Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Labortápegység készítése
Szia! Jogos, igazad van... Megragadt az agyamban egy másik csatlakozó. De 40A is határeset lenne... Legalábbis tartósan...
Igen ezt már én is észre vettem hogy kicsit más lett ez a fórum mint annó egész apróságokon heves viták alakulnak ki. Az nem probléma ha többen elmondják a véleményüket egy témáról hiszen ebből is le lehet vonni következtetéseket. Ha ez a modul meg tesztjeid után alkalmas arra amire szeretnéd használni akkor nincs vele semmi gond. Én is próbálgattam hasonló modulokat és kicsit kisebb teljesítményen használva mint ami rájuk van írva jól használhatók!
Szétbontottam egy régebbi változatot, és átpakolásztam minden alkatrészt ebbe az újba. Az NTC-FAN6-hoz természetesen külön tettem alkatrészeket.
Minden funkció működik. Ez most egy 2 mm-es alumíniumlemezre van párhuzamszorítókkal odafogatva, de ebben az állapotában is tesztelhető. Egyenlőre a főtáp és a segédtáp is labortápról megy (nem trafóról), de ez nem zavarja a működést. Az NTC-FAN6 is jól működik. Stabilan elindítja a fordulatot a beállított hőfokot elérve, majd növekvő hőmérsékletre növekvő fordulattal reagál. Az NTC-re csak ráhúztam egy zsugorcsövet, és ezt bedugtam a párhuzamszorító alá, azaz nincs se ragasztva, se szorítva csak ott fityeg, de így is visszahűti a ventilátor a lemezt. Ekkora hűtés semmiképpen sem elég a 3 A-es terhelésen történő rövidzár tartós elviseléséhez, de tesztelni, beállítani lehet vele. Most 1 A-es rövidzárral melegítettem a lemezt és teszteltem a ventilátor vezérlését. Idézet: „De ha az nem a tiéd, akkor nem kell vele foglalkozni.” Ezzel nem értek egyet. Ha valakinek a véleménye ellenkezik az ismereteiddel, vagy valótlan tényállítást tartalmaz, akkor foglalkozni kell vele. Például ha valaki azt mondja, hogy szerintem a PI értéke 3,13, akkor azt ki kell javítani, vagy ha valaki egy áramkörre azt mondja, hogy szerintem ez nem működik, de neked viszont van belőle egy működő példányod, akkor fel kell rá hívni a figyelmet, hiába csak egy vélemény. Idézet: „Ameddig te hiszel a saját gondolatod erejében, addig azt lehetőleg minél szélesebb körben terjeszteni kell.” Ez pedig szerintem nagyon helytelen álláspont, mert senki sem tévedhetetlen, márpedig ez az állítás azt jelenti, hogy számodra elég, ha te úgy gondolod, hogy az a dolog igaz vagy helyes, akkor terjeszted, anélkül, hogy ellenőriznéd a gondolatod helyességét, számodra elég, ha hiszel benne. Ilyen lehet pl. bármelyik vallás istene vagy ha hiszel abban, hogy lapos a Föld. Az embernek a saját hitét nem szabad terjeszteni a nélkül, hogy hozzátennéd, hogy te úgy hiszed, mert az csak hit és nem tudás, nem ismeret. Folyamatosan szükséges az álláspontunk felülvizsgálata, mert nem minden tudás örök érvényű.
Sziasztok.
Ehhez a cikkhez jó egy 39V 12A + 13V 1A trafó? És ha igen milyen alkatrészeket kell megváltoztatni, ha kell. Üdv.
Ha javasolhatom, ne ezt a régi verziót építsd meg, hanem az újat! Az Attila honlapján fent van hozzá minden. Ez már egy őskövület és van pár fura anomáliája, amik az új verzióban javítva lettek.
Kérdésedre válaszolva a trafód jó lesz, nem kell változtatni semmin elvileg.
Szia. Erre gondolsz? Bővebben: Link
Nekem csinált olyat, egy kinézetre teljesen hasonló műszer, hogy bekapcsoláskor teljesen random módom sem a feszültég, sem az áram része nem mutatott semmit... a szegmensek sötétek maradtak... halottnak tűnt.... majd ismételt ki-be kapcsolés és működött tovább.. Ha működött akkor viszont jól működott..
A tápfeszt külön tekercsról kapta
igen, erre!
A kinai kicsi müszerekkel még nem tudom mit kezdek valahová majd eltüntetem őket.
Az lpsu táphoz ICL7107 alapú modulokat használok fel ,Alkotó álltal tervezett panelek amik tökéletesesen illeszkednek minden szempontból ! Lassan rakom össze őket de nem sürget sem az idő sem egyéb más sem .
Van egy észrevételem.. A mobiltelefon komlyan labilissá teszi a labortápokat melyek nem fém tokozású a dobozolás.. Kapcsolóüzembe még jobban belezavar.. Rátettem a telefont és ekkor fedeztem fel..Hozzáteszem nálam gyenge a térerő a műhelyben és a telefon erősen dolgozik adásban is valószínűleg..
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2021
Milyen "zavart" tapasztaltál pontosan?
Hihető, mert a nagyfrekvenciás jel nyitja a nyitóirányban előfeszitett átmeneteket.
Ezért is lehetett hallani a GSM üzemmódban azt a jellegzetes "mobile buzz" hangot. Bár ekkor nem tranzisztorként viselkedik...
Szia!
Nekem is van ilyen tapasztalatom, de sima SMPS táppal, dugasztáppal. Asztalomon a telefont a hosszabítóra tettem mert kupi volt. Hívás jött, nagy durranás, kismegszakító lement. A telefon alatti 12V 3A táp pedig felrobbant. Szóval nem egyedi. A drágább tápok ezért vannak fém fóliába "csomagolva" Az orosz linket megosztanád? Megnézném! Köszönöm!
Igazából a nagytestvére van átalakítva Bővebben: Link
Annyira igénytelen nyelvhelyességgel és helyesírással volt megszerkesztve a hozzászólás, hogy nem vettük a fáradtságot a kijavítására.
A neten találtam, nem ma készült a leírás a dátum szerint. De szép munka ami ismételten Alkotót dicséri. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2021
Lpsu épitők , szivesen lesném meg a végleges bedobozolt tápegységeket ,a hűtés megoldásokat is ?
Itt a képek közt nem nagyon találni erről sokat , tudomásom szerint rengetegen épitettek ilyen tápot .
A kötekedés eltávolítva. Ugye nem kell ennél komolyabb intézkedéshez folyamodnunk?!
Kinek mi a véleménye az alábbi "félvezető rögzítésről" ?
Ha nem ott találom ahol, el sem hinném, hogy ilyet is alkalmaznak ... Ráadásul igen komoly cég, kemény igénybevétel mellett.
Szia!
Jobb, mint a műanyag gyűrű, csavarral. Ökör módon se ezt, se azt megtépni nem lehet. Ez a félvezető közepét nyomja a hűtőfelületre. Ez sokkal hatékonyabb, mint a sima csavar. Ezen változatnál sokkal jobb a fém lapkás megoldás, ami izomból nyomja félvezetőt. A szilikon lapka, fém lapka, hűtőborda egyenletlenségeit egy M3 csavarral úgy sem lehet elfedni erővel. Gondolom ez valami glass fibre reinforced polyamide, ami barmi jó anyag. Miben van, hogy így kiakadtál?
Láttam hasonló elvű megoldást préselt lemezből, olyan L vagy kérdőjel forma volt, annak is az volt a lényege, hogy ahogy húztad a csavart, az erő nagyobb része a tok fölé és a tok közepére hatott, nem oda ahol a furat van. Annál egyszerűbb nem nagyon van, de annál meg a szigetelési távolságok lehet gond ha nagyfeszültségű alkalmazásban van.
Egy ipari szünetmentes tápban. Évekig tökéletesen működnek. Ez azért lett szétszedve, mert a belseje telis-tele volt döglött léggyel (!!! több száz darab) és megégett a panel (hogy mitől ?). Ráadásul semmi paszta sehol csak egy szigetelő szilikonlap.
Szia!
Jó fajta nem kínai szilikon lap alá nem is kell paszta. Eleve szilikonból van. Szerintem ezzel a szerelési móddal semmi gond nincs. Ezek a félvezetők keveset fűtenek, bőven jó így. Ezeknél nem az a cél, hogy a felesleget elfűtsék. A legyek ahogy elrothadtak, levet eresztettek, az pedig vezet. És hogy mért voltak benne? Mert vélhetően ott volt a legmelegebb, és legsötétebb.
Szerinte félreértelmezted! Nem a tok közepét nyomja a hűtőfelülethez, hanem a zászlót!
Elég gyatra megoldás ez....
Helyes észrevétel !
Próbáltam szemléletesen fényképezni, de nem könnyű. A műanyag lapka vékonyabb részén van egy kis "bütyök", ami a félvezető furatába volt illesztve. Nem a félvezető "közepét" nyomja hanem a zászlót. Szerintem semmivel nem jobb megoldás, mint egy csavar ... Csak bonyolultabb.
Szia! Akkor is jobb, mint a kis PP gyűrű az M3 csavaron. Nagyobb felületen szorít...
Mitől lenne ez jobb, mikor sokkal hosszabb erőkar alakul így ki!!
Két dolog miatt jobb ez mint a sima szigetelő gyűrűs megoldás:
1. A szigetelés nem egy vékony gyűrűre van bízva, ahol a csavart félve lehet csak meghúzni, nehogy emiatt a gyűrű deformálódjon vagy megrepedjen. A szigetelés mindenképpen jobb így. A hűtőfül alatt egybefüggő szilikon lap van. Ez sokkal biztosabb megoldás mint a szigetelő gyűrű és szigetelő lapon áthaladó csavar. 2. A műanyag alkatrész nagyobb csavarral nagyobb erővel nyomhatja a félvezetőt és nem a lyuknál, hanem a félvezető műanyag tokja mellett közvetlen, azaz közelebb a szilícium lapkához. A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |