ez az ic mert ilyenem van itthon és akkor nem kéne ic-t vennem. Ha valaki tudna egy kapcs rajzot küldeni az nagyon jó lenne. Ja és ezt a számítógép LTP portjára szeretném rákötni, hogy zenére villogjon. Ha megoldható lenne akkor segítsetek. Előre is köszönöm.
(#) jocokacska hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Heló!
Van a kapcsolások között egy kivezérlésjlző ezt szeretném megépíteni. A mellékelt kapcsolási rajzon bekarikáztam két diódát. Azt szeretném kérdezni, hogy ezeket mivel lehet helyetesíteni? Nem lenne elég az ha betennék két egyformát. A válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Jocó!
(#) Balázs válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia!

Az 555 egy oszcillátor, nem egészen erre való. Egyébként ha LPT portra akarod kötni, akkor nem kellenek külső áramkörök (max a kapcsolófokozatok), vezéreljen mindent a gép, csak programozás kérdése! Így nyolc LED-et tudsz egyszerűen vezérelni, a több kell, az egy fokkal bonyolultabb.
(#) rolandosss21 hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Csak van egy kis gond, hogy én nem tudok programozni. Azért gondoltam valami egyszerűbbre de a nyolc led az jó lenne. De a számítógépre van egy programom amivel lehet állítani hogy hogyan villogjon.
(#) Medve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Hello, az ismerősöd kifejthetné, hogy hogy is gondolta!... Miért jó neked az LPT-n?
(#) Balázs válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Akkor egyszerűen kötsd rá őket az LPT portra (Data Register). Nagyobb fényerejű LED-ek esetében mindenképp tranzisztorokkal kapcsold, nehogy tönkremenjen az alaplap!

lpt.gif
    
(#) rolandosss21 hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Végülis nem muszáj hogy az LTP-n legyen csak az a lényeg hogy a számítógépről megy a zene és a zenére kellene hogy villogjon. És ami nekem van program az a winampon keresztül az LTP portot használja erre. De ha tudsz valami más megoldást az is jó.
(#) DRoland hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Hello!

Itt vannak VU meter kapcsolások! Bővebben: Link Igaz, nem LPT portot használ, de hátha jó lenne neked!
(#) rolandosss21 hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Na én valami ilyesmire gondoltam: http://www.youtube.com/watch?v=IOjpcT2Bon0&feature=related

Ez a számítógéphez van kötve.
(#) kaqkk válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Hali Jocó nyugodtan használhatsz 1n4148 -at a bat helyett
(#) jocokacska válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Kösz a vaálaszt!
És esetleg az 1N4007 is jó lenne? Mer most oan van kéznél.
(#) vicsys válasza jocokacska hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Igen, az is jó helyette.
(#) jocokacska válasza vicsys hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Heló!
Az akkor szuper. Köszönöm szépen a választ.
Üdv.: Jocó!
(#) Balázs válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
A kommentekből úgy veszem ki, hogy ez egy sima kivezérlésjelző, csak egy előerősítőn keresztül a hangkártyakimenetre dugták.

Idézet:
„que CI vc usou?
Usei o LM 3915N; e no pré amplificador usei LM358
(#) rolandosss21 hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
Még úgy is jó lenne ha valaki meg tudná szerezni a kapcs. rajzát az nagyon jó lenne. Köszi.
(#) Balázs válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Például itt van ez: Bővebben: Link
(#) Balázs válasza Balázs hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Talán az LPT-s megoldás jobb lenne, ha mindenképp számítógéphez kell, mert az sokkal egyszerűbb, és nem feltétlenül kell hozzá külső táp.
(#) valve válasza rolandosss21 hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Szia,

"van egy programom amivel lehet állítani hogy hogyan villogjon" akkor csak egy egyszerű kapcs kell?
(#) Balázs válasza valve hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Én is ezt mondtam, de valamiért már a 3915-nél tartunk...
Következő: »»   24 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem