Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   194 / 203
(#) zamatőr válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Találtam CAD tervet -csak belenéztem nem értek hozzá és nem regisztrálok a letöltésért.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
(#) mnyugger válasza JZoli hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Persze. Szívesen. 2d bagoly
Ez így kb. 20cm magas. Nekem sok volt, ezért a Cura-val kicsinyítettem.
A hozzászólás módosítva: Dec 5, 2023
(#) Pethical válasza zamatőr hozzászólására (») Dec 5, 2023 /
 
Én regisztrálva vagyok. Letöltöttem a fájlokat és csatoltam.
(#) kameleon2 válasza Sinike hozzászólására (») Dec 8, 2023 / 1
 
Én mindent Sketchupban modellezek. Legyen filamentes nyomtatás vagy gyantás, simán sikerült nyomtatni. Néha érdemes megnézni az oktatóvideókat is. Készítettem szélmérőhöz kerek konzoltalpat, menetes alkatrészt, távtartót, létralábat, hópihét, PS kamerakonzolt, Tekercstartót, nyomtató upgradeket, RS-485-USB konverterhez 2 részből álló összepattintható dobozt, fűnyíró kereket. Kb. több száz modellem van már. Egyikkel sem volt gond.

mtd.png
    
(#) Sinike válasza Pethical hozzászólására (») Dec 10, 2023 /
 
Szuper vagy! E miatt a 10cm miatt ilyen drága ez a hülye csiga? Bár az igaziaknál tán a menetemelkedés is változik, de az lehet, hogy csak rosszul emlékszem.
Esztergagép nélkül igen ügyes kezű kell, hogy legyen, minden elismerésem, ha megcsinálod, Zamatőr!

Kicsit el vagyok havazva, próbálok rákötni egy ESP wifi modult a nyomtatómra, de nem tudom rávenni Marlint a soros portos kommunikációra... Elrejtették a TXRx lábkisztást.
(#) jofy hozzászólása Dec 13, 2023 /
 
Sziasztok!
Létrehoztam egy videocsatornát hasonló témában, nézzétek meg a videóimat és iratkozzatok fel a csatornámra. Az oldalt folyamatosan frissítem és töltöm fel az új videókat ahogyan haladnak a projektek.

Csatornám linkje: https://www.youtube.com/channel/UCV-XRxfRzpOURitxtuRrkRg

Üdv.
(#) Pethical válasza jofy hozzászólására (») Dec 13, 2023 /
 
Nem látok 3d nyomtatással kapcsolatos videót a linkelt csatornán.
(#) jofy válasza Pethical hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Szia!
Építettem 2 db nyomtatót, annak a rövid tesztje fent van. A többi videót készítem, ahogy időm engedi...
(#) mnyugger hozzászólása Dec 18, 2023 /
 
Hozzám került egy Artillery Sidewinder X2 3D Printer.
Az lenne a kérdésem, hogy a tárgyhűtő ventillátornak mikor kell forognia?
Ultimaker Cura 5.6 -tal szeletelek ott be van pipálva és 100%.-ra van állítva. Mégsem forog.
Jó ez így?
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2023

hűtő.jpg
    
(#) bbb válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Szokott lenni olyan beállítás is, hogy az első N rétegnél ne legyen tárgyhűtés, azt keresd meg, hátha csak ennyi a gond.
(#) Shance válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Át kell állitani basic-ről advanced-re, és akkor megjelenik például, hogy milyen rétegmagasságtól induljon a hűtés.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2023

cura.PNG
    
(#) dB_Thunder válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Idézet:
„a tárgyhűtő ventillátornak mikor kell forognia?”

Szeletelőben beállítható!! Általában a kiválasztott anyag profil tartalmazza már.
(#) mnyugger válasza Shance hozzászólására (») Dec 18, 2023 /
 
Megnéztem expert módban. Mellékelem.
Érdekes, hogy a képernyőn a ventillátor ikon mutatja, hogy forog. Időnként változik is a fordulatszám. De legtöbbször 255.

hűtő2.jpg
    
(#) Sinike válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Akkor ott valami gubanc van. Nyomtatás nélkül a nyomtatón a menüben (nekem a temperature alatt) van a "Fan". Azt próbáld ki, hogy egyáltalán a nyomtató működik-e. Ha nem indul, jön a hibakeresés - lecsúszott csatlakozó, szakadt vezeték, stb...
(#) mnyugger válasza Sinike hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Kipróbáltam. Működik.
Szoftveres baj lehet.
Keresem a marlin parancsok leírását.
Melyik parancs vezérli a hűtőt?
(#) Pethical válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
M106

Az normális, ha az első pár rétegnél nem, felette lassan és csak utána megy 100%-on. Ha hardveresen jó a gép, a Cura alapbeállításai és a Marlin nem lesz gond, azok jók úgy ahogy vannak.
(#) mnyugger válasza Pethical hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
;LAYER:1
M106 S85 P1

;LAYER:2
M106 S170 P1

;LAYER:3
M106 S255 P1
(#) Sinike válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Ezt találtam a Repetier fórumban: "P0 is always print cooling fan. "
Gépről össze tudsz csatlakozni kábellel? Mert akkor direkben ki tudod adni az "M106 S255 P0" parancsot, és kiderül...
(#) Régi motoros hozzászólása Dec 19, 2023 /
 
Meg e tudja mondani valaki, miért szeletel úgy a repetier, hogy a középső vonalnál megszaggatja az anyagot? Nem csak kijelzési hiba, mert így nyomtatta is. Különösen a belső körben lévő középső szál érdekes, mert a falvastagságnak annyi szál van beállítva, hogy telibe nyomja, ne legyen kitöltés benne.
Méretezni is a nyomtatófúvóka méretének többszörösére szoktam. Jelen esetben 0.5-ös fúvóka, a belső kör falvastagsága pedig 2mm. Akkor minek szaggat bele? Azt se értem minek húz ott öt szálat, mikor csak négyet kellene. 4*0.5 az 2mm falvastagság úgy jön ki.

3DPrint.jpg
    
(#) pipi válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Ha átküldöd, megnézem a cura mit csinál vele. Nem lehet hogy a repetierben nincs beállítva, és 0.4-es fúvókával számol? Bár akkor sem kéne szaggatnia
(#) Régi motoros válasza pipi hozzászólására (») Dec 19, 2023 / 1
 
A repetierben nekem is a cura szeletelő van használva. Lehet állítani kellene valamit.
Fúvóka beállításoknál 0 van beállítva, tehát elvileg a nyomtató beállításait használja így.
A nyomtatón meg 0.5-ös fúvóka van beállítva.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
(#) Pethical válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Cura 5.4 nekem:
0.4-es fúvókával 5 vonalat húz és nincs benne lyuk
0.5-ös fúvókával 4 vonalat húz és nincs benne lyuk
(#) Régi motoros válasza Pethical hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Akkor nem tudom mi van...
(#) Sinike válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Nálam ok. A nozzlet állítottam .5-re, az első réteg akkor is 5 szálas, a többi nem.
(#) Sinike válasza Sinike hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Cura.

A Slic3r első rétegnek 5, többire 3 szálat nyom - ez érdekes
Repetitert nincs már a gépen, sorry.
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2023
(#) mnyugger válasza Sinike hozzászólására (») Dec 19, 2023 /
 
Köszönöm a segítséget. Újra telepítettem a nyomtatót a Curában. Így már forog a ventillátor.
(#) Régi motoros válasza mnyugger hozzászólására (») Dec 20, 2023 / 1
 
Ennyi az egész. Mivel a tokmány átmérő nagyobb, mint a felfogatás átmérője, így még egy szétszedhetős közdarabot kellett volna nyomni, hogy passzoljon, de gondoltam kiékelem fogpiszkálókkal, jól van az úgy.
A hozzászólás módosítva: Dec 20, 2023
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Szia!

Mekkora árnyékot vet mondjuk egy befogott 6-os fúró?
(#) mnyugger válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Köszönöm.
A LED karikát hol vetted?
(#) JZoli válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 20, 2023 /
 
Én is pont ilyesmiben töröm a fejem. A mintát honnan vetted? Te tervezted? Meg lehetne osztani?
Következő: »»   194 / 203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem