Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   127 / 136
(#) mraulajos válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Az enyém 70 es. Nyitásnál is, zárásnál is küldi az SMS-t.
Jó lenne kiiktatni. Még jó, hogy ritkán használom.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Erre nem tudok mit mondani, 70-es vagyok. Esetleg az ügyfélszolgálatot kellene megkérdezni. A pin kódot kivetted?
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2023
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Idézet:
„A pin kódot kivetted?”

nem is működne ha nem vettem volna ki
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Jún 21, 2023 /
 
Ebben igazad vagyon
(#) SzilCsong hozzászólása Jún 22, 2023 /
 
Sziasztok

BFT Ares

Master-Slave összekötve, külön-külön működik, de nem vezérli távirányítóval a master a slavet.
Kell valamit beállítani neki menüből, vagy magától fel kéne ismerni?
(#) pumpa hozzászólása Júl 14, 2023 /
 
Üdv!
Vettem ezt a: 433MHz vezeték nélküli távirányító kapcsoló AC110V 220V 10A 1 csatornás relémodul vevő BE KI Távirányító , kettő adóval.
A problémám az, hogy az adókat külön, külön be tudom programozni, de csak egy adó nyitja a kaput, a másik csak akkor, ha átprogramozom. Azt szeretném elérni, hogy én is és a feleségem is mindkét adóval átprogramozás nélkül, ki tudjuk nyitni a kaput, ha külön jövünk haza.
(#) SzilCsong válasza pumpa hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
Hali, belenéznék a távirányítóba, valószínűleg fixkódos és egyformára kellene állítani a kapcsolósort, ha nincs benne ilyesmi, akkor nincs ötletem.
(#) pumpa válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 14, 2023 /
 
Köszönöm a gyors választ, holnap meg tudom nézni.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
A neten elérhető a távvezérlő (ami nem kapuhoz készült, hanem világítás ki/be kapcsolásához- bár át lehet más módra is programozni...) nyákjának fotója... Külön nyomógomb van a be , és másik a lámpa kikapcsolásához.
Ha linkelte volna a kérdező a beszerzési forrását, akkor talán olvashatnánk, hogy ez az ún. "learning code"(1527) típusú kódolást használ. Persze a cucc használati leírását sem ártott volna belinkelni. Abból kiderülne, hogy több távirányítót hogyan kell rátanítani a vevőre (mert 25 db-ig megoldható)...meg miért kellett programozgatni? Amikor megérkezett nem működöt?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2023
(#) pumpa válasza uniman hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Üdv! Köszönöm a hozzászólást, Itt van a link ahol vettem és a leírása:
https://vi.aliexpress.com/item/1005003391860583.html?pdp_npi=3%40di...ject_1
(#) Remci hozzászólása Júl 15, 2023 /
 
Üdv!
Nice A400 vezérléssel kapcsolatban lenne kérdésem. Kondikat kellett benne cserélni, működik is, viszont olyat tapasztaltam működés közben, amit más ugyan ilyen vezérlésen nem. Tettem fel róla egy rövid videót: Bővebben: Link
Itt az látszik,hogy alap helyzetben világít az ALT-Foto-Foto1 led. Mikor elindítom a motorokat ( Start ), akkor a foto-foto1 led egy pillanatra elalszik,majd újra világít. Stop parancsnál nem csinálja, csak a Start-nál. Ez mitől lehet? Amúgy rendesen nyit-zár a kapu, csak ezt a jelenséget nem tudom hová tegyem. Tapasztalt már ilyet valaki?
(#) lelkes amatőr válasza Remci hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Lehet, hogy infratesztet végez minden startnál?
(#) uniman válasza pumpa hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
"Leírása"...az ilyen letölthető használatiját nem látom ott.
(#) Remci válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 15, 2023 /
 
Ezt nem tudom. Másiknál nem láttam ezt a jelenséget.
(#) yohnsee válasza Remci hozzászólására (») Júl 15, 2023 / 1
 
Szia,
fototeszt. A 13-as sorkapocs van behidalva 20-21 -re. Mivel nincs infrasorompód, így van átverve a fototeszt funkció, hogy mindig jónak lássa indulásnál a FOTO-t és FOTO1-et. A kristály melletti icipici Omron relé végzi ennek a kapcsolgatását.
Szerk.: Telepítési kézikönyv
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2023
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Szia!
Köszi,így már értem a villogást. Viszont még valami nem tiszta. Ha nincs fotocella és úgy kötöm be mint a rajzon,hogy a 17-19-20-21-et áthidalom, akkor indításra a motorok el sem indulnak. Csináltam memória törlést,majd elindítottam a tanulást és a motorok kicsit nyitnak,majd be zárnak,de ezek után semmi nem történik, csak az M2 relé kattog egyfolytában. Ilyenkor mi van? Ez így rendes? Viszont ha csak a 17-19 és a 13-20-21 van áthidalva, akkor végig megy a tanulás rendesen. Másik vezérlésnél az első verzióban is fel tudtam tanítani. Lehetséges hogy van régebbi és új verzió is, azért nem megy?
(#) yohnsee válasza Remci hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Nem tartom kizártnak más verzió létezését, bár a Nice legfeljebb olyat szokott csinálni, hogy pl. 2018/05 előtt gyártott és az után gyártott vezérlésre bontja a palettát. Viszont azok egymás mellé téve nagyon eltérőek, más a design, stb.
Hevenyészve olvastam át a linkelt doksit, de nem láttam benne lehetőséget a fototeszt kikapcsolására. Így nem vagyok biztos benne, hogy a másik vezérlésnél pontosan mit tapasztaltál.
(#) Remci válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Én sem láttam hogy hogy lehet a foto tesztet kikapcsolni. Na mindegy, ha úgy működik akkor úgy működik. Engem nem zavar ha indításkor villannak egyet a ledek, a doboz fedéltől úgy sem látom . Csak érdekes volt,mert másik ilyen vezérlésnél ezt nem láttam,azért voltam kíváncsi rá.
Viszont egy garázskapunyitó motor vezérléssel is lesz kérdésem,de azt abba a topicba teszem fel.
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2023
(#) pumpa válasza uniman hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Sajnos csak ezt adták hozzá!
(#) uniman válasza pumpa hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Mi az az "ezt" ? Fotózd le minden oldalát....vagy az is orosz nyelvű? Meg kérdeztem, mikor megérkezett, akkor sem működött a 2 távval? Egyáltalán mit rendeltél 1 szettet 2 távval? Ezeket önként le kéne írnod, nem nekem harapófogóval kiszedni belőled...meg hogy hogyan tanítod fel a távokat ???!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2023
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Júl 18, 2023 /
 
A fototesztet, a gyártók véleményem szerint, a szerelők szándékos szívatása miatt találták ki, A400-nál külön poén (nekem nem volt annyira, mire leesett) hogy az infra nem ugyanazt a közös pontot kapja, mint pl a Stop
(#) pumpa válasza uniman hozzászólására (») Júl 21, 2023 /
 
Bocs, hogy nem vagyok egyértelmű! Rendeltem 1 szettet két távval. Az az igazság, hogy amikor megkaptam le reszeteltem és rögtön megpróbáltam beprogramozni, de valamit elszúrtam és nem ment ezért is írtam. DE Lefordíttattam a linken szereplő leírást (Csatoltam) és a "Hogyan kell beállítani:" a pillanatnyi módot megcsináltam, mind a kettő távirányítóval és így jó lett.
(#) drtibi hozzászólása Júl 25, 2023 /
 
Sziasztok!

Van egy Roll 230 kapunyitó vezérlő amihez szeretnék egy gate pro gsm kiegészítőt csatlakoztatni,hogy telefonról tudjam nyitni-zárni a kaput.
A bekötéssel vagyok bajban mert a gsm leírásában így szerepel +-com No. A No nemtudom hova csatlakoztassam a Rollon.Ha valaki tudja segítsen! Köszönöm!
(#) lelkes amatőr válasza drtibi hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
A start-com és full pontokra kösd a com-NO pontokat.
(#) drtibi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Júl 25, 2023 /
 
Ok. Nagyon köszönöm a gyors válaszod!!
(#) SzilCsong hozzászólása Júl 28, 2023 /
 
Sziasztok
Nincs véletlen valakinek a közelébe egy V2 Atris garázsnyitó?
Táp IC-tipusát kellene kinézni, mert ez elpukkant, valszeg villámos.

V2.jpg
    
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 28, 2023 / 1
 
Szia,
ha nem lesz aki beazonosítsa, ez esetleg segíthet:
Bővebben: Link
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 29, 2023 /
 
Szia

Valószínűleg ki fogom váltani ezt a kisteljesítményű tápot, egy másikkal.
Mivel a processzor túlélte, így már van kockázata a dolognak, már csak a szekunder feszültséget kellene tudnom.
Köszi

Kezd beigazolódni az elméletem, miszerint amibe dcdc konverter állítja elő az 5V-ot, vagy kapcsolóüzemű tápról megy, nagyobb esélyel éli túl a processzor a villámot, mint egy hagyományos trafó/stab 5v-os kocka párossal
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2023
(#) SzilCsong válasza yohnsee hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Feltettem kérdésnek ide: Bővebben: Link
(#) yohnsee válasza SzilCsong hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Kíváncsi leszek, nekem nem sikerült beazonosítanom.
Következő: »»   127 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem