Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3385 / 3571
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Sajnos nincs már remény sem.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Örültem volna ha tévedek.

Volt nekem egy kollégám, informatikushoz képest nem annyira "kocka".
Például csinált olyat, hogy:
Idézet:
„Vett a tesóm egy biciklit.
Hazavittem Miskolcra.
Mivel?
Felültem rá és hazatekertem vele.
Pestről.


Elvitt csapatépitésre a Matyiba, de nem a "csókos útvonalra".
Érdekes volt, de inkább maradok a felszinen...
(#) Gafly hozzászólása Ápr 6, 2022 /
 
Alapvetően egyik szakmámnál fogva ki szoktam akadni.
Idézet:

Ez azért fontos, mert a jelzőfény kapcsolója alapvetően vonat súlyát érzékeli, tehát elképzelhető, hogy egy könnyű hajtányra nem vált piros jelzésre, sőt, akkor sem feltétlenül vált pirosra, ha a vonat nagyon lassan érkezik.”

A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2022
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Na, ettől feláll a hátamon a szőr! Milyen súlyérzékelés?! Egészen egyszerűen fogalmazva a két sínszál között létre jövő rövidzár (a jármű kerekei és tengelye által) okozzák a sorompó zárását.
A könnyű járművek (pl. kiskocsik) esetében nem alakul ki megfelelő leszorító erő, ezért nem biztos, hogy működtetik a sorompót, de az egy teljesen más eset.
(#) antiktelefon válasza Frankye hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Na meg az oroszoktól, akik a sínről töltik a Nokiát a youtube videóban.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2022
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 6, 2022 /
 
Ebben aztán nincsen semmi misztikus.
Mostanság már a "baliz", meg a GSM-R a menő...
(#) sany hozzászólása Ápr 8, 2022 /
 
Hi-hi. Már van okosfüzet is. Mit ki nem találnak. Manapság már mindent USB keresztül kell tölteni, vajon ezt is?
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2022
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 9, 2022 /
 
Kinél milyen idő van jelenleg?
Itt orkán erejű széllökésekkel kísért nagyon ömlő eső van 10°C hőfokkal. ☁ ☂
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Attól függ melyikre gondolsz. Az okosfüzetre keresve egy terméket láttam, ami valami műanyag alapú cucc, írható, törölhető és attól lesz "okos", hogy egy mobilos applikációval lefotózhatod, s az applikáció mentegeti neked mindenfele.
A mási kfajta, amit nézegettem pár éve, az LCD alapú, arra simán írsz, ugyanúgy fényképezgeted, csak gombnyomásra törli magát. Ha olyan lenne, amire ugyan úgy tudsz írni és nem kell hozzá külön eszköz, hogy mentse, hanem önmagában lenne egy memória, ahova tudja menteni, na az lenne jó.
(#) granpa válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Akkor nálunk is, bár épp nem vagyok ott.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 9, 2022 /
 
Vettünk egy beltéri antennát de lehet nem ilyet kellett volna. A tévé ezt írja ki. Ilyenkor mi a teendő? Szükség esetén áthelyezést kérek.
(#) sargarigo válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Ez analóg földfelszíni sugárzás vételére alkalmas nem? Van még olyan egyáltalán? Analóg módon kerested a csatornákat, vagy digitális műsort kerestél? Tv tud settopbox-ként működni? Felmerül pár kérdés.
(#) jani1987 válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Mindkét keresési módot használtam. Otthon csak egy kültéri antenna kellett és már működött is. Ennek alig 3 éve vagyis akkor már megszűntt a földszíni sugárzás.
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
TV milyenségétől is függ.
Ez eléggé hivatalosnak tűnik.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Antennna = alkatrész, amitérerősségből feszültséget készít a vevő bemenete számára.
Ha nincs térerősség, az antennádat ******** /nem tudod használni/.
A beltéri térerősség mindíg kisebb, mint a kültéri, a járulékos csillapítások miatt. Azonkívül sokkal több a reflexió is mint egy jól elhelyezett kültéri antennánál. A reflexió pedig nem tesz jót a digitális adás dekódolásának. Reflexió nem csak a környezet eredménye, hanem az illesztetlenségnél is fennáll. Az antenna talpponti impedanciája arányos a vételi frekvencia, és az antenna hosszának arányával. Ebből kifolyólag szélessávú antennát elég nehéz készíteni, az ilyenek megjelenési formája semmiképp nem egyszerű kinézet.
Ráadásul fizikai okok miatt a digitális adás vételi térereje kisebb is, mint az analógé volt, úgyhogy fokozottabban is igényli a jól elhelyezett kültéri antennát.
Ügyhgy beltéri antenna parasztvakítás, ritkaesetben válik be.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
De most komolyan:
Nehéz megkeresni a megfelelő topikot, átolvasni, és utána kérdezni? ( ott még azt is megértem, ha elkerülte a figyelmed valami, azért kérdezel olyat, ami pedig le volt írva)
Megszoktuk már, hogy ez a "janiháza" topik lesz lassan, de te már az "offtopic"-ot megoffolod...
Antenna keresőszó, és találsz a fórumon megfelelő topikot.
Idézet:
„Otthon csak egy kültéri antenna kellett és már működött is”

Ebből hogyan gondoltad, hogy a beltéri most, itt jobb lesz?
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2022
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Itt (Jfelsősztgyörgy) nincsenek széllökések. Csak folyamatos ordító szél, minden lökés nélkül.
Nagyon zavart, mert mindenképp olajat kellett cserélnem a nejem kicsikocsijában, hiszen a frissen felújított motort nem kockáztatjuk -garázsunk meg nincsen, tehát térdig érő szélben.
Vajon mily szavak hagyták el ajkaim?
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Ezért kértem áthelyezést. Amúgy bocsi ha bedobok bármilyen témát. Ha bosszantalak akkor jelents a modiknál.
(#) szs válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
?
Miért jelentselek én a "modik"- nál? (moderátorok egyébként).
Felhívtam a figyelmed a fórum szabályára. Arra, ami le is van írva, és elolvastad, elfogadtad.
Ne erre hozd már ki, hogy engem zavar.

Az viszont nagyon fórumellenes (és nemcsak engem zavar), hogy soha nem nézel utána, van-e olyan topik, nem olvasod el, még ha véletlen oda írsz is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
"Indián átoktár", ugye? Nos, itt tegnap délutánra megszűnt a szél és az eső, bár a kedvtelen szürkeség masszívan maradt. ☁ Viszont ma már csak enyhe gomojfelhők mászkálnak, a nap teljes fényerővel jelen van, egyenlőre még csak ~7-10°C körül mozgunk a mai napon, a jövő hét elején a tavasz is vissza fog térni... ☀
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Az LCD-sre. Én még nem használtam ilyen eszközt. De azt, soha nem gondoltam volna, hogy a füzetet, mint tárgyát okosítják.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Hát, némi édesanyát, és némi lószerszámot.
Ehhez képest ma reggelre sütött a nap, szélcsend. Francért nem hagytam mára. De már így esett.
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Ápr 10, 2022 / 1
 
Az "okostábla" után ennek is el kellett jönnie Az LCD-ssel szemeztem egy ideig, csak sajnos nem képes önmaga lementeni az állapotát, hanem ugyan úgy fotózgatni kellene, így teljesen feleslegesnek tartom. Az e-papír alapú jegyzettömbök meg még mindig sokba kerülnek (pl. huawei matepad paper), pedig az lenne igazán jó.
Persze lehet mondani, hogy a tablet is jó erre, de valahogy mégse az igazi.

szerk.: találtam egy olyat, ami már akár használható is, ha összekötjük a géppel: aliexpress
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Ápr 10, 2022 /
 
Smart eszközök között már lassan elveszik az ember, igaz a maradiság okozta már
civilizációk kihalását.
Tetszik, amit utolsóként linkeltèl. Kipróbálnám.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza bbb hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Idézet:
„Az LCD-ssel szemeztem egy ideig, csak sajnos nem képes önmaga lementeni az állapotát, hanem ugyan úgy fotózgatni kellene, így teljesen feleslegesnek tartom.”
Ugye valami ilyesmire gondolsz? Az ugyanis nem LCD, hanem valami speciális lap, amin az igen enyhe nyomás hatására megjelenik a rajzolat (tápfesz nélkül), az elektronika pedig gombnyomásra valami rövid impulzussal semlegesíti a rajzolatot a táblán, ugyanis van benne egy lapos gobelem is, meg egy gombot semlegesítő kapcsoló, hogy nehogy véletlenül letöröld. Én már jópár éve nyúzok egy hasonló firkálós táblát, rendszeres használat mellett is pár évig kibírja egy gombelemmel, mire cserélni kellene.
(#) Alkotó hozzászólása Ápr 11, 2022 / 2
 
Tegnap hallottam egy főzőműsorban: Melyik háziállatnak van nyomása, ellenállása és fázisszöge is?
Megoldás a csirke, mert ő valójában bar-ohm-fi.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Zsombi!
Mikor tanulsz meg csendben maradni? Vagy legalábbis az orbitális hülyeségeket nem leírni? LCD az a speciális lap. Igen, folyadékkristályos cucc. Keress rá, guglibarátunk magyarul is elmagyarázza hogyan működik.
(#) Udvari Zsombor válasza bbb hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Csak arra akartam utalni, hogy az a "firkálós tábla" az nem LCD elvű, hanem valami speciális lapot tartalmaz.
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
S látom továbbra sem érted. Az a speciális lap egy LCD. Bővebben: Link
(#) Kari55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Néhány okos telefonban is van ilyen funkció.
Következő: »»   3385 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem