Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Érdekességek
Még szokni kell az alternatív matemetikákat.... Apropó 2000 + 2000 nem 22000 hanem 2000 2000 = 20 002 000 = húszmillió kétezer!!
Egy ujabb „érdekesség“ - inkább aljasságnak nevezném egy napilapban. A lap szerint az FBI felhivja az olvasok figyelmét, hogy kerüljék a repülötereken, bevásárloközpontokban stb. a nyilvános töltöállomásokat a telefonok stb. számára, mert ugye ezekbe az állomásokba a hackerek stb. mindenféle káros szoftwareket telepithetnek. Ugyanezt eljátszották pár évtizede a nyilvános WIFI hálozatokkal is.
Érdekes még az e-autok töltöállomásaihoz ez a borzalom nem jutott el. Mi ez ha nem felhivás a táncra, vagy sima RÉMHÍR terjesztés A hozzászólás módosítva: Máj 19, 2024
Jópár éve, egyik egyetemünk melletti "sokadik*" tanszék nevű vendéglátóipari egységről terjedt el, hogy az asztalokon elérhető USB-töltő adatlopásra is használatos ...
Nekem azóta van olyan töltőkábelem amiben nincs adatvezeték * hetedik, nyolcadik... már nem emléxem ...
Visszakeresve a hír forrását, a lap valószínű az FBI denveri irodájának közleményét vette át. Szemlézést - jellemzően megbízhatónak tartott forrástól - azért nem neveznék aljasságnak.
Pedig telefont nem lehetetlen feltörni USBn keresztül.
Ugyan miota megbizhato az FBI által közzétett info? Söt, talán pontosan azért lett közzétéve, hogy elterelje valamilyen sokkan nagyobb disznoságról a figyelmet. Pl. hogyan kerülhettek a német klkamterroristák a müncheni repülötérre - mert a hir a nemet napilapban jelent meg
Sajnos a videó tökéletesen ábrázolja a mai oktatást...A fiamnak nem merek kútfőből segíteni matematikában mert olyan módon tanítják az én álltalam tanultakhoz mint egy kifordított bundakesztyű..
Nekem is volt bajom a matek tanítással. Szöveges példáknál több lépést kértek: Adatok leírása, terv készítése, becslés, számítás. A becslést nem is értem, az ellenőrzést pedig hiányolom. Vissza felé számolva, rájönne egyből a hibára még a beadás előtt... Nekünk a 60-70 -es években még egy összeadás feladatot is ellenőrizni kellett.
Nekem az jött le, bármi amit a diák mond, az jó. Ettől kezdve a konzekvencia csak merő ostobaság.....Igy te is rossz tanár leszel .
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2024
Épp ez a lényege. Jó a 20 002 000, jó a 22000 is. Vagy akár a 4000 is jó. Azért alternatív mert minden eredményt jónak kell tekinteni.
De nézz meg egy aktuális példát érettségi Mi az elvárt válasz a 9-ik kérdésre? 2/3?
Kapásból előre számol az agyam amennyiben lehetséges, tehát a becslés jó. De az ellenőrzésben igazad van.
Ez a matektanáros videó pedig 6 évvel ezelőtt még meghökkentő lehetett, manapság pedig már létezik ez az alternatív valóság...pfff...
Erdekes hogyan probaljak a cegek optimalizalni a koltsegeket manapsag.
Amikor kijottem NZ-ra, gyorsan rajottem, hogy itt nincs helyben semmi rendes elektronikai alkatresz bolt. Tul kicsi a piac, nem eri meg raktarozni sok tizezer alkatreszt. Ezert elkezdtem a Farnell ausztraliai viszonteladojanal vasarolni. Nincs olyan messze (ez relativ), ha koran reggel rendeltem, akkor masnak vagy harmadnap mar itt is volt a cucc. Iden eszrevettem, hogy kicsit megnyult a szallitas, kb 4-5, neha 6 napra. A mostani nagyobb csomagomnal vettem a faradtsagot es megneztem pontosan mi es merre mozog. Ezzel kiderult, hogy mar nem Ausztraliabol, hanem UK-bol jon a cucc, valtozatlan postakoltseg mellett (ami mondjuk $50 folott ingyenes). Utvonal: 1. Leeds, UK 2. Castle Donington, UK 3. Philadelphia, PA, US 4. Louisville, KY, US 5. Honolulu, HI, US 6. Botany, Australia 7. Auckland, New Zealand (itt helyben meg aznap kihoztak, amikor ideert) Mindez nem egeszen ot nap alatt Ami meg erdekesebb, akkor is tartjak az ingyenes szallitast, ha mondjuk egy-egy tetel nincs raktaron, es azt par nappal kesobb (vagy mashonnan), kulon kuldik. Ez nem tudom hogyan eri meg nekik ¯\_(ツ)_/¯
Az nem lehetséges, hogy korábban nem nyugat felé (USA-n keresztül), hanem kelet felé (Közel-keleten át) zajlott a tranzit, csak most a bizonytalan helyzet miatt azt a környéket hanyagolják? És akkor kevesebb megállóval, vagyis kevesebb le- és felszállással oldották meg.
Hogyan éri meg nekik? A költség legnagyobb részét a szállítás teszi ki (ilyen távolságból), ami valószínűleg naponta zajlik. A csomagoláson keletkező többletköltséget pedig benyelik a hírnév megtartása miatt. Talán épp azért, mert NZ-ról kevesen rendelnek, és a kevés rendelőből egy elvesztése (és a konkurenciához átpártolása) is jelentős %-ot jelent.
Egy másik forumon éppen ezt vitatták. Addig amig Bécsböl egy A4 méretü boriték egyetlen lappal (A4-s fénykép) Münchenbe €7-be kerül addig egy kisebb, de vastagabb boriték Bécsböl az USAba €3,40.
Ha a barátom Angliábol bármit rendel az USAbol az 90% -ban postaköltség nélkül és 2-3 napon belül megjön, mintha UK az USA külsö tartománya lenne, és nincs sem VÁM sem AFA cirkusz, de ha azt el akarja küldeni nekem, már otthon gond van, mert mindenféle vámpapirokat kell kiállittatni ( nyilván nem ingyen) és a cimzettet is rendszerint a kasszához kéretik. Tavaly egy régi japán barátom ( profi fenyképész) egy 6 lapos naptárt küldött. Az elsö eltünt valahol, a másodikat már ajánlva adta fel ( jo 15 euronyi bélyegért) és mit ad isten engem is majdnem ennyivel megvágtak idehaza, amikor kihozták a naptárt. Szoval nagyon érdekesek ezek a dolgok, s közben megjelennek a kis kinaiak a portékájuk immár ujra napok alatt minden extra költség nélkül megérkezik. Mintha az lenne a cél, hogy ne használjuk privát levelezésre a postát.
Na mi van a képen?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2024
Nem tudok oroszul, de ki tudom következtetni: вода = víz. Ezek régi víz automaták. Mi volt a szerepük és hogyan működtek?
Régen is működött a logisztika.
Anno a seregben lokátorfelderítő állomást javítottunk. Az iránymérő fejegységet megbontva rájöttünk, hogy amerikai cucc volt benne. Elég érdekesnek találtuk, mert nyilván COCOM listás dolog volt. De viszonylag záros határidőn belül megjött, három csomagolásban. Kívül az orosz, aztán egy arab állam, majd az eredeti USA csomagolás. A gép meg olyan titkos volt, hogy a rajzok egy részét a titkosirodán őrizték a páncélban. Többek között az analóg tárolós képcső áramköreit is..
Sőt! Газированная вода = szódavíz
Itt egy jó cikk róla. Gugli fordító használata ingyenes A mezei gép szódát adott, ínyenceknek volt szörpös automata is. Szóda 1 kopejka (≈ 20 fillér), szörp 3 kopek (50 fillér). A géphez 2 db üvegpohár járt, ebből ivott mindenki. (Nálunk az ének járt szájról szájra, ott a herpeszvírus.) Finnyásabbaknak a jobb oldali helyre a lefordított poharat benyomva kívül-belül leöblítette a gép. Az überpuhányok saját poharat vittek. A 70-es években az Üveggyárban hasonló - szintén szovjet - gépek voltak, víz, szóda, sós víz, sós szóda - hideg és szobahőmérsékletű. Természetesen közös pohárral. Hogy pohármosó volt-e, azt a feledés homálya.
A szörpös változatot Kvasz-nak hívták, és a 80-as években automatákból csak ezt lehetett kapni.
Én 89-ben jártam Szu-ban, és volt alkalmam fogyasztani belőle. Egész jó volt.
A Vodafone orosz verziójú, régi SIM kiadó automatája: Voda cirill betűkkel
Olyan régi, hogy még analóg SIM-eket ad Extra szolgáltatása, hogy amíg elkészül a SIM, addig ihatsz Kvaszt belőle a mellékelt poharakból A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2024
Nem, a minap jutott az eszembe ahol ( érdekes modon) majdnem egyszerre két rádioban ( 2 országban) is mindenféle egeszségügyi témákat rágcsáltak, söt a legujabb szabványok szerint az parkokban elhelyezett ivokutak vizét is naponta kell már ellenörizni ( csupán ez kutanként rengeteg elpocsékolt ivovizet jelent a laborok számára, meg munkaeröt, akinek a feladata a 2 literes minták napi begyüjtése, rendszerezése és eljuttatása a laborba).
Szoval ekkor jutott eszembe, hogy ilyen szodaautomatákkal volt tele jo 40 éve minden szovjet nagyváros, ahol egy pohár állt rendelkezésre egy primitiv öblitökészülék és abbol ivott sok tizezer ember naponta addig amig valaki el nem lopta a poharat. Átéltük , senki nem lett sem beteg sem járvány nem ütött ki és a szodaviz sem volt rossz A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2024
A TASZSZ jelentette:
Idézet: „... senki nem lett sem beteg sem járvány nem ütött ki ...”
Én majdnem 10 évet huztam le az SZUban s sem én sem a környezetemben senki nem betegedett meg, pedig sok finnyás kolléga volt a fél világbol.
En 86-ban jartam arrafele (ket hettel Csernobil utan, annak ugye nem volt meg hirerteke), akkoriban Leningradban olyan lajtoskocsi szeru jarmubol merte egy babuska. Ket pohar volt, vodorbe martva mosta oket.. Az ara elhanyagolhato mennyisegu kopejka, az ize pedig (nekem) pocsek volt
Az volt az igazi kvasz. Nekem sem nagyon izlett.
Van egy találós kérdésem nektek.
A képen látható dugasztáp transzformátorra kb. mennyi áramot ad le szerintetek a valóságban? Vegyétek figyelembe a trafó fizikai méretét is. A trafó 220 V ( 230 V )/ 9 V -ot állít elő. A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2024
Kb 1 cm2 a keresztmetszete. Ebböl minden katalogus megsugja.
Van pici ellenérzésem az ilyen dugasztápoknál, egy időben megfordult nálam pár, szinte egyik sem tudta a ráírt paramétereket.
Ha spóroltak a rézzel a tekercs belső ellenállása korlátozta az áramot. Kérdés hogy amire neked kell terhelni fogja nagyon vagy nem.. |
Bejelentkezés
Hirdetés |