Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   206 / 242
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Pont ez a jó hogy meg lehet határozni. A lifepo4 az aminél kicsi a merítési görbe. Sajnos nincs rá sok százezernyi Ft hirtelen. 300-400w állandó fogyasztás van csak amit a napelem simán bír. De a motor induláskor van feszültség esés és leállás.
(#) dB_Thunder válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Én nem akarok ebben a témában tovább vitatkozni, majd remélem hozol a berendezésről képeket, és mért teljesítmény adatot!!
Akkor egybe fogjuk látni a képet!
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Szia!
A 100Ah -s akku; nem kéne ,ha 3000 töltést/kisütést célzol meg akkor 25% azaz 100-75 ig !
Az 50% s merités az 1000 ciklus környékén van.
S ne a "Túlfejlesztet "EXID? BOSCH Varta tipusokra gondolj . Hanem az egyszerűkre. Minél nehezebb legyen ,súlyra. !!!!!
Mert az 50Ah hoz xx gramm ólom kell--ki lehet belőle 100 Ah -t venni?

Az inverter birja? Mert a hűtök azért 16X-s áramlökéssel indulnak.
Ebből következik; kb. 1200W .os vagy nagyobb inverter kell az inditáshoz.!
A régi nem energia takarékos hűtő , kisebb áramlökéssel indult.
(#) segítő válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Csak magánvéleményt tudok megfogalmazni. Szigetüzem. 2x-esen túlméretezve a napelemeket, kicsi tároló kapacitással, mert egyenlőre drága. Erről elballag a mosógép egy mosást. Télen is üzemelnek a korszerű napelemek, félhomályban is majdnem 50%-ot tudnak. A napelem élettartama -állítólag- minimum 10-15 év. Ez nem mondható el a jelenlegi legjobb akkumulátorokról. Pár év. Matematika, kinek mi éri meg. És még nem írtam a várható állami szabályozásról, lutri mi lesz holnap.
(#) erbe válasza segítő hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Idézet:
„félhomályban is majdnem 50%-ot tudnak”

A fizikát nem lehet megerőszakolni. Amit az ember félhomálynak lát, abban a napelem már semmit nem termel. A "félerejű" napsütés, az a szemnek majdnem teljes napsütés.
A mai legkorszerűbb napelemeknek is van adatlapja. Azt kell megnézni, mielőtt ... írsz.
(#) segítő válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Adatlapot néztem. Diagramot mutass
(#) segítő válasza segítő hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Köszönöm, hogy a hozzászólásomat töröltétek megjelenése előtt.
(#) segítő válasza erbe hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Idézet:
„izikát nem lehet megerőszakolni. Amit az ember félhomálynak lát, abban a napelem már semmit nem termel. A "félerejű" napsütés, az a szemnek majdnem teljes napsütés.
A mai legkorszerűbb napelemeknek is van adatlapja. Azt kell megnézni, mielőtt ... írsz”

Ebben a hozzászólásban semmi információ nincs
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2023
(#) Viktoria211 hozzászólása Szept 28, 2023 /
 
Sziasztok. Erkély napelem. Mivel Magyarországon nem lehet a hálózatra csatlakozni vele. Az lenne a kérdésem, hogyan lehetne megoldani hűtő- fűtő klíma csatlakoztatására hálózattól függetlenül? Van erre lehetőség? Mi kellene hozzá? 600 vagy 800 w-os napolemben gondolkodtam ( 1 v 2 db) . + inverter + akkumulátor. Mi kellene, mekkora, és így megoldható e?
(#) kendre256 válasza segítő hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Olyan diagram nem létezik, amelyiknek az egyik tengelyén "Félhomály", a másik tengelyén pedig "Teljesítmény" van.
Mert mi is az a félhomály?
(#) segítő válasza Viktoria211 hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Van megoldás. Erkély napelem nem tiltott, csak a rákötése tilos a lakás hálózatára. És ez teljesen érthető. Napelemről üzemeltetheted a háztartást. KIZÁLÓLG KÜLÖN VEZETÉKEZÉSSEL. Ez megfelel a mai jogi szabályozásnak, és az életvédelmi szabályoknak.
(#) segítő válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Kérdés?
(#) antikzsolt hozzászólása Szept 29, 2023 /
 
Na ehhez mit szóltok? Termel a napelem éjszaka és nem is keveset.
(#) uniman válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 29, 2023 / 1
 
Majd okt13...14-én is nézd meg! Bővebben: Link
(#) antikzsolt válasza uniman hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Meg fogom ha nem felejtem el. Amúgy a lámpák fénye miatt termel ennyit.
(#) Ge Lee válasza Viktoria211 hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Alap esetben veszel egy mppt töltőt meg egy invertert és annyi, de azoknak az áráért kapsz már szolár invertert is amiben minden benne van. Ez pl. egy pici 1kW-os inverter, 12V-os akku kell hozzá, de hogy erről elmenne-e a klímád az már más kérdés, külföldi fórumokon utána kell olvasni hátha kipróbálta már valaki mit bír. Ha nem, akkor nagyobb inverter kell meg 24V-os akku hozzá.
(#) antikzsolt válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Inkább 2000/1000 wattos invertert kellene a klímához. Induláskor nagy az induló áram igénye. Bár érdemes lenne megnézni mennyi is a meglévő/kinézet klíma fogyasztása.
(#) Ge Lee válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 29, 2023 / 1
 
Azért írtam, hogy vásárlás előtt utána kell nézni, mert invertere válogatja. Van olyan is amelyikből a névleges is alig jön ki, vagy ki se jön, meg olyan is, amelyik simán elvisel egy motorindítást is, ez attól függ, hogy van erre felkészítve, és mekkora áramot képes kihúzni ilyenkor az akkuból, vagy éppen pluszban a hálózatból.
(#) Atis57 válasza Viktoria211 hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Szia!

Már árulnak ilyen klimákat 24v-48v egészen 96Vig, Tehát nem kell külön napelemmel ,kiegészitőkkel bajlódnod.
Lakókocsihoz ,kamionhoz használják. van 3500 ----12 000 BTU méretben.
Csak a "kedves itthoni kereskedők " helyett Szlovákiában , Romániában kell megvenni.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2023
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Szia!
Mekkora klimához? Mert a 3500 BTU -s klima kompresszora 950W-s , Ha nem inverterest veszel ,hanem ki/be kapcsolósat akkor a 3500W.s(min 5000 VA ) inverterrel számolj!

Az a 2000/1000W-s még a háztartási hűtőhöz 8 max 85-100W kompr. )is kicsi lessz

De ki is próbálhatod, Én már megszereztem a tapasztalatot.
(#) Atis57 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Szia!
lehagyta ;
--Deye 48V, --DS (design Solar )klima, ---Henan Zest Machinery,-

solar klima néven találod meg.
(#) antikzsolt válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Ha majd hazahozom a mobil klímát ki fogom próbálni. Sajnos most örülök ha a szükséges métereket meg tudom tenni. 2000w amit le tud adni a napelemem és csak a kedvedért ki fogom próbálni hogy el e tudja indítani.
(#) Atis57 válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Szia!
köszi! Várom , mit tudsz elérni. Esetleg fényképekkel megtámogatva ---mások is lássák.
(#) segítő válasza erbe hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Idézet:
„A fizikát nem lehet megerőszakolni. Amit az ember félhomálynak lát, abban a napelem már semmit nem termel. A "félerejű" napsütés, az a szemnek majdnem teljes napsütés.
A mai legkorszerűbb napelemeknek is van adatlapja. Azt kell megnézni, mielőtt ... írsz. Leírtam, sajnos törölve lett. újra leírom, utána nem okoskodok. Becs szó. Maradnak a profik. Meg pár amatőr.”

Törölték a hozzászólásomat. Tehát leírom utoljára:
Az 50%-os teljesítménycsökkenést szórt fény esetén a jelenleg cca.15% körüli hatásfokkal működő napelemek kapcsán írtam. Azaz 7% hatásfokkal üzemel a rendszer. Igy megfelel?
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2023
(#) erbe válasza segítő hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Nem felel meg.
Idézet:
„szórt fény esetén a jelenleg cca.15% körüli hatásfokkal működő napelemek kapcsán írtam. Azaz 7% hatásfokkal üzemel a rendszer.”

A rendszer akkor is 15% hatásfokkal üzemel, csak kisebb a beeső energia.
A legtöbb napelem adatlapján ott a diagram is.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Így néz ki.:
(#) segítő válasza erbe hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Idézet:
A legtöbb napelem adatlapján ott a diagram is.
(#) segítő válasza erbe hozzászólására (») Szept 29, 2023 /
 
Itt a vége. Majd az idő eldönti. Pár év alatt.
(#) Viktoria211 válasza Atis57 hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Szia. Sajnos ez sem engedélyezett. U
Semmit nem lehet rákötni a hálózatra, akkor sem ha nincs vissza felé tápláló órád. Ennél az erkély napelem is sokkal olcsóbb, de itthon azt sem engedélyezik. Ezért kell teljesen kihagyni a hálózatot és külön szigetként működtetni. Próbáltam utána nézni, de kell az inverter és akkumulátor, és az már nem biztos, hogy itthon megéri, nagyon sokba kerülne.
(#) Atis57 válasza Viktoria211 hozzászólására (») Szept 30, 2023 /
 
Szia!

Ehhez nem kell a -hálózat,-oda/ vissza mérő,-inverter.Ennek megfelelően drága is.
ha ezt megnézed?

https://www.sunnymood.hu/napelemesklima/?gclid=CjwKCAjw69moBhBgEiwA...vD_BwE
Következő: »»   206 / 242
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem