Fórum témák
» Több friss téma |
Háát - IGEN !
A régi Hajdú Energomat mosógépünk az anyósomnál még mindig nagyon szépen működik! Holott - legalább 34 éves! Igaz - cseréltem már benne dobot (a kivehető ajtós helyett rugósan benyomhatósra /Hajdu Mini/), a nagy hajtómotort, egy komplett anyalúg szivattyút, a "nagy" forgásirány-váltó kondenzátort - és persze - a programkapcsolóját. Persze mindezeket más-más kidobottan régi Hajdú mosógépekből. A dob tengelyén mindkét oldalon a szimeringeket és a golyós csapágyakat szinte hozzá se említem, mert azt úgy 3-5 évente mindenképpen illik cserélni! Tudom, hogy ez nem kimondottan illik a LED világítás témakörébe, de kollega a LED világítási élettartamnál éppen Hajdú automata mosógéppel példálózott. ELNÉZÉST ÉRTE! A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2019
Hali. Megvettem az 50meteres szalagot iranyitoval, csak nem tudom hogy kell osszehozni. Volt hozzá egy tüskesor, értelem szerűen a szalagba kell dugni.
Viszont a szalagot hogyan kell az irányítóhoz csatlakozni. Mert ugye be lehet dugni fordítva is.. Egyébként hogy működnek ezek a 230Vos szalagok. Egyik közösre kell a nullás, a többi 3 meg a fázis?
Hali!
Szerintem kérdezd az eladót... Ha AC, akkor lehet tök mindegy hogy dugod össze.
Akkor dugja ő össze, övé a felelősség ha rosszul dug
![]()
A nyákon levő G R B feliratokat és a vezetékek színét össze tudod párosítani R:Red/piros, G:green/zöld, B:blue/kék.
Fordítsd meg a led szalagot, ahol az R-G-B- feliratok vannak. Szerintem egyenirányítva van a fázis, és erről a 320V DC-ről vannak a LED-ek táplálva. Ha nincs egyenirányítás, villogni fognak a LED-ek rendesen. Ehhez akkor nem is kell a 40A-es táp? Remélem nem rendeltél. A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2019
Na jó, de a vezetékek piros kék sárga és barna.
Végül úgy egyeztünk meg telefonon az eladóval, hogy bekötöm ahogy bekötöm, és lesz ami lesz. Úgy is lett, összesdugtam, és egyből ment. (később szethuzam, és aztán újra össze akartam dugni, csak már nem tudtam hogy volt... Na mondom lesz ami lesz. Másodszorra osszedugva nem világított. Tehát ha fordítva van osszedugva nem világit, ennyit tesz csak) Látni a szalag végén 1méterenként, hogy az RGB kivezetés + vége össze van kötve, és látni hogy a 4 vezetékből melyikre megy. Tehát a végén megvan melyik a közös +, és a többi 3 mínusz. Rádobtam a voltmérőt. Egy szín teljes fényerőn egyenaram 200V körül van. Nem, nem, nincs 40A táp. Jobb is így. Az 50m szalag végén ugyanolyan erősen világít mint az elején. A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2019
"Az 50m szalag végén ugyanolyan erősen világít mint az elején." - igen, a mafmgas feszültség miatt. Annyi hátránya van az egésznek, hogy ha egynLED elkezd villogni vagy simán kiég, akkor egy egész hosszú szakasz fognvillogni vagy nem világítani. 12V-os verziónál ez 3 LED-ben korlátozott (általában), az annyira nem feltűnő, de persze zavaró.
Itt 3 LED van párhuzamosan. Tehát gondolom ha 2 kiég, még az az 1 átvezeti a soros kapcsolást.
Ha a LED-ek 100%-ra vannak járatva, egy kiesése esetén a másik kettő sem húzza sokáig. Legfeljebb jelzi a bajt, ha észreveszed. Bejelölöd, nem kell keresgélni.
Sziasztok! Segítségre van szükségem! Valószinüleg tárgyaltátok már a témát, de keresésem nem jutott eredményre. Lakásfelujítás, vettem 3 db 60x60-as távirányítós ledpanelt azt obiban és a lakásba nem terveztem lámpakapcsolót (hiszen mind távirányítós) ezért direktbe vannak bekötve a kismegszakítóról. A probléma az, hogy kikapcsolva világítanak(gyengén, de zavaróan) :/ próbáltam bekötni 0.1 mikrofarados kondit párhuzamosan a lámpára, de úgyis világít. Párhuzamosan van rajta kető led trafó. Egy másik körre bekötve ugyanúgy világít de kevésbé. Másik fajta led lámpa nem csinálja ezt, pedig az is párhuzamosan az egyik bugos led panelen. Nade a para, hogy visszavinni nemigen tudom, mert későn vettem észre. Van-e valami trükk a javításra?
Nincs világítós kapcsoló valahol a lakásban? Akkor szokta csinálni a led lámpa. Sajnos jobb ötletem nincs.
A belső beépített tápegységgel lehet a gond. Tegyél be helyette egy jobbat.
Hello! Nem írtad, hogy a vezérlő a lámpa közelében van, vagy messze tőle. De megpróbálhatod a fázis-nulla felcserélését is, mert esetleg a távszabályzó a nullát kapcsolja és így a fázis van állandóan rajta a lámpán kikapcsolt állapotban is. A szórt kapacitásól pedig gyengén világítanak a Led-ek. (Amúgy ha valami gond lesz a lámpánál, az automatát/kat fogod kapcsolgatni?)
Kipróbálom az ötleted, erre nem gondoltam
![]() @Gyuszó: Sajnos én is erre jutottam :/ még gondolkozok a ledekre sorba kötni zéner diódát/kat, de még nem mértem ki mekkora feszültség esik rájuk ilyen kikapcsolt állapotban. @Antikzsolt: konkrétan nincs kapcsoló, nem terveztem a lakásba, mivel van távirányítója a ledlámpának ![]()
Hogyan működik? Van benne egy folyamatosan menő tápegység, amin van egy rádió vevő, és az kapcsolgatja a lámpára a DC feszültséget? Vagy van valami távirányító vevő külön táppal, és az a ledpanel 230V-os tápját kapcsolgatja, vagy van egy doboz, ami a franc tudja hogy működik? Ha a direkt bejövő 230V ra teszel kondit az teljesen felesleges. A működés tisztázása nélkül a kondenzátort simán rakhatod rossz helyre, akár az is előfordul, nincs olyan pont ahol hatásos.
Idézet: „@Antikzsolt: konkrétan nincs kapcsoló, nem terveztem a lakásba, mivel van távirányítója a ledlámpának naívan azt gondoltam, hogy ma már ott tart az igényszint, hogy jól működő, igényes munkát adunk ki a kezünkből.” Üdv! Szerintem ez innováció. A luxus lakásokban divat, "igény" de akkor a berendezésnek is olyan szintűnek kell lennie. Attól, hogy valami esetleg drága, még lehet Kelet-kínai.
Sziasztok! Már volt róla szó, de mi lehet a megoldás? Egy ledes reflektor kikapcsolva halványan világít. Nem bóvli, Osram. A bekötés: Egy kötődobozba érkezik a 230V: fázis, nulla, föld. Innen egy öteres kábel megy a kapcsolóba, két szálon fázis, nulla, majd vissza ide a dobozba a kapcsolt fázis és nulla( mindkettőt megszakítja a kapcsoló). Ide van bekötve a lámpa egy háromeres kábellel. Védőföld direktbe a bejövőre, a fázis és nulla a kapcsolótól. A kapcsolóhoz menő kábel sugároz át ennyire? Ha a védőföldet kikötöm a dobozban, akkor nem világít halványan.
A szerelőgarázsomban szeretném lecserélni a világítást, és ledszalagot tennék fel. 20m2 (5x4m) területről van szó, 2,5m-es belmagassággal.
Szoktam ködölgetni, festegetni, ahol a jó megvilágítás alapfeltétel. Két oldalra szeretnék felszerelni 4-4méter szalagot. Annyi fajta van, hogy nem tudok választani. Nem akarom túlbonyolítani, se egy vagyont fizetni érte. 24V váltóról megy jelenleg a beltéri világítás, 3db 70W-os halogént használok. Ki, mit használna?
Használj minél nagyobb feszültségű szalagot, ha lehetséges.
A 24V váltó elég kellemetlen olcsóbb, LED alapú világításra. Szerintem (ha belefér a költségvetésbe), érdemes beruházni egy 24V váltó - 12V egyenfeszültségű átalakítóra. Valószínű azonban, hogy olcsóbb egy 230V/12V nagyobb teljesítményű tápegység.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2019
Megoldódott. E27-es foglalatot rendeltem 10db-ot, hozzá 15db E27-es ledes fényforrást, 1000lumen felett /db. Felcsavarozom, bekötöm, és örökös.
Köszönöm mindenki segítségét. 65Ft-ért vettem a porcelán foglalat darabját, 165Ft-ért pedig a ledes fényforrást.
Írtam volna, hogy a ledszalag lehet a legrosszabb választás...(a ködösítésből is ráragadhat a festék). Ezek rossz hatásfokkal alakítják át a áramot fényre. Inkább gyári nagy hatásfokú LED világítótesteket kéne használnod.
Azonban a halogénekhez viszonyítva némi "színtorzulás" előfordulhat. Viszont ennyi LED nem sokkal fogyaszthat kevesebbet, mint a 3x70W-os halogén...nem írtad hány wattosak. ...meg akkor az 1 db 70W-os halógénizzó mennyi fényt adott le ? (lumenben) A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2019
Még a legnagyobb fogyasztású ledszalagból is jobban jön ki fogyasztásba! A fényerő meg többszöröse lesz.
Hello!
Mikor ezt leírtam: "Viszont ennyi LED nem sokkal fogyaszthat kevesebbet", akkor a megnevezett "15db E27-es ledes fényforrást, 1000lumen felett /db"-ra gondoltam. Ezek teljesítményfelvétele még nem derült ki, de manapság 1000 lument a 11 wattos LED lámpák már leadhatnak. Bár 10 db E27-es foglallatba... Ezt a hatásfokot a mezei LED szalagok nem érik el...viszont a mai korszerű fényforrások már ( ez például 190 lumen/watt hatásfokkal működik ) ennél is több fényt produkálnak ugyanannyi "villany"-ból...
Sziasztok!
Fél wattos LED-eket szeretnék áramgenerátorral meghajtani úgy, hogy kettesével párhuzamosan vannak kapcsolva, majd ezek sorosan. Ha megmérem sok LED feszültségét az áramgenerátor áramának a felénél, majd a kapott értékek alapján az egymáshoz legközelebb esőket kapcsolom párban párhuzamosan, akkor elvileg lehet annyira közel a LED párok tagjain átfolyó áram, hogy az ne okozza az idő előtti meghibásodásukat?
Nem jó megoldás.
Ha valamelyik megszakad, a párja dupla terhelést kap, mert az áramgenerátor belepasszírozza a beállított áramot. Két külön áramgenerátort használj. Több párhuzamos ágat feszültséggenerátorral érdemes meghajtani, előtétellenállással.
Ha feltételezzük, hogy nem szakad meg, akkor is rossz megoldás?
Ilyen LED-re gondoltam. A lábakat konkrétan egy pontban forrasztanám össze a vezetékekkel. |
Bejelentkezés
Hirdetés |