Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2633 / 3576
(#) Sam Seed válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Azért mert mai- az utcákon.- működö autókba is dizelt tankolsz és nemmegy mással, azcsak azért van mert ugy csinálták, hogy ne menjen. Én nemrég egy japán traktor tankjába véletlenül 30 liter hidraulikaolajat tankoltam.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 5, 2016 1 /
 
Mindenki másnak értem a szövegét csak a tiédet nem, három hozzászólást írtál egy hozzászólásra válaszolva és igazából egyik sem volt kapcsolatos azzal amit írtam.
(#) zolika60 hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Moderátor mi a baj? Se nem elektronika, sem nem politika.
(#) Sam Seed válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Énsem értem néha az elektronikai adatlapokat. Sokat is forgatom a tanácsotokra. Azóta is vannak dolgok amiket nemértek.

Ha eztsem érted - lebabázok.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) zolika60 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
A mechanikus dieselek elmennek sok mindennel. Egy időben amikor megérte én például napraforgóolajjal jártam. Persze most is részben, de már a kúton veszem.
(#) Sam Seed válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
MOndjuk ment egy pár liter S60 ba is. Kaptunk egy 50 literes kannával ajándékba. Az volt a baj, hogy a feleség hozta, és véletlenül a hidraulikaolaj kannát ragadta fel. En láttam, hogy baj lesz, de a férjére hivatkozva nem álltam ellen. Kicsit fura volt a hangja, de elment.
Buvárruha: ittjön képbe a konstrukció. Mondom inkább ugy, mint aki egyáltalán nemért hozzá.
(#) Buvarruha válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Ez az első amit értek.
(#) minicooper hozzászólása Szept 5, 2016 /
 
Már csak azt nem értem hogy ha a henger méretével arányos a lökktérfogat akkor elvileg a robbanás is arányosan nagyobb.Tehát elvileg minden arányos maradt akkor hogyan befolyásol a tehetetleség?Úgy értem ha van egy kétszer akkora motor henger akkor abban kétszer nagyobb a robbanás is tehát elvileg nem kellene hoznia ugyanazt a fordulatszámot?
(#) minicooper válasza minicooper hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Én inkább az égésre tipplenék. Nem lehet hogy azért kissebb a fordulatszám mert tovább tart elégni az üzemanyagnak a 100 literes hengerben mint az egy literesben? (vagy ez butaság?)
(#) Buvarruha válasza minicooper hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Nem csak a henger méretével arányos, hanem a lökethosszal is és az már nagyban befolyásolja a maximális fordulatot.
(#) minicooper válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Elnézést.A henger mérete alatt a löktérfogatot értettem
(#) Ricsi89 válasza minicooper hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Ez sokkal bonyolultabb ettől. Annak a dugattyúnak fordulatonként kétszer fel kell gyorsulnia és meg kell állnia. Na most nem mindegy, hogy ezt egy 100g-os dugattyú teszi meg, vagy egy 10kg-os(vagy 100kg-os). A nagyobb belátható, hogy nem tud felgyorsulni és megállni olyan gyorsan, mint a kicsi, ezért nem is érhet el soha akkora fordulatszámot.
(#) Buvarruha válasza minicooper hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Tudom, de egy nagyobb átmérőjü henger sem feltétlenül nagyobb lökettérfogatú, ha a dugattyú nem 20cm, hanem csak 13cm hosszan jár, tehát rövidebb a hajtókar.
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Ugye hiába a nagy méret, egyszerre csak egy hengerben van munkavégzés és annak a munkának elégnek kell lennie ahhoz, hogy az összes többi dugattyút mozgásban tartsa és akkor még a leadott teljesítményről nem is beszéltünk.
(#) Moderátor hozzászólása Szept 6, 2016
 
Mostmár elég a kötekedésből! Egysszer már szóltunk. Több figyelmeztetés nem lesz, hanem jön a némítás!
(#) attila1 hozzászólása Szept 6, 2016 1 /
 
Sziasztok! A problémám a következő... Az utolsókat rúgja egy kombinált pici hűtőszekrény otthon. Ahhoz,hogy normálisabbat,nagyobbat tudjak a helyére tenni, a padláslejáró lépcsője miatt a mostani salgó polc helyett egy keskenyebb polcra van szükségem.Ugyanis ha a mostani hűtő helyére teszem a másik hűtőt,a magassága útban van a lenyitható feljárónak. A salgó szélessége bőven 90cm. Nekem egy max.80 széles,40-60 közötti mélységű,és 190 magas tároló polc kellene legalább 6-7 polccal. Néztem egy erős műanyag polcot,ami méretben,teherbírásban megfelelne,de annak sajnos csak 5 polca van. Kevés. Ötlet valakinek?
(#) granpa válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Arra gondoltál már, hogy a Salgót méretre szabod? Szerintem praktikusabb, olcsóbb.
(#) attila1 válasza granpa hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Szia. Igen,éppen tegnap este spekuláltam ezen. Milis lappal könnyedén méretre vágnám,csak hátha lenne valakinek valami forrása,linkje polc ügyben. Sajnálnám ezt az erős polcot szét darabolni.
(#) nedudgi válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
(#) attila1 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Köszi szépen,megnézem!
(#) Sam Seed válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Csinálhatsz a hűtőből is polcot.
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2016
(#) attila1 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Mi az elképzelésed hozzá?
(#) Sam Seed válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Leveszed az ajtaját.
(#) attila1 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Bakker,ez eszembe sem jutott Már neki akartam esni,hogy felfúrjam a falra
Viccet félretéve,horror árban vannak ezek a salgó polcok. 7db polc 14ezer.És még az sem biztos,hogy vállalnak szállítást. Még a végén tényleg szét kell vágnom a mostanit? Ehhez lehetne esetleg utólag polcot fabrikálni? Bővebben: Link
(#) Petyaa válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Valaki tudja hogy hogyan látogatható meg az F-4 es számú bunker?
(#) szamóca válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Csináld fából, az olcsóbb és esztétikusabb is.
(#) attila1 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Nagyon erős kellene, ami a teherbírást illeti,mert arra szoktuk pakolni a 2-3 karton tejet,rengeteg befőtt,kristálycukor,liszt,étolaj,stb...
(#) zolika60 válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
A fából készült erősebb lesz mint a LINK-elt műanyag polc.
(#) gkari válasza attila1 hozzászólására (») Szept 6, 2016 /
 
Ha csak az a baj, hogy a jelenlegi "Salgó" túl széles, akkor a polcokat az egyik hosszanti oldallal párhuzamosan nyugodtan levághatod keskenyebbre, így is bőven elég teherbíró lesz, nekem is van ilyen, 30 kg.-okat is lazán elbír.
(#) nedudgi válasza attila1 hozzászólására (») Szept 7, 2016 /
 
A régire kereshetsz vevőt. Jó esetben egy filléredbe sem kerül.
Arra is gondolj, hogy egy komolyabb földrengés esetén lesz, ami megtartja a házat, ha megmarad a Salgó polc.
Következő: »»   2633 / 3576
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem