Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dansk 3f-T3535, és minden, ami vele kapcsolatos
Lapozás: OK   16 / 16
(#) etilalkohol válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Köszi, végül addig hallgattam (a módosított eredeti tranyós végfok nyert), hogy megrendeltem az alkatrészeket, megépítem próbanyákra inkább...
(Még nézegettem D-osztályú végfokokat is de azok max. DC24V-osak zömében ebben a teljesítményben.)
(#) lefituta válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Szia! Hol rendelted meg a hozzá való tranyókat? Itt hirdetem, hogy veszek bolti áron régi gyártásúakat de sajna csak az egyik féle van itt a kollégának, aki ajánlotta. Sok a hamis a mai darabok közt A kollégának is van még egy fajta de lemérte, és ugyan márkásnak van írva mégis rossz! Azt hittem semmi különös tranyók ezek és garmadával hevernek mindenkinél.
(#) etilalkohol válasza lefituta hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Szia a Hestore-ban rendeltem mindent az módosított rajz alapján:
végtranyók:
100.320.88 5 TIP35C
100.320.89 5 TIP36C
meghajtó tranyók:
100.208.95 4 BD140-16
100.454.60 5 BD139-16-ST
egyéb tranyók:
100.458.52 15 TBC546B
100.209.19 10 MPSA42
100.209.20 10 MPSA92
100.208.07 10 BC556B

Ha hamisak lesznek (remélem azért a Hestore-ben csak nem), akkor bontok valahonnan vagy Vaterázok inkább régieket valahogy...
Üdv
(#) lefituta válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Köszi! Én nem az eredetit akarom megjavítani a meghajtó BD139-16 és 140-16 a vége meg a TIP2955 és TIP 3055 Én is szétnézek, hátha van megbízható régi valakinek, vagy a Vatyin.
(#) etilalkohol válasza lefituta hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
A végtranyóknak azt nem ajánlják:
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_1979696.html#1979696
"A 10A-os (80W-os) azonnal meghal egy nagyobb bekapcsolási tranziens miatt 4 Ohm-os terhelésnél, még a 25A-os típus simán bírja."
Fentebb írtad, hogy van BD249/250-ed az megfelelőbb...
Üdv
(#) etilalkohol válasza lefituta hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Ha mindenképpen ragaszkodsz az eredeti végtranyókhoz, akkor megkeresem az anno felújított végfokokból bontottakat (remélem nem kukáztam), az tuti eredeti...
(#) reloop válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 13, 2024 / 1
 
Szia! Lefituta kolléga kérésére csöppentem a témába, most kezdtem feldolgozni ezt a végerősítőt. A legnagyobb meglepetést a TIP3055, TIP2955 okozta. A nagyáramú erősítésük igen alacsony az adatlap szerint. A BD249/250 már jobb, kb. duplája. Az elvárható szintet például a 2SC5198, 2SA1941 páros hozná, amiből a PMC gyártmányok a jutányos áruk mellett, elég megbízhatóak.
Ha szintet kéne lépni a végfok kvalitásában és szóba jöhet az építés, akkor ezt tudom ajánlani.
(#) lefituta válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Bocsi, tudom, hogy egy perc nyugtod nincs tőlem a Danskommal de nagyon jó, hogy bele csöppentél, mert az infó nagyon sokat segít. Nem tudom honnan szedtem, de lehet, hogy itt a fórumon küldted a kapcsolási rajzát, mert nekem csak nagyon kicsiben nyílt meg és elküldted úgy, hogy az már jól látható volt. Én azt hiszem ott láttam, hogy a végfok ilyen TIP tranyók. BD 249/250-et is vehetek de nem kell akkor más alkatrészeket is cserélni? Ez esetben nem kell a meghajtóknak is erősebbnek lenni? Ez esetben is a meghajtóknál kell a BD139-140 után a 16-os szám?
(#) lefituta válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Annak nagyon örülnék, mert amit lehet hamisítani.......2 db LM338-al jártam így az 5 A ic-k 1,6 meg 1,7 A-nál adták meg magukat! Érdekelnének a tranyók, ha megvan a meghajtó is, akkor szintén. . Köszi, nézd meg lécci!
(#) lefituta válasza etilalkohol hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Igen, mert az eredeti kapcsolásban a TIP tranyókat láttam de később ajánlották a BD249-250-et. "reloop" kolléga most is azt ajánlotta. Hallgatok a szavára, de azért elfogadom "etilalkohol" fórumtárs ajánlatát is, ha megtalálja az eredetit, meg lehet szerezni tőle. Ha több van az nem baj. Noha az apróban hirdetést adtam fel, hogy bolti áron vennék régebbi gyártásút nem nagyon van az embereknek egyben vég és a meghajtó is. Van egy BD249-em régi és egy BD139-em is régi használt de a párja nincs meg egyiknek sem. Kár, hogy tönkre ment a jó kis erősítő és még nagyobb kár, hogy magával rántotta a mélysugárzót is.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2024
(#) etilalkohol hozzászólása Jún 13, 2024 /
 
Sziasztok!
Megjött ez a Dansk is (tanulságként):
https://www.vatera.hu/dansk-hifi-3f-t3535-sztereo-radio-erosito-338...9.html
"Hibásként felölöm. Tesztelés során a hangszóróból pattogó hang hallatszik."
A végfok táp pufferkondi volt leszakadva a föld-ről (a másik vezeték szakadás/törés már kibontáskor történt).
Ahogy nézem ebben még lehet eredeti tranyók vannak (ha megjönnek az alkatrészek a felújításhoz szétszedem és kiderül).
(#) etilalkohol válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Üdv!
Emésztgetem a rajzot, ebbe a mute tranyós rész beilleszthető?
(#) reloop válasza lefituta hozzászólására (») Jún 13, 2024 /
 
Bár volt már, íme a tranzisztor lista a HESTORE kínálatából. A TIP35/36 a BD249/250 megfelelője.
BD139-16
BD140-16
TIP35
TIP36
Ezen hozzászóláshoz csatolt kép mutatja a BD139/140 beszerelését.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2024
(#) fecameca válasza bekeipeter hozzászólására (») 14:07 /
 
Na tessék, ami késik, az nem múlik, csak nem úsztam meg a TCA750 IC 5-ös lábára az elkót betenni. Ezek az IC stabilizátoros mászkálós hangolófeszültséges rádiók hibái ellen kidolgozott saját találmányom: Az áteresztő tranzisztor bázisa, és ahová az ellenállás osztó visszacsatol, (poti közepe) közé egy akkora feszültségű zéner diódát kell tenni, mint amennyit ott mérsz. A hangolódást egyből megfogja. Viszont az AFC gerjedése ettől még határozottabb lett. Muszáj lett oda tenni azt az elkót, ahová Bekei írta, mert az IC gyári adatlapján is ott van. Csak lusta voltam a panelt kiszedni, most is csak felülről forrasztottam rá az IC - re.
(#) lefituta válasza reloop hozzászólására (») 17:21 /
 
Köszönöm szépen, valamelyiket beszerzem. Csak nem új gyártásút szeretnék, mert nem bízom a mai gyártmányokban. Ezért hirdetek a Fb-n is meg itt is, valakinek csak lesz. Bolti áron kérem de eddig nem sok sikerrel. Ígéret van, továbbiak nincsenek. Azt hittem ezek nem különleges tranyók és sok kolléga fiókjában lapulnak! Hát tévedtem! Egyébként lehetne kapni boltban a kért tranyókat de újak. Voltak kellemetlenségeim vadi új ic-kel (LM338)
Következő: »»   16 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem