Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   259 / 1682
(#) zsoltee0001 válasza Topi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
:eek2:
nem túl gyári ez? vagy lemaradtam valamiről? hogyan készült ?
üdv
(#) Topi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Nyákot gyártattam, nem éri meg nekem itthon szüttyögni vele.
Thomy: Az a zöld, az forr. gátló lakk.
(#) Frankye válasza Topi hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Uram atyám! Ha ilyen az "összecsapott", akkor milyen lehet, ha precízen, lassan dolgozol?!
Csodaszép, gratulálok! :kalap: :kalap: :kalap:
(#) miklosch hozzászólása Júl 11, 2008 /
 
Kiegészítettem a labortápomat nyomógombos DC kapcsolókkal és hővédelemmel, és kicsit átvariáltam az elrendezést is.
(#) vicsys válasza miklosch hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Igencsak szép munka! Grat!

Maradék nyákból készítettem 6x6-os dobozkát egy bináris órának.
binclock_1
binclock_2
(#) MaSTeRFoXX válasza miklosch hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Uhh, ez durva, nagyon komoly :kalap:
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Üdv.!

Gratulálok, igényes kialakítás!
Lenne pár kérdésem:

1.- Mi a doboz típusa amibe építetted a tápot? (Mekkora a belső magassága?)
2.- Az előlapon lévő banánhüvelyekbe ha bedugsz banándugókat, akkor a doboz előlapja nem hajlik egy kicsit be?
3.- A két nyákot a doboz szélén pontosan hogyan rögzítetted? Ha nem nagy kérés, erről tudnál képet mutatni?
4.- Az elektronikus DC kapcsolót és a hővédelmet hogyan, milyen áramköri megoldással valósítottad meg? Jól látom hogy azt is mikrokontrollerrel?
5.- A hővédelem mit kapcsol? A kimenetet, vagy a főtápot, vagy már magát a 230V-ot? Mi a hőmérséklet-figyelő elem?
6.- Az elektronikus DC kapcsoló lekapcsolt állapotában mekkora feszültség mérhető a kimeneten? És ha ekkor árammérővel közvetlen rövidre zárod a táp kimenetét, akkor mekkora áram folyik?
(#) Attila86 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Üdv.!

Egyrészt azért, mert ez még eszembe sem jutott
Másrészt a nagyobb méretű és súlyú alkatrészek PAD-jei egyébként is nagyobbak, ezáltal a mechanikai stabilitás megoldott. Nem nagyon szoktak nálam kiszakadni alkatrészek a panelból.
Ráadásul egy csomó nagy méretű alkatrész lába nem forrasztható be alkatrész-oldalról, például a nagy elkók, vagy az általában nagyobb mechanikai hatásoknak kitett sorkapcsok sem.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
7.- Az omega szimbólumot magától tudja a kijelző/PIC?
(#) miklosch válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Hello!

A tápot egy 250x200x100-es dobozba építettem, a típusát most nem tudom pontosan, mert lomexben ez pont nincsen, a ret-nél vettem, a belső használható magasság 96mm. Ha banándugót dugok a banánhüvelyekbe, akkor nem hajlík meg az előlap, mert elég vastag, és az alján vannak a csatlakozók, és az előlap rögzítése is megakadályozza a hajlást. A nyákokat úgy rögzítettem, hogy vágtam kis nyákdarabokat, kifúrtam, és hozzáforrasztottam a táp nyákján lévő vezetősávhoz, képet csatoltam róla. A kapcsolót és hővédelmet mikrokontrollerrel oldottam meg, sokat bajlódtam a J-K flip-flop-os megoldásnál, próbapanelen működött, de nyákon már nem akart rendesen, és inkább írtam egy egyszerű programot erre a feladatra. Mivel programozói tudásom elég kevés, így a hővédelem részét egy DS1821-es IC-vel oldottam meg termosztát üzemmódban. Így beleprogramoztam, hogy milyen hőfokoknál kapcsoljon, és a PIC ezt figyeli. A DC-t relével kapcsolom, mely a táppanel kimenetére van kötve, így a kimeneteket kapcsolom csak, és a hővédelem is ezt kapcsolja le, így a kimenet inaktív állapotában semmilyen feszültség nem jelenik meg a kimeneten, és áram sem folyik.
A PIC pogramja lényegében annyi, hogy ha megnyomom a gombot, felvillan háromszor a POWER LED, majd bekapcsolja a kimenetet. Ha a három villanás közben nyomva tartom a gombot, akkor nem kapcsolja be a kimenetet. Hővédelem bekapcsolásakor elmenti, hogy melyik kimenet volt aktív, és ha kikapcsol a védelem, azt a kimenetet kapcsolja vissza, amelyik aktív volt védelem előtt. A kimenet aktív állapotából gombnyomásra a kimenet azonnal lekapcsol.
(#) miklosch válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
A kijelző részét csak utánépítettem, a programját nem ismerem, de a HD kompatibilis kijlezők karakterei között megtalálható az omega szimbólum.
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Köszönöm a képeket és a kimerítő válaszokat!

Egy dolgot hagy jegyezzek meg:
Az szvsz nem jó dolog, ha a hővédelemnek ennyi beleszólása van a táp kimenetébe! Ha túl forró a borda akkor igenis kapcsolja le a kimenetet, de ha utána visszahűlt akkor nehogy már visszakapcsolja!
És ha én közben egy más áramkört csatlakoztattam a labortáp kimenetére, aminek sok az előző áramkörnek beállított feszültség?
Vagy például aktív hővédelem alatt feljebb tekerem az áramkorlátot. Utána elmegyek kajálni, a borda meg közben szép lassan hűl vissza, egyszer csak magától rákapcsolja a tápfeszt az élesztendő áramkörömre amíg én a konyhában vagyok, ráadásul már nagyobb árammal.
(#) miklosch válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Van benne valami, amit mondasz, lehet átírom a programját, hogy ne kapcsolja vissza a kimeneteket, végül is csak két sort kell kiszedni..
(#) szilva válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Ezzel egyet kell értsek, a hővédelem olyan lelövését kellene, hogy eredményezze a tápegységnek, amiből csak emberi beavatkozással lehet visszahozni (pl. gombnyomás).

Ettől függetlenül nagyon szépen néz ki a cucc!
(#) Doncso válasza miklosch hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Ez gyönyörű munka!!!
(#) Attila86 válasza miklosch hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Nos igen, ha ennyire egyszerű a módosítás akkor én a helyedben biztos megtenném.

És tényleg igényes, látszik hogy átgondolt konstrukció.
(#) Doncso válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 11, 2008 /
 
Főleg az hogy látszik rajta az, hogy nem csak bele vannak dobálva a panelok, hanem eleve bele vannak tervezve, na ez a nehéz dolog, legalábbis nekem.
(#) elektrorudi válasza Doncso hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Erre születni kell !

Csak ez nem olyan nyilvánvaló, mintha valaki festő, költő, színész, zenész stb. "művész lélek" -nek születik.
(#) miklosch válasza Doncso hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Köszönöm a dícséreteket, ezek szerint megérte ennyit pepecselni vele. Egy esetleges javítás is könnyebben megy egy olyan berendezésben, ami átlátható, és nem azt kell keresni órákig, hogy melyik kábel hova megy.
(#) miklosch válasza miklosch hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Még képek a labortápról itt!
(#) szamóca válasza miklosch hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
Ez igen! Elismerésem.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 12, 2008 /
 
És itt van két kép működés közben:
Bővebben: KÉP1
Bővebben: KÉP2
(Sajnos ezek már csak telefonnal készült fényképek.)
(#) MolnarG válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Az A panellel mi a helyzet? Skori már megnézte?
(#) Attila86 válasza MolnarG hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
Még nem. Mostanában nagyon elfoglalt...
Még módosítok egy kicsit az A-panelon, aztán megkérdem hogy mit szól hozzá.
Én is szeretném már látni hogy működik a rezonáns táp!
(#) peterdark hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Pár kép az erősítőm építéséről.
(#) peterdark hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
további képek még
(#) peterdark hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
egy másik erősítő projektem.
(#) pixels hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Szintén erősítőt szeretnék bemutatni. A PC táp doboz ideiglenes. A végfok VF3. +-15Vról hajtom, két 15W 4ohm-os TESLA hangfalat hajtok vele (sorba vannak kötve)

Egy kis segítséget kérnék ha lehet: A trafó 2 féle feszültséget ad le: 10V @ 2A és 22V @ ??A. Amennyi a feliratból megmaradt, aszerint 3, 5, 6, esetleg 8 számok jöhetnek szóba. A kifűrészelés miatt nem látszik a számnak csak az alja. Szerintetek melyik érték lehet helytálló?
(#) Tomi20 válasza pixels hozzászólására (») Júl 13, 2008 /
 
szerintem a trafó méretéből ítélve 3A lehet. Kb 80W-os lehet a trafó...
(#) Ferkógyerek hozzászólása Júl 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Vicsys féle nagy precizitású hőmérőt.
A dobozolás még vissza van de azért teszek fel pár képet.
Következő: »»   259 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem