Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD monitor probléma
 
Témaindító: Squall, idő: Aug 14, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   258 / 312
(#) eyess válasza voci hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Hát bizony azon az elkon olyan 319-320v környékén kellene lennie az értéknek.
(#) voci válasza eyess hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Igen, én is így tudom. Viszont okozhatja ezt a graetz hibája?
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) kadarist válasza voci hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Szia! Ha a primer oldalon mérsz akkor a test is onnan származzon!
(#) eyess válasza voci hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Ha zárlatos lenne , akkor a biztit lenyomná a lakásban. Ki kell mérni , és többet fogsz tudni utána.
(#) voci válasza kadarist hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
A testet a védő érintkezőre teszem (föld).

eyess: Rendben. Forrasztok és méricskélek.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) Buvarruha válasza voci hozzászólására (») Júl 27, 2016 /
 
Ne a földre tedd hanem a kondi két lábát mérd. Ha eldurrant a FET ellenőrizd a soros ellenállást ami a FET source és a - között van, általában az is megszakad. Továbbá érdemes ellneárizni a gate ellenállásait, ha azok is megszakadtak, akkor jóesélllyel az IC gate driver kimenete is megdöglött.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2016
(#) golem hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy acer alc1909 tipusu monitorom bejön a kép 2 mp re asztán elsötétül és a led világit tovább mi lehet a problémája?
(#) Andr3wJ hozzászólása Júl 31, 2016 /
 
Nem lehetne ide is valami kis összefoglalót írni, hogy ne legyen folyamatosan ugyan az a kérdés. Nem keresnek vissza stb. Én már néha azért nem írok mert unom ugyan azt leírni 100*, persze vannak itt jó fej kollégák , pl buvarruha, és eyes akik kitartóak, de na...
(#) Remci hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Asus VW193 monitor tápja elhalálozott. Bővebben: Link . Bekapcsoláskor nem csinál semmit, csak halkan kattog. Kondikat, félvezetőket megmértem, elvileg jók. Van benne egy LD7575 PWM kontroller, aminek a kimenetén nem tudok mérni semmit. Van valakinek ötlete hogy mit kellene még meg néznem, vagy hol keressem a hibát? Előre is köszönöm.
(#) golem hozzászólása Aug 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Van nekem még mindig az acer 1906 típusú monitorom Linkeltem egy videót a hibáról ugyan ezt csinálja az enyém is. Bővebben: Link Hol keresgéljek kondikat majdnem az összest cseréltem a tápban
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Szia!
Amikor elmegy a háttérvilágítás, akkor azért még van kép? Egy erős fényű lámpával megnézheted.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
mindjárt menézem.
(#) golem válasza golem hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Nincs kép se de az egyik nagyfesz kivezetés áthúz a testre
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Na, akkor meg is van a lehetséges hibaok.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
mit tudok vele kezdeni?
(#) kadarist válasza golem hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Szigeteld le az áthúzást. Ha így sem lesz háttérvilágításod, akkor a fénycsövek hibájára kell gondolni.
(#) golem válasza kadarist hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
Majd azon a csatlakozókra ragasztok bandázs szallagot.
Azt lehet csinálni hogy ahol az áthúzás van lehúzom a fénycsövet és úgy indítom a monitort
(#) BlackForce válasza golem hozzászólására (») Aug 3, 2016 /
 
"Azt lehet csinálni hogy ahol az áthúzás van lehúzom a fénycsövet és úgy indítom a monitort"
Nem,mert akkor letilt a védelem.
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Hali!
A pwm vezérlőnek megvan a tápja? szkóppal kéne nézni mennyire stabil, vagy ugrál
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Aug 4, 2016 /
 
Szia!
Szkópom nincs, de multival mérve 11,8v és 13,7v között ugrál.
(#) pipi válasza Remci hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
az baj, előbb a tápot rendbe kell rakni
(#) Laurox hozzászólása Aug 5, 2016 /
 
Sziaszok!
Tudna valaki segíteni?
Egy Hyundai w240d-ről lenne szó. A hiba úgy kezdődött, hogy enyhén vibrált a kép. Első körben ugye átkondiztam a tápot, ahogy illik. A vibrálás megszűnt, azt hittem, hogy csak ennyi a baj. Órákig ment szépen a monitor, majd elkezdett megint vibrálni és szépen "elhalt" a kijelző. Ha kikapcsolva pihen egy kicsit, akkor újra tökéletes képet ad, utána kezdődik megint a roham.

A tünetek alapján a kijelző haldoklik, vagy esetleg a scaler??

Az inverterben (külön invertere van) már kicseréltek két elkót szervizben, más javítás akkor nem volt. Utána elment évekig még.

Képek a hibáról:
(#) Laurox válasza Laurox hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Rémisztően hasonló hiba van ezen a videón is:



Bővebben: Link
(#) kormika hozzászólása Aug 7, 2016 /
 
Sziasztok! Kaptam egy LG Flatron L194WT-SF monitort, aminek olyan hibája van, hogy bekapcsolás után 1-2 másodpercig minden ok, látni az LG logót, utánna teljes sötétség a képernyőn, viszont a LED kéken világít, ami elvileg a bekapcsolt állapotot jelzi. Először kondihibára gyanakodtam, a tápban volt 2 púpos kondi, azokat kicseréltem igaz nem újra, hanem bontottakra, de beépítés előtt megmértem az ESR értéküket, és jók. A hiba sajnos nem szűnt meg, van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?
(#) Remci válasza pipi hozzászólására (») Aug 7, 2016 /
 
Nos a tápban átnéztem mindent, amit lehetett kiforrasztottam, átmértem, de nem találtam hibás alkatrészt.Végül kiforrasztottam a trafót és a PWM Ic tápja beállt 12,6v-ra, a z Ic kimenetén a GND-hez képest 1,98v-ot mérek. Most már gőzöm sincs merre keresgéljek
Ezt a rajzot találtam róla: Bővebben: Link
(#) zoli0078 hozzászólása Aug 10, 2016 /
 
Sziasztok,
Hozzám került egy HP L1945W monitor azzal a hibával, hogy nem kapcsol be. Igazából bekapcsol és még a háttérvilágítás is felkapcsol de csak fehér kép van.
Szétszedés után látható, hogy a T-con panelen a biztosíték kiment és az egyik kis Fet vagy tranzisztor szétégett. A biztosíték cser után a fesztültség mérhető a T-con panelon de nem tudom a szétégett alkatrész mi volna mire kellene kicserélni (teljesen szétégett csak a pozíciószámból gondolom, hogy fet vagy tranzisztor). A kijelző típusa: M190A1-L07 rev C2. Érdemes keresgélni tovább mi lehet a hibás vagy a kijelzőnek már annyi és nem érdemes tovább foglalkozni vele.
(#) Buvarruha válasza zoli0078 hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Fényképezd le a nyákot, hogy látszódjon a környezet, mert így aztán tényleg bármi lehet. Amúgy tippre az a boost konverter kapcsolóeleme ami egy alacsony ellenállású mosfet.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2016
(#) zoli0078 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Szia,
Csináltam pár képet.
(#) Buvarruha válasza zoli0078 hozzászólására (») Aug 11, 2016 /
 
Igen, az egy N csatornás MOSFET. Szinte bármelyik jó bele 30V 2-3A FET-et keress ilyen tokban és cseréld. Például
(#) dkissza hozzászólása Aug 12, 2016 /
 
Üdv!

Éppen most szétszedtem egy LCD monitort mivel nem akart bekapcsolni. A tünetek: Klattyog a beépített hangszórója, ha kihúzom akkor halkabban de valami még klattyog az áramkörben. Jó amatőr módjára elkezdtem méregetni. Miután megcsapott az egyik táp kapacitor figyelmem oda irányult és most jön a meglepetés: a jelöléssel ellentétes irányú feszültséget mértem rajta, az előtte lévő diódahíd szintén ugyanúgy van megjelölve +- ilag. Valaki hozzáértő el tudja nekem magyarázni hogy lehetséges ez?
Következő: »»   258 / 312
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem