Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   483 / 2208
(#) djhans válasza Norbi1004 hozzászólására (») Márc 24, 2009
Ezt a rajzot én rajzoltam és tettem fel ide a Hobbielektronikára. Valaki innen vitte át a másik oldalra. Nekem sztereóban van megépítve. Be lett mérve és meghallgatás után is mondhatom hogy nagyon szépen szól. Többen már megépítették. Fojtó nélkül sincs benne brumm. Valami huzalozási gond lehet nálad.
(#) mark.budai válasza nyikolaj hozzászólására (») Márc 25, 2009
Akkor megkeresem Neked a jövőheti számokat, jó? 5-öst vegyél, abból kerül sztereóra is !
(#) mark.budai válasza djhans hozzászólására (») Márc 25, 2009
Ha annyira ráérek, megépítem ezt a rajzot is, és meghallgatom.
Szerk.: a múltkor az volt a probléma, hogy fordítva kötöttem a hangszórót . Egy ilyen jó rajz PP-ben sem lenne rossz !
(#) EcoPityu válasza Schins hozzászólására (») Márc 25, 2009
Idézet:
„Ha már tt vagyok megkérdezem hogy van a forumozók között oylan aki csinál eladásra szánt csöves erősítőket 50W tól felfelé??”


Szia!
Ha lenne időm, én akár meg is tehetném...anyag van hozzá.../több mint idő/

Gitármotyó, vagy sztereó érdekelne??

6P45sz /100w/ 4db PL504 /80-100w/ GU50PP/120w/4db6P14P v.EL84/50w/ 6db PCL86/45w/, igazából a lehetőségek tárháza tárul elénk!
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 25, 2009
Találtam a kimenőkön 4Ohmos leágazást. A hangszóróim 6 Ohmosak, eddig 8Ohmmal hajtottam. Mi történik, ha 4-el használom? Próbaképp átkötöttem 4-re és a magasak szerintem jobban előjöttek.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
Most dobozoltam be a második 6F12P -vel készített csöves phonot . Az előzőt "elkobozták" , csinálnom kellett másikat
(#) Danaman válasza l48 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Hát az tökéletesen megfelelne
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Márc 25, 2009
Én a helyedben követelném a jogdíjat. Ejnye már, hogy csak úgy lopkovicsolják az általad kikísérletezett kapcsolást.
(#) Gubán_Gábor hozzászólása Márc 25, 2009
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a hétvégén kapok próbára 2 db GU81M adócsövet, és találtam hozzá egy kapcsolási rajzot, amiben triódának kötve üzemel SE-ben, és 700W kimenőteljesítményt produkál.
A kérdésem az lenne, hogy a rajzon szereplő 6sz33sz-t ki lehet e váltani valami módon GU50-es csővel, és ha igen, akkor az anódfeszültségén kívül módosítsak e valamit(értem ezalatt katódellenállás, és a többi), vagy ha negatív előfesszel is megoldható lenne, akkor úgy még jobb lenne, mert akkor nem kell akkora ellenállás után szaladgálnom.

Ha valaki tudna segíteni, esetleg módosított rajzot küldeni, azt nagyon megköszönném, mert mielőtt nekiesek az 1500V-nak azelőtt szeretném tisztán átlátni és ha jó a megoldás, akkor meg is építeném

GU81M SE.pdf
    
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Nagyon szép, az enyém ilyen biztos nem lesz sohasem.
Ez az SP-8-hoz viszonyítva mennyire állja a sarat.
A TSC kiterjesztést mi nyitja meg, ma raktam fel a progit, de ha jól látom az csak SCH-t nyit, vagy nem telepítettem mindent, amit kellett volna ?
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Szép munka és a képek is nagyon jók.
(#) sturbi válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Márc 25, 2009
Erre a kapcsolásra biztos nem írtak 700 W-ot, valamit félreérthettél. Max. 30-40 W lehet a primerre leadott teljesítmény (nem mintha az nem lenne elég ütős, de Pakssal egyeztess bekapcsolás előtt majd. ).
700 W esetleg oszcillátorként lehetséges, emberes feszültségekkel és áramokkal, nagyfrekvencián, pentódásan.
A 6C33C helyett nemigen lehet jó a GU50 szerintem, még ha átalakítod a kapcsolást, akkor sem. A 6C33C kicsi impedanciával fürgén képes meghajtani egy nagyteljesítményű rácsáramos végcsövet is, a GU 50 ezt nem hiszem, hogy tudja akármilyen kapcsolást csinálsz hozzá.
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Ez látványnak sem rossz.
Az eddigi építkezéseim inkább csak a fülnek készültek ("csúnya" fekete műszerdobozokba), de amit itt néhányan produkáltok, az már túlmutat a puszta hangzásvilágon. Ezek kézműves remekek.
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
TINA 6.0 angol verziója nyitja meg , sajnos abban rajzoltam meg , így a magyarított válozat nem kezeli .
A lemezen mind két program rajta van .
Ha telepítetted akkor csak másold be , vagy ha az asztalra kimeneted az SCH-t simán áthúzhatod az egérrel a progi ikonjára és már nyitja is .

Köszi .
Tiéd is biztos szép lesz és nagyon jó is .
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Köszönöm , ezt a dobozt leegyszerűsítve , kevés melóval hoztam össze , az SP8 dobozával sokkal több munka volt .
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 25, 2009
Köszönöm .
Csak a rozsdamenetes lemez dobja fel egy kicsit , sajnos furatokat készíteni bele eléggé nehéz , de a többi művelet egyszerű és gyorsan elkészíthető .
(#) CIROKL válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Ez nagyon szép ! gratulálok tökéletes műalkotás !
Idézet:
„Az előzőt "elkobozták”
Erre is nagyon vigyázz mert könnyen ugyanarra a sorsra jut mint az előző ? Ugyanis ez írígyésre méltó !
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 25, 2009
Most látom , hogy az összahasonlításra vontkozó kérdésedre nem válaszoltam.
Nem tudom igazán megmondani melyik a jobb , ennek a basszus tartománya nekem picit jobban tetszik , kevésbé dinamikus , de részletezőbb .
PINK FLOYD nekem ezen az igazi ..

Doboza egyszerűsége így látszik igazán .
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 25, 2009
Köszönöm .
Meghallgatásra kölcsönöztem és nem került vissza , persze az én beleegyezésemmel .
(#) mp3maker hozzászólása Márc 25, 2009
Régebben szó volt csöves rádió áthangolásáról, (ecc 85-ös induktív hangolású URH egység) találtam egy táblázatot ha valakit még érdekel a téma.
(#) rhesus23 hozzászólása Márc 25, 2009
Tegnap kireszeltem a sasszit és lehet kicsit közel vannak a végcsövek (6l6) egymáshoz. 5cm-re van a középpontjuk egymástól. Az még elfogadható?
(#) rhesus23 válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Egy kép...

6p3s.jpg
    
(#) mark.budai válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Szerintem jó az úgy! Igaz egy kicsit messzebb lehetne, de nem nagy ügy. Nem szórják meg egymást .
(#) CHZ válasza rhesus23 hozzászólására (») Márc 25, 2009
Szerintem közel van , hőmérséklet miatt ez a távolság már negatív irányban határeset .
Esztétikailag sem kedvező .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Akkor inkább odébbtenném 10cm-el.
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 25, 2009
Az 5cm nem lenne rossz , ha a csövek kerületüktől lenne mérve és nem az origóból .
Sajnos nem kis munkával már kész a váz .
Talán ha a foglalatok körül szellőző furatokat készitene , segítene valamit .
(#) MrBrown válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Szia, volt már fent ilyen kép és azt nyilván dícsértem ezért most nem teszem , viszont hol sikerült ilyen sárgaréz 3-as imbusz csavarokat szerezned (annak látszik)?
(#) rhesus23 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 25, 2009
Arrébb csak akkor teszem, ha sikerül valahonnét rézlemezt szerezni. Még egyszer ezt a vastag acéllemezt nem reszelem ki.
(#) CHZ válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 25, 2009
Jól látod imbuszfejű a csavar , roncs autós végfokból bontottam , csak ez volt benne érték .
Lehet , hogy az ECL86 PP is csak ilyen egyszerű kivitelű dobozt kap .
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Márc 25, 2009
Idézet:
„Egyszerű kivitelű”

Szép doboz ez! Én a helyedben mindent ilyenbe raknék, amit építek !
Következő: »»   483 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem