Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   414 / 2500
(#) mrex válasza csovalek hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Próbáld ki két sorba kötött 9v-os elemmel vagy 12 v-os gépkocsiakkuval. Csak próbaképp ha akkor nem búg akkor ezesetben a tápod nem jó de távolítsd el a diódákat is és a pufferelkókat is a 47 uf maradhat ha továbbra is búg akkr földhurok(mint nálam) ja és a jelforrás ezesetben legyen mp3 vagy valami telepes kütyü discman stb ekkor a hálózat nem zavar be. Ha viszont nincs földhurok akkor rossz az ic.
Mrex
(#) wtc hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Szereztem egy 2x25W_os videoton erősítőt, és 2 olyan bemenetje van (tape1, tape2, phono) és ezek ilyen din dugók, és most gondolom, hogy a tape1 azt egyik, a tape2 a másik csatornája, és mmost ide szeretnék bekötni mindkettőre egy-egy mono jack dugót (tehát egy jel,+árnyékolás). Melyik lábaira kössem ennek a csatlakozónak?
Köszi!
(#) martin96 válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 / 1
 
Ahogy a képen van számozva akkor úgymondom.3 5 ez a pozitív a 2-es a negatív.Ha a tape 1-est használod ,ha ketteset akkor mikrofont rakj rá mert az előerősítő.A tape1-esre tedd rá.2-es gnd 3-as a jobb és az 5-ös a bal.
(#) dokidoki válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 / 1
 
Helló!
A Tape1-2 az elméletileg vonalszintű sztereó bemenetek, a Phono az a lemezjátszó bemenet.
A bemenet választóval kiválasztod a TAPE1-et és ha bekapcsolod az erősítőt félhangerőn persze hangszórókkal együtt akkor egy hegyes dróttal felderítheted a bekötésüket.(brumm vadászat) Általában szabványos, 5 pinből a középső a "föld" a szélsők lehetnek a bemenetek. A csatlakozók sztereók. Vagyis elég egy bemenetet föláldoznod a célért. Ha mikrofont szeretnél rákötni és a PHONO bemenetre nincs szükséged, akkor a hozzátartozó RIAA erősítőt átalakíthatod, például úgy hogy a visszacsatoló részét frekvencia függetleníted, esetleg egy sztereó potméterrel szabályozható erősítésűre alakítod.
(#) wtc válasza martin96 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Köszi, tehát akkor a tape1-re rátudom kötni a stereo jelet, és akkor is 2x25W kimenője lesz, a tape 2-őt nemis kell használnom ugye?
Ja és még van elől is egy ilyen csatlakozó, az meg a phones, az mi célt szolgál?
köszi!
Üdv!
(#) wtc válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Ja akkor mivel kiválaszthatom hogy tape1, vagy tape2 ezért mondjuk a tape 1 re kötök, egy jeladó ezközt (pl dvd lejátszó stereo jelét) a tape 2-re mivel előerősítő egy mikrofont, még hozzá úgy hogy mindkét bemenetre rákötöm a mono jelet, ezálltal "álsztereó" lesz ugye?
És tetszés szerint kiválasztom mikor mi működjön.
De akkor mivan, hogyha a tape1 et, és a tape 2 őt is bekapcsolom? Akkor egyszerre működhet mindkettő, a mikrofon is és a jeladó is?
Köszi!
(#) dokidoki válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
A TAPE1 és a TAPE2 egyenértékű bemenetek.
Ha a bemenet választó kapcsoló mechanikája elfogadja, akkor mindkettő működni fog egyszerre.
A többi része nekem nem világos, annak amit írsz. ( Mert a tape1 és a tape2 , független sztereó vonalszintű bemenet, vagyis a tape1 sztereó bemenet, és a másik is az.)De értem már, igen, működhet, a mikrofonhoz előerősítő is kellhet.
(#) pucuka válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Üdv!
Nem. A három bemenet közül mindíg csak egyet használhatsz.
A tape azt jelenti, hogy sztereo magnetofont köthetsz rá, egy 5 /5 Din kábellel, használja a bemeneteket, és a kimeneteket is. (pl. ha a phone állásban lemezjátszó van rákötve)
A tape bemenetek (kimenetek) 700 mV érzékenységűek (kimenőszintűek), a phone az csak bemenet, és 300 mV érzékenységű.
Az aljzat számozása szerint (5 pólusú
1 - jobb bemenet
2 - GND
3 - jobb kimenet
4 - bal bemenet
5 - bal kimenet
A phone csatlakozó emlékeim szerint bár 5 lyuk van a csatlakozóban, csak 3 érintkezős, (de nem biztos) akkor az
1 - jobb bemenet
2 - GND
3 - bal bemenet
Ha nem így van, akkor
1 - jobb bemenet
2 - GND
4 - bal bemenet
Az érintkezők sorrendje:
Aljzat, ha a retesz felfele néz, és elölről, jobbra az óramutató járásával megegyezően:
1, 4, 2, 5, 3, Ha csak 3 pólusú akkoe 1, NC, 2, NC, 3.
(#) pucuka válasza pucuka hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Bocs, újra elolvastam. Az előlapi phones az fejhallgató csatlakozó, szabvány szerint egy 4 pólusú csatlakozó, domino nak is hívják a 4 -es dominora hasonlító elrendezése miatt.
Mono jelet úgy köthetsz rá, hogy összekötöd ajobb, és bal bemeneteket, Vagy csak "parasztosan", vagy kb 1 -1 kohm ellenállással, de ekkor számolhatsz némi magashang csökkenéssel.
(#) színészbob hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy van egy mono audio jelem, amit szeretnék az erősítővel összekötni. Ebből a mono jelből szeretnék "sztereo" jelet, pontosabban csak azt akarom, hogy mindkét oldal szóljon. Találtam 2 kapcsolást is, de nem tudom melyik lenne a tökéletes. A jel egy laptop hangkártyájából jön, és nem szeretném hazavágni .
Segítségeteket előre is köszönöm!

ui.: a konvertálás nem jó megoldás, mindenképpen analóg módon akarom a problémát megoldani.
(#) színészbob válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Őszintén szólva én is azt a megoldást tartottam szimpatikusabbnak, de gondoltam azért megkérdezem.
Köszönöm a gyors választ!
(#) wtc válasza pucuka hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Kicsit kezdek összekavarodni .
Tehát vegyük hogy egy dvd-lejátszó stereo jelét rákötöm a tape 1-re, úgy hogy az 1-es lábra az egyik jelet, a 3-as lábra a másik jelet, és a 2-esre a gndt.
most így ha kiválasztom a tape 1-et akkor mindkét hangszóró kimenetre megy a jel? Vagy csak a jobb hangszóró kimenetre?
Vagy ahhoz hogy mingkét kimenetre mennyen kell a tape2 is?
köszi!
(#) pucuka válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 / 1
 
Nem.
A DVD lejátszó kimenetét kösd a tape 1 DIN 1.(jobb) 4.(bal) lábára, 2 a GND, és válaszd ki azt a tape 1 bemenetet.
Akkor a hangszóróban a DVD szól sztereóban.
A tape 2 be beköthetsz mindjuk egy kazettás sztereó decket, azon átjátszhatod a DVD -t kazettára, vagy ha átkapcsolod akkor szól a kazi.
(#) wtc válasza pucuka hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Értem, tehát ahogy mondtad ha úgy kötöm a tape1-be, akkor a jobb, és a bal hangfalkimenetre is megy a jel, tehát 2x25W-ot ad ki.
És hogyha a átkapcsolok a tape 2-re é odakötöm mondjuk a deck stereo kimenetét ugyanúgy mint ahogy a tape 1 be kötöttem, a dvd-t akkor ott meg a kazettát tudom halgatni mindkét hangfalon stereoba.
Köszi!
(#) wtc válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Ja és amúgy hogyha az segítene valamiben, erről az erősítőről van szó
Üdv!
(#) martin96 válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 / 1
 
Nekem is ilyen van.Na akkor megmutatom nekem hogyvan.

Névtelen.gif
    
(#) wtc válasza martin96 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Az nagyon, jó hogy neked is az van, mert akkor tudsz nekem segíteni, és neked a tape1-be van ez? És egyszerre lehet használni a tape1 et és 2 őt? És így mindkér hangfalon szól? Illetve, még az hogy mi az a mozgatható valami a hátán? És hová kell tenni a rádióhoz az antennát?
Köszi!
(#) elektrojános hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Hellósztok,szerintetek egy 2*40w-os végerősítő elvinne 2Db 160w-os hangfalat?
(#) wtc válasza elektrojános hozzászólására (») Dec 8, 2009 / 1
 
Szia!
Persze hogy elvinne, És arra a 160W-ra én max 80W-ot ajánlenék, mert ha több, akkor rövidül a hangfal élete. Szóval 80W-nál többet ne adjál rá!
Üdv!
(#) elektrojános válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Kössz szépen,én meg 200w-os erősítőt akartam rárakni.
(#) wtc válasza elektrojános hozzászólására (») Dec 8, 2009 / 1
 
Szia!
Te rakhatnál rá 200W-ot, attól semmi baja nem lenne, csak arra kellene figyelned, hogy a hangerő potit ne csavard fel, a feléig se. Tehát majdnem a feléig. és akkor lehet olyan 80-90W
Üdv!
(#) elektrojános válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
oo,az nem fog menni,mármint hogy ne csavarjam fel félig se.Maradok a 40w-nál.Kössz szépen
(#) mrex válasza csovalek hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Most jut eszembe te ezt az erősítőt nem véletlenül PC tápról hajtod?
Mert ha igen (azt írtad kapcsolóüzemű táp) Viszont már ne haragudj a nyákod minősége alapján nem feltételezem a saját kapcsolóüzeműt de lehet hogy tévedek akkor elnézést kérek. Szóval ha a pc-táp nem földelt konnektorba megy akkor bizony lehet a zúgás oka
(#) mrex válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
[Te rakhatnál rá 200W-ot, attól semmi baja nem lenne, csak arra kellene figyelned, hogy a hangerő potit ne csavard fel, a feléig se. Tehát majdnem a feléig. és akkor lehet olyan 80-90W]Hát ez sajnos nem így működik egy váratlan hiba esetén mint pl nálam hogy a zavarjel végigfuót a rendszeren és hiába a hangerőpoti már röpül is a hangszóró. Alapszabály az erősítő teljesítménének 2szerese legyen a hangsugárzó teljesítménye.
(#) elektrojános hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
De attól még lehetne ,,hupogtatni"a zenét?40w-os erősítőt 160w-os hangfalakhoz.
(#) martin96 válasza wtc hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
A tape 1 legyen bekapcsolva meg a tape 2 így a tape 1 fog működni.Kéne szólni mindkét csatornára ,ha úgykötöd be mint rajzoltam.Az a mozgatható valami nemtudom mi de én nemnyúltam hozzá.Az antennának meg rakj be egy drótot ahol ilyen tv-s csatlakozó van.
(#) wtc válasza martin96 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Köszi, tehát mindkét tape bevan kapcsolva, és akkor működik. És ugye a kép amit csináltál, az a vezetéken lévő dugóról készült, nem az erősítőn lévő aljzatról?
Üdv!
(#) nikolatesla hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem szerintetek ez a kapcsolás működhet? Elvileg egy 20Kw erősítő.

20kW.gif
    
(#) ImiDj válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Elvileg.Meg senki nem epitette meg tehat nagy valoszinuseggel nem mukodik ezt abbol kovetkeztettem ki mert aki egy ilyen komoly erositot epitet volna az mar ertene az elektronikahoz.Itt olvastam viszabb hogy nagyot szolna de nem a hangszoroban hanem nagyon leegne meg azt hogy olyan ez az erosito mint a colombo felesege letezik de meg sosem lattak. Remelem segitetem De ez csak az en velemenyem(egy amator)
(#) _ampervadasz_ válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Olvasd el a hozzászólásokat ennél, és nagyon hamar rá fogsz jönni, hogy veszett fejsze.

Voltaképp mire kell neked 20kW? Azért abba gondolj bele, hogy ez már akkora erő lenne, hogy belehetne vele rengetni a földet. Az emberi fül normál körülmények között 20 Watt fizikai (tehát légnyomásra értendő, mint mechanikai energia!) teljesítménytől már nem tud többet elviselni (tartósan), és jelentkezik a tartós halláskárosodás! Azt tegyük hozzá, hogy egy alsóátlag hangsugárzó ( a hasamra ütök..) 5% hatásfokkal bír, tehát az 400W lesz a hangszóró esetében. Akkor ezt vezesd le le 20kW -ra, vagy is 40kW ra, mert neked gondolom stereo kell mindenképp.
Azt meg se kérdezem hogy melyik szögről akasztasz le 40kW -ot, hogy táplálni is tudd + veszteség stb.
Azt látom az adatlapod alapján, hogy szereted az elektronikát.
Ha mindenképp erősítőt szeretnél építeni, akkor tudom ezt ajánlani neked: TDA8560 2x40W erősítő.
Továbbá még ezt is: 100 -150W erősítő

Nem minőségiek, viszont nem kell hozzá sok tudomány és gyakorlásnak kiváló, mert ezzel eltudod sajátítani nyáklemez legyártását, annak a forrasztását, beépítését, és azt esztétikusan elrendezni stb. Műszert nem igényel ( kivéve, ha hiba van a rendszerben).
Ha elrontod, akkor meg nem buksz olyan nagyot és nem szabad csüggedni.
Ennél komolyabb "erőgép" építéséhez, legalább egy műszer kell, illetve műterhelés stb.

Remélem tudtam segíteni, és sikerül valamit összehozni.
Következő: »»   414 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem