Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   17 / 163
(#) sound.man válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
A műveleti erősítőt kicserélted? A tápon normálisan jön a fesz? Amúgy lehet h az ellenállások miatt csinálja ezt ami a tápágba van de azért még ne vedd ki.
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
már kivettem az ellenállásokat és a muveletit is kicseréltem a zénert miért kell kicserélni ha jo? amugy nem meglegszik semmi rajta
(#) troby válasza sound.man hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
a másik muveletivel meg se szólalt!
(#) Tomi20 válasza troby hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
Ha minden jó, miért nem működik?
A zener diódáknál a többi alaktrészhez viszonyítva elég sűrűn találkozni gyári hibás darabbal. Egy próbát megér, ha nem az, akkor menni kell tovább a cserékkel... (attól, hogy kiméred multiméterrel, még nem biztos, hogy jó is!!!)
(#) troby válasza Tomi20 hozzászólására (») Jún 9, 2008 /
 
kicseréltem az összes diódát és ugyan olyan torzan szól! olyan mint amikor nagyon kontaktos valami de itt nincs olyan jellegü hiba, szerintem megcsinálom a nagyobb panelosat mert ezen nagyon nagy szevedés a ki be forrasztgatás ezt meg dobom kifele
(#) Robi85 hozzászólása Jún 16, 2008 /
 
Hali.
Szeretném a segitségeteke kérni. Megszeretném épiteni a VF2 60voltos változatát, megis van hozzá minden alkatrész, de egy kissé belekavarodtam a beültetgetésbe. Nekem csak a 40voltos változat beültetési rajza van meg és az nemjo. Ez a beültetési rajz van meg. Király Tibor oldalán lévő kapcsolási rajzot használnám. valaki segitsen legyen szives. Előre is köszönöm.
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
A 60voltosan a kimenet előtt vagy egy 22Ks ellenállás. Nekem sajna nincs olyanom, csak 8.2Ks. Joezis vagy csak a 22Ks? Ezt nemrendeltük meg valahogy :eek2: !
(#) Müszi válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Azért a 8.2K és a 22K között van egy kis külömbség
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 16, 2008 /
 
Idézet:
„A ME és a kimenet közé a 8,2 kOhm-os terhelő ellenállás került, ami a gerjedékenységet csökkenti.”

Tehát szerez be 22kOhm-os ellenállást a 60V-os verzióhoz az a számított érték.
(#) banyaiakos hozzászólása Jún 19, 2008 /
 
Sziasztok!
3db VF2 panel(40 voltos verzió 4ohm-on) hűtésére elég lesz a lomex-es 250x100-as hűtőborda? Olyan sose lesz hogy mind3 modul teljes terhelésen menjen. Vagy egyet fogok nagyon hajtani és a másik 2-t kevésbé, vagy a másik 2-t nagyon. Jaa és venti is lesz hozzá még...
köszi
(#) Robi85 hozzászólása Jún 20, 2008 /
 
Sziasztok.

Elkészült a VF2 60voltos változata végre. Nagyon jo hangja van, de ugy kb félóra zenehallgatás után nagyon meleg (mondhatni forró) a hütőborda. Egy Technics SU-V6X dobozába épitettem meg és a Technics hőcsöves hütése maradt hozzá. Mitől lehet ez?? 85mA nyugalmi áramot állitottam be.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Szia!
Valószínűleg kicsi a hűtő borda.A 60V-os verzió már 200W kakaó! A technics meg....
Kb hány cm'-es? Esetleg egy fotó?
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Lesz fotó. Hamarosan, csak kicsit kuszák a vezetékek, de még finomitok a kinézeten. Pár perc és jönnek a képek. :yes:
Bővebben: hűtés 1

Bővebben: hűtés 2

Nos a képek. A teljes hűtés 27cm. De ahova a fetek vannak felrakva az csak egy 10cmes alulap, ami egy hőcsőre van felfogatva. Ez volt a Technics erősitő gyári hütése. Amugy 2*100wattos volt.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Idézet:
„Ez volt a Technics erősitő gyári hütése. Amugy 2*100wattos volt.”

Hmm.... Esetleg dupla ekkora felületű bordázat
Próbálj egy csatornát hajtani a VF2 -ből a jelenlegi méretre, és akkor kiderül. Vagy aktív ventis hűtés.
UI. Mindenesetre elég érdekes hőátadású ez a gyári bordázat ahogy most igy elnézem.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Hát már probáltam egy végfokkal. Ugy jóvolt. Pedig hát akitől kérdeztem Ő aztmondta nekem hogy elegendő lesz. Hát akkor valószinűleg bekell szerezzek egy nagyobb bordát, vagy egy ventivel hűtőm majd valahogy. Köszi a felvilágositást.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Igazándiból én is tettem már fel ilyen jellegű kérdést a fórumon, miszerint: hogyan számolható ki egy végfokhoz a gyakorlatban mekkora hűtőfelület szükségeltetik. De válasz nem volt...
(#) csati válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
De volt válasz, csak körül kéne nézni: cikk
De létezik módszer arra is, hogy cm2-ben számold ki a szükséges hűtőfelület nagyságát, ha érdekel felrakom.
Kellemes számolgatást!
(#) szamóca válasza csati hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Igen ezt én is elolvastam, de a cm2-es "módszer" érdekelne. Az ugyanis gyakorlatiasabb.
Üdv.
(#) csati válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Könyvből van fényképezve, de olvasható. Amúgy szerintem felesleges számolgatni a borda teljes felületét. Időigényes, bonyolult, meg könnyebb elszámolni mint a cikkben leírt pár képletet
(#) szamóca válasza csati hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Ok, de a cikkben leírt alapján a boltban jobb esetben adnak egy xy°C/W. értékű bordát.
Ha viszont otthon van egy ismeretlen értékűd, akkor jó lenne tudni a cm2/W alapján. Vagy ha pl. az alukasznit használod hűtésnek. Ezért számomra gyakorlatiasabb a cm2-re megadott hűtés.
Mindenesetre köszi.
(#) csati válasza szamóca hozzászólására (») Jún 20, 2008 /
 
Oké, de pontos számításokra így sem alkalmas, csak ha tudod, hogy a borda/ház milyen ötvözet, annak milyen hőtani tulajdonságai vannak, stb.

VF2-vel kapcsolatban: ha smd alkatrészekből építenék meg egy erősítőt, van bármi extra amire oda kell figyelni? Nem befolyásolják ezek a gerjedékenységet, vagy hasonló?
(#) szamóca válasza csati hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Szerintem a tokozás-méret nem befolyásolja a gerjedékenységet. Inkább az alkarészek és a panel elhelyezése, de ez a hagyományos alkatelemekre is igaz.
Ami gond lehet, és oda kell rá figyelni, az a zéner munkapontbeállító ellenállás melegedéséből származhat.
(#) csati válasza szamóca hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Ahamm. Az alkatrészek melegedésével számoltam, igazából azért kérdeztem, mert PIC-ekkel kapcsolatban hallottam, hogy az oszcinál nem mindegy, hogy smd-e vagy sem - persze tudom, más témakör, más paraméterek, de biztos ami biztos... Viszont a panelterv is teljesen egyedi, úgyhogy meglátjuk, hogy mennyire megbízható, ha megjöttek az alkatrészek
(#) szamóca válasza csati hozzászólására (») Jún 21, 2008 /
 
Ha kész, dobhatnál fel ide egy smd-s VF2 képet. :yes:
(#) Peti.Janka hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Sziasztok megépítettem a VF2-t. 15-20 percet gyönyörüen szólt, kb háromnegyed hangerőn és minden aktív alkatrész elhalálozott. egy kb100szor 200as 60-70mm magas hütőborán volt. 100mA-t nem tudtam beálítani teljesen feltekert potinál 80mA volt. 9240 és 240es fetpárt használtam 56 voltos verziót csináltam és egy beag APT100 toroidrol hajtom.110 votot mértem +és- között. mi lehet a probléma hogy nem bírtam 100mA-t beálítani? kicsi lehet az a hütőborda vagy valamit elrontotam? előe is köszi válaszokat!
(#) banyaiakos válasza banyaiakos hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Kiszámoltam IRFP240-re 384cm2 jött ki de azmellett van még egy IRFP9240 is és ez csak egy panel, szal nem számolgatok... veszek egy olyan bordát ami csak elfér és veszek bele egy nagyteljesítményű ventit (nembaj ha hangos mert ugyse fogom hallani )
(#) csati válasza banyaiakos hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
Most nem azért, de szerintem ha az IRFP240 nyit, akkor a 9240-nek pont zárva kéne lenni, magyarul egyszerre csak az egyikük fűt számottevően. De valaki javítson ki ha tévedek
(#) KD mester hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Szevasztok VF2 rajongók. Összehoztam egy végfokot, ami a VF2 végfokán alapul. A továbbfejlesztés főleg a nyugalmi áram termikus kompenzálását érinti. Nem kell diódákat ragasztgatni sehova sem+sokkal stabilabb a nyugalmi áram, az erősítő megbízhatóbb. A hangminőség terén is mutat némi előrelépést. Az elkészítése is jóval egyszerűbb, nem kell leszórítóidomokat vagdalni, meg fúrkálni, diódákat ragasztgatni a fetekre stb.
(#) szamóca hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Köszönjük. :worship:
(#) DJ Szabcsa válasza KD mester hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
A Conductor2.zip-ben található Conductor2.lay fájl hány wattos erősítő rajza lenne???És a beültetésen miért nincsenek rajta az alkatrészek értékei???
Következő: »»   17 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem