Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   16 / 163
(#) troby hozzászólása Jún 4, 2008 /
 
Sziasztok sajnos még mindig nem jo az erősitő ic csere megint meg volt de csak 20mA vesz fel amikor 0V van a kimeneten. a szinusz jelből négyszöget csinál este teszek szkópos képet fel! Előre is köszi a segitséget.
(#) troby válasza yokesz hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
hi a potival nem lehetett belőnni a nyugalmi áramot csak ha szkópot figyelted a kimeneti 0-a szintet tolta föl vagy le
és mikor néztük szkópon kb.1V bemenő 1kHz-es szinuszjellel a kimenő volt vagy 0,2V szar négyszög lett!
Tudnál valamit mondani erre? este kiszedem a feteket meg a kis tranyókat megnézni hogy jok e meg leellenőrzöm az ellenállásokat is! üdv troby
(#) Carter válasza troby hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
A műveleti erősítő rendesen megkapja a +- tápfeszt?

u.i. Tegnap kíváncsiságból lemértem az én VF2-m 4 ohm-os műterheléssel. (+-33V tápfesz.)
(#) troby válasza Carter hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
elég jo! Szeretném én is majd megmérni
A mérést csak pénteken tudom elvégezni mert akkor érkezik a trafóm ezekt a suliban csináltam köszi a segitséget
(#) Tomi20 válasza Carter hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Esetleg nincs oszcilloszkópod? Azzal kellene mérni a kimeneti feszültséget, mert a multiméter pontatlan. Mekkora frekvencián mérted?
(#) Carter válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
50Hz-en. Mivel a multi itt a legpontosabb.
Szkópom sajna (még) nincs, ha lesz lemérem.
(#) troby válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 5, 2008 /
 
Nekem van szkopom ha jo lesz lemérem meg minden ami kell a méréshez
(#) pb hozzászólása Jún 7, 2008 /
 
hellósztok
a fetre az 1n4148-as diódát kell felragasaztani?
(#) szabi83 válasza pb hozzászólására (») Jún 7, 2008 /
 
igen :yes:
(#) dj-mike válasza troby hozzászólására (») Jún 8, 2008 /
 
Nekem nincs szkópom, nem tudom, hogy mekkora kraftot ad le a kimeneten. Csak egy egyszerű multiméterem van.
De a 60V- os verzió sztereóban kiviszi az ajtót, ablakot!
És nagyon tisztán szól nagy hangerőn is!
(#) troby hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
Hello kedves forumtársak!
Az én vf2 őmet most teszteltem mert megjött a trafóm és az ic 7es lábán megvan a 12V de a 4 esen csak 2.8 V van szerintetek mit kell kicserélnem rajta jah és a nyugalmi áramot ne mlehet belöni de gondolom ezért!
üdv troby Egy kép a tesztelésről

1.jpg.JPG
    
(#) Tomi20 válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Egy makro képet tudnál felrakni az erősítőröl? (az esetleges fordított beforrasztások ellenörzésére) A FET-eken rajta vannak a diódák? A soros ellenállások is megvannak? A zener diódákat ellenőrizd le, hogy nincs-e véletlen valamelyik fordítva, illetve ellenőrizd le, hogy jók-e.
(#) troby válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Szia kivettem mindent félvezetőt kimértem mindent és jok jol vannak berakva a fetek is jok! vissza tudnál olvasni vanank jo makró képeim már feltéve nézd meg a képek közözz! Köszi esetleg okozhatja kondi is mert abból csak régi volt itthon !
(#) sound.man válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Amúgy mi az a kis ellenállás szerűség a + tápágba? Gondolom amikor előszőr indítottad úgy védted meg de az kell a - tápágba is. Szerintem Tedd bele a - tápágba is az ellenállás és úgy próbáld elindítani ha minden ok akko kiveszed és úgy megpróbálod szerintem már jó lesz amúgy szép munka. Jah és az ellenállás olyan 100 ohm -os legyen és nem árt ha 5w körül van ha gond van majd fűtenek.
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
köszi van 20W 200R akkor azokat rakom be! pill és meg is csinálom.
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
nem tudom hogy jo e ugrál a kimeneti fesz olyan -1;0;-0.63 nem áll be, az ic táp lábain is ugrál 11;2;4;8 V on
Mitől lehet ez vagy tegyek rá jelt meg hangfszótó és kész?
(#) yokesz válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
csá

Próbáld meg kicserélni a műverősítő negatív tápjában lévő zénert, valszeg átment zárlatba és az ic nemkap tápot.
(#) sound.man válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
A bemenetet letestelted? Mert ha nem akko testeld le és próbáld meg hogy úgy mit csinál. Amúgy valamelyik ellenállás nem melegedik?
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Már mint az az ellenállás ami a tápágakban van.
(#) troby válasza yokesz hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
kivettem és jo! megnéztem megin a diódákat de jo mind!
és jo felé is néznek
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
most tettem muszert a tápágba olyan 20mA körül ugrál, testeltem a bemenettet és már a kimeneten 0V van deee az icn a 4 s lábon 5.77 V van.
(#) Tomi20 válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Lehet gyári hibás a dióda, vagy az IC. Cseréld meg mondjuk a pozitív ágban lévő zenert a negatívval, és ha most a másik ág lesz 5V akkor zener dióda a gond. (de ha van esetleg csere darabod, akkor cseréld ki) Ha ugyanúgy a 4-es lábon 5V van, akkor valószínűleg IC gond lesz. (Én a helyedben kidobám a két tranyót, meg az összes diódát, meg az IC-t és vennék bele újakat, nem nagy költség, és nagy valószínűséggel megoldódna a hiba.)
(#) sound.man válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
A 7es lábon most is 12? Az ellenállást nézted ahonnan kapja a feszt az ic?
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
igen a 7 esen most is 12 stabilan az ellenálást most nézem
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
igen 2.7k helyett csak 1.7k volt berakva!
Köszi a tippet nem tudom hogyan csináltam
de ha kissebb az értéke akkor nem töbnek kellene lennie V ban
(#) sound.man válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Igen többnek de lehet már kinyírta az ic-t szal egy úttal cseréld azt is. Meg a zenert is cseréld.
(#) troby válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
hello most ugy néz ki a dolog hogy kivan cserélve 2.7k ra és mind a két ic lábán ugrál a fesz de el el éri a 12V ot és a nyugalmi áramot 17-20V ig birom szabályozni de az is ugrál. Mitől van ez pulzálás?
(#) troby hozzászólása Jún 9, 2008 /
 
a nyugalmi áramot nem 17-20 V ig hanem 17-20mA ig bocs
(#) sound.man válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Szerintem próbálj adni neki jelet meg köss rá egy hangszórót és hallgasd, ha minden oknak látszik akko szedd ki az ellenállást és próbáld. Ne tedd neki oda fullra me az ellenállások nem bírják a tápágban és figyled mennyire melegednek a fetek.
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
tettem rá hangszórót és jelet halkan án de nagyon torzan szól de szól amikor a kezemmel érintem a bemenetet nem a megszokott bugás van hanem ott is időszerüen felfel pattan a hangszóró pedig folyamatosan rajta van a kezem
Következő: »»   16 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem