Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1161 / 1162
(#) granpa válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
Jó lesz az 14×1.5-nek.
(#) FAZ1 válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Az ilyen kicsi Bourdon-csöves műszereken általában M10x1-es menet szokott lenni.
Néha előfordul ugyan az M12, ámde az eléggé ritka, iletve az már nem ennyire kicsiny műszer.

Azt tudom, még valamikor régen - az S100-as Skodám szerelése idején - az olajnyomás gomba helyére simán be tudtam tekerni egy ilyen kicsi nyomásmérőt, amellyel (persze csak tükörrel), de ellenőrizni tudtam (igaz, csakis ideiglenesen) a motorban uralkodó olajnyomást (és miután a motorgenerál okán a fogaskerekes olajszivattyú is szépen újra lett hézagolva)
(#) bbb válasza bbb hozzászólására (») Júl 24, 2024 / 3
 
Proof of concept...
30 forintos csatlakozó, bontott UTP kábel, húsz perc munka és kész, működik a 15 darab azonosító kütyü a műszerhez. Még kap egy-egy kupakot, meg mindre forrasztok egy szintén bontott ledet is és akkor villogni is fog
(#) somitomi válasza pucuka hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
Nem hiszem, inkább a mellette lévő vezetőállás ajtóhoz kapaszkodó. Hogy miért van rajta a matrica, azt passzolom. Buszokon szokták használni ezt a matricát, mert a bolygóajtók szerkezetében van egy függőleges tengely, ami egészen kapaszkodószerű, csak ajtónyitáskor értelemszerűen elfordul (nem mellesleg rányitná a kezedre az ajtószárnyat, ha ott kapaszkodnál) és valamiért nem mindegyik buszon van leburkolva.
(#) Régi motoros hozzászólása Júl 24, 2024 /
 
Na még egy menetes kérdés ha lehet, de ez más mint az előző nyomásmérő óra.
Rendeltem egy ilyen átalakítót az argon palackra, hogy majd evvel töltök a kis hordozható palackba gázt.
Levettem a reduktort, teszem rá az átalakítót, és rácsúszik egy az egyben, enyhén lötyög rajta,
és pont annyival nagyobb az átmérője, hogy forog körbe-körbe, de meghúzni nem lehet.

Amint látható a reduktor menete W21.8 és elvileg az átalakítónak is annak kéne lenni.
Viszont a két menet átmérője nem stimmel. Járhat erre visszatérítés szerintetek?
A hozzászólás módosítva: Júl 24, 2024
(#) vision61 válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
A reduktor fotójából számomra nem derül ki, hogy milyen menet van a hollanderben, de a Messer szerint az argon palackokon többféle menettel szerelt szelep is lehetséges.
(#) Régi motoros válasza vision61 hozzászólására (») Júl 24, 2024 /
 
DIN 477 NR 6
(#) jani1987 hozzászólása Csü, 21:25 /
 
Ennek mi a neve? Bontásból származik.
(#) kadarist válasza jani1987 hozzászólására (») Csü, 21:36 /
 
Forrfül.
(#) jani1987 válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 13:02 /
 
Köszi.
(#) Fats Domino hozzászólása Hé, 8:51 /
 
Jó reggelt!
Ez egy NXBC612 akkutöltő panel,és van rajta két kiégett ellenállás. Szeretném megjavítani mert 6 V-ot is tud,, de nem találtam kapcsolási rajzot. Valaki esetleg tudja, milyen értékű lehet a két ellenállás, ? Összes kondenzátort is kicserélem természetesen , azok tipusa látható,de ez nem. Mivel lehetne helyettesíteni?
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Hé, 9:44 / 1
 
Hello! Ha jól látom a Fet forrásában van a két sönt ellenállás párhuzamosan. Pár ohm lehet. Én megnézném, milyen meghajtó Ic van a tápban és annak adatlapján megnézném van-e rajz hozzá. Abból már lehet tájékozódni.
De ha ez a két ellenállás megégett, akkor vélhetően a tranyónak is annyi.
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Hé, 15:33 /
 
Szia!
Amit le tudtam olvasni ,az MBRF20200C, van még egy másik ,azt viszont ki kellene forrasztanom. Egy lyukas kondenzátor is van a panelen, de itt az összeset kicserélem. Cseréljem ezt az MBRF-et is? Az MBRF a fotón alul középen.
(#) proli007 válasza Fats Domino hozzászólására (») Hé, 18:17 / 1
 
Az MBFR az egy Schottky dióda, azt ki is tudod mérni. Ha nem zárlatos nem kell cserélni.
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Hé, 18:25 /
 
Köszi!!
(#) vladcepes hozzászólása Hé, 21:38 /
 
Sziasztok!
Abban kérhetek segítséget ,hogy egy ilyen IC-t találok Magyarországon? Annyi, hogy az én IC-men 1536 ot ír(nem tudom ez számít e valamit)
Köszönöm!

1.jpg
    
(#) Régi motoros válasza vladcepes hozzászólására (») Hé, 21:48 /
 
Nálunk hol kapni azt meg nem mondom, de neked a középső sor a lényeg.
Az alsó és felső valami gyártói kód lesz...

Kínából egyébként már 10-12 nap alatt megjön a csomagok 99%-a, mióta nem szívóznak a vámmal.
A hozzászólás módosítva: Hé, 21:48
(#) vladcepes válasza Régi motoros hozzászólására (») Hé, 22:02 /
 
Köszönöm! Mert próbáltam itthon rákeresni de nem találtam, akkor lehet marad a Kína.
(#) vladcepes válasza Régi motoros hozzászólására (») Hé, 22:11 /
 
Esetleg ,privátba kérhetek olyan oldalt? mert amiket én néztem azok mind augusztus, szeptember vége mire ide küldik.
(#) vladcepes válasza Régi motoros hozzászólására (») Hé, 22:27 /
 
Találtam itthon LNK364PN -t elvileg helyettesíthető. De ha valaki megerősíti azt meg köszönöm.
(#) pipi válasza vladcepes hozzászólására (») Hé, 23:24 / 1
 
Oscillator The typical oscillator frequency is internally set to an average of 200 kHz
Oscillator The typical oscillator frequency is internally set to an average of 132 kHz
nem mondanám hogy ugyanaz... a vasmag vagy bírja vagy nem
tovább nem néztem...
(#) vladcepes válasza pipi hozzászólására (») Hé, 23:39 /
 
Köszönöm! Itt próbáltam össze hasonlítani. LNK354PN
LNK364PN
(#) Régi motoros válasza vladcepes hozzászólására (») Hé, 23:46 / 1
 
Csak be kell írni a keresőbe...
Van több találat is, én csak kiragadtam egyet.
Tegyél még valamit mellé a kosárba, hogy túllépd a 3500Ft-ot, akkor ingyen szállítják az egészet.
(#) Fats Domino válasza proli007 hozzászólására (») Kedd, 7:18 /
 
Jó reggelt!
Bocsi, még annyit, hogy a pár Ohm mennyi lehet, 50? 100 Ohm?
(#) kadarist válasza Fats Domino hozzászólására (») Kedd, 7:45 / 1
 
Max. 1-2 ohm.
(#) Fats Domino válasza kadarist hozzászólására (») Kedd, 7:52 /
 
Köszi!
(#) Gigapixel hozzászólása Kedd, 23:14 /
 
Sziasztok, talpmasszírozó gépünket szeretném javítani. Az elektronikus kapcsolója rosszalkodik, azonnal kikapcsol bekapcsolásnál. Szeretném fixre átkötni, hogy ha áramot kap, forogjon. A kapcsoló nem érdekel, "heat" nem kell. Hol kellene a nyákon átkötéseket tennem? Nem is olyan egyszerű, ahogy nézem, az időkapcsoló része is kellene a biztonság miatt, (lekapcsol 10p után) Tudna valaki segíteni? (Gyakorló műszerész) Előre is köszi!
A hozzászólás módosítva: Kedd, 23:17
(#) pipi válasza Gigapixel hozzászólására (») Kedd, 23:18 /
 
Ha a power kapcsolóra gondolsz, átkötni nem tudod, mert pillanatkapcsoló...
De a sarki közértben is kapsz ilyen gombot, pl: https://www.hestore.hu/search.php?q=tact%20mikrokapcsol%C3%B3
arra figyelj, a pöcke milyen hosszú
A hozzászólás módosítva: Kedd, 23:19
(#) proli007 válasza Gigapixel hozzászólására (») 4:54 /
 
Hello!
Kicsit ellenmondásban vagy önmagaddal. Átkötnéd hogy folyamatosan működjön, de az időzítő meg kikapcsolná. Hogyan, ha átkötöd?
Inkább meg kellene próbálni megjavítani. Az U1 egy mikrokontroller lesz, az vezérli a folyamatokat. Lehet a tápja összeomlik, mikor bekapcsolja a Led-eket és a motor triac-ját. Igy alaphelyzetbe áll.
Vagy is nem biztos hogy a nyomógombbal van a baj. Az egyébként feszültségmentes állapotban mérhető egyszerű Ohm méréssel.
A nagy sárga C2-es 640nF+os kondit kellene megmérni, vagy cserélni, hátha az kapacitás vesztes és nem tudja biztosítani a tápot terheléskor. De 275Vac X2 típusú kondi kell bele. Ha ez rendben lenne, akkor a kondi alatti két fekete elkót kell szemügyre venni.
Méregetni csak nagyon óvatosan, mert minden hálózati feszültség alatt van a panelen!
(#) uniman válasza Gigapixel hozzászólására (») 7:43 /
 
Egyszerűbb lenne, ha azt a mikrokapcsolót cserélnéd ki...
Bizonyára több funkciója van, áthidálással nem biztos, hogy megoldható...
Következő: »»   1161 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem