Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   256 / 312
(#) Laurox hozzászólása Jún 3, 2016 /
 
Sziasztok!
A képen egy (szerintem) ritkaságnak számító monitor látható, kibelezve. Ma kaptam. Fujitsu E19-5 (Nem Fujitsu Siemens!)

Az a problémája, hogy a csövek 3 mp-ig világítanak csak, és utána nem lehet kikapcsolni a power gombbal sem. Mindig égve marad az power led, amíg ki nem húzom a konnektorból. (A képen nem a saját csöve van, hanem egy tutira jó tesztcső)
A scaleren meglehetősen fura feszültségek vannak a tápról jövet. Talán csak a 3V van meg tisztán.
Tehát akkor ez most táphiba lehet? Igaz, hogy még nem kondiztam át a tápot, mert nem akarom feleslegesen... nem is púposak. Ha esetleg scaler hiba akkor meg főleg nem!

Szerintetek mi lehet a gond?

fuji e19.jpg
    
(#) Gabó válasza Laurox hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Idézet:
„Igaz, hogy még nem kondiztam át a tápot, mert nem akarom feleslegesen... nem is púposak.”

Az még semmit nem jelent, hogy nem púpos... esetleg mérd be őket, és kiderül a valóság a kondikról. Na meg a kondizás is mennyi? 200ft és negyed óra?
(#) zsoltee0001 válasza Laurox hozzászólására (») Jún 3, 2016 / 1
 
Én úgy szoktam, hogy a kondi alá forrasztok egy másikat, ha nagyon lusta vagyok és nincs időm szórakozni bizonytalan kondikkal.
Üdv
(#) Laurox válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Na, ezt trükköt kipróbálom, lesz ami lesz! Köszi!
(#) Laurox válasza Gabó hozzászólására (») Jún 3, 2016 /
 
Nincs ESR mérőm, bocs.
(#) BlackForce válasza Laurox hozzászólására (») Jún 4, 2016 /
 
Kellene épitened egy esr mérőt (vagy venni egyet).Ha már ennyi monitor megfordul a kezed alatt,szerintem megérné.
(#) zoli0078 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Sziasztok,

Köszi a segítséget mindenkinek valóban a kábel volt pontakthibás.

Viszont adódott egy másik eset. Egy Benq monitor most már bekapcsolható (bekapcsoló gomb, kondi és csőhiba elhárítása után) de csak lilás kép jön be rajta középen pár más árnyalatú lilás csíkkal függőlegesen majd amikor gondolom a no signal felirat lenne látható csak a középső rész kb 10 cm-es csíkban függőlegesen fehéren világít.

Vezérlőpanel vagy inkább t-con hiba lehet?
(#) Laurox válasza BlackForce hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Az építés rettentően távol áll tőlem lehet, hogy venni fogok. De a multiméterrel is épphogy csak elboldogulok még.
(#) Laurox válasza Gabó hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Ma "átkondiztam" a tápot. A hibajelenség nem változott. Csövek begyújtanak kb 3 mp-re. A monitort nem lehet kikapcsolni a power gombbal! Folyamatosan világít. Van még valami ötlet? Köszi
(#) eyess válasza Laurox hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Main board , és gombsor.
(#) Laurox válasza eyess hozzászólására (») Jún 5, 2016 /
 
Csak mainboard! A gombok rendben. Nem ad semmilyen képet, csak a Fujitsu logót adja be. Utána még háttérfény nélkül sem jelenik meg a cucc, gépre kötve sem. Ha közben lehúzom a gombsort, akkor sem reagál semmire.
(#) FuZol81 hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Sziasztok. Hozzám került egy gaba lcd monitor jsi 190410 tápja van. A probléma az hogy a fénycsövek felvillannak. Képet ad ha rá világítok de fény az nincs. Nem találtam púpos kondit... mit javasoltok hol keressem a hibát?
(#) eyess válasza Laurox hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Szoftver problémája is lehet .
(#) eyess válasza FuZol81 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Háttérvilágítás áramköre , és a csövek tesztelése lenne a fontos .
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jún 10, 2016 / 1
 
Ez egy 17-es, működőképes HP "csak zúg egy picit, de amúgy jó" tápja, gyakorlatilag nincs egy ép kondi benne, de még a primer elko is gatya.
A betáp résznél valami szétdurrant, de nem a bizti, lehet, hogy pont a primer elko fingotta el magát, meg a szűrő tekercs is kapott egy tockost, érdekes, hogy nem vágta a biztit ennek ellenére.

Ezt csak érdekességképpen teszem ki, hogy lássuk, a régi vas működési idejét gyakorlatilag a cső élettartama szabta meg és nem jött zavarba 1-2 púpos konditól mint az ifjú titánok.

Üdv mindenkinek
(#) Moderátor hozzászólása zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 10, 2016
 
Beszélni te miért érdekesen így?
Gondolod a szlengeddel HVCS vagy a HE-n?
(#) zoli0078 válasza FuZol81 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Szia,

Nálam több olyan monitor is volt már amiben láthatólag minden kondi jó volt de a fénycsövek mindig lekapcsoltak, a kondi csere minden olyan esetben megoldás volt ahol a csövek jók voltak.
Szerintem ha tudod próbáld ki biztosan jó csövekkel így azokat mindenképpen kizárhatod vagy cseréld ki a kondikat a táp és az inverter panelon a kis értékűeket is vagy műszerrel mérd ki melyik fáradt el esetleg.
Volt már olyan eset amikor átkondiztam a tápot mert a kondik már elfáradtak de a csövek is megadták magukat (beszürkültek, volt amelyik eltört, de olyan is volt amikor elengedett a cső végén a forrasztás és nem volt kontakt) ebben az esetben (ha jól tudom) a még működőképes csövek felvillannak de mivel nem megy mindegyik így a védelem lekapcsolja az inverter részt.
Remélem hasznos lesz amiket írtam.
(#) Laurox válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Ha BENQ táp lett volna benne, (Például HP 1740-ben sűrűn előfordul) már rég kifingott volna az örök vadászmezőkön!
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Ez is az... A benq tápjaival van a legkevesebb probléma, ott az inverter gázos, legalábbis a kistrafós rezonáns invertereik.
(#) FuZol81 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Köszönóm a válaszokat! A csövek felvillannak ~egy másodpercre, kb 5mp-enként, hogyan tudom tesztelni ezeket? A tápban fizukor kicserélem a kondikat.
(#) Buvarruha válasza FuZol81 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Ha leáll az inverter az nem indul újra magától, csak ki-be kapcsolás után és mindíg csak egyszer, ha folyamatosan felvillan, akkor más gond van. Mérd meg az inverter tápfeszültségét.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2016
(#) FuZol81 válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Így van, felvillan míg feszültség alatt van a rendszer. Kb milyen feszültségi értéket kellene mérnem ott?
(#) zsoltee0001 válasza FuZol81 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Ha újra indul pár másodpercenként, akkor a táp 5Voltos ága a ludas, mert ilyenkor újraindul a processzor.
A <=16V-os kondikra koncentrálj, de ettől függetlenül a többit se árt cserélni.
Pont most találkoztam ilyennel.
Üdv
(#) Laurox válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Igen, én is a kis trafósra gondoltam, csak te jobban megfogalmaztad. Azok borzalmasak! Most megint kijutott nekem egy olyan DELL amiben az említett kis trafós Benq táp van. Folyton zárlatba küldi a C5707 tranzisztorokat, mindig ugyanazon az oldalon. Megy egy két órát és utána kampec.Már kétszer cseréltem de valahol máshol lehet a bibi...
(#) 444Tibi hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
22'' benq monitor, 4 fixen bedrotozott, es 2 szabadon konfigolhato fenyeroprofillal.
Van lehetoseg hogy a fenyerot ugy allitsam, mint mas monitoron, tehat egy le, egy fel gombbal, legalabb 10-15 lepcsoben?
Hulye kerdes, de itt az adott helyen ez 100x jobb lenne, mint a gombnyomasra korbeleptetheto 6 profil.
Ledes, arra is gondoltam, a ledek tapfeszet potival szabalyozni? Esetleg ezt hogyan?
Koszi.
(#) velyron hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem hyundai tv/monitor a panel és a tft közötti kábelben 4 vezeték kiszakadt (hibásan kaptam) hol lehet venni hozzá csatlakozót vagy rajzot a szí bekötésről. Köszönöm
(#) Buvarruha válasza Laurox hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
A fóliakondit ellenőrizd még a tranyók között, na meg a trafó hiba sem ritka.
(#) Buvarruha válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Válaszd az egyéni profilt és akkor szabadon álíthatod, ha nincs ilyen, akkor picit gagyi a monitor és ez van.
(#) 444Tibi válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Azzal nincs gond, csak azt a menupontot elerni kb. 10 gombnyomkodas.

A scaler mivel vezerli a ledmaghajtokat, a led tap 17V, de a bemenonel nem kene piszkalni,
gondolom valami pwm jel jon a scalerbol, szkopom sajna nincs hogy megnezzem a frekit es a kitoltest.
Ha igy van, innen csak egy kis mokolas egy 555 potis fenyeroszabalyozo.
Vagy rosszul gondolkodok?
(#) Buvarruha válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 19, 2016 /
 
Fel nem tudom fogni, hogy miért akarod mindíg álítgatni a fényerőt, pláne olyan mértékben, hogy ahhoz nem elegendő két beállítható profil. Ha magad csinálsz PWM-et, akkor jó eséllyel interferencia lesz a képfrissítés és a háttérvilágítás között amitől vibrálni fog.
Következő: »»   256 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem