Fórum témák
» Több friss téma |
A kijelző alatt van egy sűrűbb lábkiosztású IC (Q17). Annak ha megtalálod az adatlapját, azon el tudsz indulni. A lábak funkciója is oda van írva.
Szia, GROUND-ra a test, + ra a pozitív táp. Ha azt mondod, hogy 12V-ra világított a LED normál fényerővel, akkor 12V, de mérj már rá a TTL IC 14-es lábára, hogy akkor ott 5V van-e. Érdemesebb lenne először 5V-ot ráadni. Ekkor mérj rá az óraIC VDD lábára, hogy ott mekkora a feszültség. (Az adatlapján megadottnak kellene lenni, nem tudom, hogy van e tápfesz stabilizálás a panelen. Hajtsd fel a VFD-t akkor láthatod az IC-t.) Ha ez oké, akkor én úgy sejtem, hogy mivel VFD, akkor kell egy 30V körüli negatív táp is, vélhetőleg a "-" jelű vezeték lesz az. Végig kellene követni, hoyg az óraIC-hez ez hogyan jut el.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2021
Kedves kollégák ! Tud valaki olyan BCD 7 szegmens dekóderről ami nem csak számokat hanem pár betűt is ki tud írni ?
Párat tud: Bővebben: Link
Illetve EPROMba is szoktuk égetni, de ritkán van szükség hexadecimálisnál többre, arra meg tökéletes amit dolorgaan javasolt.
Neked meg PIC. A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2021
Igen gondoltam arra is , de itt már kész a nyák ....
Eprom-os órát is csináltunk már . Itt az az alap probléma hogy a megépítés után jött a hatalmas ötlet hogy a beállítás lépéseit betűvel is jelezni kellene (az utolsó két karakteren) most úgy íródik a program hogy a beállításnál a 10 másodperc cső kialszik a másodperc cső pedig mutatja a menü lépéseit .
Kaptam ...
Idézet: ezért „megépítés után jött a hatalmas ötlet” A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2021
Így néz ki amikor a beállított éjszakai (csökkentett) fényerőről visszaáll nappali 100% ra . Ébreszt és mindezt egy 16f 628 és egy DS3231 vezényletével ... (a beállításnál a menü lépéseit az utolsó cső jelzi számokkal ) Az idő és az és az ébresztés beállításánál látszik az óra-perc 4 digiten a fényerő beállításnál csak az első két digit számol 02-25 közt (kb20-100% közt) . Ja és egy pici design: minden 10. és 40. percben 5* átpörgeti 0-9 közt az összes csövet kb 100ms / lépés sebességgel
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2021
A kapcsolási rajzot és a pic programot én raktam össze (saját ötlet alapján) . A nyáktervezés megépítés tesztelés pedig Felső János barátom érdeme
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2021
És itt van egy másik verzió Más nyákterv és egy picit átrendezett program . Ezt Pálfi Sanyi (Madzagos) követte el ..
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2021
Sziasztok! Ennek a kivezérlésjelzőnek a bekötésében kérnék segítséget. Pár dolgot találtam a neten de sajnos nekem ez nem sokat árult el róla.
Köszönöm az építő jelleg segítőkész hozzászólásokat.
https://youtu.be/KFGSwzUaeOY Elkészült a végleges verzió , fekete gyöngy lett a neve Köszönöm az értékes segítséget Sanyi !
Szia! O és E citromsárgák a fűtőfesz a kijelzőnek.
Ha a G2-es fehér a nagy kondi negatívjára megy (kicsit pont becsillan ott a kép) akkor az a táp GND-je és az A1 narancsra tippelem a táp pozitívjának, tegyél rá mondjuk 12V-ot. T és H a jelbemenet. N lila lehet, hogy a skálázást kapcsolja a kijelzőben? - látni kellene a piktogramokat rajta elölről. F mint fogalmam sincs, és a másik narancsra sincs tippem. De szerintem ezektől független mennie kellene már valamennyire. Ez mind közelítő saccolás, felelősséget nem vállalok érte
Szia!
Igaz az elejéről nem készítettem fényképet, viszont van egy a mit a neten találtam, sajnos ezen kívül más nem volt hozzá. Így néz ki szemből. Köszönöm a segítséged, a hétvégén kipróbálom. Fűtőfeszültsége mennyi lehet?
Őszintén most nem lettem sokkal okosabb
Bár lehet, hogy a metal felirat kapcsolható lenne benne...? Majd kiderül. Fűtőfesz, szerintem olyan 2V körül (az ellenállások miatt nem biztos), ha van állítható tápod, akkor kb annyira állítsd, hogy sötétben egy picit derengjenek a fűtőszálak. És ügye általában váltófeszről járnak ezek... mehet DC-ről is, csak akkor a pozitív vége felé halványabb lesz a fényereje a kijelzőnek a potenciál különbség miatt.
Sziasztok!
Nekem is van egy hasonló,de azzal az a gond hogy a meghajtó íc-k elszálltak,kilettek cserèlve de nem működik a kijelző. Elvileg működő íc-ket kaptam de az előèletükről nem tudtak biztosítani hogy 100% osan jók A fűtőszál működik de a kijelzőn nem látható kijelzès. Tudnátok segíteni hogy esetleg hol keressem a hibát? Lehet hogy a csere íc-k is halottak? A kijelzőcső attól mèg lehet hibás hogy maga a fűtőszálak halványan izzanak,de maga a cső meghibásodhatott?
Szia!
Ha a csőben a getter (az a fekete folt jobb alul a képen) nem fehéredett ki, akkor elvileg mennie kellene. Egy ilyen csőnek ez a halála általában, amikor letörik a vákuumozó csöve és levegőt kap. Illetve halványodhatnak idővel sok üzemóra után, de attól még látszódnia kellene valami derengésnek a jeleken. A kérdés, hogy a fűtőfeszt hogyan kötötted be? A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
A fűtès a cső kèt utolsó lábán van,3-4v ac feszt adtam neki,s a cső nincs eltörve.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
Elkészült a fekete gyöngy vol. 2 IV22-es csövekkel.
És ez az AC fesz hogyan kapcsolódott az IC-k DC tápjához?
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2021
Bocs de itt szó sem volt az AC csatlakozása a DC feszültsèghez
Az ac is külön csatlakozik a cső első s utolsó lábához a dc fesz pedig az íc- tápja
Semmi gond nincs, feltételeztem, hogy ha gyári a cucc, akkor ott gondoskodnak róla valahogy.
Ezen az oldalon szépen össze van foglalva a működése a vfd-knek és a fűtésre is több megoldást is láthatsz: Bővebben: Link
Nem ismeretlen számomra a fluorescens,csak meg szeretnèm javítani,de akkor megpróbálom 100% -osan működő íc-vel.
Köszi a segítsèget.
Üdv mindenkinek! Segítségeteket szeretném kérni, van egy bontott kijelzőm egy Pioneer házimozi erősítőből.Szeretném arduinóval meghajtani.Milyen kiegészítők kellenek az arduinóhoz a kijelző meghajtására? A bekötési módszer is érdekelne hogyan valósítható meg a folyamat,kezdő vagyok ismerkedem az arduinóval. Segítségetek köszönöm! Csatolok 2 képet is hogy mire is gondolok pontosan.
Szia!
Első körben a vezérlő IC típusát kell megtudni (rá van írva) ez alapján nézni hozzá egy adatlapot, abban le lesz írva nagyjából minden, hogy hogy hogyan lehet beszélgetni vele. Legtöbbször valamilyen soros protokollal, I2C, SPI, UART, bármi szóbajöhet. Az se kizárt hogy 8 bites párhuzamos buszon várja az adatokat. Hogy aztán ezen a buszon milyen adatot kell beküldeni, az megint az adatlapból fog kiderülni. Valószínüleg az 1. Képen a bal oldali fehér szalagkábelen keresztül fog ez menni. Nem lehetetlen feladat, de nem is egyszerű. A vezérlő IC típusára rákeresve az is lehet, hogy találsz hozzá libraryt, pl githubon.
Köszönöm a segítséget és az útmutatást gernerakos!
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
|
Bejelentkezés
Hirdetés |