Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   381 / 3579
(#) kaszarobert válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ajjaj, már nem is akarok ilyen infrát sem
Megyek veszek mosóport, úgy hallottam ügyesek :whistle:
(#) DuMatyi válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A kilencvenes évek elején lehetett kapni "hagyományos mosópor" márkanévvel egy mosóport... Akkor az volt a szlogen hogy hagyományos mosópor vs. *iopon, *omi, *osia, hasonlók... Valaki emlékszik az idősebbek közül? Akkor én nagyon kicsi voltam. Szerk.: Most sem vagyok nagy: csak 1,78...
(#) DuMatyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
És van benne ecet? Mert csak az ecetes olló veszi ki a foltot! Az az intelligens olló! :whistle: Szerk.: Várjatok, leöntöm az ollómat ecettel... Ha visszabeszél, akkor intelligens!
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Erre a "hagyományos mosópor"-ra gondoltál? De hisz már ez is inteligens, "önműködően..."! Figyeljétek a szöveget!
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Jópofa, de nem erre... Olyan jó lenne, ha ma is ilyen megmosolyogtató reklámok lennének...
(#) kaszarobert válasza Action2K hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Nekem forrasztani segít, tranzisztort cserél, néha idegesítő, túl igényes...
(#) DuMatyi válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A mosópor nem kevered véletlenül össze a nejeddel? Ők szoktak mindenbe belebeszélni... meg osztani az ember fejét!
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Üdv all.
Nem tud valaki ilyen eladó labortápot: Voltcraft ps 2403d?? Újonnan elég húzós ára van, így beérném egy használtal is...
(#) kaszarobert válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
A nejem nem forraszt!


(Bár elképzelem, ahogy hazajön és azt mondja: Drágám vettem Bd249-et, de csak bés volt, egy picit mérges vagyok)
(#) Action2K hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Vágjuk a vakert, mert lazák vagyunk, de mire megyünk vele? Bővebben: Link
(#) zenetom hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Jó estét mindenkinek!
Lassan vége a hétnek. Kissé kijöttem az elmúlt időben az elektróból, már vagy 2-3 hónapja nem csináltam semmi extrát, úgyhogy mostmár felkötöm a gatyát és csinálok valamit
Ez tetszik:
Idézet:
„Drágám vettem Bd249-et, de csak bés volt, egy picit mérges vagyok”
Szép is lenne...
(#) wg_kezdo hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Újabb OFF az OFF-on belül:
Adott a következő probléma:
SZintiről felveszek mondjuk egy dob szólamot a laptopra.
Majd szeretném felvenni a következő szólamot úgy, hogy közben hallom az eddig felvetteket.
Majd a következőt stb...stb...
Első megközelítésben találtam egy programot ami képes is erre csak el vannak csúszva a felvételek.
Ez a hangkártya miatt lehet?
Mit lehet tenni?
Lehet külső hangkártyát vagy valamit illeszteni a laptophoz, hogy javítsak a helyzeten?
(+ kérdés: Ennyire hülye vagyok a számítógépekhez?)
(#) DuMatyi válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Szakközépben volt két tanár. A nő engem is tanított. Villamosmérnökök: Házaspár! Videotonban dolgoztak... Nagyon becsülöm őket!
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Milyen programmal dolgozol? Ajánlom a Cubase-t!
Midiről van szó? Az elvileg nem csúszhat el!
Ha audió sávval dolgozol az már gázosabb. Fontos, hogy lehetőleg a hangkártyád max mintavételezési frekijével dolgozz:pl 48khz!
Milyen Asio-drivert használsz? Ajánlom: asio4-all progit.
A hangkártyád ful duplex-es legyen, azaz egyszerre tudjon lejátszani, meg felvenni. Asiodriver szinkronreferenciáit többféleképpen be lehet állítani, laptoppoknál néha elég nehéz, de általában sikerül. Nézd meg a felvett audiósávot, hogy a megfelelő ütem kezdeténél van-e. Használsz takkot? Az nem csúszik? Kvantáld ki ha midi az összes hangot, ha audiósáv akkor egy konkrét hullámkezdettől.
És még so sok válasz létezik a kérdésedre


Külső hangkártyából nagyon kevés támogatja az asio-szabványt!!! Az esetek többségében a külső hangkártyák dévédézésre jók, (még ha ugyanazon tipus beépíthető változata tuti jó lenne) vagy csillagászati az áruk.
(#) Lacika hozzászólása Jan 29, 2009 /
 
Kezembe került egy régesrégi orvosi könyv reprint kiadása. Ez az egyetlenegy kép (fotó?) amely valamilyen módon kapcsolódik az elektronikához. Gondoltam közkinccsé teszem.
A képen levő felirat fordítása: 9.-ábra, orvosi vizit röntgensugár segítségével.

rövi.pdf
    
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
takt-al néztem meg, hogy el van csúszva.
Tud egyszerre lejátszani meg felvenni is, csak olyan, mintha lenne egy puffer előtte és ezért csúszna.
Azt hittem a windows beállítással van a probléma.
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ja a válaszok:
Nem midivel sajnos nincs kábelem meg eddig még soha nem sikerült életre keltenem.
asio az mi?
elvileg full duplex.
(#) DuMatyi válasza Lacika hozzászólására (») Jan 29, 2009 /
 
Ez valami cseh vagy szlovák könyv... Ha jól sejtem, a 20as évekből. Akkoriban állóanódos, fókuszált röntgen csöveket használtak. Azt jelenti: úgy van kiképezve a röntgen cső anódja, hogy lehetőleg a kevéske sugárzás egy helyre koncentrálódjon. A katód fűtött. Kevéske, mert kis árammal dolgoztak a csövek, nem volt hűtés... Az a baj, hogy a röntgen orvosok fél év-egy év után elkezdtek fogyatkozni... Aztán gondoltak az ólomköpenyre, mint sugárvédelmi eszközre... Az ernyő pedig cinkszulfidos üveglap, és a vizsgálatot félhomályban végezték, mert a fluoreszkálást csak így lehet észrevenni.
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Mi a programm neve? És van puffer! Jobb programokban be is lehet állítani, hogy mekkora értéke lehet, és ez a csúszások miatt is fontos lehet. Egyébként meg a felvett wav sáv utólag is beszinkronizálható, odahúzható lehet ahova kell, bár ehhez kel egy kis rutin. Nézd meg első körben a mintavételezési frekit, de ha valóban zeneszerkesztésre adod a fejed, és komolyan érdekel, akkor szólj!
Előfordul, hogy a takk csúszik el, különösen ha a mikroszoft hangképző a midi kimeneted. Próbáld meg audió takkal...
(#) gyerek67 válasza DuMatyi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Ha a "rögönyorvosok" elkezdtek fogyatkozni, akkor az a kevéske sugárzás nem is lehetett olyan kevéske...
Egyébiránt, a lakosság sugárterhelésének legnagyobb részét ma is a tüdőszűrés okozza.
(#) Gafly válasza Lacika hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Nagyon jok a regi konyvek.
Nekem nem reprintben is van rontgenrol. Annyira elvezetes olvasni es barmennyire is meglepo az alapok nem valtoztak. Azert nagyon tudtak az "oregek" is...
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Régóta zenélek és komponálok csak eddig különböző trackerekkel csináltam és volt kb 7 év kihagyás is.
Most van egy Yamaha PSR-275 szintim és azzal próbálom a szólamokat egyenként feljátszani.
Audacity-vel próbálkoztam eddig.
Átnézem a dolgait.
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Ja még annyi, hogy most beállítottam és jónak tűnik csak amikor a vonalbemeneten játszom valamit azt nem hallom. (a másik laptopomon amit bejön hallani is vagyis összekeveri).
Talán megoldást jelenthet, ha elosztanám, vagyis a laptopra is menne jel meg egy hangfalra is. (csak nem tudom hogyan kell megcsinálni, hogy normálisan szóljon is)
(#) kaszarobert válasza wg_kezdo hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Jobbra lent a tálcán hangszóróikon. Külön lehet a felvétel és a lejátszás hangerejét választani. Esetleg ki van némítva a visszahallgatás

Aranyos a program, lényege, hogy ingyenes!
(#) huba hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Nincs szerencsém. El lehetek árkozva. Most próbálom ötödszörre ugyanazt a nyákot megcsinálni és sehogy se jön össze. Se fotó, se vasalás. Ez nem az én hetem. :whistle:
(#) titi hozzászólása Jan 30, 2009 /
 
Ez az 1976.-ik hozzászólásom... -Mi ebben a pláne? 76-ban születtem...

Huba! Ne add fel! Alkoholos filc-el, szabadkézzel próbáltad már?
(#) huba válasza titi hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Ahoz sajnos túl nagy és smd.
(#) titi válasza huba hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Á, SMD-t is lehet kézzel rajzolni, csak biztos kéz kell hozzá, vonalzó, esetleg egy kis "kézremegésgátló"
Ja, és persze türelem a "nagy"-hoz.
Mindenesetre majd szorítok!
(#) wg_kezdo válasza kaszarobert hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Átnéztem semmi sincs elnémítva. A felvétel megy így is csak nem hallom amit felvesz. Utána mikor lejátszom természetesen szépen visszajátsza.
Lehet, hogy gagyi a hangkártyám?
(#) Frankye válasza Gafly hozzászólására (») Jan 30, 2009 /
 
Ha már könyvekről van szó: Megjelent a Teszkó Titok 2.
Következő: »»   381 / 3579
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem