Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrohullámú sütő javítás, magnetron csere, stb.
Lapozás: OK   141 / 142
(#) Ildikó29 válasza uniman hozzászólására (») Júl 19, 2024 /
 
Igen,az működik
Csak amivel indítanám gomb az nem
De a többi gomb sem
Ritkán ha sikerül elindítani
(#) elactrofan hozzászólása Júl 23, 2024 /
 
Üdv!

itt azt írják

4. Csatlakoztasson egy ellenállásmérő műszert a magnetron két kivezetése közé. Az ohmmérőnek 1 Ohmnál kevesebb értéket kell mutatnia. Ha az ohmmérő 1 Ohmnál nagyobb értéket vagy végtelen ellenállást mutat, a magnetron hibás. (De ez nem mindig igaz a gyakorlatban).

én teljes zárlatot vagis 0.00 mérek akkor most mi van a magnetronnal?
samsung mikro 3 éves a magnetron antenna kicsit kékes.
bizti kiment de nem tudom eldönteni hogy mi van a magnetronnal vegyek abból is újat?
(#) uniman válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
A nulla is kevesebb az 1 ohmnál ! Mérd meg milliohmmérővel, ami 1000 milliohmig mér...
Mégis mivel mérted? (Műszer típus szám)?
(#) elactrofan válasza uniman hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
mégis mivel dmm-el
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
Teljesen felelsleges azt méregetni, mert egyrészt olyan "durung kivitelű", hogy az a fűtőszál nehezen szakad meg, rövidzáras meg nem igazán lehet.
Adatlap szerint az meg 3..5 V és 10...30 A tartományban multiméterrel mérve rövidzár, mással mérni meg teljesen felesleges...
(#) elactrofan válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 23, 2024 /
 
Nagyon elmentünk a mérés irányába.
csupán az érdekelne kell vennem magnetront vagy elég csak a bizti, feleslegesen nem szeretnék egy magnetront porfogónak.
Vegyegyek biztit és ha kilövi akkor vegyek magnetront meg még egy biztit? vagy ti mit csinálnátok?
(#) uniman válasza elactrofan hozzászólására (») Júl 23, 2024 1 /
 
A magnetron jó (99.95%) ...a jósnőmtől tudom. De mivel a mikród típusszáma ismeretlen, mert bizti is van 230V-os meg 5kV-os az efféle készülékekben. Persze még trafó, kondenzátor, meg diódák is lehetnek benne, amiket nem árt ellenőrizni.
(#) Kugarb hozzászólása Aug 29, 2024 /
 
Sziasztok!

A mikrohullámú sütőnk nem melegít, egyébként működik.)) Kíváncsiságból kiszedtem a magnetront és a képeknek megfelelően néz ki a vége. Ami azonban késsel lekaparható a kis fém sapkáról. Az 5kV-os biztosíték is elvált, de azt nem tudom, hogy esetleg a kiszedés során történt-e, olyan mintha a vége engedett volna el a két csatlakozó között, nem maga a szál égett el. Nem üvegben volt a szál, hanem csak a műanyag tokban. F 600mA 5kV-os biztosíték volt benne, de ilyet nem találok. Lehet bele 650mA 5kV-ost tenni helyette?
A magnetront még nem mértem, de azt olvastam pár oldallal ezelőtt, hogy az érintkező és a test között nem szabad vezetnie. Van még esetleg amit meg kellene mérni rajta?
(#) Gafly válasza Kugarb hozzászólására (») Aug 29, 2024 /
 
Igazán még magát a magnetront jobban is szét tudod szedni, mi már megtettük, neked már nem kell.
Antennát és átvezető kondenzátort lehet nagyjából magnetronon javítani házilag.
(#) horexx hozzászólása Szept 21, 2024 /
 
Üdv
Nem tudni milyen mikrosütő megadta magát. Női tulaj, távdiagnózis teszt erejéig sem megy. Szerinte tök süket
Van-e egy mikrosütőben a tokozott naqyfesz. biztositékon kívül valami normál méretű üveg bizti, betekerős bepattintós, ami pl. a motort vagy a világitást biztositja
Esetleg ha működik minden csak nem melegit, a nagyfesz biztin kivül lehet más?
Tavasszal lekapcsolta, most nyaralás után halott a gép
Mert már rohanna újat venni, konyha nem azért van hogy olajszag legyen, neki működő mikrosütő kell
Köszönettel
horex
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2024
(#) Gafly válasza horexx hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
Szokott benne lenni.
Szerintem nem távgyógyítás kategória, de nem is agysebészet.
(#) horexx válasza Gafly hozzászólására (») Szept 21, 2024 /
 
10A-es üvegbiztim meg Univom van, megmémi a biztiket, csak a női már rohsanns venni újat. Momdtam, Auchan nyitva estig visszek neki egy újat
Ha nem túl hiszti odaugrok megnézem
Köszi
(#) gyulank válasza Ge Lee hozzászólására (») Csü, 14:24 /
 
Cseréltem magnetront. Találtam neten biztosíték tokot amiben lehet cserélni. Mondjuk annyi a különbség, hogy a 2 vezetéken olyan sapka van ami könnyen rámegy. Nade, elindítom, és szikrázik a kondi ahol a biztosíték rá van dugva, és füstöl a másik oldalon a műanyag foglalata.
(#) uniman válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 6:04 /
 
Negyed év alatt csak ennyi történt? Minek füstöl a "műanyag foglalata"? ...mert a kondinak biztos nincs, a biztinek meg "tokja" van, a magnetronra meg saruk csatlakoznak. Vagy nem?
A kondenzátorral mi a szitu, hány µF , megmérted?
A hozzászólás módosítva: Pé, 6:05
(#) gyulank válasza uniman hozzászólására (») Pé, 6:53 /
 
Dehogy nincs. A kivezetésnél van a 2 fekete műanyagkarika/cső, szóval a csatlakozó foglalata. Abból jön füst.
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 7:31 /
 
A tövéből. Az illesztésnél.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 7:47 /
 
Tehát az átvezető kondenzátort ette meg a fene.
Viszonylag olcsó tétel, sokszor kitárgyaltuk...
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 8:30 /
 
0,971-0,972µF és 1µF van ráírva.
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 8:52 /
 
Egyértelműsítsük a dolgokat! Tehát mikor elromlott, megmértem a magnetron fehér csatlakozóját, az alapján amit írtak, és az alapján rossz volt, és azt írták, hogy olyan hiba van, amit annak a cseréje nem old meg. Még akkor vettem egy másik magnetront, amit ugyanúgy megmértem, és az alapján jó volt, beraktam. Azóta nem próbáltam, most vettem hozzá biztosítékot, és most próbáltam ki. Szóval az átvezető az a fehér csatlakozó az új magnetronon, ami a mérés szerint jó volt? Vagy a nagy feszültségű kondenzátor rossz, ha az füstöl?
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 9:02 / 1
 
Kaphatnánk pár képet arról a kétlyukon füstölő fekete szikrákat vető 1 µF kondenzátorról?
(#) Ge Lee válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 9:34 /
 
Nem emlékszem az előzményekre, de ha a magnetron bevezető csatlakozója volt zárlatos akkor elég lett volna azt cserélni, nem kellett volna az egész magnetront. Most már itthon is lehet kapni, le kell fúrni a négy szegecset ami tartja, kicserélni, 4db 3-as csavarral visszatenni és ennyi.
Ha a nagyfesz kondi füstöl akkor azzal is ott valami baj van, vagy áthúz rajta valami külső szennyeződés vagy maga a kondi rossz.
(#) gyulank válasza Gafly hozzászólására (») Pé, 9:54 /
 
(#) Dino71 válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 12:09 /
 
Látni rajta, hogy egyértelműen áthúz. Ott az alsó nyíltól jobbra a fekete szigetelésen. Csere ez is.
(#) gyulank válasza Dino71 hozzászólására (») Pé, 12:15 /
 
Semmi se látszik.
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 12:26 /
 
Kár ezen agyalni, mert mindenképpen cserélni kell.
(#) gyulank válasza kadarist hozzászólására (») Pé, 13:03 /
 
De ha nem jó, hogy lehet, hogy kb. annyit mértem, mint amit ráírtak? És ha kell másik, milyen jó? Mert mondjuk a régi mikrónak még megvan a kondenzátora, mondjuk kint volt évekig, nem valószínű, hogy pont 1uF, úgy rémlik kevesebb. Meg gondolom, akkor a feszültség legyen minimum 2,1kV, de afelett is jó.
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 13:26 /
 
A másikra 0,98µF van írva.
(#) gyulank válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 14:30 /
 
Most megmértem mindkettőt, 0,978 ami benne volt, a másik 0,958.
(#) kadarist válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 14:37 /
 
Van benne egy ellenállás is, az meghamisíthatja a mérést. Egyébként a pontos érték nem fontos, a lényeg, az, hogy a szigetelése jó legyen, ne húzzon át.
(#) Régi motoros válasza gyulank hozzászólására (») Pé, 15:14 /
 
Elképzelhető, hogy az elkoszolódott bakelit szigetelő részre rakódott olajos zsíros poros rétegen keresztül kúszóutat talál a nagyfeszültség. Nekem is volt egy ilyen javításom, mikor néha néha áthúzott a kondinál az ív. A csúszó sarukat és a kábelét végig be zsugorcsöveztem két rétegben, azóta köszöni szépen jól van, nem szikrázgat.
Következő: »»   141 / 142
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem