Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   237 / 3972
(#) bbalazs_ válasza skoda555 hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
OFOTERT vagy megfeleloi, ha mar haztajibol nem maradt valami. Fotobolt, optikai bolt, etc.
Fotot nem tudok kuldeni. De mar probaltam, sima 3 digites hetszegmensessel, sot, van egy icipici, negydigites HP kijelzom (akkorka, mint egy 7400 IC), meg azt is latom valamelyest...
(#) denes44 válasza proli007 hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Idézet:
„Így a képről, én hálózati zavarnak nézném. Meg kellene nézni, hogy az árnyékoláson nem folyik-e hálózati áram. A földelések kialakítására gondolok.”

Hajjaj, abból van bőven. Hozzáérek az erkély korlátjához meg a kábel földeléséhez/kamera fém házához eléggé ráz. Lehet a kábeltv miatt van (bár a kép készítése alatt azt is kihúztam, hogy ráz-e azt viszont nem néztem meg ).
Halózati földelés nincs a panelban.

Idézet:
„10m az elég nagy táv, de szimmetrikus videojellel, (régi) tapasztalatom szerint, sima LICY kábelen is szépen, zavarmentesen elment a jel.”

Rövidebb kábel lesz, de jelenleg nincs rövidebb.
(#) AMD hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
Ez ha jól tudom induktivitás. De hány uH-s? Színkódból ki lehet deríteni?
Bocs a homályos képért de a fényképező mindíg a betonra fókuszál.
(#) fureszk válasza AMD hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
2,2uH
(#) AMD válasza fureszk hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Kösz. Színkódból lehet kideríteni?
(#) Frankye válasza AMD hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Igen. A színkód kb. azonos az ellenállás-színkódolással.
(#) teodor válasza AMD hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Igy te is tudod.

inductor.gif
    
(#) Soulskater hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Az nagy probléma ha nem rakok ledek elé előtétellenállásokat???

köszi
(#) Müszi válasza Soulskater hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Igen, NAGY probléma!
Az ellenállások LED elé nélkülözhetetlenek!

üdv
(#) Soulskater hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
mi a különbség(tudom hülye kérdés)
330R
330K között?
mert a ledek elé 330K-t tudnék berakni
(#) fureszk válasza Soulskater hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
330R= 330ohm
330K= 330000ohm
A kilo itt is ezres szorzót jelent, mint bárhol máshol az átváltásoknál.
(#) maTaKee válasza Soulskater hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
A 330R az 330 Ohm, míg a 330k az 330kilo Ohm ami megfelel 330000 Ohmnak! 330kOhmal neked az biz' nem fog világítani! Amúgy hány V-ról akarod üzemeltetni?
(#) maTaKee válasza fureszk hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Lassú vagyok
(#) Soulskater válasza maTaKee hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
5v stabilizált,vagy még kevesebb.
(#) fureszk válasza Soulskater hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 10, 2008 /
 
Sziasztok!
Ezt az fm adót tervezem megépíteni, kérdésem is ehehz kapcsolódik. Van két db 0.22µF-os elko kondi (polarizált), ami helyett csak polarizálatlan kondit tudtam beszerezni. Mekkora probléma lehet ez?
Köszi!
(#) fureszk válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
De miért van külön így írva az alkatrészlistában:
"C3, C5 - 0,22 µF (elektrolit)"
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 10, 2008 /
 
Köszi!
(#) Iron Man hozzászólása Jún 11, 2008 /
 
Hello,van egy nagyon jo Japan radiom,van ketto funkcio rajta amit nem tudok micsoda,ez a OFADER,a masik valami SDK,amikor megnyomom az SDKt akkor keresni kezd valamit az allomasok kozott es neha be be pittyeg,mi lehet ez?A masik meg nem gomb,hanem potenciometer,ez nem tudom mire valo,esetleg valami otlet?

Koszi!
(#) proli007 válasza Iron Man hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Hello!

Ha jók az emlékeim, akkor a FADER az első és hátsó hangszórók hangereje közti kiegyenlítés (mint egy ballansz). Perzse ha egyáltalán van hátsó erősítő és hangszóró.

Az SDK, pedig ilyan pilotjeles "útinform" lenne, aminek a bevezetésén a magyarok addig töpiztek hogy melyik rendszert vezessék be, míg értelmetlenné nem vált. (De ugyabón ezt eljátszották számtalan TV szolgáltatással is pld. VPS és társai)

üdv! proli007
(#) Iron Man válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Koszi,legalabb kbtudom hogy mi micsoda a radion,ja lenne meg egy kerdesem ha tudnal,vagy tudtok valaszt adni ra?Milyen az a BTLes erosito?Az valami hidkapcsolasos?Vagy?

(#) proli007 válasza Iron Man hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Hello!

Ezt a kérdést, inkább a "Erősítő mindig és mindig " topikban tedd fel a kollegáknak. Én nem igazán kultiválom a varázs elnevezéseket, főleg ha azokat indokolatlanul, mint egy "benfentesként" okkal, ok nélkül használják. Bár lehet csak tudatlan vagyok!

üdv! proli007
(#) lgyk válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Hi!

Nálam a fader azt jelenti, hogy késleltetett kikapcsolásnál fokozatosan csökkenti a hangerőt (fade out). Ha a fader aktív, akkor időzített bekapcsolásnál is fokozatosan erősödik a hangerő.
(#) Fodor hozzászólása Jún 11, 2008 /
 
Sziasztok, szeretnék valamit kérni tőletek!
Adott nekem egy 160VA-es trafó ami nem középkivezetéses és ehez szeretnék építeni egy erőlködőt ! A tarfóból kijön 25V váltó, tehát az egyenirányitás után lessz belőle kb 35V, és ehez a feszültséghez szeretnék egy kb 120-150W-os erősítő kapcsilást, ami legyen egyszerű, mert még kezdő vok! Tehát legyen IC-s! Ismétlem a trafóból nemtok kiszedni minuszvoltot!!! Mert akkor átt kellene tekerni Ha lenne nektek hozzá valami rajz az nagyon jólenne! Előre is köszönöm! Ja és van nekem egy olyan rajzom, amivel lehet csinálni a trafó átalakitása nélkül is minusz feszültséget, ezt felteszem és aztis kérdezném, hogy ha ezt a kapcsolást megcsinálom, akkor erősitőhöz jólessz???
(#) Müszi válasza Fodor hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Tökéletes lesz, de a diódákat cseréld legalább 10A-es tipusokra!

üdv.: Müszi
(#) Müszi hozzászólása Jún 11, 2008 /
 
Lenne egy kérdésem: használhatok-e az alábbi kapcsolásban 100kohm lineáris potit?

Köszi előre is a válaszokat
(#) levii válasza Müszi hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Hol van a kapcsolás?
(#) Müszi válasza levii hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Bocsi, lemaradt

mickapcs.gif
    
(#) heli hozzászólása Jún 11, 2008 /
 
sziasztok!

azt szeretném tőletek kérdezni, hogy hogyan lehet CGA monitor kimenetről meghajtani vga-t, vagy SVGA-t? Esetleg nem is itt kellene kérdeznem? , De akkor hol?
(#) kobold válasza heli hozzászólására (») Jún 11, 2008 /
 
Úgy nagyjából sehogy Jó drágán vannak jó bonyolult konverterek, írd be gugliba, hogy "cga to vga", rögtön ad egy csomót.
A CGA digitális jelekkel dolgozik, a VGA már analóggal, a színeket illetően, ráadásul a sorfrekvencia se passzol (a CGA csak kb. a fele a VGA-nak), szóval elég felejtős, ahogy itt sokan mondják.
Következő: »»   237 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem