Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   828 / 845
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Ja leesett.Amikor az idébe berakja a fájlokat.Na az ott üres mármint úgy hogy semmi utasítás nincs benne csak pár net cím.
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Rendben, ez esetben max annyival vagy előrébb, hogy legfeljebb nem elsőre fog működni.
Nem tudom itt jártál e már?
Telepítés.
(#) benjami válasza dara hozzászólására (») Jan 1, 2024 / 1
 
Nem kötelező az, hogy az "ino"-ban legyen a setup és a loop függvény. Jelen esetben a MarlinCore.cpp-ben van. Ez a project ugye nem kizárólag arduino keretrendszerre készült, hanem számos egyébre is, ezért máshova tették.
(#) bbatka válasza benjami hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Az ino fájljában hivatkozás sincs rá. Hogy tölti fel az arduino alaplapjára?
Szerintem az arduino szoftverből szeretné feltölteni.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2024
(#) benjami válasza bbatka hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Szerintem onnan, hogy ha abban a mappában és almappáiban ahonnan az ino-t megnyitottad talál cpp fájlokat, akkor azokat is a project részének tekinti, és ráküldi ugyanazt a cpp fordítót, amit az ino-ra is ráküldene. Kipróbáltam, és pár percnyi fordítás után encoder konfiguráció hibába futottam. Ha nekiállnék a konfigurációban megkeresni ennek okait, akkor esélyes hogy le is fordítaná, azután meg feltöltené az arduino lapra.
(#) bbatka válasza benjami hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Valószínűleg igazad lehet. Én is tettem fel olyan ino-t ESP32 lapra, amelyben néhány fájlra nem találtam hivatkozást. Sok fájlból állt a projekt. "Régi motoros" feltette a telepítés linkjét dara-nak. Elég zavaros, de türelemmel végig vihető a folyamat.
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Jan 1, 2024 /
 
Az a *.ino fájl csak azért van, hogy ha rákattansz, akkor az IDE meg tudja nyitni a projektet.
Ha felül végignézed a füleket, még megnyit mellé pár fájlt, úgymint
Configuration.h Configuration_adv.h stb. Neked ezekben kell matatni, és beállítani a nyomtató(d) paramétereit, és szükséges funkcióit, és mint látod van benne 100+100 funkció és paraméter, amiről mindről illene tudni, hogy neked épp melyikre van szükséged azt meghagyni és melyikre nem azokat pedig tiltani. De az *.ino fájlba neked semmit nem kell csinálnod.
Ha ez kész van, ez után jöhet az ellenőrzés, és feltöltés. Ha mindent rendben csináltál akkor lefut az ellenőrzés hiba nélkül.

Ui.: Természetesen némelyik funkció hardverspecifikus, tehát ha engedélyezve van egy ilyen, de nem a megfelelő alaplap van beállítva, hibára fog futni már az ellenőrzés is. És még van megannyi buktató, amin egy kezdő csak pislogni fog.

Ezért írtam, ha kezdő vagy, nem egy firmware hegesztéssel kéne kezdeni, ami amúgy is elég bonyolult.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2024

MarlinFW.png
    
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 2, 2024 / 1
 
A tegnapi hozzászólásom eltünt.Végül is megoldódott a problémám a vejem segítségével.Ránézett a dologra és mondta hogy nem kell ehez ardunio ide anélkül is mennie kell az egésznek.Mindent kitörölt csak a marlint rakta fel,megnyitotta a két config fájlt,beállította a lap tipusát meg a meghajtóét és ellenörzés nincs hiba majd betölt és sikerült.Na ezután itt hagyott vele hogy a config.h ba matathatok de minden egyes matatás után ellenörizzem le hogy nem e elbaltáztam valamit.beállítottam mindent és sikerült a lapra feltölteni működik is.Mondta hogy mentsem el a legutolsó jó beállítást és ha még módosítani kell onnan tudom folytatni hakell még állítani.Ott ment el az egész hogy az idében hiányolt lcd meghajtót én ezt hozzáadtam és innentől nem tudtam semmit kezdeni vele mert álandóan változó hibát kaptam.Na a lényeg nem kell ide hozzá.csak maga a marlin.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) lipovari hozzászólása Jan 2, 2024 /
 
Sziasztok

Hozzáértők segítségét kérném.
Van egy arduino Mega2560 és egy 3,2" TFT LCD .
A probléma az , hogy míg a bal oldalon lévő régi kijelzőt használva a megán lévő stabil tok alig melegedett, a másik 3.2" kijelzővel Jobb oldalival viszont az arduinó stabil tok tűzforró. Régi kb. 150mA az új meg 350mA eszik.
Az egyik ILI9486 az alacsonyabb fogyasztású, míg az ILI9481 a nagyobb fogyasztású.

Tudnátok erre valami megoldást?

Köszi
Üdv
Szabi
(#) pipi válasza lipovari hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Gyanús hogy a háttervili kajál. Nem lehet hogy 3V3-ra van méretezve?
(#) lipovari válasza pipi hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Szia

Tuti, hogy az. Igazándiból azt nem tudom, hogyan van 3,3V-ra méretezve. Az alaplapra dugod közvetlenül.
(#) Massawa válasza lipovari hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
A stekkeren egyöntetüen 5V van és ott a stabi az U1.
(#) lipovari válasza lipovari hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Annyit kideritettem, hogy az U6 egy LED driver PT4103B23F az adatlapból kiderül, hogy van egy áramfigyelő ellenállás. ezzel lehet keverni...
(#) sdrlab válasza lipovari hozzászólására (») Jan 2, 2024 /
 
Szinte 100% hogy a háttérvilágításban van az ok. Gyakran csak egy sima előtét ellenállás ez, annak minden hátrányával....
Ha LED driver van, úgy annak illene különböző tápfesz esetén is hasonló árammal hajtania a háttérvilágítást. Viszont, lehet hogy el van ültetve, rossz érték van ott.
Adatlap alapján számold ki, mekkora figyelőellenállás kell a max 150mA-hez, és cseréld ki arra.
(#) lipovari válasza sdrlab hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Szia

Igen. Ez lesz a megoldás. Az ellenállások R2 R3 4.7R nagyobbra lesz cserélve. Meglátjuk

Köszi
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Idézet:
„...nem kell ide hozzá...”

Akkor mivel fordítod le a projektet és hozod létre a firmware fájlt?
(#) Kera_Will válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Majd parancssori "varázslattal" ...
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2024
(#) Régi motoros válasza Kera_Will hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
De a fordító akkor is kell hozzá nem? Vagy van benne fordító magában a marlinban is?
Annyira nem ástam bele magam.
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Kell benne lenni mert betöltötte.Persze van fordító benne hex et készít.Visual studio kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2024
(#) Régi motoros válasza dara hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Ja hát azt gondoltam, ha visual studioval fordítja valaki, akkor nem az arduino ide kell hozzá.
Én magában a marlin projektben kérdeztem, hogy van saját fordító is benne?
Ha nincs semmilyen más feltelepítve.
(#) dara válasza Régi motoros hozzászólására (») Jan 3, 2024 /
 
Nem tudom,de szerintem nincs.Nem értek hozzá.Át kéne olvasni hozzáértőnek.
(#) janimester hozzászólása Jan 7, 2024 /
 
Üdvözletem. Évek óta használok arduino-t és karakteres kijelzőket. De most kezdtem el felfedezni a TFT érintőképernyőket , és rendeltem egy SSD1963 alapú 5" TFT LCD kijelzőt és egy ESP32 S3 wroom1 kontrollert. Mivel teljesen sötét vagyok hozzá, és sehol nem találtam olyan leírást ami szájbarágósan elmagyarázná, hogy hogyan is kellene össze párosítani a kettőt illetve programozni nagyon megköszönném ha valaki hasonló projekten dolgozna, és tudna segíteni kicsit. Leginkább az érdekelne, hogy a kijelzőhöz van-e valami editor amivel gyorsabban lehetne haladni. Mellékelek képet a rendelt eszközökről.az lcd típusa:
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2024
(#) pipi válasza janimester hozzászólására (») Jan 7, 2024 / 1
 
Hali!
Szerintem ez a kijelző nem jó választás volt, túl sok lábat elvisz a vezérlése, vagy akár nincs is annyi szabad lába az esp-nek... Inkább válassz SPI felületű lcd-t, a kezeléséhez javaslom a TFT_eSPI könyvtárat. Bár rápillantva ebben is van driver a SSD19963-hoz...
(#) majkimester válasza janimester hozzászólására (») Jan 7, 2024 / 2
 
Ha már ESP32 + kijelző, akkor vannak ilyenek is:
Bővebben: Link

Az ESP32-S3-WROOM-1 rá van integrálva. A külvilággal soros kommunikációval lehet kapcsolatot teremteni.

Gyárilag az LGVL demo fut rajta, ha tápfeszültésget kap:
Bővebben: Link

Az LGVL-hez lehet használni a SquareLine Studio -t grafikus editornak, ami személyes használatra limitáltan de ingyenes.

LGVL helyett lehet más grafikus lib-eket is használni.
Arduino GFX, ESP32-audioI2S vagy Gt911-arduino, de ezekhez nem néztem utána, hogy van-e grafikus editor.
(#) janimester válasza majkimester hozzászólására (») Jan 7, 2024 / 1
 
Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat. Egy autóba lenne műszerfal amit kigondoltam egyébként csak a soros portos kommunikáció miatt ez a kijelző sokkal gyorsabbnak bizonyult azért választottam ezt. Közben találtam egy bekötést , megcsináljam előre szerintetek ? (mire megjönnek az eszközök postán). Bővebben: Link Egyébként a képen levő műszert szeretném lemásolni, sajnos a háromszög alakú bargraphok meg az eltolt "rev" bar feladja a leckét majd
(#) robis01 válasza janimester hozzászólására (») Jan 8, 2024 1 / 1
 
Szerintem ezt a fajta módosítást magyarországi forgalomban részt vevő autón nem engedik a törvények. Érdemes utána járni mi is hogyan módosítható egy autón. Nem csak a vizsgáztatás miatt, hanem egy balesetnél a biztosító megtagadhatja a fizetést, engedély nélküli módosításra hivatkozva.

De hogy konstruktív is legyen a hozzászólás érdemes megnézni a wokwi honlapot, nagyon sok eszköz tesztelhető, szimulátorban kipróbálható.
(#) diamik hozzászólása Jan 10, 2024 /
 
Sziasztok,

tanulgatom az Arduinot. Sajnos egy ideje próbálok megoldást találni és nem egyszerre ide írni és zaklatni a nagyérdeműt. De eljött ez a pont. Egy boost konvertert akarok PID-vel szabályozni. Valahogy nem jön össze. Itt a kódom:

  1. float pwmout = 6; // Timer 0
  2. float analogin = A1;
  3. float vref = 3.3;
  4. float kp = 0.4;
  5. float ki = 47;
  6.  
  7. float vfb;
  8. float error;
  9. float out;
  10. float error_1;
  11.  
  12. float outMin = 0.0;
  13. float outMax = 127.0;
  14.  
  15. void setup() {
  16.   pinMode(analogin, INPUT);
  17.   TCCR0B = (TCCR0B & 0b11111000) | 0x03; // 976.5625 [Hz]
  18.   pinMode(6, OUTPUT);
  19.  
  20.   vfb = 0;
  21.   error = 0;
  22.   out = 0;
  23.   error_1 = 0;
  24.  
  25.   Serial.begin(9600);
  26. }
  27.  
  28. void loop() {
  29.   vfb = (analogRead(analogin) * 5.0) / 1023.0;
  30.   error = vref - vfb;
  31.   out = out + kp * (error - error_1) + ki * error;
  32.   error_1 = error;
  33.  
  34.   out = constrain(out, outMin, outMax);
  35.  
  36.   analogWrite(6, 255 - int(out));
  37.  
  38.   Serial.print("vfb: ");
  39.   Serial.print(vfb);
  40.   Serial.print(" | error: ");
  41.   Serial.print(error);
  42.   Serial.print(" | out: ");
  43.   Serial.println(out);
  44.  
  45.   delay(100);
  46. }


A feszültséget A1-en mérem vissza. Ez most itt 3,3V a példában. Az a baj, a kimenet nem áll be állandósult állapotba, az "out" maximum limitjének értékét veszi fel. Szeretném megtanulni, azért is írtam ide. A PWM frekvenciát pedig próbáltam 1kHz környékére tenni. Az a szkóp szerint rendben is van.

Köszönöm bárkinek, aki szán rám időt. (:
(#) asch válasza diamik hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Szia! Milyen Boost konvertert szabályzol ezzel a programmal és hogyan?

Ami segít, hogy kapj érdemi segítséget: kapcsolási rajz, mit ír ki a program a serialra? Főleg mi a vfb értéke?

Ez egy PID szabályzó akarna lenni? Az elnevezések arra utalnak, de szerintem nem így működik egy PID szabályzó, ami a programodban van. A kódot magad írtad, vagy egy példa alapján?

Milyen gyors visszacsatolásra lenne szükséged, mennyinek kellene lenni egy periódusidőnek? 100ms periódusidő tényleg elég gyors lenne neked?

Én úgy tudom, hogy az ilyen konvertereknek sokkal gyorsabb szabályzás visszacsatolás kell, mint 100ms, sőt gyorsabb mint amit egy Arduino meg tud valósítani, lényegében minden PWM ütemre kell egy visszacsatolás. Illetve meg lehet Arduinoval csinálni, de csak a komparátor funkció az, ami elég gyors hozzá, az ADC inkább nem. Emiatt Boost konverterhez leginkább célcsipeket szoktak használni.

A serial print blokkoló megvalóítású Arduino-n: ameddig nem mentek ki a bájtok, addig várakozik a futás. Ez is lassítja a visszacsatolás sebességét. Tehát ez a program nem 100ms periódusidejű lesz, hanem annál lassabb. Egy kiírt bájt kb 10 baud, pl 40 bájt kiírása 9600 baud rate-tel 4ms ideig tart. Ez 100ms periódusidőnél sokat nem zavar, de ha fel akarod pörgetni a visszacsatolás sebességét, akkor hirtelen jelentős korlátozó tényező lesz.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2024
(#) diamik válasza asch hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Egyenlőre csak próbálkozom az Arduinoval.

Egyszerű "deszkamodell". 1Khz-re van tervezve minden komponens, gondoltam ez annyira nem erőlteti meg az Arduinot. L=10mH, C = 1000uF, terhelés 44Ohm, rezisztív. Dióda és MOSFET az értékeknek megfelelően (3V-al nyitható a MOSFET).

A kimeneti értéket feszültségosztóval vizsgálom, melynek a kimenetén 15V esetén 1,25V-kell mérni (vfb).

A kódot saját magam próbáltam írni, kis segítséggel innen onnan.
(#) vargham válasza diamik hozzászólására (») Jan 10, 2024 /
 
Észrevétel: Ne legyen minden változó float. Egyszerűsíts, ahol lehet.
Következő: »»   828 / 845
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem