Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » FM adó kapcsolások kérdések
Lapozás: OK   47 / 107
(#) Frodo94 válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Vagy ha bent van a készletben foglalat 9V-os elemre, akkor az adapterre is tegyél egy ilyet, mert a 9V-os elem mamája-papája ill fordítva egymásba belemegy.
Üdv!
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ja, ezt nem tudtad? Bizony, ez így "tilos rádió"!
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Kisközösségi mit?
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ha van néhány millió forintod egy stúdió létesítésére, akkor próbáld meg.
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Hát igen. Amit linkeltél, az csak a technikai oldal, az is elég vázlatosan.
először a jogi dolgokat kellene tisztáznod. Engedély az ORTT től műsor sugárzásra. Ha ez megvan, akkor lehet pályázni megfelelő frekvenciára az NHH által időnként kiírt frekvenciákra.
Ha mindez megvan, el lehet kezdeni a stúdióépítést, adó építést, adó telephely bérlést, (vagy sugárzás bérlést), stúdió és az adó modulációs vonal kiépítését.
Még mindíg biztos vagy benne, hogy ezt akarod? Akkor ha van elég pénzed, ideje elkezdeni.
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Azért érdekes, hogy ezt az utat járhatónak ítéled.
Elég nagy üzlet ahhoz, hogy ne maradjon megtorlatlanul. Nem kísérted figyelemmel az elmúlt hónapokban a két rádió által használt frekvenciák újraelosztását? Meg van ez azért kicsiben is, ha nem is kap ekkora visszhangot.
A hivatalos út ha göröngyös is, de járható.
(#) ferzoo válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Ha sikerül 2-3tranzisztoros adót összeraknod,az max.szomszéd tv.t csikozz majd be.A felharmonikusok miatt. Néhányszor 10mW.os adó miatt nem fognak feljelenteni valószinű.Arra viszont jó hogy az ember kiélje magát,tapasztalatokat szerezzen,mármint ha van alapszaktudása türelme.2012-töl használhatod a ccir sávot,bárhol,mert digitális lesz minden rádió tv. adás.
(#) ferzoo hozzászólása Dec 29, 2009 /
 
Pontosabban már most is digitális,csak az analóg sugárzás szűnik meg teljesen.Lásd és fogd 230MHz környékén Dab vevővel.
(#) pucuka válasza ferzoo hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Üdv!
Kérlek, ne beszélj zöldeket.
Ha megszűnik az analóg FM sugárzás, miből gondolod, hogy ott majd lehet kedved szerint sugározgatni?
Hagyd már végre a 2 -3 tranzisztoros csodakütyüjeidet a fenébe, míg fel nem tűnik valakinek.
(#) Kovidivi válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Legalább ne reklámozd. Szerinted hányan olvassák ezt a hsz-t? És ezek közül hánynak van felesleges pár EFt-ja, hogy feljelentsen? Az élet ilyen...
(#) kadarist válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Ha illegális, akkor miért árulják ezt a rádióadót a Store-ban? Szabad ilyet?
(#) aflmor hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Hagyjuk már ezt az illegális - illegális dolgot...
Itt dolgok mikéntjéről van szó. Ennyi erővel a radarblokkolós, a UPC-s, hagy ne soroljam topic témája is illegális, és még mi minden...
Most akkor dobjuk ki az összes drótnélküli mikrofont, meg FM-transzmittert, baby-monitort, stb-stb? Ésszel kell használni, ennyi a titok.
(#) gydanee válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
A lényeg: addig nem sérted meg a szabályt, amíg nem használod.
(#) kadarist válasza gydanee hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Én nem használtam ilyet, nem is láttam ilyet, sőt azt sem tudom mi ez
(#) gg630504 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
2. Világosan kell látni, hogy mást jelent a (rádió) forgalomba hozatala, mást a birtoklása és megint mást az üzemben tartása.
Bővebben: Link
(#) ferzoo hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Hagyjuk már a szabályozásokat endgedéllyeztetést.Itt senki nem akar és nem tud 10-20W os műsorszoró adót készíteni,vagy üzemeltetni. Elég régen vagyok a topicon,de leginkább csak érdeklödő kapcsi rajzot segítséget kérő tagokkal találkoztam.Ami persze renben is van,mint pl.egyszerű jelátadó vez.nélküli mikrofon készítése .
(#) pucuka válasza ferzoo hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Azért csak vigyázat a sugározgatással. A nagy testvér mindent lát.
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Rosszabb a helyzet, állandóhelyű a monitoring renszer, ha már a mérőkocsit látod a házad körül, már késő.
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Üdv!
Hát, elég érdekes műszaki paraméterek:
Idézet:
„* Kompakt méret
* Magas érzékenység még 200m-ről is
* Adási frekvencia tartomány 88-108 MHz (tehát fogható egyszerű FM rádióval)
* Tokozással szállítva
* Tápfeszültség: 9V elem (nem része a csomagnak)
* Méretek: 85 x 60 x 20 mm”

jó lenne tudni mi az a magas érzékenység 200 m -ről,
meg gondolom KIT, a felelősség azé aki megépíti, és használja. Ha nem tesz rá antennát, vagy nagyon rosszat, és az ERP nem haladja meg az 50 nW -ot nincs gond. Néhány méterre ez is elég
(#) Ant hozzászólása Dec 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem a Skory-féle urh mikrofon II. verzióját még 2 évvel ezelőtt, működik rendben, egyszerű rádióval lehet fogni a jelet. De én most a hifi-n szeretném hallgatni a rádiót, de a hifi nem érzékeli...Tesztek közben kiderül, hogy a mobil rádió vevője sem.
Gondolom azért, mivel most a rádió jelek mellé tesznek valamiféle pilot kódot, nekem meg ez nincsen.
Hogyan lehetne ezen változtatni, van hozzá külön áramkör?
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Te biztosan nem tudod mérni. Esetleg csak tesztelni egy műsorvevővel, de az ellenőrző rendszer sokkal érzékenyebb.
Ne értsd félre, én nem büntetek senkit, nem jelentek fel senkit, csak tanácsolom, hogy nem érdemes az alvó oroszlán bajszát huzigálni. De mindenki saját bőrét viszi a vásárra. (de Te a szüleidét) Ezt vedd figyelembe. (egyébként magánügy)
Arra azért figyelj, hogy az általad megvásárolt KIT -et összerakva, rendesen behangolva ne csatlakoztass nyereséges antennát egy 10 em épület tetején. Ha csak az asztalodon játszadozol vele, és tapasztalatokat szerzel, semmi gond.
A magánvéleményem az, hogy tizenévesen van még bőven mit tanulni, nem biztos hogy adóépítéssel kellene kezdeni. Olvasd át a hasonló topikokat is, láthatod, hogy az RF áramkörök építésének rengeteg buktatója van, mire idáid g eljutsz, sok gyakorlatot kellene szerezned az áramkör építésben.
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Üdv!
Montam előbb tanulj, sokat. Most ennek van itt az ideje.
A SAT antennára nem tudod csak úgy rákötni, már csak azért sem, mert a fejegységben az antennán kívül egy majdnem komplett (LNB) vevő van, amire ha adót kapcsolsz, csak az LNB megy tönkre (esetleg).
Az antenna egy olyan átalakító szerkezet, (ha csak egy szál drót is) ami az elektromos rezgéseket elektromágneses rezgésekké alakítja, és kisugározza a térbe. Az antennát mindíg rezonanciába kell hozni az adó lesugározni kívánt frekvenciáján. Igen jelentős, nagyságrendű frekvencia (és ezért méretbeli) eltérés van az FM adó 100 MHz körüli, és a műholdvevő 10 GHz körüli frekvenciája között, ezért minkét frekvenciasávban más-más típusú antennát kell használni, praktikussági okokból is. Ha a Te adódra akarnál parabola antennát készíteni, az akkor nagyobb lenne mint a házatok.
(#) pucuka válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Megélni bármiből lehet, de ahhoz sokat, és sokat, soha nem lehet eleget tanulni. Nekem elhiheted, így 65 évesen. Ha nem tanulsz állandóan, kiesel a ritmusból, és lemaradsz, máris nem tudsz megélni belőle. Persze nem árt ha még van az embernek tehetsége is, érdeklődése is a választott szakmájához.
Persze sokkal jobb ha a műhelyasztal mellett töltöd a szabadidődet, mint a dizsiben, vagy a havarokkal az utcán randalirozva
(#) kadarist válasza pucuka hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Úgy bizony :kalap:
(#) gydanee válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Idézet:
„De akkor biztos hogy nem büntetnek meg?”

Ezt most nem gondolod komolyan? Erre lehetetlen válaszolni... rengeteg dologtól függ hogy lebuksz-e.
Volt már többször szó ilyesmiről ebben a témában, keress, kutakodj, majd ha már eléggé benne vagy a témában, tudod mit, hogyan, miért akkor jöhet a gyakorlat. (Adó beüzemelése)

A hozzászólásod második felével nem bírtam mit kezdeni, légyszíves figyelj jobban oda a helyesírásodra.
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Ahhoz, hogy hallgasd a StarFM-et, miért kell rádióadó? Ahhoz rádióvevő kell. De biztosan én értettem valamit félre.
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
De hogyan gondoltad? A netes streamet sugárzod a lakóhelyedről, és akkor így ott is lesz Star?
(#) kadarist válasza galiczadam hozzászólására (») Dec 30, 2009 /
 
Köszönöm, így már érthető.
(#) (Felhasználó 53314) hozzászólása Jan 8, 2010 /
 
Akkor inkább próbából a kábeles megoldást csinálnám meg kicsiben, aztán kitudja.
Szóval úgy gondoltam, hogy a gépen sorba állítom a rádióadókat és a hangkimenetre kötnék egy adót arra egy erősítőt és abból indul ki a kábel amire lehet csatlakoztatni másokat.
De milyen kábel legyen? (hány ohmos, 1 eres vagy 2,stb.)
és egy adóval lehet több hullámhosszon sugározni?
(pl: 500-502-504 stb. Mhz)
Tudom nem könnyű, de szerintem lehetséges.

Az alkatrészeket meg darabonként venném meg szóval, idővel kész lenne minden.

Köszi a segítséget.
(#) gg630504 válasza (Felhasználó 53314) hozzászólására (») Jan 8, 2010 /
 
Idézet:
„De milyen kábel legyen?”

Műsorszórásban 75 ohmos koaxkábelt használnak. Minden szerelvény kapható hozzá.
Idézet:
„egy adóval lehet több hullámhosszon sugározni?”

Nem jellemző. Kivéve a felharmonikusokat, de az hiba.
Van, amikor több adót összeépítenek és egy kábelre, antennára dolgoznak. Ilyenek a kábeltelevíziós rendszerek vagy a rövidhullámú műsorszórás vagy a zsebtelefon alapállomások.
Idézet:
„a gépen sorba állítom a rádióadókat”

Ezt nem értem.
Ha több hangot akarsz közvetíteni, akkor annyi hangkimenet kell. Az én gépemben - ha jól tudom - két stereo hangkimenet van. Ez négy mono csatorna is lehet. Tehát elektromosan tud 2 stereo vagy 4 mono adót ellátni. Az más kérdés, hogy nem tudom, van-e olyan program, ami képes így használni a hangkártyám. Több műsorhoz több hangkártya kell. Már ha a műsorokat egyidőben kell továbbítani.
Ha több műsor van, de egyidőben egyszerre legfeljebb egyet kell továbbítani, akkor egy hangkártya elegendő.
De akkor ki választja ki a műsort? Valamilyen visszajelzéssel a hallgatók?
A kábelen olyan frekvencián továbbítasz, amilyenen akarsz, hiszen nincs sugárzás.
Ne feledd el, a jelet nem csak adni, de venni is kell. Milyen vevőkre gondolsz? Gyári VHF CCIR FM, vagy valami egyedi?
Következő: »»   47 / 107
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem