Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » VFD óra IV-6 csövekkel
Témaindító: rockersrac, idő: Jún 28, 2010
Témakörök:
Szia!
A panel méretét megmérheted, ott van a cikkben letölthető.Pdf-ben van, mérethelyes. A két panelt annyira teszed egymástól, hogy ne érjenek össze, annyi a távolság. Az LM317 luxus, mivel plus/mínus 30% eltérés belefér. 9V-os trafó is megfelel.
Na arra nem is gondoltam, hogy így mérjem meg...
A panelok távolságát azért kérdeztem, mert tüskesorral tervezem összekötni, az meg ugye fix hosszúságú, és ehhez szeretném igazítani a távtartókat.
A távolságot a kondenzátorok, tekercsek határozzák meg, nálam 14mm volt, de szerintem alacsonyabbakat is lehet találni...
A rövid tüskesornak viszont van egy korlátja (kb. ez a 14-15mm), érdemesebb hosszabbat venni és abból visszavágni. Én csavarral oldottam meg, ezért nem is volt távtartó az alkatrészlistában.
Köszönöm az információt! Én 5mm-es távtartókat vettem, tehát tudom majd variálni.
Üdv ismét!
Még mindig erről a cikkről kérdezek. Az alkatrészlistában szerepel egy tétel: Idézet: „1-5uH (5uH) induktivitás” Ez most azt jelenti, hogy 1 és 5 uH értékű induktivitás között bármi mehet bele, vagy azt hogy csak 5 uH-s jó? A hestore-ban nincs 5uH-s, a legközelebbi értékek 4,7 illetve 5,6uH. Nekem itthon egy-egy darab 1,5 és 1 uH értékű induktivitásom van, ezek megfelelőek?
Próbáld bele a meglévőket. Az 1-(től)5 uH azt jelenti, hogy e határok közt jó lehet bármelyik, de neki 5 uH-vel lett jó. A rajzon 2 db. 5 uH, 1db 100uH van, a 4.7 uH-s biztos jó (ha a sajátjaiddal nem patent a működés (esetleg).
Még nem építettem össze, ezért kérdeztem, hogy milyet rakjak bele. De a biztonság kedvéért veszek 4,7uH-t is.
Üdv!
Ugyanaz a cikk (Bővebben: Link) Ezúttal már összeépítve... Probléma a következő: a konverterek elindulnak, az áramfelvétel 70mA körüli, fűtés van, de számok nem jelennek meg a csövekben. Mit nézzek meg, mit mérjek? A válaszokat előre is köszönöm!
Szia!
Amennyiben még nem sikerült megoldani: Mekkorák a feszültségek a konverterek kimenetein, ill. megfelelően stabilak is? Közvetlenül a csöveken is mérhető a fűtőfeszültség, illetve a rácson a tápfeszültség? Működik az óra rezgéskeltő része? Ha igen, a számlálókat olyan állapotba lehet hozni, hogy nullától eltérő BCD kód legyen a kimeneteiken? Ekkor mérhető a kijelző-meghajtók kimenetein a megfelelő szegmensek magas szintbe váltása?
Sziasztok!
Segítenétek megnézni, hogy ehhez a kapcsolási rajzhoz jól készítettem-e el a panelt. A ICSP nincs mert külön programozom fel a PIC-et. Viszont így az 1. lábat ne, kötöttem sehová. Jó így? Az alávilágító ledek és az elválasztó cián led a 12v-ról menne egy egy trimmer potival. Ez egy RTC-s IV6-os óra lenne.
A PIC 1. lábát 10k -n keresztül kösd a Vdd -re.
Szia, a 20Mhz kvarc messzire került a pictől, a lehető legrövidebben kellene bekötni, ugy hogy ne keresztezzék a bekötéseit adat vagy táp vezetékek és a hidegitő kondik essenek a távolabbi felére a pictől. Praktikusan azt kellene először lerakni a panelre és utána jól kikerülni a többi vezetékkel. A pic és az rtc táplábai közé 1-1 100n smd kondit tervezz be.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2017
a 100n kondi még kimaradt
Lehetne közelebb, a 10 k ellenállás bárhol lehet, az alatta elmenő vezetősáv is kerülhetne odébb. RTC tápja nincs bekötve. A 100n a GND és a VCC közé kell a picnél és az rtcnél.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2017
Megcsináltam, milyen lett?
Már jobb, de az 50v-ot nem lehet igy alatta elhuzni, sőt a 50v-ot egyáltalán nem célszerű bevinni az 5v-os rendszer közé. El kell különíteni pl. a panel aljára és kell egy biztonsági távolság ami kb. az udn-ek középvonalában fut, ami felett nem lehet 50v-os alkatrész, cső stb. Persze ez igaz a jobb oldalon lévő tápegység és a pic közötti részre is.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
Szia!
Kezdjük előlről. Így a táp része rendben van? Az átkötések a 0R-el nem zavarják a működést?
Nem akarok a ló másik oldalára esni, csak azt mondom, hogy ne húzd át az 50v-ot amin a terhelés lesz a pic órajelgenerátora és az rtc adatvonala mellett, alatt mert bezavarhat. Az is gond lehet, ha valami kosz, gyanta miatt vezetni kezd és a pic vagy az rtc kap nagyobb feszkót. 50V-on ha nem lakkozod a panelt legalább 0,6 mm távolságot kell hagyni. Ha a 0 ellenállás esetén ez teljesül nem okozhat gondot, de még ott nem látom, hogy merre menne az 50v. Ha megnézed HP41C Iv-6-os tervét a cikkek között, ott is látszik, hogy a elkülönül az 5v és a a nagyobb feszültségű rendszer. Ráadásul az egy nem multiplexelt óra, a feszültség kisebb. A tápegység rész alatt egy árnyékoló groundplate van. A te órádnál sem lenne ártalmas, ha a kvarc alatt ( és a kapcsolóüzemű tápok alatt) lenne a másik rétegben egy GND terület, akkor biztos nem húznád arra a vezetősávot. (Látom nem akarsz óriási panelt a csövekhez képest, valami köztes megoldást kell találnod) Apropó a csövek nem háttal állnak?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2017
OK megfogadom, szerintem másodjára már jó lesz!
A csöveket az adatlapról néztem, de lehet, hogy benéztem, de ez nem gond most könnyű még változtatni. Megnézem mégegyszer
nem nagyon megy az orosz, erről néztem:
Tényleg háttal van! B.....us. Köszönöm, hogy szóltál!
Az árnyékoló jó ötlet! A panelnek ekkorának kell maradni, esetleg ha nagyon nem férek el, akkor, inkább kiegészítem egy második lappal, de ezt még meglátom. Most is dolgozok még nehezen érek rá, otthon 3 gyerek. Ezért vagyok figyelmetlen, keveset tudok nyugodtan foglalkozni vele. De a kedv megvan, meglesz!!! Egy dcf hétszegmenses óra már mükszik régóta nálam, találtam egy nagyon jó kapcsolást hogyy koax- kábelen keresztül a padlásról kitűnően veszi a dcf jelet. KLY 67 ledes órája is müködik. Egy vagy lehet két ilyen órát szeretnék most építeni. Van itthon egy kisrádiónak (fából van lakkozva) majd fotózom , a tokja - ezt beleztem ki. Ebben nagyon jól mutatna az óra plexivel fedve.
Ha újratervezed, nem muszáj keresztbe kötözgetni a szegmens és az rács vezetékeit a pic és az udn-ek között. Huzd össze a legegyszerűbb módon és majd a szoftverben cseréljük a sorrendet. Persze ha csőnél úgy jön ki jobban akkor hagyd úgy. Az udn nem használt bemeneteit a rácsvezérlésnél tedd GND-re, ahogy az elvi rajzon is van, csak egy üresen maradt.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2017
Rendben.
Ebbe lenne az óra:
10K-val az 5v felé, vagy még a PIC elé? De ha azt mondod inkább átteszem a 26-28-as portokra
A port felhúzva az 5v-ra. A gomb leteszi a GND-re. Így jó.
Szia!
Még egy hülye kérdés: az ldr ami elvileg a fényerejét szabályozza a csöveknek, nem sok az 50K? Ennek nem tudom mennyinek kellene lennie, nem tudom hogy működik a PIC-ben. Üdv: Ati
Az LDR-t meg kell mérni max megvilágitásnál és sötétben. A leosztott feszültséget méri a pic. Ez alapján lehet a fényerőt szabályozni, ugy terveztem 8 fokozatban. Majd megadod a mért feszültség értékeket és ahhoz kalibrálom a programban. Ha nagyon kicsi az eltérés a két fesz között akkor nem jó az LDR. Mivel pic legaláb 256 fokozatot tud mérni az analog lábon a 8 fényerő fokozathoz lesz elég felbontás valoszinűleg.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |