Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szív alakú villogó
 
Témaindító: sasorr, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 6
(#) kiskacsa2009 válasza AK47Mark hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Nézd csak:
Kivezérlés jelző
A szív formája
Már csak össze kell párosítani...
Ráadásul a kivezérlés jelző bármeddig bővíthető csak fesz. kérdése...
Ha kell segítek...
(#) AK47Mark válasza kiskacsa2009 hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ. Abban még tudnál segíteni, hogy egy led helyére többet is be lehet-e kötni, hogy egyszerre villanjanak fel?
(#) Stefan válasza AK47Mark hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Belehet, csak a 470 ohmos ellenállást kell újra számolni.
Sorba kötött ledeknél:
R=((táp)-(X*Led nyitófesz)-(tranzisztor kollektor emitter szaturációs fesz)(katalógusadat)) / áram
Párhuzamosan 2-3nál többet kötni nem szerencsés.
(#) Csikos válasza ccs hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia! Tényleg nagyon szuper! elkérhetném esetleg a eljes tervezést a nyákrajzot és az alkatrészek listáját?
(#) fihu válasza Csikos hozzászólására (») Okt 25, 2009 /
 
Szia!
Panelterv-> Bővebben: Link
Kapcsolási rajz-> Bővebben: Link1

A nyákterv szerintem nem bonyolult. De a feljebb említett kivezérlésjelzős is jó ötlet szerintem
Amennyiben Ccs kolléga tervei alapján csinálod, érintő szenzor helyett tehetsz be kapcsolót, vagy fényérzékelőt. Igazából ide bármit (szerintem).

Üdv.
(#) Zolikka hozzászólása Nov 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Megépítettem egy kapcsolást,Bővebben: Link, és az a gondom, hogy adapter 9V-ról tökéletesen működik, de elemről működtetve halványan világítanak a ledek, és iszonyat lassú. Természetesen az elem új! Mi lehet a gond?
A válaszokat előre is köszönöm!
Zoli.
(#) Csikos hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
én megépitettem az utoobi radioamator bekotesi rajzot minden rendben vollt,csak az a helyzet h nem villog...a diodak szepen megvillannak de folyton vilagitanak..kossek eleg egy nagyteljesitmenyu villogot es a dioda helyere cinezek osszekottetest a sziv alakal?tudnatok segiteni??
(#) _JANI_ válasza Zolikka hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia! Meg kellene mérni az áramfelvételt. Mert vagy túlterheled a LED-ekkel a 9V-os telepet. Vagy fordítva vannak bekötve a tranzisztorok, esetleg az elektrolit kondik. Igazából más lehetőség nem igen akad.
(#) _JANI_ válasza Csikos hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Ez a kapcsolás nem tartozik a nagyon bonyolultak közé! Így kellő figyelemmel és TÜRELEMMEL még egy kezdő is kényelmesen el tudja készíteni és be tudja üzemelni. Két kritikus pont van ( A LED-eket szerintem nem kell részleteznem. ) A tranzisztorok és a kondenzátorok. Bármelyik fordított bekötése instabillá teszi a kapcsolást. Bár a te esetedben nem derült ki, hogy csak az egyik oldal világít folyamatosan vagy mindkettő! Ennek ismerete nagyban segítené a hibafeltárást. Gondolom a huzalozást alaposan le ellenőrizte! Nincs-e zárlat vagy szakadás az áramkörben. Szóval türelem. Fog még működni az áramkör.

Ja! van egy fórumtéma a két LED-es villogónak.
Bővebben: Link
Mindenféleképp javaslom az átolvasását.
(#) Zolikka válasza _JANI_ hozzászólására (») Nov 21, 2009 /
 
Szia! Köszönöm a választ, sikerült megoldanom a problémát. Kisebb ellenállást tettem a LED-ek elé és így tökéletes lett. Azóta már meg is kapta akinek készült. :integet2:
(#) _JANI_ válasza Zolikka hozzászólására (») Nov 22, 2009 /
 
Örülök hogy sikerült megoldanod!
(#) Csikos hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
nekem villognak,csak sajnos nagyon nagy sebesseggel..alig eszlelni h villanna?nagyobb kap.kondit rakjak be?vagy masik tranzisztort?
(#) fihu válasza Csikos hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Szia!
Szerintem a kondival variálj először! Próbáld nagyobbal is, kisebbel is
(#) havee hozzászólása Jan 31, 2010 /
 
Sziasztok
Az alábbi kapcsolásban levő izzók helyére jönnének a ledek szív alakban. Viszont amivel gondban vagyok, hogy az 555 kimenetén mitől függ, hogy mekkora ellenállások kellenek, illetve miért kell 2 dióda a PNP tranzisztor elé?

555vill.gif
    
(#) _JANI_ válasza havee hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Szia! ( Remélem több helyre nem tetted fel a kérdéseset! ... )
Akkor kezdjük a LED-ennél:
A tápfeszültség; a LED-ek (eredő) nyitófeszültsége; és a LED-eken áthajtott áram ismeretében ezzel a segédprogrammal könnyedén meg tudod határozni a szükséges áramkorlátozó ellenállás értékét. ( R=U/I )

Az NE555 adatlapja szerint a kimenet MAX 200mA-val terhelhető.
De, tranzisztorokkal tovább erősíthető...pl: Ez a kapcsolás.
Az 555-ös kimenet a +UT és a GND fele is terhelhető. pl: Ez az egyszerű relévezérlő kapcsolás.

A tranzisztorok bázisával sorba kötött ellenállás a bázisáramot csökkenti. A soros dióda a bázis nyitófeszültségét "emeli" meg. (PNP-nél csökkenti, mert negatív a nyitófeszültsége.)

Pár példakapcsolás.
Ez ez elrendezés egyszerű, de nagyon figyelni kell az IC terhelésére.
Sok sikert a projekthez.
(#) havee válasza _JANI_ hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Köszi a segítséget mindkét helyen, csak azért tettem fel ide is oda is, mert minél hamarabb választ szerettem volna.(ez a téma ritkábban frissül...)
Még egyszer nagyon köszi
(#) _JANI_ válasza havee hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
HA A témával kapcsolatos a kérdésed, akkor talán nem annyira nagy baj hogy máshol is kérdeztél...
Gondolom hamarosan egy kész áramkört is látni fogunk tőled.
Persze ha nem értesz valamit inkább kérdezz.
(#) Hollowdrums hozzászólása Feb 6, 2010 /
 
Üdv !

Megépítettem a kapcsolást és bedobozoltam, tökéletesen működik, köszönöm a rajzot ... Biztos örülni fog neki aki kapja
(#) havee válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Elkészült a szív, ( Valentin napra már oda is adtam az asszonynak ) nagyon szuperül működik, annyi hiba van a dologban, hogy a PNP tranzisztor nem zár le teljesen, amikor az 555 kimenete alacsony szinten van, így a belső szív ledjei halványan világítanak, de viszont sötétben nézve így még sokkal frankóbb a látvány
Kapcsolási rajz, nyákterv (csak vezérlőpanel, a ledek külön vannak az előlapon) és néhány fotó a mellékletben
(#) havee válasza havee hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
És még néhány kép működés közben (a karikagyűrűink, csak illusztrációk )
(#) _JANI_ válasza havee hozzászólására (») Feb 15, 2010 /
 
Gratulálok! Tényleg nagyon jól néz ki!
(#) havee válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 16, 2010 /
 
Köszi
(#) szucsero hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem! Most nekem van benne egy BC238C tranyó és annak ugyanaz a lábkiosztása,mint a BC183B-nek most csak annyi a változás hogy a collector emitter feszkó 20 voltal kisebb? Még nem nem működik de már minden készen van be van minden forasztva!!
(#) _JANI_ válasza szucsero hozzászólására (») Dec 24, 2010 /
 
Jó lesz a BC238C a BC182 helyett. ( Amíg a BC238C határadatait nem léped át. )
(#) szucsero hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Sziasztok!!

Köszönöm Jani a választ kicseréltem a tranyót Bc183-ra ugyanis az van az eredeti tervbe benne! És meglepetésre működött de csak a belső kontúr világított mint az állat és a külső csak nagoyn halványan, aztán összezártam néhány LED lábait és egyszer csak elkezdett vibrálni! Nem értem ezt a jelenséget, valaki tudnak segíteni?

Előre is köszönöm nektek!
Boldog Karácsonyt az összes fórumozónak!
(#) _JANI_ válasza szucsero hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Sokat segítene egy link, hogy melyik áramkört készítetted el.
Sajnos valamelyik LED-ed vagy a LED-sort kapcsoló tranzisztor már haldoklik a túláram miatt.
Erős fénnyel a hátoldalról megvilágítva, alaposan ellenőrizd le a nyákot. Nincs-e véletlen nem kívánt átvezetés a vezetősávok között.
(#) szucsero hozzászólása Dec 27, 2010 /
 
Itt vannak a képek hogy melyiket készítettem el! Ha ez többet segít!

Előre is köszönöm!
(#) _JANI_ válasza szucsero hozzászólására (») Dec 27, 2010 /
 
Igen segít... Az oszcillátor nem tudott elindulni. Az a kis túláram elég volt, hogy a kapcsolást átbillentsd. Lehet valamelyik kondid kicsit öreg volt...
(#) szucsero hozzászólása Dec 28, 2010 /
 
Nah! Most egybe van zárva 7 led egyszerűen rövidre van zárva!! És olyan szépen átbillen, hogy élmény nézni, csak 7 led nem világít:S! Valahol elveszik a teljesítmény!!
Ez nálam ilyen parajelenség
(#) szucsero válasza _JANI_ hozzászólására (») Dec 28, 2010 /
 
Ő igen, most pl 100 mikrós kondi van benne! És az a 7 led rövidre van zárva és kitűnően működik! Belül nekem extra fényerejű ledeim vannak 1k ellenállással! Nem tudom lehet a kapcsolásban van a hiba vagy a tranyó feszkójai nem jutnak el a külső kkörhöz és az átbillenés nem jön létre:S
Következő: »»   4 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem