Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF3 - 6 végerősítő
 
Témaindító: isamisa, idő: Nov 20, 2006
Lapozás: OK   3 / 70
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Most megint szétszedni és összerakni k...va macerés 4 alkalommal raktam össze és szedtem szét.

És nem válaszoltál a kérdéseimre
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 3, 2006 /
 
Ez a te gondod. Írtam hogy 14VAC-ra lenne pont jo.

Én ha a helyedben lennék kipróbálnám ugy ahogy van, gondolva arra hogy biztos lemegy egy kicsi a feszből ha belekötöm az áramkörbe. Fél volt mínusz jó is lenne.

Hogy müködne e? Müködne, kérdés hogyan. Olvasd el rendesen a leírását a a VF3-nak.
+-20V-ig birja a müveletierőssítő. A max áramfelvétel 2A.
Ezekből adódik a necces tényező ha úgyhasználod a trafót ahogy van, esetleg tönkremegy az Ic. De ha stabIC-t raksz bele akkor az fog megpusztulni ha ráküldöd csontra egy 4Ohmos hangfalal.
Itt már a hangfalad bánhatja. Féltápfesz kerül a kimenetre és szétég a tekercse...

Mond: mire nem válaszoltam??
Nekem egy próbát megérne egy rosz hangfallal, pót IC-vel.
Isa
(#) dbase hozzászólása Dec 4, 2006 /
 
Nem tom mit szarakodtok pár volton, csak az IC nem bírja, azt le kell ugyan ugy stabilizálni zenerrel, meg ellenállásál, mint a VF2-be is megtörtént és kész is. Max nagyobb lesz a Watt a nagyobb fesztöl.
(#) isamisa válasza dbase hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
De itt egy kicsit más a helyzet mint a VF2-nél.
Szerintem útban lenne a zéner. Én is gondoltam rá amugy.

De én sem sza*kodok vele. Felesleges alakítgatni a kapcsolást ha csak le kéne tekerni egy voltot a trafórol...

De ez meg olyan dolog amit Müszinek kell megoldania. Én sem nagyon akarok helyette gondolkoni. Azzal csak önálótlanságra tanítanánk...

Ugyhogy kedves Müszi: Olvasd el a 7815-ös vagy akaármelyiknek a PDF-jét hogy rájöj mit is csinál. És a zener diódárol is olvas. Azt akkor gyere elö egy ötlettel. Ne csak annyival hogy ha ezt berakom müködne??

Amúgy mire jutottál eddig? Mi van a trafóval??
Hali
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
Figyeljetek egy kicsit:

1 Az AC feszt egyenirányítom+pufferolom

2 Mivel a tápot rettentően felba...a a feszt ezért teszek a negatív és pozitív táp közé egy-egy izzót és az majd leviszi 15 Vra megint és ennyi!

[off][b]bele nyúltam. szabi83
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
aaahhhaa
beteszel mondjuk egy 100Wattos ízzót igaz??
így tervezted?? Tudod mi fog akkor történni? És valójában miért esne a fesz?? Ha esne.
:banplz: ( csak viccből)

Első lépés:
Olvas: Cikk 1
Cikk 2
Cikk 3
Cikk 4
És az eggyik legfontosabb Cikk 5
Ha ezeket az alapokat elolvod és behelyettesíted az adatokat amiket most használni akarsz akkor megfogsz világosodni..:wave:
(#) szabi83 válasza Müszi hozzászólására (») Dec 4, 2006 /
 
ha égővel leterheled a trafót, akkor az erősítő torzítani fog, mert NEM kap elég áramot!!

Ha feltekered a hangerőt, akkor úgy is leesik a fesz, mert akkora az áramfelvétel! például egy üttős basszusnál lehet ez!

üdv
(#) Müszi válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Nem úgy gondoltam!!!

Éppen csak akkorát teszek be hogy leszívja a kondi által felnyomott feszt (szofita izzó pl.)
Már látott a haverom hasonlót csöves erősítőkben!

KISTELJESÍTMÉNYŰ!!!
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 5, 2006 /
 
Akkor mond meg a pontos típúsát és a teljesítményét, működési feszét.

Az én rokonomnak a barátja, hallotta a második unokatesvérének a növérétől egyszer nagyon régen hogy hogy néz ki a zsíroskenyér...

a csöves erősítők más tészták.

ehhez már nem akarok többet hozzáfüzni.
egyenírányísd és pufferel.
Mekkor a tényleges fesz? Ennyit mondj már meg...
Isa
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
+-21 VDC-re b...ssza fel 2 k...rva 4700 µF 2 kondi.
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Meg annyi még hogy QUAD405-be is ilyen IC volt és rajt volt 2 db Zener. (+-50VDC-ről húzza le)
Nézz csak meg egy QUAD kapcsit!!!
(#) Müszi válasza Müszi hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Nézd csak a bekarikázott részt:

kapcs.gif
    
(#) isamisa válasza Müszi hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Szerintem rakd rá ugy ahogy van. Ha elszál az IC akkor tedd bele a zénert meg az ellenállást, és a kondit.

Ha ez megvan írjál.

Amikor lemszimuláltam a kapcsit úgy emlékesztem hogy kisebb a fesz az IC lábain.
Érdekes módon most lemértem hogy mekkora fesz van az IC két lábán.És a tápfesz nekem 18,4VDC ehelyett az IC lábán 14.4.
És a szimulációban is annyi volt.
Szal kösd rá....
Isa
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Helló

Ennek az icnek 5volt kell nem? Zener helyett sima 5 voltos stabkockák (7805,7905) az ic elé megfelő megoldások?
(#) MaSTeRFoXX válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Szerény megérzésem szerint azért nem jó ha csökkentjük az IC tápfeszét, mert akkor kevésbé lesz kivezérelhető a műveleti erősítő, kisebb kimenő feszültséget tud csak szolgáltatni a kimenetén, vagyis nem hajtja meg eléggé a FETeket.... tehát kisebb a kimenőteljesítmény
(#) Master_of_the_web válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Ebben igazad van! meg most néztem a datasheetet, hogy akár 20 voltot is elbír. nekem meg 18 voltos tápom van

üdv
WM
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
Helló!
Nemtudjátok mennyiért és hol kapható ilyen szerelhető rack? És hogy mindjárt adnak hozzá tekerőgombot is, amit rá lehet tenni a potik végére, vagy azt külön kell megevnni?

Ja, és ez nem pont ehhez van, de VF2-vel mennyi teljesítményt lehet elérni 15v-on 8 ohmos hangfalakkal? Ugyanannyit mint ezzel?

vf2_elol.jpg
    
(#) MaSTeRFoXX válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Ez egy sima rack-es műszerdoboz, pl a RET-nél lehet kapni, bár nem olcsó
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 6, 2006 /
 
igen, csak a műszerdobozra godoltam. Amúgy án is erősítőt tennék bele, gondoltam jól mutatna egy ilyenben..
(#) MaSTeRFoXX válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Az enyém (tda7294) is rackben van
Eredetileg egy tesla gyártmányú csöves szignálgenerátoré volt a doboz, sok meló volt vele de jó lett. A fa oldallap csak a rack-es kinézetet "burkolja"

P1000540.JPG
    
(#) Master_of_the_web válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Dec 6, 2006 /
 
Nagyon tetszik! grat!
Nekem a VF2-es erősítőhöz kéne. utánanézek milyen árban vannak az efféle dobozok...

üdv
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 7, 2006 /
 
Helló

Esteleg van valakinek Vf3-hoz Nyákterve?
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
ennek a témának az első hsz-ban van...
(#) Master_of_the_web válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Oopsz, télleg Elnézést!
És még azt szeretném megkérdezni, hogy kell-e hozzá kppanásgátló, vagy anélkül is biztonságos?
(#) szabi83 válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
kell elé, nem drága cucc, és jobb lesz a hangfalnak is
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Hi
Én nállam a sok pufferkondi miatt elég hosszan szól még kikapcsolás után is.

Kevesebbel nem próbáltam pedig elég lene kevesebb is.(most 20'000µF-al van) Akkor lehet nem is kéne koppanásgátló. De ártani nem árt...

Itt egy újjabb nyák, egy kis módosítással, ebben már nics átkötés:
Hali

vf3mod.lay
    
(#) Müszi válasza isamisa hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Bekapcsoltam!!!!!!!

A fetek füstöltek aztán még eldöntöm, hogy röpül-e a kukába...
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 7, 2006 /
 
Jaj, de jó éppen jókor néztem fel, éppen már nyomtatni akartam a korábbi nyákot, de így már mindjárt az újat tudom megcsinálni

Amúgy 10000 mikrós pufferkondik vannak a tápomon (szimetrikus)

Amúgy el tudnátok mesélni, hogy kell bekötni a koppanásgátlót?

üdv
WM
(#) isamisa válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Dec 7, 2006 /
 
Hi
Szerintem ne használj 10eµF-osat. Elég lesz két 4700µF-os simán.

Nem találtam a topicot. lehet nics is. Úgyhogy ide berakom annak a hangfalvédőnek a nyákját amit most csinálok én is. A kapcsolások közt megvan a leírás. De a jelölések aszem egyérteléműek. A végfokról a pozítív ágat kell megszakítani a relével.

Müszi: a FET-eknek nem szabadott volna szerintem elszálnia. Legalábbis nekem amikor elszált az IC a fetek nem halltak be.

Amúgy nem írtam le de azt reméltem elolvastada VF2-ő leírását. Abban nem véletlen van hangsúlyozva hogy a tápvezetékek a FET-ek lábaira közvetlen csatlakozik. Ez azért fontos mert ha nem akkor könnyen gerjedhetnek. A készítő szerint nem megfelelő hűtéstől és gerjedéstől száltak el neki Fetek.
Bár elnézve a nyákodat simán előfordulhatott más hiba is.
Üdv
Isa
(#) Master_of_the_web hozzászólása Dec 7, 2006 /
 
Helló!
Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban:
Tehát akkor a +12V és a GND re megy az egyenirányított tápfesz
A BE és KI Pontoknál kel megszakítani az erősítő + ágát.
A relé alapból behúz, és ha megszűnik, a tápfesz a relé old, és megszkítja a végfok táplálását.
Nos, ha ez így menne, akkor valamit nagyon félreértek, mert ezt akár egy sima relével is meg lehene oldani.
Ennek a sok alakatrésznek meghát vmi funkciója is van, tehát biztos vmit félreértek, bocs sz értetlenségért, de valahogy nnem jövök rá, hogyan védi meg ez a hangfalat
Következő: »»   3 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem