Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   65 / 399
(#) lapose válasza bodnar00 hozzászólására (») Aug 8, 2009 /
 
Szia!

Szívesen!
(#) stereo hozzászólása Aug 12, 2009 /
 
off:
Régen volt egy apróhirdetés ahol kompletten volt egy eladó quad. Előfokkal végfokkal trafóval dobozzal.
Telefonon is beszéltem az eladóval mondtam neki hogy hívom még de elvesztettem a telefonszámot.Nem tudja valaki ki volt az eladó?
Köszi! Hello!
(#) bendoroland hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Sziasztok.Nekem van egy quad 405-söm és az a baj vele hogy torzít nagy hangerőn, az erősítő 2*40v-ot kap én már átnéztem mindent de nem tudom hogy mi lehet a baj A válaszokat előre is köszönöm
(#) SALáta válasza bendoroland hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Nem hajtod túl? Nem lép be a védelem? Esetleg ha van hangszóróvédő? Ha belép a külön hangszóróvédő akkor a relé gyorsan fel le kapcsolgat, ilyen nekem már volt.
(#) bendoroland válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Nincsen hangszóróvédelem. Ja és kis hangerőn tisztán szól!
(#) CIROKL válasza bendoroland hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Szia ! Mit értesz nagy hangerőn, mert 2*40 volttal ne is várj csodát ! Ezzel a tápfesszel olyan 40Watt környékén muzsikál az eleve nem is lehet egetrengető hangerő ! Több mint valószinű túlvezérled a bemenetét és aztán az a torzítás . Túlvezérelt bemenetnél igen csak beindul a védelem és akkor elég szépen négyszögesít ám !
(#) highand válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
2*40 V-ról 8 ohm-on is tudnia kellene 80W-ot.
(#) SALáta válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Nekem az lenne a kérdésem eredeti tungsram 2n3055 ökkel mennyi a megengedett tápfeszültség, 30 V? Ekkor a kimenő teljesítmény 8 ohmon 30 V ra nézve 40-60W, 4 ohmmal terhelve kicsit több mint a duplája?
(#) CIROKL válasza SALáta hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 
Eredeti 3055-ök kel 40 Voltról nyugott lelkiismertettel használhatod nálam anno évekig ment 3055-tel +-40 Voltról !
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
A 2 wattos csövest hallgatom és az asszony szólt, hogy halkítsam le mert nagyon hangos.
Annak 40 wattnál azért többnek kéne lennie.
Nekem +-50voltról 125wattot tud 4ohm-on
+-40ről tudnia kéne a 100-at.
8ohmon hallgatom most és fél hangerőnél a szomszéd jön át csákánnyal, hogy halkítsam le.
:gun:
De azért van benne egy 1kW-os trafó meg némi puffer úgy 120.000uF.Nem igen szokott lefulladni.
(#) Nagy Tamás hozzászólása Aug 15, 2009 /
 
Hali! Az én quad-om (urbános) +-46v mellett szinuszosan 8 ohm-on 110w-ot ad a kimenetre.(saját mérés)
input 0,8v
És szintén jókora puffer elkókkal .(oldalanként 80ezer mikró)
(#) ngyzoli válasza Moszkvai hozzászólására (») Aug 15, 2009 /
 
Az már becsületes tápegység,kolléga! Akár tíz végfokot is elhajtana.Áll egy olyan elmélet is,h azért nem árt,ha a végfok egy picit "meg tudja rángatni"a tápot...2X50voltnál 4ohm-on valószínűleg jóval többet tud,mint 125W,az 1kW-os trafó pedig már nem nagyon hagyja rángatni magát...
Az állandósult kimenő teljesítmény alig függ a pufferektől,a feszültséget mindenképp a trafó fogja tartani.A 15-20W-os gainclone-hoz 4-600W-os táptrafót,és csak néhány száz µF-nyi szűrést használnak egyesek,állítólag rendkívül dinamikus,"gyors"lesz tőle a hang.Végülis van benne ráció...
(#) Nagy Tamás válasza ngyzoli hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Hát én nem vagyok egy nagy ász,de szerintem 100w os erősítőben párszáz mikro puffer nem szedi ki a a brummot sem. Vagy igen?
(#) bajtaig hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Szevasztok Mesterek!
Az Urbán féle 200 W-os quadnak mekkora max. tápfeszültséget adhatok, ha 8 ohmon 200 W-ot akarok kivenni belőle?
(#) Szebence válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ne az én válaszomra alapozz, de én valami 63V környékére emlékszem egyenben.
(#) bajtaig válasza Szebence hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Kösz az infót,van egy frankó 630 VA-es szalagmagos trafóm,üresben 230 V primerfesznél +,- 65 V-ot ad üresben ,egyenirányítva,pufferelve,szerintem kicsit sok.
(#) zoly15 válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Esetleg megpróbálhatsz belőle letekerni.
És az nem +-65V hanem 2X 65VAc!
(#) bajtaig válasza zoly15 hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Sajnos nem lehet letekerni,műgyantában van.
A 2*45V AC kb +,- 65V egyen ,egyenirányítva,pufferelve!
(#) djgombi válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ez a trafó jobb lenne a 200 wattos quad-hoz. A 100-ashoz ez a fesz nagyon sok!
(#) bajtaig válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Azzal kezdtem hogy az Urbán féle 200 W-os quad,tehát
MJ15003.
(#) djgombi válasza bajtaig hozzászólására (») Aug 16, 2009 /
 
Ahhoz ez a trafó tökéletes teljesítménybe és fesz-ileg is.
Ezzel olyan 8 ohm körül tudja a 200-at majd.
(#) bajtaig hozzászólása Aug 16, 2009 /
 
Köszönöm a véleményeket.
bajtaig kilép.
(#) ngyzoli válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
[OFF]100W-hoz valóban kevés párszáz mikro',de itt konkrétan a gainclone-ról esett szó,az 50W-ot tud maga az ic,de 20-25-nél többet nem illik belőle kivenni.Ezen ic-knek a közös módusú zavarelnyomása a belső kapcsolásnak köszönhetően 80dB környékén mozog,ami több,mint kiváló érték.Egy ismerősöm sokat "játszott"ezzel az ic-vel,s 2X10 µF-nyi(!!) szűréssel vezérlés nélkül brummnak nyoma sem volt(...),a végleges verzióban 3-400 mikró-t hagyott benn,szerinte így szólt a legjobban.
(#) MD_Pepe válasza pestside hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
"Ha még pontosabban akarunk fogalmazni, a diódahidat alkotó diódák kapcsolási zajait nyomják el azok a kondik. 1nF...10nF-os nagyfesz (500V) kerámiakondikat érdemes alkalmazni, lehetőleg NP0 anyagból."

Mostanában építeném be ezeket. Két kérdés merült fel bennem:

1. Miért kell 500 V-os kondenzátor, ha ez már a trafó 36 V-os szekunder feszültségén üzemel?

2. Az NPO (NP0) kondenzátornak a hőmérsékleti stabilitása jó, ha jó az információm. Mégis, mennyire fontos ez ebben az alkalmazásban? Mi történik például akkor, ha melegszik a kondenzátor és 10 nF helyett 15 lesz?

Köszönöm,

Pepe
(#) otlm válasza bendoroland hozzászólására (») Aug 24, 2009 /
 
A quadban van beépített túláram védelem, valószínűleg ez idő előtt behatárol. Leggyakrabban a 0,09 ohmos huzalellenállás hevenyészett beállítása miatt szokott ez előfordulni, de más oka is lehet.
Próbára kiiktathatnád a védelmet és nézd meg hogy akkor is torzít-e.
(#) bajtaig hozzászólása Szept 5, 2009 /
 
Szevasztok mesterek! Az a kérdésem hogy ezt a quadot lehet e +/-55 V-ról járatni ? APT 100-as trafóm van és az annyit ad.

quad.jpg
    
(#) Szebence válasza bajtaig hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Milyen típusú a végfoktranzisztor?
(#) bajtaig válasza Szebence hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
2N 3773
(#) Szebence válasza bajtaig hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szerintem lehet, de várd már az okosabbakat is, hogy megerősítsék a válaszom.
(#) lapose válasza bajtaig hozzászólására (») Szept 5, 2009 /
 
Szia!

8 ohm-ra lehet. 4 ohm-ra érdemes két pár tranzisztort rakni.
Következő: »»   65 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem