Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   7 / 242
(#) durkonorbi válasza pipi hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Nálam a régi tárcsás óra van az tud visszafele is forogni (már láttam, nem az enyém!).

1. eset: Leold túlterhelés miatt? Mármint azért mert "megszívja a hálózat felől a többi fogyasztó" , ugye?

2. eset: Nem kellene akkor is leoldania akkor? Miért lesz a füst és amperszag?


(#) pipi válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
1. igen
2. a szembevillany miatti nagy áramlökést a félvezetők nem honorálják, gyorsabban kimegy belőlük a működtető füst, mint hogy a bizti elolvad. Persze ez ellen is lehet védelmet csinálni...
(#) durkonorbi válasza pipi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Áh értem, ok... tehát akkor marad a relés automata leválasztás a rendszerre!
(#) fassenkugel válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
fázishelyesen kell összekapcsolni különben füst lesz. egyébként meg semelyik óra nem forog visszafelé reteszelve van.
(#) durkonorbi válasza fassenkugel hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
DE szeretem az ilyet ... ... akkor biztos én vagyok hülye, és nem tudok egy forgásirányt megkülönböztetni, vagy várj csak ... megvan ... valami módon amikor pont néztem az órát, visszafele ment az idő, én meg fiatalodtam... csak ez lehet a megfejtés, nem? Mert hát "semelyik óra nem forog visszafelé reteszelve van" .. más nem lehet ... de buta vagyok...

Ha hallottam volna a nagybátyám kishúgának az bölcsis barátnőjétől mint sztorit két babaöltöztetés között akkor nem tényként írnám le... de mivel saját szemmel láttam, és tudom is miért volt, ezért leírtam: van ilyen! És nem házi barkács óra, hanem bekötött, hiteles, mérő óra!!! És nem is 25 éves házon (mint amilyen a miénk, ezen eredeti akkori órával) hanem sokkal fiatalabbon! Ne hazudtolj meg kérlek, nem szép dolog, mint ahogy én sem hazudok soha, mert az sem az....

Nem sértődtem meg, nem vagyok mérges ember sem... csak nem kedvelem ha meghazudtol valaki! Bizonyára azt is csak képzelődöm éppen, hogy ezt a hozzászólást gépelem most itt...
(#) fassenkugel válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
ha egy óra visszafelé forog akkor az hibás. még a 70-es években szerelt órák is reteszeltek. különben pár khz-es impulzussal vissza lehetne tekerni....
(#) durkonorbi válasza fassenkugel hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Ez nem volt hibás... és nagyon sok más sem, amin egy adott technikával visszaélések követhetőek el, de erről többet kár beszélni... Egyet láttam,sokról tudok, ami ugyanígy megy, de azokat nem láttam... nálam nem próbáltam, nem is fogom, de 100%, hogy ez is forgatható vissza (mivel ugyanaz a konstrukció) ...

Nem tudom, honnan veszed az infokat, nem is rám tartozik, de egy tuti: a gyakorlat teljesen más, mint a "Te forrásod", bármi is legyen az...

Szerintem itt ezt zárjuk is le, mert meddő vita ez a napelem topicban, még ha részben - technikailag - köthető is ide... no harag, de tényleg ne állíts olyat, ami egy az egyben szöges ellentétben áll a valósággal...
(#) fassenkugel válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
mondjuk onnan, hogy ilyen végzetségem (is) van...
(#) pudding1 válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
A "szakemberek" szerint nem lehet visszaforgatni, a nem szakemberek meg visszaforgatják. (Ez a hülye magyar mindent megold.) Voltam egy ürgénél, az is csinált valami elektronikát amivel visszafele pörgette. Azt akarta tegyem fel neki a vaterára. Gyorsan lebeszéltem róla. Mindenesetre nem fikció, hanem tény hogy meg lehet oldani a visszafelé pörgetést.
(#) durkonorbi válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Köszönöm a megerősítést pudding...

fassenkugel!
Tisztelem a végzettséged, ne érts félre, de az nem jelenti azt, hogy ebben elméleti síkon állást lehet foglalni... mert ha azt írtad volna, hogy az elmúlt 25 évben a "villanyóra gyárban tervezted, vagy szerelted össze" az órákat, akkor lenne miről vitatkoznunk, mert Te is láttál, tapasztaltál valamit, és én is, és a kettő nem fér meg, akkor valami nagyon nem stimmel... ellenben így a gyakorlat vs. elméleti vélekedés harcban véleményem szerint egyértelmű, mi egyezhet meg a valósággal...

De hagyjuk a vitát, nem azért vagyunk itt! Inkább a napelemről vélekedjünk... Egy ötlet a hőelvezetésre: horganyzott lemez (talán nem drága nm-e) mert arra lehet forrasztani csőkígyót! És kész a (talán kellően) olcsó és hatékony hűtés ?!
(#) durkonorbi válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
1 mm vastag 1m*2m-es horganyzott vaslemez tábla kb. 5000-6000 FT körül lehet (forrás: google netes árak)
(#) fassenkugel válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
hát... nem tudom hogy fogalmazzak egyszerüen... van benne egy kurva racsni ami nem engedi csak egy irányba forogni. ha mégis megy visszafelé akkor:

1. 50-es évekeli maradvány.
2. hibás.

olyan előfordul, hogy terhelés után 2..3 másodpercig visszafelé megy, mert az áttátel rugalmas, stb. de ennyi. max megálitani lehet pár khz-es szinusszal, merthogy az indukált fesz a frekvenciától is nagyban függ..

az ilyen villanyóra megállitók 99%-ban az óra athidalásából állnak. én már nem egyet láttam nem csak hallottam róla. aztán jó pénzért eladják. gyantával kiöntött dobozzal együtt. mint a pi vizet meg az elektronikus vizkőtelenitőt, meg a mágneses karláncot.

és van aki különböző fórumokon vérremenő vitákat folytat a témaban kb a könnyező madonna szintjén.

régen meg volt annyi esze a parasztnak, hogy kicsavarta a porcelán olvadobiztositékot és ott volt neki a méretlen fázis...
(#) pudding1 válasza fassenkugel hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Értem én mit mondasz de a megállító az nem az mint a visszaforgató. Én is úgy vagyok vele hogy hogy a megállítás még oké, de az óra gyártója sem hülye, beleteszik a visszapörgés elleni kütyüt. Ami felborította az álláspontomat hogy láttam az órát visszafelé pörögni. Mondtam is az ürgének hogy sokkal jobb lenne csak simán megállítani, sokkal kisebb az esélye hogy lebukjon. (elfeledkezik róla aztán tovább pörget vissza mint az utolsó óraállás........) A lényeg hogy nem kértem belőle, mert tuti megfingatnának vele amilyen szerencsém van. Lehet hogy a fél megye csalna de biztos én buknék le. Úgy hogy sajna csak a másik út maradt....
(#) foxi63 válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
hibásan bekötött 1 fázisú mérőóra igenis foroghat visszafele,ha az áramtekercse (vagy feszültség )tekercse fordított. Ezért is van leplombálva az óra...
Ha valakinél visszafele forog, az megbuhrálta.Az elmű miniatűr ellenörző mérőt rakhat fel az oszlopra, a tulaj észre sem veszi, de ha rájönnek, akkor az egész "hiányzó" energiát ráverik, és ráterhelik a tulajdonára.Visszapörgés elleni kütyü pedig nincs benne.
Üdv.: Foxi
(#) durkonorbi válasza fassenkugel hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Részemről ez a téma lezárva, nem szeretnék rá több szót vesztegetni, ha bárki megnyugszik ettől, akkor itt és most meghajlok a szakmai tudás nagysága előtt, és beismerem nincs ilyen, soha nem is volt, soha nem is lesz!

Aki így megnyugodott, ne olvassa tovább a hozzászólást, nem érdemes, mert soha sem lesz vége ennek, és a topic semmitmondóan hízik...

---


Kedves fassenkugel! Tényleg azt mondom, hagyjuk ezt a vitát, mert nincs értelme, olyan mintha arról akarnálak meggyőzni, hogy a kertemben van egy tuja, és te váltig állítanád, hogy de az bizony nem lehet.. én meg minden hozzászólás után kinéznék az ablakon, és látnám, hogy ott van.... reménytelen.... mindegy! A kHz-es kütyü lehet megállítja, de amiről én beszélek, az forgatja visszafele, és nem is csak 1-2 másodpercet, hanem addig amíg fogyasztó van rajta és az műlödik. Nem egyszerű vezetékes átkötés, egy végtelenül egyszerű elven működő, filléres eszköz, aki egy lekváros kenyeret meg tud kenni az kb. megtudná csinálni otthon(pici túlzással... ). És nem lehet kimutatni, még közvetlen az oszlopról sem, de mivel nem értek egyet az olyan illegális technikák használatával és terjesztésével, mint ez is (mivel az így lopott áramot az olyan tisztességes felhasználók, mint én is fizetem meg a díjba beépítve ) ezért nem mennék bele jobban a dologba... a lényeg: van ilyen,sokan használnak is ilyet, és nem lehet vele lebukni, csak ha rádtörnek, és éppen visszafele pörgeted az órát! De kivülről mérve az oszlopról nem látszik, nem mérhető még használat közben sem...

Ezzel tényleg hagyjuk a dolgot, beszéljünk a napelemről!

(#) pudding1 válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Rendben, beszéljünk a napelemről.....dél körül kisütött a nap, és kb 3-ig termel is a rendszer, de akkor elérte a fenyőfákat. Sajna a fáknak menniük kell és pont! És ezt nyugodtan veheti mindeni kinyilatkoztatásnak, a fákat könyörtelenül ki fogom vágni. (Na most lehet mondani hogy a napelem környezetkímélő energiaforrás csak a tulajdonosa nem az.) Kb 30-35 méterre vannak a panelektől és mégis leárnyékolják. Elég ha egy panelen csak egy-két cella kiesik, és már le is áll az a panel. (meg a tuja is útban van...te is azt a tuját látod amit én, mert akkor igazán kivághatnád...)

DSCF2732.JPG
    
(#) durkonorbi válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Igen nálam is van egy takarós tuja (pontosabban talán boróka), de én nem akarom kivágni, mert akkor csupasz lesz az udvar... majd keresek máshol helyet a panelnak!

A forrasztáshoz szükséges szálakról nincs hír?
(#) pudding1 válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Mire gondolsz konkrétan, milyen hír? (bocs ,csak ezer féle dologgal szöszölök és szita az agyam)
(#) janman válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Helló! Teljesen leáll a teljes panel, ha egy cellára árnyék kerül? Komoly?
(#) durkonorbi válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Írtad, hogy abból szűken vagy, cella meg van sok...
(#) huarachi hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Itthon találtam egy napelemet és nem tudom hogy kell használni. (Hova kell forrasztani a drótokat. A hátuljáról raktam fel képeket. Segítsetek!
(#) pudding1 válasza janman hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Attól függ milyen a panel. Ha csak 36 cella van egy panelben akkor egy cella leárnyékolásával szinte teljesen leáll. Ha 2x vagy 3x36 cella van benn azokban a csatlakozónál van egyenirányító ami miatt csak az részben állna le a panel, nem az egész. (2 és 3x36 cella esetén 2 vagy 3 sor van párhuzamosan kapcsolva és azok vannak egyenirányítóval elválasztva. 34 és 35 cellával készülnek panelek attól függően hogy hány voltos maximális munkapontra készül a panel.)
(#) pudding1 válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Folyamatban van 500 méter beszerzése+150db polikristályos cella egy újabb forrásból, de csak akkor biztos ha már itt is van. Vigyázni kell ezekkel a németekkel mert ezek is átverhetnek. Még lógnak 100 méter dróttal a korábbi helyről, de el sem lehet érni őket. Tetves banda..
(#) pudding1 válasza huarachi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
nagyon életlen a kép így nem tudok segíteni.
(#) durkonorbi válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Hát kár, hogy ilyenek.... de hátha minden ok lesz a rakománnyal ... Posta hozza vagy egyéb ?
(#) erbe válasza pudding1 hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Milyen szuper különleges derót lehet az, hogy 100méterszámra érdemes behozni Németországból Euróért?
(#) mjoy válasza durkonorbi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
"Kedves fassenkugel! Tényleg azt mondom, hagyjuk ezt a vitát, mert nincs értelme, olyan mintha arról akarnálak meggyőzni, hogy a kertemben van egy tuja, és te váltig állítanád, hogy de az bizony nem lehet.. én meg minden hozzászólás után kinéznék az ablakon, és látnám, hogy ott van.... reménytelen.... "

Kedves durkonorbi !
Ez nagyon jó ........... na de fassenkugelnek lesz ám igaza ,mert éjjel elmegy hozzád és kivágja a tuját ....vagy kivágatja pudding1 barátunkal és akkor már nem lessz ott...
Bocsánat mindenkitől ,nem tudtam kihagyni .

Most értem haza felhős az ég ,sehol egy csillag ,de nagyon világos van ,messze ellátni.Rég volt ilyen éjszaka.........
Behoztam az adatgyüjtő kártyáját , érdekes
dolgokat tapasztaltam :
-az adatgyüjtés nem állt le ,mert van 0,1V bejövő feszültség a paneloktól ,az éjszaka fényei ....
-Megdölt az eddigi bejövő csucs !
2009.12.01 12:06:08
34,5V 11,1A 383W
(Két 180W-os paneltől nem rossz pillanatnyi teljesitmény télen)
-A szomszéd ezüst fenyőit ki kell vágni !15 óra után árnyékolnak. Nyáron ez 19.20 után van. De ezek még nőnek !

Szép napot holnapra Mindenkinek !


(#) pudding1 válasza erbe hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Gyári! Ugyanaz mint amivel a gyári panelok készülnek. Ha tudsz rá itthoni alternatívát akkor légyszi sikíts. Elsőre azért vettem mert ez a már kijárt út, de nyitott vagyok más megoldásra is. Ez egy 2-2,5mm széles és 0,1-0,15mm vastag fém szalag, fajtától függően. A formája és az anyaga miatt viszonylag könnyen kezelhetők lesznek az összeforrasztott sorok.
(#) durkonorbi válasza mjoy hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Lehet... de ha kivágja, darabolja is fel, hogy el tudjam tüzelni...

Viszont ha van adatgyűjtőd, neked nincs véletlen infód egy éves időtartamra havi kwh-ra a két 180-as panelodról?
Következő: »»   7 / 242
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem