Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   65 / 489
(#) pet hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
Üdv!

Lassan fél éve készül az órám de már haladok és kész van... Csak még nem tökéletes...

Össze volt állítva egybe a clock mert különkülön már jónak tűnt. A tápot bedugva viszont kiment az elosztó biztositéka(9Vos elemröl elötte jónak tünt). Pár nap pihenés után sikerült hálózatra kötnöm és kezdtem kisérletezni. Legnagyobb eredmény a távkapcs kibe kapcsolása után felvillantak a ledek. Azóta se...
Megmértem, még mindig megvan-e a fesz a szekunderen de csak ~1,5V-ot mértem. Nem tudom mikor és mi mehetett el. Segitsetek lécci!

...
(#) calibra válasza pet hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Hi!

9V-os elem nagyon sovány ide.Ha kinyomta a biztit a tápról,vagy kicsi a bizti,vagy valahol zárlat van.

Üdv!
(#) pet válasza calibra hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Érthetőbben: Van egy 9Vos elem, azzal ment, aztán egy 12Vos táppal kivitte az elosztó belső védelmét.

De ez teljesen mind1 a kérdésem az lenne, mi okbol nem mérhető elég fesz a szekunder utáni egyenirányitás után?
(#) calibra válasza pet hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Bázison, vagy a propelleren?
(#) kovizozi hozzászólása Dec 20, 2008 /
 
Hali!

Közzé tudná tenni valaki a távirányító 16f628-as pic-hez való hex-ét vagy a sima asm-jét mert amit letöltök eredetit abba csak a 16f84-es pic-hez vannak a hex-ek és asm-be nincs meg csak c-be de azt nem tudja kezelni a micro code studio

előre is köszi! :yes:
(#) Krisz03 válasza kovizozi hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
Hali!

Azt hiszem ezt keresed:
(#) kovizozi válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 20, 2008 /
 
aha
köszi!!!
(#) calibra válasza kovizozi hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Szia!

Én is anno építettem távirányítót 16f628-al,de nemrég vettem egy urc22b univ.távirányítót kemény 390ft.volt az ára.Nem akarlak lebeszélni az építésről,de ennyiért még a pic-et sem szerzed be,és küllemre sem lesz olyan mint egy gyári.Arról nem is beszélve,hogy jobban is műkszik,és nem zabálja az elemet

Üdv!
(#) pet válasza calibra hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
De arra nem mondhatod hogy saját
(#) vicsys válasza pet hozzászólására (») Dec 21, 2008 /
 
Ha kifizette, akkor mondhatja. :bohoc:
(#) Kicsa hozzászólása Dec 22, 2008 /
 
Sziasztok!
Ismét itt vagyok,sajnos a suli miatt nem nagyon tudtam foglalatoskodni az órával. Viszont pár napja elővettem ismét,és nagy lelkesedésemben csináltam neki egy dobozkát. Működik is 'Hálistennek,csupán a Fet nagyon melegszik. Sajnos nem emlékszem hogy melyik bázis progi van beégetve,milyen kitöltési tényezővel. Kérdésem hogy a Fetet (IRFZ44N) cserélhetem-e valami nagyobbra és akkor kevésbé belegedne vagy esetleg 2-t párhuzamosan? Szép borda van rajta érzésem szerint,de ~5 perc után már nem tudom megfogni kézzel.Karácsonyra szeretném a fa alá és ezt a problémát leszámítva kész. Teszek fel délután képeket is majd!
Köszönöm előre is!
Üdv Kicsa
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Nem azért melegszik, mert nem nyit ki teljesen? IRL530-at kellene használni, az logikai szintre is teljesen kinyit.
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Őszintén szólva nem tudom,azt hogyan lehet leellenőrizni? A feszültséget kell megmérni az egyik lábán?
Van itthon IRL530-asom is,mindjárt kicserélem akkor aztán kipróbálom...
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Az IRL530 is nagyon melegszik...
Akkor mi tévő legyek? Valami nagyáramút vegyek?Vagy lehet még valamit ellenőrizni rajta?
Üdv Kicsa
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Mennyi áramot vesz fel a bázisáramkör? Lényegében szinte az összes a tekercsen fog folyni (persze most a motortól eltekintünk, ne is legyen bekötve). Na most ennek ha jól tudom, nem nagyon kellene 0.5A felett lennie.
Ugye van a FET-en valamekkora borda?
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Szia!
Kikötöttem a motort : Stand By állapotban 0.06 A,bekapcsolás után 0.49 A a felvett áram.Hát van egy bordára csavarozott IRFZ44N,az IRL530 meg próbából van beforrasztva borda nélkül de 1-2 másodperces üzemre kapcsoltam csak be,amíg kézzel fogtam a hőmérsékelt miatt. (a fet nem a nyákban van hanem kb 20 cmes vastag kábellel van beforrasztva).Ahogy hirtelen melegedett,lekapcsoltam,olyan hőfokra nem ment fel hogy kézzel ne tudjam megfogni.Nem értem egyébként hogy miért lehet,0.49A,a fetek meg ~10x-esét bírják.Hogy lehet ez hogy ennyire 'megviseli'?
Üdv
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Ez az áramfelvétel még nem vészes, bár nekem kevesebbet vesz fel Vicsys által módosított bázisfájlt használva (hirtelen én sem tudom, hogy abban mekkora a kitöltési tényező).
Szerintem az IRL-re rakd rá a bordát és úgy próbáld. A másik lehet azért melegszik annyira, mert nem bír teljesen kinyitni. Erről könnyen meg is bizonyosodhatsz, mérj feszültséget a Drain-Soruce lábak között.
A hűtőfelületet szerintem ne nagyon fogdosd hosszabb ideig, mert összeszedi a zavarokat. Az is lehet, hogy én rontottam el valamit, de ha hozzáérek a FET bordájához, akkor elveszti a szinkront az óra, és elfordul a számlap. Ezen kívül lehet más hatása is van.
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Ha szemből nézem akkor a középső és a jobb szélső láb között kell feszültsgéet mérnem? Nem találom az adatlapját amiben meg vannak számozva a lábak...viszont a műszer meghülyül,nem mutat semmit sem csak 1est..mintha túlcsordulna...de minden állásban...nemértem egyszerűen...
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Igen azok között.
Uhh, most jövök rá, lehet, hogy a nagyfreki zavarja össze a műszert. Bocsi, akkor ez így nem jó.
Rakd rá bordára az IRL-t, és teszteld, hogy mennyire melegszik a borda, illetve a primertekercs.
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Rábukkantam nég1 hibára,a sok dobozolási művelet között elgyengült a dióda egyik lába és majdnem letörött. megpróbáltam áthajtani hogy megerősítem és a kezembe maradt. Megjavítom ezt,illetve felrakom a bordára az irlt és megnézem...
(#) Kicsa válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Megcsináltam a diódát,meg felraktam az IRL-t fixre de nem lett jobb,talán egy hajszálnyit. Kb 5 perc járatás után a borda olyan meleg hogy még éppen rajta tudom tartani a kezem...Szereljek rá egy ventillátort?
Vagy mit lehet még tenni Szerinted? Esetleg a 220 Ohmot változtatni? Növelni?
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Semmiképpen nem jó ez a melegedés, tehát nem jó megoldás a ventilátor. A 220 Ohm csak a PIC-et védi, a FET-hez nem sok köze van, mert azt nem árammal, hanem feszültséggel kell vezérelni.
Az a dióda, amiről beszéltél, az ugye a FET-tel sorosan kapcsolt? Ennek jó lenne tudni a típusát, mert ide gyors dióda kell. A dióda hiánya vagy lassúsága miatt is melegedhet a FET.
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
A típusa : BYV29. TO220as tokozású,a fet középső lába és a tekercs közé van kötve sorban.Viszont azt nem értem hogy ha megkapja a PICtől az 5V-ot akkor telejsen kinyit és akkor átfolyhatna rajta 40 A is. Viszont az egésznek a felvétele motor nélkül 0.5 A. Tehát ha a 0.5 A-t rákötöm direktbe,szerintem akkor sem melegszik ennyire...
(#) pet válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
szia

Ha a forgó részen meglesz a 12V, primerrel sorba lehet pár ohmnyi előtétet rakni, akkor kicsit kevésbé melegszik. Ha jól tudom.
(#) Krisz03 válasza pet hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Igen, ez helyes, amit írsz, de gondolom sokunknak (nekem is) ellenállás nélkül is megy a dolog különösebb melegedés nélkül.
Mindenesetre meg lehet próbálni, de akkor meg az ellenállás is melegedni fog, szóval minimum 5W-os kell.

Azért én még kíváncsi lennék arra a diódára, hogy miféle?
(#) Kicsa válasza Krisz03 hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Hát az ellenállással az a gond hogy ha berakom,lehet hogy gázos lesz a feszültség : Érdekes az hogy most ha megy az óra,ha z analóg kijelzés be van kapcsolva + rányomom a külső 2ledes piros kört,a belső ledek elalszanak. Szerintem így is határon van a kellő feszültség...mert bármilyen más kombinációban használom,hibátlan,egyedül ennél vagy így hogy kialszanak...
A dióda típusát fentebb írtam,BYV29,én adatlap szerint Rectifier ultrafast diodes írást találtam róla.
(#) pet válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
(#) Krisz03 válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Bizony, ott alacsony a fesz. Csak hát mi miatt?
Annak a diódának jónak kell lennie.
(#) Kicsa válasza pet hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Igen ez az a dióda.


Hát ezt sajnos nem tudom én sem,bár ha a melegedési probléma megszűnik,én már örülök. Lehet hogy a 2 dolog összefügg egymással?
(#) calibra válasza Kicsa hozzászólására (») Dec 22, 2008 /
 
Hi!

Szerintem ne barkácsolj,inkább csökkentsd a kit.tényezőt,és nem lesz több problémád a melegedéssel.

Üdv
Következő: »»   65 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem