Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   31 / 188
(#) car1 hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Én is meg szeretném építeni deguss-féle LCM3-at.
Azt szeretném kérdezni,hogy melyik panel rajzot nyomtathatom vasaláshoz?
Ti melyiket használjátok?
(#) callmaci hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Most szeretnék vásárolni egy ESR-méröt,a kérdésem az lenne hogy LCM3-at vagy Nippur 16 ESR mérőt.
Melyik lehet a jobb ?
LCM3 a rendeléstől számítót hány nap múlva tudja szállítani?
Köszike!
(#) Sendi válasza car1 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Helló.

Én is vasaltam, vigyázz a méretaránnyal, és fordítani kell!
Én is itt szúrtam el, és tükörképe lett.
Mindent be tudtam forrasztani, csak az PIC került a túlsó oldalra.

Megy csak körülményesebb.

Üdv.

(#) deguss válasza nightmore hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
A szoftvert mindenkinek elküldöm, aki küldi a nyilatkozatot. Átalában 1 nap alatt válaszolok, de sokszor sokkal hamarabb is.

Per pillanat a nagy kereslet miatt nagyobb a várakozási idő, ma adtam fel az utolsót az első szériából a postára, valószínű karácsonyig nem lesz már elérető...

Az árról azt gondol mindenki amit akar, de közel 100db eladott műszer után talán elmondható, hogy reális. Egyszer vegye valaki a fáradtságot, és számolja össze az alkatrészlista alapján, hogy mennyibe jön ki az a sok-sok apró alkatrész, és hogy mennyi munka lenne kézzel kivagdosni a műszerdobozt, meg fóliát nyomtatni... Akkor döbben majd rá...

Aki nyákot akar készíteni, ott van a dokumentációban (PDF fájl), az utolsó oldalon. 79*50mm-re méretezzétek.

Sendinek: Kapacitást ne mérj L állásban. Ahhoz válts C-re!
(#) Sendi válasza deguss hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Helló Deguss.

Természetesen, "C" állásban van.
Csak arra utaltam, hogy odacsatlakozok, ahova az induktivitást. Azt méri. (tehát nem az elkó helyére)
És hogy az a bemenet "aktiv" (induktivitásnál)

Kapacitásnál meg ezt írja ki , hogy Cx = 0 pF
És nem érzékeli a mérendő kapacitást.

Tudsz valamit javasolni, hogy mit ellenőrizzek le?

Köszönettel.
(#) abcdabcd válasza deguss hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Egyébként nem annyira akarok kötekedni de mégis, hogy ez az 'anyagi haszonszerzés nélkül használom fel' ezt kicsit aggályosnak tartom, mert pl a pénzkereső használata a műszernek vajon minek minősülhet, talán az éppen az aláírt papírt utólag értelmező, akárki is legyen, szándékától függ
illetve főleg hogy a hex file-ből az assembly forráskód visszanyerhető így, ha valaki tényleg rosszindulattal áll hozzá, és presze ért is hozzá tetszése szerint átalakíthatja a kódot, egy """saját""" kódot adhat el....
(#) Norberto válasza abcdabcd hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Idézet:
„és presze ért is hozzá tetszése szerint átalakíthatja a kódot, egy """saját""" kódot adhat el...”


Az az igazság, ez már tuti nem LED-villogtató kategória. Ami annyit jelent, hogy nem 20 sor a program, hanem van vagy 3-4 ezer minimum. És feltehetően nem assembly nyelven lett megírva, hanem valamelyik magasabb szintű nyelven.

Ha ezt valaki ennek ellenére képes visszafejteni 100%-ban, akkor neki se fog kezdeni, mert belátja, hogy jobban jár, ha az elejéről elkezdi megírni önmaga...
(#) deguss válasza Sendi hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Igen, nézdd meg a váltókapcsolót és környékét!
A saját készítésű nyákokon sokszor előfordul szakadás, esetleg zárlat. A Te esetedben hiányos forrasztást sejtek, hogy ha az induktivitásmérés ugyan azon a csatalkozón keresztül működik. Nézd meg ohmmérővel a GND és a jobb oldali csatlakozót kikapcsolt állapotban az LC váltókapcsoló állásaitól függően!
(#) Sendi válasza deguss hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Helló Deguss.

Igen, én is erre jutottam (az éjszaka).

Egyébként én úgy gondolom, hogy csak köszönettel tartozunk neked, hogy megosztottad velünk a műszeredet.

És nyilván rosszul esne, neked, ha más próbálna hasznot húzni belőle, a te munkádból.

Köszönettel.

(#) Sendi válasza deguss hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Helló Deguss.

Már meg is oldódott.
A váltókapcsolótól elmenő fólia volt szakadt, úgy hogy még nagyítóval sem látszott.
Most már tökéletes.

Köszönettel.



(#) deguss válasza Sendi hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Örülök a sikeres javításnak.

Igen, sok munka van a háttérben egyrészt István részéről a program miatt, másrészt az eladási és adminisztrációs dolgokkal, amiket meg én intézek...

Minden jót, használd sokáig! Üdv. deguss
(#) bubuc17 hozzászólása Dec 9, 2009 /
 
heló
kezdő vagyok és meg szeretném rendelni a műszert.
csak tapasztalt szakmabeliektől azt halottam hogy a pic es műszerek nem túl hosszú életartalmúak.
mármint elfelejtik a programot. volt akinek az álástól, volt akinek hogy szikra keletkezett melette.
eről szeretnék pontosabban érdeklődni hogy menyire kell etől félni??
vagy ez nem minden picre vonatkozik??
(#) pipi válasza bubuc17 hozzászólására (») Dec 9, 2009 /
 
Butaság. A pices készülékekből sem hal el több az átlagnál. Azért gondolom nem egy szikraforgácsoló működik tőled 20cm-re. Persze ipari környezetben komoly zavarszűrésekről kell gondoskodni.
(#) hutale hozzászólása Dec 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészültem az LCFesR mérőműszeremmel. Az előző műszerhez képest újdonság a kondik (ellenállások) egymagában vagy áramtalanított áramkörben (kiszerelés nélkül) történő ESR-mérése. Erről cikket írtam a HE-ra. Amíg a cikk elérhető nem lesz, addig itt olvashat, akit érdekel.

http://members.upc.hu/lethanh.hung/LCFESRmero/
(#) szepi003 hozzászólása Dec 17, 2009 /
 
Sziasztok Én is most kezdem az LCM 3 at összerakni .Az lenne a kérdésem,hogy kijelzőnek 2x20-ast használhatom -e a 2x16 helyett. köszönöm szepi003
(#) p_istvan válasza szepi003 hozzászólására (») Dec 17, 2009 /
 
Szervusz!
Ha HD44780 kompatibilis, akkor valószínű igen. De én nem teszteltem.
(Az adatlapjában a második sor címének 0x40 -nek kellene lennie)
Üdv. P István
(#) hutale hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Sziasztok!

Az LCFesR mérőm esR méréseinek teszteléséhez vettem néhány új kondit. A méréseim eredménye megközelíti a nippur WEB lapon ( http://nippur.hu/letoltesek.htm) letölthető ESR táblázatban megadottakét. Egy keveset módosítottam a nyákterven is (kritikus vezetősávok eltolása egymástól és Pad-től) és kicsit finomítottam a szoftveren. Akit érdekel itt megnézheti:

http://members.upc.hu/lethanh.hung/LCFESRmero/
(#) Ideiglenes válasza hutale hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Én gyorsan végigfutottam a leíráson és így elsőre a következő kérdések merültek fel bennem:

Megoldható-e egy olyan beállítási folyamat, hogy a nyomógomb bizonyos idejű nyomvatartásával egyfajta beállító menübe jut a felhasználó és a gomb további nyomkodásával a menüpontok közül választhatna?. Hosszabb idejű gombnyomásra aktiválódna az adott menüpont. Ez a fajta eljárás lehetőséget adhat olyanra, hogy ha véletlenül tévedett a kezelő a kalibrációs folyamatba, onnan változtatások nélkül ki tudjon keveredni.
Vagy, ami egyszerűbb megoldás esetleg, hogy a kijelzőről le lehetne olvasni, hogy az adott állapotban a nyomógombot elengedve melyik kalibráló funkció indul?

A műszer mennyire érzékeny a környezeti hőmérsékletre? Történt-e olyan kísérlet, hogy hideg-en illetve melegen mekkora eltéréssel méri ugyanazokat az alkatrészeket?

(#) hutale válasza Ideiglenes hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Szia!

Megoldható a menü-s beállítás, amit írsz (sok elektronikai, számítástechnikai berendezés beállítási módja). Szerintem ez a megoldás nagyon jó, ha bonyolult beállításokat kell elvégezni, viszont nagyobb EPROM kell hozzá a sok üzenet, választási lehetőség miatt és több nyomógomb is szükséges a könnyebb kezelés érdekében. Azért választottam az egy gombos megoldást, mert a megfelelő módból belépve a kalibrációs módba, csak 1 (max. 2) értéket kell módosítani, és ez könnyen történik. Ugyanakkor egy másik módnak az értéke véletlenül sem módosítható. Ha a szoftver nem érzékel gomb-nyomást, a program kilép. Végül is csak 4 érték módosításáról van szó.

A hideg-meleg környezetben történő mérést is teszteltem. Kis értékű méréseknél vannak eltérések, azonban egy gyors (3-4 mp gombnyomás) nullázással a mérés pontosabbá tehető.
(#) Ideiglenes válasza hutale hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Nos akkor az egyszerűbb megoldás felé indulva. Ad a készülék olyan tájékoztatást, hogy mennyi ideje nyomom a gombot?

(#) hutale válasza Ideiglenes hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Szia!

Sajnos nem. Nyomom a gombot és számolok 1, ,2, ,3, ... A szoftver sok mindent mát csinál, tájékoztat, ezt viszont nem csinálja. Egy, két kényelmi funkció pl.: kiírja, hogy melyik módnál szükséges a kalibráció; kalibráció, mérés előtt tájékoztatás (ESR mérés előtt viszont nem, mivel az folyamatosan történik); kezeli, kiírja a time-out-ot, kalibrációról nyugtázás, stb.

Arról van szó, hogy az EPROM-méret szabja a korlátot (a lebegőpontos alap-számításokhoz elég sok memória kell. Igyekszem takarékoskodni is vele. Egy példa: szám-string konvertáló beépített függvényt nem használok, hanem saját függvényt írok).

Néhány adat a programról: 1200 soros C program a fordítás során a 8 KB At-Mega8-ból a leghatékonyabban optimalizált CODE memóriára: 7.2 KB-t, adat memóriára: 522 byte-t foglal.
(#) Ideiglenes válasza hutale hozzászólására (») Dec 19, 2009 /
 
Jól láttam a fotón, hogy a vezetősávok az egyik oldalról a másikra csak külön furaton mennek át és alkatrészlábnál nem?
(#) hutale válasza Ideiglenes hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
Idézet:
„A vezetősávok az egyik oldalról a másikra csak külön furaton mennek át és alkatrészlábnál nem?

Igen, a könnyebb otthoni megépítés miatt direkt plusz munkával terveztem így (a dokumentációban írtam róla):

- Otthoni 2 oldalas nyák-készítés esetén ne kelljen a galvanizálást megcsinálni, se kelljen a TOP oldalon az alkatrészek lábait forrasztani (CHIP-ek, nagyobb kondik lábait nagyon nehéz forrasztani a TOP oldalon). Ezen megoldással elég a 2 oldal VIA-iat összekötni kis darab vezetékekkel. Nekem könnyen sikerült.

- Aki csak 1 oldalas nyákot szeretne vagy tudna elkészíteni, az is tudja megépíteni a készüléket (ilyenkor elég néhány szigetelt légvezetéket beforrasztani a BOTTOM oldalon a TOP oldalon talált vezetősávok helyett).

- Nyák-gyártatás esetén olcsóbb az 1 oldalas, vagy a galvanizálás nélküli 2 oldalas. Természetesen a galvanizált 2-oldalas (drágább) nyák is kérhető.
(#) hutale válasza hutale hozzászólására (») Dec 20, 2009 /
 
kis javítás: ... VIA-it összeforrasztani ...
(#) erdgab hozzászólása Dec 25, 2009 / 2
 
Megépítettem az LCM3 műszert,csak a panelt és a mikrovezérlőt vettem,a többi alkatrészt magam szedtem össze,tökéletesen működik.Köszönet degussnak és p_istvannak a kifejlesztésért s,hogy megosztották velünk ezt az értéket,nagy hasznát fogom venni! Még egy apróság,én HDM16216-2A típusú 2x16 karakteres LCD kijelzőt építettem be,ez HD44780 (KS0066) kompatibilis,de a fent nevezett kijelzőnél a kettes láb a +5V (Vdd) és az egyes láb a GND (Vss) és nincs háttér világítás,míg a "sima" HDM16216 kijelzőnél az egyes láb a +5V és a kettes a GND.Figyeljetek rá,ha ilyet használtok!
(#) deguss válasza erdgab hozzászólására (») Dec 27, 2009 /
 
Nagyszerű, de a hegesztőid előtt meg én tisztelgek!
(#) bubuc17 válasza pipi hozzászólására (») Dec 27, 2009 / 1
 
köszi a választ.
de akkor mi okozhatja hogy a gagyi olcsó pic es műszerek hamar tönkremennek?? a pic lenne olcsó fajta?
(#) pipi válasza bubuc17 hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
mit jelent a "gagyi" nálad?
továbbra is fenntartom, hogy normálisan megtervezett áramkörben, nem hal el több pic mint egyéb kontroller.
Milyen pices műszerre gondolsz?
A piceket (is) széles körben használják. Ha olyat hallasz 3 embertől, hogy elromlott a pices készülékük, másik 1 embertől meg hogy a ??? procis cucca ment el, nem jelenti azt hogy a pic 3* rosszabb a másik procitól, lehet hogy sokkal elterjedtebb, akár 100* annyi van forgalomban, igy a hibaaránya akár sokkal jobb is. Arról nem is beszélve hogy sok barkácsoló használja, utánépít, esetleg nem figyel oda, zárlat stb, a proci meg nem bírja, persze ilyenkor a proc a hibás, nem aki nem vette észre "". Nekem nincsenek rossz tapasztalatom a picekkel, és pár db ment is már tönkre, de volt ami a fordított tápfeszt is kibírta.
(#) erdgab válasza deguss hozzászólására (») Dec 28, 2009 /
 
Most megleptél,Te tudsz a hegesztőimről (?) ,köszönöm az elismerést!
Bocsánat az off-ért!
(#) erdgab válasza erdgab hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
A múltkor nem voltak képeim az elkészült LCM3 műszeremről,most pótolom engedelmetekkel.A doboz kicsit nagy lett,ez volt kéznél,a lényeg,hogy az én asztalomon férjen el.A képen látható 0,0pF kijelzést még 1 óra múlva is tartja.Sajnos, nem a legjobbak a képek,bocs.Egy lakatostól így sikeredett a masina.
Következő: »»   31 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem