Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   125 / 607
(#) roland0327 válasza martin96 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
és hogy oldjam meg h ne gerjedjen?meg mitől gerjed?
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
tettem rá jelet de nincs semmi mit csináljak ? nem működik:
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Van már hozzá rendes nyákod? Sok múlik ám rajta. Milyen tápja van?
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Még nincs meg a nyák. A táp az egy 200W-os trafó 25A/350 egyenirányitó és 4 db 6800µF/63V kondi.
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Ez már szinte hihetetlen hogy nem akar működni
Valami fene nagy átok ül azon az erősítőn...
Nem tudod elvinni olyas valakihez, aki csinált már ilyet?
Kiváncsi lennék rá és szívesen megnézném, de Putnok az eléggé távol esik tőlem.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Holnap már talán lehet meg tudom csinálni a nyákot és majd lehet jó lesz mert ez igy tényleg elég gány.
(#) ptesza válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szerintem is ,kell egy jó nyák, mert a sok kinyírt ic nagyon elveheti az építőkedvet.
(#) DJmike hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Hello! Egy kérdésem lenne, a potit úgy kötöm be, hogy bal szélső és a középső a bemenő jel a a jobb szelső pedig a föld?
Illetve az in ground jelét össze kell kötnöm a táp földjével?
(#) Bassmester válasza DJmike hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hangerőpotit? Ha lefelé állnak a lábak és feléd áll a tengely, akkor a bal oldali a GND, középső a kimenet és jobb oldali a bemenet. Az dobozolástól függ hogy mit hogyan kell földelni. Szerintem ne kösd a tápföldre a bemeneti GND-t, ha sztereó poti, akkor a poinál sem kell összekötni, viszont a dobozon lévő bemenetnél igen. A dobozra sehol ne kösd rá a GND-t, csak a védőföldet.
(#) MPedro válasza DJmike hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia !

Poti bekötése

Pedro
(#) DJmike hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Miféle kondik ezek? Dobnál fel róluk egy képet?
(#) misi89 hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Helló. sürgős segítségre lenne szükségem.
Megépítettem az erősítőt(TDA7294 hidalt). Monoban használom. De a kimeneten egyenfeszültség van. és nem tudom mi okozhatja. A mikroshop-os nyákot építem persze házilag készült. többször is átnéztem és nem tudok rájönni hogy mi a baja. Táp: 2x30v ami pufferelve és terhelve kb 42,5v. és a leírásában 43v-ról is elmegy.

Bővebben: Link

az ic-t a sos electronic -tól rendeltem.
Bővebben: Link

Érdekelne még, hogy ki lehet-e cserélni az ic-ket TDA7293-ra? vagy az nem jó? Mert nézegettem és arra jutottam h elvileg igen, de gondoltam megkérdezek valakit aki ért hozzá.

Előre is köszönöm.
(#) Bassmester válasza misi89 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Üdv, a fórumon!
Mekkora egyenfesz van a kimeneten? Megmérted?
Tegyél fel képeket a nyákról, amin láthatók a bekötések, alkatrész és fóliaoldalról is.
(#) misi89 hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
1,2ről indul és egy kis idő után 2,8-3,3volt lesz.
(#) Bassmester válasza misi89 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
V, vagy mV? Ha utóbbi, akkor rendben van. Terheletlen kimeneten mérted? Szól egyébként?
(#) misi89 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
terheletlenül is meg terhelten is, monjuk terhelten talán csak 2.8v. nem mV hanem V. és szólni pedig egyáltalán nem szólt.
(#) Bassmester válasza misi89 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Értem. Az bizony magas, tehát valami nagyon nem oké. Semmi hangot nem ad? Nem is búg? Ekkora feszültségre már megmozdul egy mélysugárzó. Ha lehet mellékelj róla jól látható képeket, hátha kiszúrunk rajta valami hibát. Több szem többet lát :yes:
(#) misi89 válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Hát nem a legjobb képek, meg a panel sem a legszebb, de nincs rajta összeérő dolog. nem tudom mi lehet a baj. mondjuk most az egyik ic nincs benne, mert eszállt, amikor figyelmetlenségből a - és a 0-t meg cseréltem.

ezért is aktuális a kérdés h ki lehet-e cserélni tda 7293-ra mert az nagyobb feszt is elbír.
(#) Bassmester válasza misi89 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Szerintem nem kéne bele 7293-at rakni. Az +/-50-ről megy, de könnyebb tönkretenni és drágább is. A +/-43V-ot lazán kibírja ez is és leadja a 200W-ot 8 Ohm -ra, ha a táp is bírja. Hűteni azt nagyon kell és gondosan el kell szigetelni az ícéket a bordától, szigetelőlappal és műanyag csavaralátéttel. Ha a GND-re negatívot adtál és a pozitív is rajta volt, akkor lehet hogy mindkét ícé elszállt
A 22µF-os bootstrap kondik, amik a 14 és 6 lábakon vannak, egyformák legyenek. Látom hogy nálad az egyik, valami axiális cucc (talán MM) a másik pedig egy kisebb radiális. Egy ilyen híd kényes lehet az ilyesmire is, ezért minőségi alkatrészeket tegyél bele és törekedj a szimmetriára, ami az alkatrészek értékeit illeti.
(#) dokidoki válasza misi89 hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Bocsi, ha nem figyeltem, de írtad hogy hidalt az erősítő. Ezért a kapcsolás technika miatt magányosan egy tda nem is fog működni.
(#) Kovidivi válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Én pedig éppen azt akartam mondani, hogy külön külön le kellene tesztelni a két IC-t a földhöz képest, hogy egyáltalán szólnak-e, vagy valami. Ez csak abban az esetben lehetséges, ha a fő IC benne van még a nyákban, amiről kapja a másik a visszacsatolást. Üdv!
(#) DJmike hozzászólása Nov 21, 2009 /
 
Hello!
Még egy kérdésem lenne. Én is a mikrshopos tda7294-es végfokot építettem meg, a rajzon a kimenet az elkó negatívja, a gnd az elkó pozitívja ez így jó, vagy fordítva van rajzolva?
(#) Kovidivi válasza DJmike hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Nem lehet ,hogy valamivel összekevered? Mert a sima TDA7294 szimmetrikus tápos, és nem kell kicsatoló kondi sem. Linkeld a rajzot.
(#) DJmike válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Nem a táp kimenetére gondoltam,hanem a hangfal kimenetére. Ha a mikroshoppos képet megnézed a hangfal gnd kimenete az elko pozitív ágához vezet!! Ez jó így, vagy fordítva van a rajzon?
(#) Bassmester válasza DJmike hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Szerintem a bootstrap kondira gondolsz. Mi a gond vele
A 6-os lábra megy a kondi pozitívja, a 14-esre (kimenet) a negatívja. Ha nem erre gondoltál, akkor légyszi mellékeld a rajzot, megjelölve a kérdéses alkatrészt.
(#) Zupp87 válasza Kovidivi hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Ha már itt tartunk.. nemrég láttam a főoldalon ezt a kapcsolást.. szimmetrikus táp.. és kicsatolókondi.. lehetséges, hogy így akar a kapcsolás tervezője védekezni az ellen, amikor az egyik FET zárlata esetén féltápfesz kerül a kimenetre?
(#) DJmike válasza Bassmester hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Jelöltem a képen. Akkor így jó?

tda7294.JPG
    
(#) martin96 válasza DJmike hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Én csak annyit vettem le belőled ,hogy a két tápkondenzátor fordítva van bekötve.
(#) MPedro válasza DJmike hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Szia !

A rajzon a föld ágat (ground) jelöltél. Azon van a negatív táphoz tartozó elkó pozitívja, és a pozitív táphoz tartozó elkó negatívja. Ha nem így van, akkor valamit eltoltál, és baj van.

Nézd meg a mellékelt képet. Az ültetési oldalról nézve megjelöltem kékkel a negatív tápvonalat, pirossal a pozitiv tápvonalat, és zölddel a testet.

Pedro (a Mikroshopból - tervezőként)

color.jpg
    
Következő: »»   125 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem